Jak być prawdziwym mężczyzną (okładka  twarda, 05.2021)

Sprzedaje empik.com : 31,45 zł

31,45 zł
44,99 zł porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Wikingowie to byli wprost okropni brutale, co walili się ciągle po łbach. Wtedy bycie mężczyzną oznaczało po prostu, że wzbudzało się w innych strach.

Choć walczyli zaciekle całe dnie oraz noce, choć walczyli osobno i wspólnie, myślę, że Wikingowie mimo wszystko nie byli mężczyznami dobrymi szczególnie.

Czas najwyższy na zmianę, dziś są inne sposoby, by mężczyzną prawdziwym się stać.

Czas, by zmienić nawyki i by to, co najlepsze, w sobie odkryć i innym to dać.

Scott Stuart w tej inspirującej i zabawnej historii rozprawia się ze stereotypowymi wzorcami męskości, pokazując, jak wspierać dzieci w ich wyborach i wychować pewnych siebie chłopców.

Książka w duchu wychowania w otwartości. Dodaje chłopcom odwagi i zachęca ich do bycia sobą, ucząc, jak być prawdziwym mężczyzną.

„Jaki powinien być prawdziwy mężczyzna? Powinien walczyć, to jasne, ale o słuszne sprawy i nie mieczem czy szablą, ale na przykład chodząc na manifestacje w obronie słabszych. Powinien być silny, żeby pomagać innym. Powinien być odważny, żeby mieć odwagę powiedzieć „przepraszam” i umieć się przyznać do strachu. Powinien też umieć okazywać uczucia. I powinien być wolny, żeby móc sobie wybrać taki sposób na życie, jaki mu najbardziej odpowiada. Wtedy będzie szczęśliwy. Do tego przekonuje nas Scott Stuart, ojciec małego mężczyzny”.
Michał Rusinek, tłumacz o bardzo kolorowym cieniu

Dla wszystkich dzieci w wieku 4+

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1265064295
Tytuł: Jak być prawdziwym mężczyzną
Tytuł oryginalny: Jak być prawdziwym mężczyzną
Autor: Stuart Scott
Tłumaczenie: Rusinek Michał
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 24
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-05-19
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 10 x 286 x 248
Indeks: 37924515
średnia 4,8
5
24
4
8
3
0
2
0
1
0
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
8 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
30-08-2022 o godz 13:14 przez: Sandra | Zweryfikowany zakup
Zabawna opowieść o tym że mężczyźni mogą być wrażliwi, mówić o emocjach i być kim chcą.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
08-06-2021 o godz 12:54 przez: Alicja | Zweryfikowany zakup
Mądra książka, którą powinien przeczytać najpierw tzw, prawdziwy mężczyzna
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-05-2021 o godz 08:12 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
polecam, małym i dużym mężczyznom. Dziewczynkom też
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
04-06-2021 o godz 21:57 przez: Northman1984
Męskie wzorce. „Jak być prawdziwym mężczyzną” to lektura z jednej strony budująca, optymistyczna i pozytywna, z drugiej jednak strony – i nie zmienia tego faktu konwencja ukierunkowana na młodego czytelnika – dotykająca kwestii, które tak naprawdę są obecnie przedmiotem ciągłej debaty na temat tego, kim współcześnie jest i powinien być mężczyzna. To nie są wcale takie oczywiste sprawy. Scott Stuart proponuje na łamach książki zestaw rad, mądrości i argumentów, które – poparte przykładami – docelowo mają posłużyć do wychowania pewnych siebie chłopców, którzy kiedyś staną się równie pewnymi siebie mężczyznami. Autor książki podkreśla, jak ważne jest tutaj wspieranie dziecka w jego wyborach oraz wychowanie go w szeroko pojętej otwartości oraz w duchu odrzucenia argumentów opartych na przemocy, czy na innych negatywnych wzorcach. Podejście zaprezentowane przez Scotta w tym elemencie jest jak najbardziej słuszne. Gdzie zatem tkwi problem? Tkwi on w tym, że książka nie zawiera w zasadzie żadnych skonkretyzowanych odniesień do tego, kim powinien właściwie – ale tak konkretnie – być dzisiejszy mężczyzna. I w zasadzie książka nie miała (i nie ma) szans zawierać takowych odniesień, ponieważ współcześnie tak naprawdę nie wiadomo kim powinien być mężczyzna… Z jednej strony wciąż powinien on być silny, zdecydowany, zapewniać oparcie – ok, tutaj pełna zgoda. Jak jednak pogodzić ową siłę z wyrzeczeniem się typowo męskiej rywalizacji opartej także na – faktów się nie oszuka – elementach ostrych w tejże (podkreślmy to: zdrowej) rywalizacji, ocierających się o przemoc? Jak pogodzić męskie zdecydowanie z propagowaną męską delikatnością? Jak zapewniać oparcie – tudzież byt – i godzić to z panującym współcześnie duchem partnerstwa i równouprawnienia? To są szalenie istotne pytania, na które książka niestety nie daje odpowiedzi. Można powiedzieć – ok, ale to książka skierowana do dzieci, a nie filozoficzna wykładnia życia. Tak, to prawda, jednakże jeśli mówimy o nauczeniu małego chłopca męskich ról i zadań, które będą jego udziałem w przyszłości, to od definicji dzisiejszej męskości uciec tutaj nie sposób. I mamy problem, bo to pojęcie jest na dzień dzisiejszy szalenie nieostre. Scott skupia się na propagowaniu otwartości w poznawaniu świata, w kontaktach z innymi, podkreśla konieczność prowadzenia samego dialogu z innymi ludźmi, neguje przemoc jako coś, co jest mężczyzny niegodne – i słusznie. To wszystko prawidłowe wnioski. Szkoda jednak, że nie może ich być tutaj więcej, ale to już „wina” stanu współczesnej debaty publicznej na temat męskości, która – moim zdaniem – swojej współczesnej definicji po prostu nie posiada. Książka jak najbardziej do polecenia :) Dziękuję Znak emotikon za egzemplarz recenzencki. #jakbyćprawdziwymmężczyzną #scottstuart #znakemotikon https://cosnapolce.blogspot.com/2021/06/jak-byc-prawdziwym-mezczyzna-scott.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-06-2021 o godz 01:03 przez: Anna
„Chłopaki nie płaczą”, „nie maż się jak baba”, „jesteś facetem, musisz być silny” - to tylko malutka część tego, co jest przekazywane małym chłopcom. Moim zdaniem zupełnie niesłusznie. Jestem mamą zarówno chłopca, jak i dziewczynki i niejednokrotnie byłam wściekła na zupełnie obcych ludzi, który coś nie pasowało. Mój syn miał okres, że lubił prowadzić wózek z lalką. Czy to znaczy, że jest inny, że robię z niego dziewczynkę, bo mu pozwalam? Zdecydowanie nie. To nauczyło go, że mężczyźni też opiekują się dziećmi, że to nie tylko „kobiece” zajęcie. Od zawsze dzieci postrzegałam nie przez pryzmat płci, a tego, kim one są. Wracając do książki, jest moim zdaniem wspaniała i powinni ją przeczytać nie tylko dzieci, ale i wielu dorosłych. Wraz z głównym bohaterem szukamy odpowiedzi „jak być prawdziwym mężczyzną”, poznajemy mężczyzn z różnych czasów (piratów, Spartan itp.) i dochodzimy do bardzo ważnych wniosków. Bo to nie od siły zależy męskość, a wrażliwość i opiekuńczość wcale nie sprawia, że ktoś przestaje być męski. Ilustracje ciekawe, przyciągające wzrok oraz zachęcające do poznania treści. Zajmują większą część strony. Okładka w książce jest twarda i solidna, dzięki niej książka posłuży dłuższy czas. „Jak być prawdziwym mężczyzną” to bardzo wartościowa pozycja, która moim zdaniem powinna być dołączona do lektur szkolnych (zamiast wielu, mało wartościowych w dzisiejszych czasach książek). Z ogromną przyjemnością polecam zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych (szczególnie tych, co lubią innym wytykać, co niby jest niemęskie). Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/06/znak-emotikon-ksiazka-pt-jak-byc.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-06-2021 o godz 09:46 przez: Anonim
Bohaterów jej publikacji poznaliśmy już wcześniej w książce "Mój cień jest różowy" tym razem sięgnęłam po kolejną książkę Scotta Stuarta pt. „Jak być prawdziwym mężczyzną” Która wiele powie nam o prawdziwych mężczyznach. „Jak być prawdziwym mężczyzną” W publikacji synek znalazł opis wikingów, którzy byli bardzo brutalni i ciągle bili się po głowach, lecz czy byli prawdziwymi mężczyznami? A piraci? Byli głośni wredni i dość odważnie, ale czy to wystarczy, aby być prawdziwym mężczyzną? Nasz bohater ma całkiem inne zdanie na temat prawdziwych mężczyzn. Uważa, że prawdziwy mężczyzna powinien być delikatny, a zarazem silny. Powinien umieć przyznać się do błędu i używać magicznych słów takich jak przepraszam, proszę i dziękuję. Prawdziwy mężczyzna powinien umieć przyznać się do swoich uczuć i się ich nie wstydzić. Ta publikacja pomoże chłopcom już od najmłodszych lat zrozumieć, że każdy z nich ma prawo do szczęścia i własnych wyborów wyboru. Jak się okazuje, być prawdziwym mężczyzną oznacza być po prostu sobą i kierować się sercem. Żyć w zgodzie z własnymi przekonaniami i szanować drugiego człowieka. Oczywiście polecam!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
12-06-2021 o godz 15:31 przez: Anduina
Plusy: Jest to niezwykle ważny temat i brawa dla autora za podjęcie go z odwagą i dowcipem. Plus też za kolorowe i humorystyczne ilustracje. Wielki plus za to, że książka tak naprawdę nie opisuje cech, które mają być typowo męskie, a raczej skupia się na tym, że wartością jest wiara w siebie i akceptacja, chęć pomagania innym i odwaga by mówić i robić to, w co się wierzy. Minusy: Część, że tak powiem, językowa mnie nie urzekła. Momentami humor i rym wydają się trochę naciągane. Nie wiem na ile to kwestia tłumaczenia, a na ile oryginalnego tekstu, ale wydaje mi się, że coś można by było trochę poprawić, bo poza tym – książka jest naprawdę sympatyczna.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-06-2021 o godz 14:48 przez: Katarzyna
"Jak być prawdziwym mężczyzną" to wierszowana opowieść o męskich wzorcach sprzed wieków, o przemianach w tej materii zachodzących, o tym, jak dziś na tytułowy dylemat odpowiedzieć. Scott Stuart po raz kolejny (niedawno Wydawnictwo Znak opublikowało "Mój cień jest różowy") dodaje młodym czytelnikom otuchy, pokazuje rozmaite możliwości, dowodzi w nietuzinkowy sposób, że nasze wybory są słuszne, nawet jeśli niepopularne i nieco odmienne od głosów większości.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego