III RP. Kulisy systemu (okładka  miękka, 2013-09)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

  • Co oznacza w języku służb „wyjście na sędziów”?
  • Czy rola służb specjalnych jest przereklamowana, czy też są jednak tak potężne, że sterują całym układem?Czy faktycznie mają tak dużą władzę, że mogą decydować o zwrotach sytuacji w kraju?
  • Dzięki jakim instrumentom służby kreują tych, którzy w systemie odnoszą sukces, a eliminują innych?
  • Do jakiego stopnia Donald Tusk jest klientem Angeli Merkel?Czy idzie mu tylko o posadę unijną, czy o interes Polski? Na ile trwa w śmiertelnym uścisku z Władimirem Putinem?
  • Jak media stabilizują system III RP? Jakie tytuły przejęły w tym zakresie zadania wykonywane dotąd przez słabnącą „Gazetę Wyborczą”?

Na te i inne pytania Joanny Lichockiej odpowiada prof. Andrzej Zybertowicz w fascynującej rozmowie, z której wyłania się system pod nazwą „Polska”. System złożony, wielowarstwowy, w którym pewnych rzeczy nie widać a pewni ludzie milczą. System, o którym trzeba jednak mówić i rozmawiać na głos, by zbliżyć się do odczytania jego mechaniki.

W debacie tej chłodny realizm profesora na styku z emocjonalnym podejściem red. Lichockiej pozwala spojrzeć na system III RP całościowo, obnażyć jego niedoskonałości, wyodrębnić punkty newralgiczne wymagające natychmiastowej zmiany, ale też wskazać pozytywne aspekty aktualnej kondycji Polski i Polaków. Widzimy tu pełny obraz Polski, obraz rozkodowany.

Tytuł: III RP. Kulisy systemu
Autor: Zybertowicz Andrzej , Lichocka Joanna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Słowa i Myśli
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 360
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-09-11
Rok wydania: 2013
Forma: książka
Indeks: 13539405
średnia 5
5
4
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
4 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
16-01-2016 o godz 18:16 przez: thrashka7 | Zweryfikowany zakup
Świetna pozycja w "przededniu" zmiany władzy. Diagnoza stanu państwowości za rządów PO i wcześniej, od czasów okrągłostołowych. Chcecie otworzyć oczy? Przekonać się o grupach interesów, o ich knowaniach, o nepotyzmie, o upadku demokracji pod fałszywym szyldem jej obrony, o destrukcji i zobojętnieniu ludzi... To dobry przyczynek do zmiany sposobu widzenia, do wejścia w świat Prawdy. www.michalgomulka.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-07-2017 o godz 06:18 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Dobra pozycja.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-10-2013 o godz 00:00 przez: Koralina
Co z tą Polska? Takie pytanie miałam chęć zadać czytając tą książkę. Chciałam je zadać profesorowi Zybertowiczowi. Obserwuje co się dzieje w naszym kraju ale czasem nie mogę uwierzyć w to co słyszę i widzę. Książka to rozmowa dwojga inteligentnych ludzi. Rozmawiają sensownie i rozsądnie, warto takiej rozmowy posłuchać
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-10-2013 o godz 11:57 przez: Hubert Ostoja
Temat rzeka z profesorem Zybertowiczem. zawsze ceniłem sobie poglądy profesora, którego głos wybija się ponad polityczną gadaninę i bełkot. Właśnie dlatego sięgnąłem po książkę III RP.... Prawdziwa książka. Nie wiem czy śmiać się czy płakać, bo już nie wiem jakim kraju żyję!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorach:

Podobne do ostatnio oglądanego