Jak nie bać się bliskości? O budowaniu dobrych więzi (okładka miękka)

Oferta empik.com : 29,91 zł

29,91 zł 44,99 zł (-33%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

W związku z dużą liczbą zamówień, nie gwarantujemy dostawy produktów z oferty Empik przed Mikołajkami. Przepraszamy.
Zamówienia od innych firm, sprzedających na Empik.com, są realizowane na bieżąco. Pamiętaj, że zakupy od ręki zrobisz w salonach Empik!

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Nowa książka autorki bestsellerowych poradników psychologicznych, które przeczytało już 2 miliony ludzi

  • Tęsknisz za szczęśliwą, bliską relacją, ale jak dotąd nie udało ci się jej zbudować?
  • Wydaje ci się, że zawsze trafiasz na niewłaściwe osoby?
  • A może wszystko nagle się kończy, kiedy zaczyna się bliskość?
  • Jesteś w związku od lat, ale czujesz się samotny?

Za wieloma problemami w relacjach i związkach kryje się głęboko zakorzeniony lęk przed bliskością, przed pokazaniem drugiemu człowiekowi tego, jacy naprawdę jesteśmy.

Stefanie Stahl, najsłynniejsza niemiecka psychoterapeutka, doskonale zbadała różne oblicza tego lęku. Autorka bestsellerowych książek: Odkryj swoje wewnętrzne dziecko, Kochaj najlepiej, jak potrafisz, Jak myśleć o sobie dobrze?, pokazuje – odwołując się do doświadczeń swoich pacjentów – jak zbudować szczęśliwy i satysfakcjonujący związek oraz dobre i trwałe relacje z tymi, których kochasz i na których ci zależy.

Przytul swoje lęki, a staniesz się lepszą wersją siebie – dla samego siebie i twoich najbliższych!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Jak nie bać się bliskości? O budowaniu dobrych więzi
Autor: Stahl Stefanie
Tłumaczenie: Miłkowska Sylwia, Książkiewicz Marta
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Język wydania: polski
Język oryginału: niemiecki
Liczba stron: 352
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-01-13
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 207 x 139 x 27
Indeks: 36749201
średnia 4,6
5
88
4
29
3
7
2
5
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
17 recenzji
4/5
19-01-2021 o godz 11:28 przez: ryszawa.blogspot.com
Stephanie Stahl jest pochodzącą z Niemiec psycholożką, terapeutką i autorką poradników psychologicznych. Prowadzi seminaria na temat poczucia własnej wartości, miłości oraz lęku przed związkami i ta ostatnia kwestia jest przedmiotem mojej dzisiejszej recenzji. Zdawać by się mogło, że strach przed bliskością, objawia się unikaniem związków. Otóż nie, filofobia, jak fachowo nazywa się ten stan, cechuje się jednoczesnym pragnieniem zażyłości z drugim człowiekiem oraz paniczną obawą przed tym. Nierzadko takie osoby randkują, zawierają związki małżeńskie i nawet nie mają świadomości, że jakiś kłopot znajduje się w ich psychice, a jeśli nawet zdają sobie z tego sprawę, to nie wiedzą, że jest to filofobia. Autorka w swojej książce podała wiele przykładów zachowań ludzi z problemami w relacjach międzyludzkich oraz związkach. Klasycznym przykładem jest tzw. gonienie króliczka, czyli staranie się o czyjeś zainteresowanie, a kiedy już się je uzyska, stopniowe oddalanie od tej osoby. Fobia ta często objawia się uciekaniem w pracę lub hobby, byleby tylko nie spędzać czasu z partnerem, reagowanie opryskliwością na wszelkie próby rozmów o związku itd. Główna przyczyna tego typu lęków ma swe korzenie w dzieciństwie. Mogą mieć na nie wpływ choroby psychiczne rodziców, przemoc fizyczna i psychiczna, alkoholizm, obojętność, nieokazywanie uczuć. Wszystko, czego doświadczamy w naszym dziecięcym życiu, może się odbić na nas w przyszłości, nie tylko w przypadku filofobii, ale również innych zaburzeń nerwicowych. Jeśli widzicie w sobie lub w innych symptomy strachu przed bliskością, warto udać się do terapeuty. Problem ten można rozpracować, choć potrzebna jest do tego ciężka praca. Jest to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż ciągłe huśtawki nastrojów, samotność, zastanawianie się, dlaczego nie potrafimy nawiązać z nikim zdrowych relacji. Nieświadomi problemu, mogą tłumaczyć się tym, że samotność im służy. Tak naprawę nikt myślący racjonalnie, nie chce być sam, w końcu jesteśmy istotami stadnymi. Uważam, że warto zagłębić się w temat, nie tylko jeśli przedmiot mojej recenzji Was dotyczy, ale jeśli najzwyczajniej w świecie interesujecie się psychologią, albo konkretnie ten temat Was zaciekawił. Umysł ludzki jest niesamowity, skrywa masę sekretów, polecam je zgłębiać, ponieważ nauka ta uczy oraz zaskakuje. Stefanie Stahl w swojej książce odwołuje się do doświadczeń swoich pacjentów, pokazuje jak budować szczęśliwy związek oraz dobre relacje z innymi. Dokładnie wyjaśnia różne oblicza filofobii, jej przyczyny, drogi do wyjścia z lęku, a także przeznacza cały rozdział partnerom osób cierpiących na lęk przed związkiem. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 1
4/5
15-01-2021 o godz 08:50 przez: Paulina Woźna
"Przytul swoje lęki, a staniesz się lepszą wersją siebie – dla samego siebie i twoich najbliższych!" Najnowszy poradnik niemieckiej psychoterapeutki Stephanie Stahl "Jak nie bać się bliskości? O budowaniu dobrych więzi" to rzetelny zbiór wiedzy merytorycznej i praktycznej (rad i technik) na temat ludzi dotkniętych lękiem przed pełnym zaangażowaniem w związek. Autorka ogrom wiedzy psychologicznej przedstawiła w sposób klarowny i niezwykle przystępny. Dawno nie czytałam żadnego poradnika i nie spodziewałam się, że treść pochłonie mnie niemal tak mocno jak wciągająca beletrystyka! Przed poznaniem narzeczonego przyznam szczerze- nie miałam szczęścia w miłości. Trafiałam na toksycznych mężczyzn- myśliwych, bądź uciekinierów. Gdy związek rozwijał się na etapie "pogoń za króliczkiem" , czyli było miło i przyjemnie, ale bez zobowiązań, relacja rozwijała się całkiem płynnie. Jednak po pojawieniu się na horyzoncie widma zobowiązań dany delikwent uciekał nagle gdzie pieprz rośnie, bądź zapadał się pod ziemię. Wówczas bardzo to przeżywałam, teraz na szczęście mogę się z tego śmiać. Gorzej, że po pewnym czasie delikwent wracał z podkulonym ogonem i na nowo mieszał mi w głowie. W trakcie lektury uświadomiłam sobie, że obcowałam z osobami z silnym lękiem przed bliskością. Niegdyś denerwowałam się na nie, teraz jest mi ich zwyczajnie żal, ponieważ prawdopodobnie nie zdają sobie sprawy z problemu. Poradnik został podzielony na cztery części: 1. Różne oblicza lęku przed związkiem 2. Przyczyny lęku przed związkiem 3. Drogi wyjścia z lęku przed związkiem 4. Partnerzy osób cierpiących na lęk przed związkiem. Uświadomienie sobie problemu to początek w drodze do zmiany. Niestety zazwyczaj łatwiejsza jest ucieczka w hobby, karierę zawodową, niż praca nad sobą, swoimi fobiami i słabościami. Mądra i wartościowa lektura, zdecydowanie polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
24-01-2021 o godz 11:19 przez: Marta
Kolejna część od pani Stahl. Każda jej książka przekazuje ogrom wiedzy, ta również. Jak w poprzednich częściach wiele przydatnych rad, wytłumaczenie strony psychologicznej, wyjaśnienie zachowań człowieka. Cudowna psychoterapeuta, dzięki której poznałam swoje wewnętrzne dziecko, pracuje, aby myśleć o sobie dobrze, kochać najlepiej jak potrafię oraz nie bać się bliskości. Polecam każdą propozycje od tej Pani.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
5/5
29-01-2021 o godz 13:39 przez: Anonim
Wspaniała książka! Czytając ją odnosi się wrażenie, jakby się było na terapii. Autorka ma ogromną wiedzę i porusza każdy aspekt problemu, począwszy od tego z czego się rodzi, poprzez to jak go rozpoznać, aż do tego jak sobie z nim poradzić. Dosłownie odmieniła moje życie!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
5/5
09-01-2021 o godz 20:31 przez: PapierowaStrona
,,Jak nie bać się bliskości?" Stefanie Stahl. W dzisiejszych czasach, które zabierają nam bliskość z drugim człowiekiem, wszelkie formy uświadomienia sobie tej potrzeby są wartościowe. 👨‍👩‍👦 Osoba, która boi się bliskich relacji, przez swoje nie do końca uświadomione zachowanie może ranić siebie jak i własnych bliskich. Trzyma dystans, ucieka, ogranicza kontakt, często nie rozumie dlaczego pomimo bycia w związku czuję się samotna. 😞 Zdarza się, że szybko zmienia partnerów i szuka tej idealnej osoby przez całe życie. Autorka podzieliła książkę na 4 zasadnicze działy. Pierwszy dotyczy opisu takich osób, drugi przyczyn takiego zachowania, trzeci sposobów na poradzenie sobie z tą sytuacją oraz ostatni, rad dla osób, które są w związku z taką osobą. ♥️ Książka skupia się przede wszystkim na związkach miłosnych, ale nie tylko, bo pokazuje, że gdy tutaj mamy problem, często będzie on przekładał się na jakiejkolwiek relacje z ludźmi, nawet te czysto koleżeńskie. Moim zdaniem jest to kopalnia wiedzy, 👏 podająca, nie tylko wiedzę merytoryczną ale również konkretne rady i techniki pracy nad sobą i swoimi lękami. Lektura przy której trzeba się zatrzymać, przeanalizować swoje reakcje oraz życie. Nie mamy wpływu na pewne czynniki, które mogły wpłynąć na to jacy jesteśmy. Jednak mamy szansę zmienić te negatywne wzorce już dziś. Autorka twierdzi, że pierwszym krokiem 👣 i często najważniejszym, jest już samo uświadomienie sobie problemu, ponieważ nawet to może doprowadzić do zmiany. Jeśli czujecie, że temat może was dotyczyć, musicie koniecznie przeczytać tę książkę. 😊
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
5/5
12-01-2021 o godz 20:46 przez: czytunia
Kolejna książka autorki, którą być może kojarzycie, czyli psychoterapeutki Stefanie Stahl. Poprzednia napisana przez nią lektura przypadła mi do gustu, więc i tutaj oczekiwałam podobnego poziomu. I nie zawiodłam się. Temat bardzo ciekawy, przedstawiony w profesjonalny, ale bardzo przystępny sposób. Autorka przywołuje wiele historii swoich pacjentów i w dodatku opisuje je dość dokładnie, więc można jeszcze lepiej zrozumieć omawiane kwestie. Dowiemy się czym jest lęk przed bliskością i jak się objawia. Być może znajome są Wam takie strategie jak uciekanie w pracę, hobby, spotkania ze znajomymi, chorobę czy niewierność. Przyjrzymy się bliżej tym wszysykim strategiom, które mają stworzyć dystans z partnerem. Omówione zostały także przyczyny owego lęku. Podoba mi się, że autorka wskazała na różnorodne źródła, zarówno te dotyczące zaburzonej więzi w okresie niemowlęcym, jak i późniejszych doświadczeń w dzieciństwie oraz dorosłości. Sam temat bardzo ciekawy, duży plus za ukazanie problemu z perspektywy partnera osoby z lękiem przed bliskością, tym bardziej, że dotyczy to nie tylko przelotnych znajomości, ale i małżeństw. Książkę czytało się bardzo przyjemnie, trochę nużyły mnie treści o teorii więzi, bo to już znam z innych lektur. Także podane rady na pokonanie lęku nie do końca mnie przekonują, bo to jednak złożona kwestia, ale już samo zwiększenie samoświadomości na pewno jest pomocne 👍
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
5/5
28-01-2021 o godz 12:23 przez: Joanna
"Jak nie bać się bliskości? O budowaniu dobrych więzi" to kolejna ciekawa książka od niemieckiej psycholog Stefanie Stahl, która zagłębia się w temat relacji i strachu przed nimi. Polecam osobom, które chcą się dowiedzieć czegoś na temat swoich problemów związanych z lękiem przez wszelakimi relacjami, jak i osobom które interesuje temat relacji i pragną po prostu dowiedzieć się czegoś na temat innych osób z problemami oraz przyczyn tych problemów. Niektóre rzeczy powtarzają się z poprzednich książek, jednakże szczegółowo jest rozwiniętych wiele innych kwesti, które w poprzednich tomach nie zostały opisane. Przyjemnie się czyta i wciąga :)
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
5/5
15-02-2021 o godz 23:02 przez: zetbasia
Stefanie Stahl jest w Niemczech znaną psycholożką, terapeutką i autorką poradników. "Jak nie bać się bliskości?" przedstawia ludzi, którzy pragną związku i bliskości, ale jednocześnie czują podświadomy lęk i robią wszystko by tę bliskość zniszczyć raniąc jednocześnie partnera, który jest całkowicie zdezorientowany zachowaniem ukochanej osoby i nie wie jak się zachować. Autorka teorię obrazuje autentycznymi historiami swoich pacjentów. Tłumaczy skąd biorą się takie destrukcyjne zachowania, daje rady jak może zachować się partner. Książkę czytałam z ogromnym zainteresowaniem, znam osoby bojące się bliskości ze swojego otoczenia, teraz choć trochę rozumiem mechanizm tego lęku. Polecam, solidna dawka wiedzy psychologicznej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
2/5
04-03-2021 o godz 21:13 przez: Anonim
Książka jest potwornie przegadana. Jak to się mówi, obfite wodolejstwo. To, co autorka chciała przekazać (a chciała naprawdę niewiele) - można by streścić na 100 stronach. Niestety tytuł książki ma niewiele wspólnego z treścią. W konkluzji autorka stwierdza w zasadzie, że relacja z osobą z lękiem przed bliskością nie ma szans powodzenia, żeby sobie darować taki związek, bo druga osoba nic nie wskóra. Tylko się zastanawiam, czy do tego potrzeba napisać książkę. Moim zdaniem krótki artykuł popularnonaukowy z pewnością wyczerpałby temat. Ogólnie nie polecam tej książki, dla mnie była to strata czasu, ale udało mi się jakoś przebrnąć do końca.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
18-02-2021 o godz 00:00 przez: AnetaCichosz
Mnie również książka się podobała, jest czymś więcej niż tylko dobrym poradnikiem, w którym możemy dowiedzieć się czegoś o sobie. Zazwyczaj tego rodzaju literatura budziła we mnie pewien rodzaj dystansu, lecz z Stefanie Stahl było inaczej. Jej książka pochłonęła mnie całkowicie, spowodowała większe zrozumienie siebie i swoich potrzeb. Nie tak łatwo przyznać się do pewnych pragnień, z książką Stefanie Dahl w jakimś stopniu to się udaje. Jestem bardzo zadowolona, rady które tu znalazłam staram się powoli wdrażać. Mam też spory podziw dla wiedzy autorki oraz umiejętności jej profesjonalnego ale i lekkiego przekazania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
19-03-2021 o godz 08:25 przez: Sławomir
Świetna książka poruszająca temat lęku przed bliskością. Skupia uwagę na osobach z lękiem, ale daje rady także ich partnerom. Jednakże uważam że ciągle cytaty słów autorki, które dopiero co zostały przeze mnie przeczytane, były po prostu zbędne i przeszkadzały.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-08-2021 o godz 14:56 przez: Anonim
Ta książka nauczyła mnie wiele rzeczy o sobie samej i pomogła zrozumieć motywy mojego postępowania. Serdecznie polecam każdemu, kto ma kłopot z zaangażowaniem, bliskością oraz wejściem w relację z drugim człowiekiem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-11-2021 o godz 21:46 przez: Anonim
Bardzo fajna książka. Da się wyciągnąć dużo z doświadczeń osób opisanych oraz ogólnikowo z nauki i naszych zachowań. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-09-2021 o godz 19:02 przez: anonymous
W klarowny sposób wyjaśnione skąd w nas biorą się rożne „strachy” i zahamowania albo dziwne reakcje.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-08-2021 o godz 15:12 przez: Julia Wojtyga
książka bardzo otworzyła mi oczy, zostało poruszonych wiele ciekawych kwestii
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
04-10-2021 o godz 11:10 przez: zuzannahaa
otwiera oczy :-) polecam wszystkim lękającym się zobowiązań
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-10-2021 o godz 00:28 przez: Magdalena
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa It Ends with Us Hoover Colleen
4.6/5
32,76 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Nagie serca Hoover Colleen
4.7/5
33,62 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Życiowy przewodnik po seksie. Sex Education Opracowanie zbiorowe
5/5
24,99 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ugly Love Hoover Colleen
4.6/5
38,19 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Materiał na chłopaka Hall Alexis
4.6/5
31,72 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Too Late Hoover Colleen
4.5/5
26,73 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Maybe Someday Hoover Colleen
4.7/5
30,79 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Layla Hoover Colleen
4.5/5
29,91 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Hopeless Hoover Colleen
4.6/5
30,54 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Napisz i spal Sharon Jones
4.5/5
26,97 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Dom ciało. Home body Kaur Rupi
4.7/5
28,37 zł
44,99 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego