Jak nie bać się żyć. Sztuka panowania nad lękiem (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Oferta empik.com : 27,60 zł

27,60 zł 39,90 zł (-31%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt w magazynie Empiku
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Niepewność jutra, tempo życia i ciągłe zmiany powodują, że trudno nam się odnaleźć w pełnym niewiadomych świecie. Kiedy przyszłość jest coraz bardziej nieprzewidywalna, to właśnie sztuka panowania nad lękiem staje się jedynym sposobem na przetrwanie.

Lęk towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Sieje spustoszenie w życiu i zdrowiu. Związek między lękiem a chorobami serca, udarami, zaburzeniami pracy jelit, stanami zapalnymi i niektórymi nowotworami jest dobrze znany.

Nauka potwierdza, że zmniejszenie napięcia i lęku poprawia zdrowie nie mniej niż ćwiczenia fizyczne i dobra dieta. Pozwala lepiej działać. Dobra wiadomość jest taka, że możemy szybko poradzić sobie ze stresem i niepokojem. Ta książka opisuje wzorce myślenia w stanie lęku, takie jak przewidywania, katastroficzne myślenie i czynienie założeń. Przede wszystkim jednak pokazuje sposoby radzenia sobie z lękiem.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Jak nie bać się żyć. Sztuka panowania nad lękiem
Seria: Inwestuj w siebie
Autor: Cantopher Tim
Tłumaczenie: Tomczyńska Teresa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kompania Mediowa
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 288
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-10-28
Rok wydania: 2020
Forma: książka
Indeks: 36029068
 
średnia 4,2
5
8
4
7
3
2
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
7 recenzji
5/5
19-12-2020 o godz 17:28 Snieznooka dodał recenzję:
Niewiele przeczytałam książek, które są motywatorami, czy poradnikami, a już w zupełności nie sięgałam po publikację, która opowiadała o ludzkim strachu, lęku i niepewności. Co mnie do niej przekonało? Tak do końca sama nie wiem, wielu moich znajomych czasem robi coś takiego, sięga po książkę, która ma im pomóc zrozumieć siebie. Każdy dochodząc do pewnego miejsca w swoim życiu czegoś się w nim boi, nie jest czegoś pewien. Czy jest w stanie pokonać ten lęk? Czy potrafi ruszyć na przód? Nie można powiedzieć, że strach nie jest nam potrzebny, potrafi utrzymać człowieka w ryzach, żeby zwyczajnie nie narażał się na rzeczy, które mogą kosztować go bardzo wiele. Dzięki niemu potrafimy rozróżnić niebezpieczeństwo, nie ryzykować, kiedy jest to niepotrzebne, ale czasem boimy się wykonać najmniejszy krok do przodu, sięgnąć po coś, o czym marzymy, czego pragniemy, zrealizować jakiś plan. Strach, więc ma pozytywne, jak i negatywne dla nas skutki. Dziś żyje się trudno, pośpiech, niestabilność zawodowa, finansowa, a nawet zdrowotna, problemy w pracy i ciągłe oczekiwania sprawiają, że czasami nie potrafimy sobie poradzić z tak ogromną presją. Boimy się o przyszłość, wybiegając w nią staramy się przewidzieć następstwa, wydarzenia, rozważamy, co będzie, kiedy czarny scenariusz się ziści? Strach i stres wpływają negatywnie na nasz organizm, nabawimy się wrzodów, różnych problemów, robiąc to sobie sami. Jak można odnaleźć się w takim świecie, gdzie nic nie jest pewne, a jest się bardzo wrażliwym i empatycznym człowiekiem? Doktor Tim Cantopher jest światowej klasy amerykańskim psychiatrą, który w swojej publikacji skupia się na naszych wzorcach myślenia, na działaniu lęku, strachu i niepokoju. Ukazuje nam sposoby, z których możemy skorzystać, aby poradzić sobie i próbować zapanować nad lękiem, który jest w stanie nas sparaliżować. Mężczyzna wie, o czym mówi, świadczą o tym lata posiadanego doświadczenia i praktyki, w niezwykle przystępny sposób. Nie powinniśmy się bać własnych lęków, czy też wstydzić, każdy człowiek czegoś się boi, a kiedy staje się to nagminne warto sięgnąć po tą książkę i spróbować nabyć umiejętności, które mogą pomóc. Człowiek jest istotą, która potrafi się oceniać, dobijać i zbyt krytycznie na siebie spoglądać. Uważa, że nie musimy walczyć z naszymi lękami, uczy jak mimo wszystko można osiągnąć spokój. Uważam, że jest to bardzo dobra literatura, która z pewnością nie jednemu czytelnikowi ukaże „światełko w tunelu”.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-11-2020 o godz 18:20 wasilkab dodał recenzję:
Nie od dziś wiadomo, że lęk paraliżuje, przysparzając nam wielu problemów, dlatego staramy się go unikać, jak tylko możemy. Niestety, "chowanie głowy w piasek", unikanie spraw czy ludzi, wywołujących uczucie niepokoju, tylko pogarsza ten stan. Tim Cantopher stara się wyjaśnić nam, że możemy przejąć kontrolę nad lękiem, możemy pokierować naszym losem tak, by lęki nami nie rządziły. Jak to zrobić? Treść poradnika została podzielona na dwie części. Pierwsza poświęcona jest samej istocie niepokoju, czyli tego, kiedy niepokój staje się chorobą, następnie, jakie są przyczyny zaburzeń lękowych, poprzez zrozumienie objawów i przyczyn niepokoju, i wreszcie, kim są ludzie, nieodczuwający niepokoju. W części drugiej, bardziej praktycznej, możemy zapoznać się ze sposobami zarządzania niepokojem (styl życia i zmiany, w tym zmiana poglądów), pomocą psychologiczną, najważniejszymi lekami na zaburzenia lękowe i sposobami leczenia określonych zaburzeń lękowych. Tim Cantopher prezentuje nam, Czytelnikom, serię prostych, łatwych do opanowania umiejętności i strategii dotyczących stylu życia, które powinny odmienić nasze życie oraz życie naszych przyjaciół i znajomych, którzy mają do czynienia z niepokojem, zaburzającym ich egzystencję. Podstawowym i najważniejszym przesłaniem książki "Jak nie bać się żyć. Sztuka panowania nad lękiem" jest przekonanie jej Autora, że nikt nie musi walczyć ze swoim lękiem, nie powinien również czuć wstydu z z powodu jakiegokolwiek zaburzenia lękowego. Nie ma najmniejszego powodu, by bać się leków, jeśli tylko stosowane są one z rozsądkiem. Podobnie rzecz ma się z terapiami psychologicznymi, które potrafią przynieść skuteczne i, co najważniejsze, trwałe efekty leczenia. Istnieje również wiele umiejętności, których każdy może się nauczyć, w efekcie zmniejszając strach, który towarzyszy nam w życiu w postaci wielu fobii, ograniczających prawidłowe funkcjonowanie w obecnym świecie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
17-11-2020 o godz 20:07 czytunia dodał recenzję:
Temat lęku interesuje mnie od dawna 🤔. Nawet moja praca magisterska częściowo była na jego temat. Myślę, że w obecnych czasach szczególnie istotne jest, żeby polecać lektury, które pomogą nam z naszymi emocjami. "Jak żyć. Sztuka panowania nad lękiem" to kolejna książka z serii poradników o różnorodnej tematyce od @insignis_media 📖 Jej autorem jest psychiatra, a wiedza w niej zawarta jest oparta na dowodach naukowych. Dodatkowo nie jest to lektura zbyt długa, więc będzie dobra dla osób, które nie czują potrzeby zbyt szczegółowego zgłębiania tematu. Autor poświęca trochę miejsca na wstęp teoretyczny na temat odczuwania lęku oraz opis zaburzeń lękowych. To, co zwraca uwagę już od pierwszych stron to bardzo życzliwy stosunek do osób zmagających się z lękiem. Często powtarzają się wspierające zwroty i wytłumaczenia, że to nie Twoja wina, że nie masz się czego wstydzić. Druga część książki to już typowo strategie radzenia sobie z niepokojem i opis skutecznych terapii. To, co tutaj zasługuje na uwagę to nawoływania psychiatry, żeby szukać wsparcia specjalisty, a książkę potraktować jako doraźne wsparcie. Autor dodaje otuchy, przytacza kilka praktycznych wskazówek i narzędzi do radzenia sobie z niepokojem, wspomina o dostępnych lekach i wyjaśnia na czym polegają konkretne terapie. Dla mnie książka była trochę zbyt ogólna, ale doceniam jej walory. Rzetelna i z empatycznym podejściem 👏 "Nie wstydź się - nie zasługujesz na to. Zabierz się do tego problemu. Na dobry początek zacząłeś czytać tę książkę. Bądź z siebie dumny."
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
26-11-2020 o godz 22:39 Książka.w.pigułce dodał recenzję:
W serii "Inwestuj w siebie" pojawia się nowa pozycja, w której autor pragnie przybliżyć czytelnikom zagadnienie poczucia lęku. Wyróżnia: zespół lęku uogólnionego, zaburzenia lękowe w postaci fobii, zespół lęku napadowego, agorafobię, zaburzenia lęku społecznego czy lęk przed chorobami. Lęk wiąże sie z utratą poczucia bezpieczeństwa oraz zachwianiem wiary w to, że nic złego nie może się wydarzyć. Skłonność do odczuwania lęku wiąże się z nabytymi cechami wynikającymi z genetyki, ale również z naszych doświadczeń, osobowości, charakteru, zmian w otaczającym nas świecie. Autor porusza także wątek socjopatów nieprzejawiających ani grama niepokoju wobec tego, co się dzieje; a kolejno wymienia sposobu zarządzania poczuciem niestabilizacji, która włada naszym życiem i postępowaniem. Krok po kroku od dbania o styl życia i zmiany w nim zachodzące, zmiana poglądy i stosunku do wielu przerastających nasze możliwości faktów, ale również omówienie konkretnych kroków, jakie możemy podjąć wraz z psychologiem, w tym rozważenie leków. Książka ma na celu rozbić wiele stereotypów i mitów, jakimi obrósł temat zaburzeń psychicznych, w tym wypadku lęku, który nie jest wcale tak rzadkim schorzeniem, jak mogłoby się nam wydawać. Autor przybliża podstawowe zagadnienia, wyjaśnia tematy, pozwala poznać różne oblicza lęku, sposoby radzenia sobie z nim samemu lub przy pomocy psychologa czy psychiatry, a przede wszystkim stawia sprawę jasno: nie lękajmy się mówić o tym, że się boimy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
05-12-2020 o godz 23:01 Anna dodał recenzję:
Lęk – to o nim jest kolejny tom, z serii inwestuj w siebie. Chyba nie ma osoby, która by nie znała uczucia lęku, jednak taka jest prawda, że większość z nas tłamsi go w sobie, nie przyznaje się do niego. Obecne czasy, a w nich pandemia i różne aspekty z nią związane sprawiają, że tracimy bezpieczeństwo, jesteśmy niepewni jutra, czy też odczuwamy lęk różnego typu. Czy to coś złego? Nie, ale kiedy jest zbyt intensywny, warto sięgnąć po pomoc innych. Z książki dowiemy się sporo odnośnie do lęku, radzenia sobie z nim. Poznamy m.in. rodzaje lęków, kiedy warto sięgnąć po pomoc specjalisty i wiele więcej..... Cała recenzja na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2020/12/kompania-mediowa-ksiazka-pt-jak-nie-bac.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-12-2020 o godz 10:13 mstar22 dodał recenzję:
Pozycja niezbędna w bibliotece każdego, kto chce poznać siebie i swoje reakcje na wiele typowych i nietypowych sytuacji, jakie nas dosięgają. Polecam nie tylko jako audio. A psioczących na jakość nagrania odsyłam do mediamarkt po lepsze słuchawki :-)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-10-2020 o godz 13:34 mstar dodał recenzję:
Bardzo przydatna pozycja dla każdego. Zwłaszcza e dzisiejszych covidowych czasach, gdzie każdy kolejny dzień przynosi nowe lęki i obawy. Trzymajmy się i nie dajmy wszelkim strachom. Życie jest zbyt piękne, a pandemia kiedyś się skończy!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Atak paniki Kirkness Tami
4.1/5
29,89 zł
39,99 zł
strona produktu - rekomendacje Ogarnij się! Knight Sarah
4.5/5
19,19 zł
34,90 zł
strona produktu - rekomendacje Piękno ludzkiej duszy Osho
5/5
24,35 zł
34,99 zł
strona produktu - rekomendacje Jak się uczyć Fry Ron
5/5
29,49 zł
32,90 zł
strona produktu - rekomendacje Bądź pewna siebie Godecka Joanna
4.1/5
20,31 zł
32,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.