Jak naprawić uszkodzony mózg (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Jest to pierwsza książka, która w szczegółowy sposób opisuje neuroplastyczność mózgu, czyli zdolność tkanki nerwowej do tworzenia nowych połączeń, służących samonaprawie, odzyskaniu prawidłowych funkcji i poprawie pamięci. Neuroplastyczność sprawia, że ludzki mózg posiada swój własny, wyjątkowy sposób uzdrawiania.

Większość metod opisanych w tej publikacji wykorzystuje energię, łącznie ze światłem, dźwiękiem, wibracją, prądem i ruchem. Te formy terapii dostarczają naturalnych, nieinwazyjnych metod dotarcia do mózgu, by obudzić w nim zdolności przywracające jego prawidłowe funkcje. Autor opisuje przykłady wysyłania odpowiednich dźwięków w uchu, by skutecznie zwalczyć autyzm czy wibracji z tyłu głowy, by leczyć zaburzenia uwagi. Natomiast delikatne elektryczne stymulacje języka odwracają objawy stwardnienia rozsianego i leczą skutki udaru. Światło kierowane na tył szyi leczy urazy mózgu, a do nosa pomaga uregulować zaburzenia snu.

Autor podaje metody na pozbycie się przewlekłego bólu. Opisuje wiele przykładów uzdrowień po przebyciu takich schorzeń jak udar, urazowe uszkodzenie mózgu, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane, autyzm, zespół deficytu uwagi, trudności w nauce – łącznie z dysleksją, zaburzenia przetwarzania sensorycznego, opóźnienie rozwoju, brak części mózgu, zespół Downa lub pewne rodzaje ślepoty. Przy niektórych z tych dolegliwości, u większości pacjentów, następuje całkowite uzdrowienie. W pozostałych przypadkach, najbardziej dokuczliwe objawy zostały znacznie zredukowane. Wykorzystaj neuroplastyczność mózgu.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Jak naprawić uszkodzony mózg
Autor: Doidge Norman
Tłumaczenie: Mińska Barbara
Wydawnictwo: Wydawnictwo Vital
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 424
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-05-13
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 25 x 242 x 164
Indeks: 19619712
średnia 4,7
5
12
4
5
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
5 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
17-06-2016 o godz 12:33 przez: Sandra Wysocka
To jest bardzo ciekawa książka dla każdego. Obejmuje nie tylko schorzenia, ale również rozwój mózgu czy poprawę pamięci, która jest bardzo ważna w każdym wieku. Często dbamy o ciało, chodzimy na siłownię, biegamy i wykonujemy wiele innych czynności. W naszym społeczeństwie panuje przekonanie, że rozwiązywanie krzyżówek jest bardzo dobrym ćwiczeniem dla mózgu. Okazuje się, że nie jest to prawdą. Warto też zadbać o prawidłową pracę mózgu stosując odpowiednie ćwiczenia, poprawić pamięć i nie traktować starości jako chorobę, a jedynie jako kolejny etap w życiu. Polecam książkę dla każdego, kto chce cieszyć się zdrowym umysłem i ciałem przez długie lata.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
02-06-2016 o godz 14:18 przez: nitkakitka
Książka z której można się dowiedzieć o wyjątkowości ludzkiego mózgu. Autor podaje metody na pozbycie się przewlekłego bólu. Podaje przykłady gdzie dokuczliwe objawy zostały znacznie zredukowane lub ustąpiły zupełnie w takich chorobach jak stwardnienie rozsiany, udar, choroba Parkinsona i wiele innych. Większość metod o których autor pisze wykorzystuje energię - światło, dźwięk, wibracja, ruch i prąd. Są to naturalne metody dotarcia do mózgu - podobno przywracają prawidłowe funkcje mózgu. Polecam książkę wszystkim, którzy borykają się lub ich bliscy z chorobą opisaną w książce.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
08-06-2016 o godz 09:05 przez: Sylwia
Pracuję w przedszkolu z dziećmi, u których stwierdzono autyzm. Po przeczytaniu tej książki odzyskałam wiarę w swoją pracę. Bardzo wierzę w te nowe metody stymulowania pracy mózgu i poprawę jakości życia moich podopiecznych. Polecam tę książkę wszystkim rodzicom, którzy zmagają się z problemami swoich dzieci. Mam nadzieję, że ta książka dotrze również do odpowiednich specjalistów, którzy zdołają przenieść te rewolucyjne metody do swojej praktyki.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
07-06-2016 o godz 15:24 przez: aotoja
To niesamowita książka, która może inspirować całą nową generację neurobiologów. Autor wymienia kilka naturalnych, niechemicznych, nieinwazyjnych technik, które stymulują neuroplastyczność, a które okazały się skuteczny w leczeniu choroby Parkinsona, stwardnienia rozsianego, udarów, urazów mózgu, autyzmu i ADHD. Ta książka to lektura obowiązkowa dla każdego, kto cierpi na jedną z wymienionych wyżej dolegliwości.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
18-12-2017 o godz 23:03 przez: doktor
Polecam książkę bardzo gorąco, naprawdę warta uwagi. Autor przedstawia w niej metody niektóre bardziej znane inne mniej.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego