Jak nie bać się bliskości? O budowaniu dobrych więzi (okładka  miękka, 01.2021)

Sprzedaje empik.com : 33,31 zł

33,31 zł 44,99 zł (-25%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Nowa książka autorki bestsellerowych poradników psychologicznych, które przeczytało już 2 miliony ludzi

  • Tęsknisz za szczęśliwą, bliską relacją, ale jak dotąd nie udało ci się jej zbudować?
  • Wydaje ci się, że zawsze trafiasz na niewłaściwe osoby?
  • A może wszystko nagle się kończy, kiedy zaczyna się bliskość?
  • Jesteś w związku od lat, ale czujesz się samotny?

Za wieloma problemami w relacjach i związkach kryje się głęboko zakorzeniony lęk przed bliskością, przed pokazaniem drugiemu człowiekowi tego, jacy naprawdę jesteśmy.

Stefanie Stahl, najsłynniejsza niemiecka psychoterapeutka, doskonale zbadała różne oblicza tego lęku. Autorka bestsellerowych książek: Odkryj swoje wewnętrzne dziecko, Kochaj najlepiej, jak potrafisz, Jak myśleć o sobie dobrze?, pokazuje – odwołując się do doświadczeń swoich pacjentów – jak zbudować szczęśliwy i satysfakcjonujący związek oraz dobre i trwałe relacje z tymi, których kochasz i na których ci zależy.

Przytul swoje lęki, a staniesz się lepszą wersją siebie – dla samego siebie i twoich najbliższych!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1254624028
Tytuł: Jak nie bać się bliskości? O budowaniu dobrych więzi
Autor: Stahl Stefanie
Tłumaczenie: Miłkowska Sylwia, Książkiewicz Marta
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Język wydania: polski
Język oryginału: niemiecki
Liczba stron: 352
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-01-13
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 207 x 139 x 27
Indeks: 36749201
średnia 4,6
5
210
4
59
3
16
2
7
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
25 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
24-01-2021 o godz 11:19 przez: Marta | Zweryfikowany zakup
Kolejna część od pani Stahl. Każda jej książka przekazuje ogrom wiedzy, ta również. Jak w poprzednich częściach wiele przydatnych rad, wytłumaczenie strony psychologicznej, wyjaśnienie zachowań człowieka. Cudowna psychoterapeuta, dzięki której poznałam swoje wewnętrzne dziecko, pracuje, aby myśleć o sobie dobrze, kochać najlepiej jak potrafię oraz nie bać się bliskości. Polecam każdą propozycje od tej Pani.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
5/5
29-01-2021 o godz 13:39 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Wspaniała książka! Czytając ją odnosi się wrażenie, jakby się było na terapii. Autorka ma ogromną wiedzę i porusza każdy aspekt problemu, począwszy od tego z czego się rodzi, poprzez to jak go rozpoznać, aż do tego jak sobie z nim poradzić. Dosłownie odmieniła moje życie!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
5/5
28-01-2021 o godz 12:23 przez: Joanna | Zweryfikowany zakup
"Jak nie bać się bliskości? O budowaniu dobrych więzi" to kolejna ciekawa książka od niemieckiej psycholog Stefanie Stahl, która zagłębia się w temat relacji i strachu przed nimi. Polecam osobom, które chcą się dowiedzieć czegoś na temat swoich problemów związanych z lękiem przez wszelakimi relacjami, jak i osobom które interesuje temat relacji i pragną po prostu dowiedzieć się czegoś na temat innych osób z problemami oraz przyczyn tych problemów. Niektóre rzeczy powtarzają się z poprzednich książek, jednakże szczegółowo jest rozwiniętych wiele innych kwesti, które w poprzednich tomach nie zostały opisane. Przyjemnie się czyta i wciąga :)
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
4/5
11-11-2022 o godz 21:38 przez: Christine Przybyła | Zweryfikowany zakup
Ciekawe refleksje, warto poczytać bo problem bardzo powszechny (można nie wiedzieć że się go ma!). Denerwuje nieco wrzucanie nieomal każdego problemu do worka pt. "problem z bliskością". Bo o ile na pewno lęk przed bliskością dotyczy bliskich relacji, o tyle trudno mi się zgodzić, żeby podciągać po to absolutnie każdy przejaw trudności w życiu społecznym, z lękiem przed zagadaniem kogoś na dworcu włącznie. Na to istnieją inne określenia i diagnozy, m.in. fobie społeczne, więc autorka przesadza z dorzucaniem przykładów na lęk przed bliskością z bardzo szerokiego obszaru życia. Ale generalnie wiele uwag jest cennych i godnych zastanowienia, więc warto poczytać i przemyśleć czy przypadkiem coś z tego nie dotyczy nas osobiście (a wtedy iść na terapię bo książka to za mało...)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
19-03-2021 o godz 08:25 przez: Sławomir | Zweryfikowany zakup
Świetna książka poruszająca temat lęku przed bliskością. Skupia uwagę na osobach z lękiem, ale daje rady także ich partnerom. Jednakże uważam że ciągle cytaty słów autorki, które dopiero co zostały przeze mnie przeczytane, były po prostu zbędne i przeszkadzały.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-08-2021 o godz 14:56 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Ta książka nauczyła mnie wiele rzeczy o sobie samej i pomogła zrozumieć motywy mojego postępowania. Serdecznie polecam każdemu, kto ma kłopot z zaangażowaniem, bliskością oraz wejściem w relację z drugim człowiekiem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-02-2022 o godz 11:40 przez: Anna Florkowska | Zweryfikowany zakup
Książka, która pomogła mi zrozumieć siebie i swoje zachowania i blokady, oraz bliskiej kiedyś mi osoby. Mocna, czasem trudna, ale i wyzwalająca... dla mnie jak wizyta u terapeuty. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-11-2021 o godz 21:46 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Bardzo fajna książka. Da się wyciągnąć dużo z doświadczeń osób opisanych oraz ogólnikowo z nauki i naszych zachowań. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-09-2021 o godz 19:02 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
W klarowny sposób wyjaśnione skąd w nas biorą się rożne „strachy” i zahamowania albo dziwne reakcje.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-08-2021 o godz 15:12 przez: Julia Wojtyga | Zweryfikowany zakup
książka bardzo otworzyła mi oczy, zostało poruszonych wiele ciekawych kwestii
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
04-10-2021 o godz 11:10 przez: zuzannahaa | Zweryfikowany zakup
otwiera oczy :-) polecam wszystkim lękającym się zobowiązań
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-03-2022 o godz 21:10 przez: Karolina | Zweryfikowany zakup
Uwielbiam autorkę, każda jej książka warta polecenia
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-06-2022 o godz 16:51 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Zdecydowanie najlepsza książka z całej serii!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-10-2022 o godz 22:25 przez: Patrycja | Zweryfikowany zakup
Super książka, jak każda S.Stahl 🥰
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-01-2022 o godz 13:14 przez: Ewelina Streich | Zweryfikowany zakup
Bardzo fajna książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-10-2022 o godz 23:56 przez: Mambini11 | Zweryfikowany zakup
Super lektura
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
29-09-2022 o godz 18:11 przez: Michalina | Zweryfikowany zakup
troche nudna
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-10-2021 o godz 00:28 przez: Magdalena | Zweryfikowany zakup
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
19-01-2021 o godz 11:28 przez: ryszawa.blogspot.com
Stephanie Stahl jest pochodzącą z Niemiec psycholożką, terapeutką i autorką poradników psychologicznych. Prowadzi seminaria na temat poczucia własnej wartości, miłości oraz lęku przed związkami i ta ostatnia kwestia jest przedmiotem mojej dzisiejszej recenzji. Zdawać by się mogło, że strach przed bliskością, objawia się unikaniem związków. Otóż nie, filofobia, jak fachowo nazywa się ten stan, cechuje się jednoczesnym pragnieniem zażyłości z drugim człowiekiem oraz paniczną obawą przed tym. Nierzadko takie osoby randkują, zawierają związki małżeńskie i nawet nie mają świadomości, że jakiś kłopot znajduje się w ich psychice, a jeśli nawet zdają sobie z tego sprawę, to nie wiedzą, że jest to filofobia. Autorka w swojej książce podała wiele przykładów zachowań ludzi z problemami w relacjach międzyludzkich oraz związkach. Klasycznym przykładem jest tzw. gonienie króliczka, czyli staranie się o czyjeś zainteresowanie, a kiedy już się je uzyska, stopniowe oddalanie od tej osoby. Fobia ta często objawia się uciekaniem w pracę lub hobby, byleby tylko nie spędzać czasu z partnerem, reagowanie opryskliwością na wszelkie próby rozmów o związku itd. Główna przyczyna tego typu lęków ma swe korzenie w dzieciństwie. Mogą mieć na nie wpływ choroby psychiczne rodziców, przemoc fizyczna i psychiczna, alkoholizm, obojętność, nieokazywanie uczuć. Wszystko, czego doświadczamy w naszym dziecięcym życiu, może się odbić na nas w przyszłości, nie tylko w przypadku filofobii, ale również innych zaburzeń nerwicowych. Jeśli widzicie w sobie lub w innych symptomy strachu przed bliskością, warto udać się do terapeuty. Problem ten można rozpracować, choć potrzebna jest do tego ciężka praca. Jest to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż ciągłe huśtawki nastrojów, samotność, zastanawianie się, dlaczego nie potrafimy nawiązać z nikim zdrowych relacji. Nieświadomi problemu, mogą tłumaczyć się tym, że samotność im służy. Tak naprawę nikt myślący racjonalnie, nie chce być sam, w końcu jesteśmy istotami stadnymi. Uważam, że warto zagłębić się w temat, nie tylko jeśli przedmiot mojej recenzji Was dotyczy, ale jeśli najzwyczajniej w świecie interesujecie się psychologią, albo konkretnie ten temat Was zaciekawił. Umysł ludzki jest niesamowity, skrywa masę sekretów, polecam je zgłębiać, ponieważ nauka ta uczy oraz zaskakuje. Stefanie Stahl w swojej książce odwołuje się do doświadczeń swoich pacjentów, pokazuje jak budować szczęśliwy związek oraz dobre relacje z innymi. Dokładnie wyjaśnia różne oblicza filofobii, jej przyczyny, drogi do wyjścia z lęku, a także przeznacza cały rozdział partnerom osób cierpiących na lęk przed związkiem. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 1
4/5
15-01-2021 o godz 08:50 przez: Paulina Woźna
"Przytul swoje lęki, a staniesz się lepszą wersją siebie – dla samego siebie i twoich najbliższych!" Najnowszy poradnik niemieckiej psychoterapeutki Stephanie Stahl "Jak nie bać się bliskości? O budowaniu dobrych więzi" to rzetelny zbiór wiedzy merytorycznej i praktycznej (rad i technik) na temat ludzi dotkniętych lękiem przed pełnym zaangażowaniem w związek. Autorka ogrom wiedzy psychologicznej przedstawiła w sposób klarowny i niezwykle przystępny. Dawno nie czytałam żadnego poradnika i nie spodziewałam się, że treść pochłonie mnie niemal tak mocno jak wciągająca beletrystyka! Przed poznaniem narzeczonego przyznam szczerze- nie miałam szczęścia w miłości. Trafiałam na toksycznych mężczyzn- myśliwych, bądź uciekinierów. Gdy związek rozwijał się na etapie "pogoń za króliczkiem" , czyli było miło i przyjemnie, ale bez zobowiązań, relacja rozwijała się całkiem płynnie. Jednak po pojawieniu się na horyzoncie widma zobowiązań dany delikwent uciekał nagle gdzie pieprz rośnie, bądź zapadał się pod ziemię. Wówczas bardzo to przeżywałam, teraz na szczęście mogę się z tego śmiać. Gorzej, że po pewnym czasie delikwent wracał z podkulonym ogonem i na nowo mieszał mi w głowie. W trakcie lektury uświadomiłam sobie, że obcowałam z osobami z silnym lękiem przed bliskością. Niegdyś denerwowałam się na nie, teraz jest mi ich zwyczajnie żal, ponieważ prawdopodobnie nie zdają sobie sprawy z problemu. Poradnik został podzielony na cztery części: 1. Różne oblicza lęku przed związkiem 2. Przyczyny lęku przed związkiem 3. Drogi wyjścia z lęku przed związkiem 4. Partnerzy osób cierpiących na lęk przed związkiem. Uświadomienie sobie problemu to początek w drodze do zmiany. Niestety zazwyczaj łatwiejsza jest ucieczka w hobby, karierę zawodową, niż praca nad sobą, swoimi fobiami i słabościami. Mądra i wartościowa lektura, zdecydowanie polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa It Starts with Us
4.7/5
32,21 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa It Ends with Us
4.7/5
33,63 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ugly Love
4.6/5
33,89 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa November 9
4.6/5
33,63 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Maybe Someday
4.6/5
30,27 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sankcja
4.8/5
34,36 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Too Late
4.7/5
34,80 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Nagie serca
4.6/5
33,63 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Confess
4.6/5
31,79 zł
49,99 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego