Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów (audiobook mp3)

Wszystkie formaty i wydania (5): Cena:

Oferta empik.com : 29,90 zł

29,90 zł
Produkt cyfrowy
Opłać i pobierz

Słuchaj w abonamencie

Go Max zyskujesz:
 

 • Słuchasz i czytasz bez limitu
 • Wybierasz spośród ponad 100 tys. audiobooków, ebooków i komiksów dostępnych w aplikacji
 • Korzystasz jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet lub czytnik ebooków
 • Możesz zrezygnować w dowolnym momencie

W Go Mini zyskujesz:
 

 • czytasz lub słuchasz 2 dowolne ebooki lub audiobooki w miesiącu
 • wybierasz spośród wszystkich tytułów z naszego katalogu, ponad 100 tys. audiobooków, ebooków i komiksów dostępnych w aplikacji
 • podcasty i ASMR słuchasz bez limitu

Go Max+Music zyskujesz:
 

 • Słuchasz i czytasz bez limitu
 • Wybierasz spośród ponad 100 tys. audiobooków, ebooków i komiksów dostępnych w aplikacji Empik Go
 • Słuchasz swojej ukochanej muzyki i autorskich playlist w aplikacji Empik Music
 • Korzystasz jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet lub czytnik ebooków
I wiele więcej!
Z tytułów dostępnych w abonamencie możesz korzystać tylko w aplikacji Empik Go
Produkt nie jest obecnie dostępny w żadnym abonamencie
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Opłać i pobierz

"Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów" to wciągająca i trzymająca książka napisana przez Izę Komendołowicz. To pełen obraz środowiska, które decyduje o najważniejszych i najbardziej intymnych obszarach życia Polek. Autorka rozmawia z postaciami ekstremalnie kontrowersyjnymi i zderza ze sobą skraje opinie specjalistów.

Co takiego dzieje się w gabinetach ginekologicznych, że dla ponad połowy Polek wizyty w nich wiążą się ze wstydem, z traumą i upokorzeniem? Izabela Komendołowicz w swoich rozmowach z lekarzami oraz pacjentkami nie tylko ujawnia sekrety gabinetów - czasem zabawne, a czasem przerażające  -  ale porusza także kontrowersyjne i szalenie ważne tematy: aborcji, in vitro, dostępności antykoncepcji… Czy można zmusić kobietę do porodu? Dlaczego Polki nie korzystają z darmowych badań w ramach profilaktyki nowotworowej? Czy ginekologów powinna obowiązywać klauzula sumienia? To nieliczne z wielu pytań, które zadaje swoim rozmówcom Komendołowicz. Z ich odpowiedzi wyłania się skomplikowany obraz polskiej ginekologii, w której przekonania i wartości wyznawane przez lekarzy ścierają się z potrzebami i wymaganiami pacjentek. To obowiązkowa lektura nie tylko dla kobiet, ale także dla ich mężów i ojców.

Tytuł: Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów
Autor: Komendołowicz Iza
Lektor: Domańska Joanna
Wydawnictwo: EmpikGo
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Data premiery: 2020-05-06
Rok wydania: 2020
Format: MP3
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: nie dotyczy
Kopiowanie: nie dotyczy
Indeks: 35120179
średnia 4,5
5
343
4
102
3
37
2
14
1
13
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
96 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
18-05-2020 o godz 11:34 przez: Anonim
Doskonała książka. Uważam, że każdy powinien ją przeczytać. Uwrażliwia na wiele tematów, z których pospolity zjadacz chleba nie zdaje sobie sprawy. Szczera do bólu! Po tej lekturze czuję się bardziej świadoma... Mną niektóre tematy ( jak rak narządów rodnych u dziecka, objawy cichego zabójcy czyli raka jajnika, emocjonalne i etyczne dylematy związane z wadami letalnymi płodu czy problemy "estetyczne" w postaci kilkunastocentymetrowych warg sromowych) autentycznie wstrząsnęły. Ta potworna presja i odpowiedzialność Lekarzy Ginekologów poruszyła mnie do głębi. Uważam ich za bohaterów naszych czasów. Usłyszałam nieraz, że Ginekolog to ma fajnie bo sobie panienki poogląda. Takie przekonanie runie w posadach po pierwszych stronach. Doskonała książka Gratuluję autorce i gorąco polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
21-09-2020 o godz 01:33 przez: marlowe
Książka całkiem ciekawa. Zaskakujące i wręcz przerażające jak dla wielu lekarzy najlepsza pacjentka to taka, która o nic nie pyta i nic nie chce, „bo nie trzeba na nią dużo kwitów wypisywać”. Za najbardziej irytujące i roszczeniowe są uznawane takie, którym trzeba coś wytłumaczyć. A jak taka kobieta przyjdzie z partnerem i on też ma jakieś pytania albo na tyle interesuje się partnerką, że wie kiedy miała ostatni okres to już w ogóle dla lekarzy to prawdziwy dramat. Strach chorować. Co do lektorki audiobooka to uważam że niepotrzebnie zmieniała głos, gdy czytała kwestie męskich bohaterów. Było to rozpraszające i dosyć irytujące.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-07-2020 o godz 02:10 przez: Katarzyna Ziembicka
To już moje drugie spotkanie z Izą Komendołowicz i drugie udane. Bardzo doceniam w reportażu bezstronność. Dość istotnym jest dla mnie, żeby autor nie robił personalnych wycieczek i nie próbował reportażem udowodnić swojej racji. Komendołowicz potrafi tego unikać. Tym razem autorka porusza kobiece tematy i to porusza je wszystkie: ważne, kontrowersyjne, budzące emocje, a nawet te zabawne. Moim zdaniem dobrze by było, gdyby każda kobieta przeczytała tę książkę. Wiedzy nigdy dość, a z doświadczeń innych można się wiele nauczyć. Ja książkę przesłuchałam i w tej formie również gorąco polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
28-12-2020 o godz 09:42 przez: villemo86
To jest moja trzecia przeczytana książka z serii „tajemnice zawodów” moim zdaniem najsłabsza. Autorka rozmawia bardzo stronniczo. Wyraźnie stoi po stronie lekarzy, deprecjonując przy tym pacjentki. Książka nie ujmuje tez takich tematów jak vbac. Wyraźnie autorka dała się zdominować apodyktycznej postawie lekarzy i przyćmiło jej to możliwość rzetelnego przeprowadzenia wywiadów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-07-2021 o godz 14:40 przez: Anonim
Bardzo potrzebna książka w dzisiejszych czasach. Autorka bezstronna, dociekliwa. Jedyne, co mi przeszkadza w audiobooku to to, że w większości dopiero na koniec akapitu dowiaduję się, kto wypowiadał dane słowa. Ale to pewnie wynika z konstrukcji wersji pisanej. Lektorka tak moduluje głosem, że bez problemu wiem, czy rozmawia z kobietą czy z mężczyzną.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
08-03-2022 o godz 17:46 przez: katrina.krzysiek
Uważam, że bardzo katolicka i pani katolicka ginekolog wypowiada się za wszystkich lekarzy, najlepiej na całym świecie. Wypowiada się troche, jak przecietny polski taksówkarz, tzn nigdzie nie był, a wszystko wie ;) Poza tym czasem przedmiotowe wypowiedzi o kobietach, o facetach. Jakaś konkluzja? Jak do ginekologa to chyba najlepiej za granice.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-09-2021 o godz 11:50 przez: Maria
Bardzo interesująca, przekrojowa książka. Nie mogę się zgodzić z opiniami o 'kościółkowej' narracji tekstu - to rozmowa z dziesiątkami lekarzy, więc można tu znaleźć zarówno tych progresywnych, jak i bardziej konserwatywnych. Jednocześnie treść jest zrozumiała dla osób nie mających wiele wspólnego z medycyną.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-05-2020 o godz 12:31 przez: Patrycja Tomaszewska
Nie spodziewałam się aż tak szerokiej tematyki. Książka bardzo wciągająca. Odsłuchuję na przyspieszonym tempie, więc emocjonalność pani lektor mi nie przeszkadzała. Przedstawionych jest bardzo dużo przypadów drastycznych, dlatego mimo wszystko jednak polecam kobietom, które już rodziły ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
30-10-2020 o godz 15:35 przez: Tomasz
"Teściowa namieszała" przekonała syna, żeby zrobił test DNA i okazało się że dziecko nie było jego. A mogli być tacy szczęśliwi....(parafraza) Autorka i lekarka nie mogą przeboleć jaka ta teściowa zła i mają gdzieś , że mężczyzna wychowywałby nie swoje dziecko. Zero empatii dla mężczyzn.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
29-07-2021 o godz 23:42 przez: Weronika
Książka momentami ciekawa, ale bardzo stronnicza. Dużo nieprofesjonalnego słownictwa, lektorka nieprzygotowana, czytająca niepoprawnie skróty. Do tego podawanie statystyk katolickich instytutów zamiast wyników badań prowadzonych chociażby przez ipsos. Wielka szkoda bo zaczęło się dobrze
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-01-2021 o godz 20:43 przez: Katarzyna Ciupińska
Uważam, że znajomość tej książki w kontekście wyroku TK i sytuacji Kobiet w Pl powinna być obowiązkowa. Dla mnie w wielu miejscach byla wstrząsająca, czasami musiałam robić sobie przerwy. Mimo, że uważam ją za trudną, zawiera wiele ciekawych i poruszających aspektów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
08-10-2021 o godz 05:11 przez: Anonim
Książka porusza ważne tematy, jednak jest bardzo stronnicza. Dodatkowo kobiety pokazywane są jakoś tak przedmiotowo, jak głupie cielaczki nie mające pojęcia o tym co się koło nich dzieje. Takie smutne generalizowanie. Technicznie też nie jest to szczytem perfekcji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
23-10-2020 o godz 21:18 przez: P
książka przełamuje rzeczywistość - prawie 40% dzieci rodzi się przez cesarskie cięcie, w 2017 roku w taki sposób urodziło się ponad 400 tys dzieci - jak jest podane w 03-poród, w momencie 10:30... tylko że w Polsce w 2017 roku urodziło się 382 tys. dzieci!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-03-2021 o godz 19:34 przez: Anonim
Na początku się szczerze uśmiałam, ale były też rozdziały bardzo przejmujące. W końcu to prawdziwe historie prawdziwych ludzi. No i... po wysłuchaniu umówiłam się na badania, bo nie byłam u ginekologa 2 lata, to też plus. Polecam więc każdej kobiecie
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
09-03-2021 o godz 20:22 przez: n/a
Po książce w dziale reportaże spodziewałam się zupełnie czegoś innego - rozczarowanie totalne. Książka z ogromnym potencjałem, niestety autorka postawiła na tanią sensację oraz powielanie szkodliwych stereotypów pod założoną tezę. Wielka szkoda.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-08-2020 o godz 22:06 przez: wojenka
Bardzo wciągająca książka, pokazującą zawód od środka. W u niektórych bohaterów da się zauważyć zmiany rozwojowe. Cieszę się, że nie autorka pokazuje rzeczywistość taką jaka jest, nie obawia się pisać o cierpieniu, o trudnych wyborach. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
11-12-2020 o godz 18:11 przez: Anonim
Bardzo ciekawa pozycja, ale lektorka męczyła ucho. Pani lektorko, nie czyta pani dzieciom, nie ma potrzeby modulować kwestii męskich „grubym głosem”. I na litość boską - IVF to nie jest czwarta F, to skrót od “In Vitro Fertilization”.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-05-2020 o godz 20:29 przez: Ewelina Buchta
Aż się człowiek uśmiecha pod nosem słysząc o „dresie awanturującym się w trakcie porodu”. Aż włos się jeży, gdy słyszy się o młodych dziewczynach z wyrokiem śmierci przez raka. Szczerze polecam! Książka daje do myślenia!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-09-2020 o godz 22:43 przez: Claire
Super by było żeby ta książka była dostępna w ramach programu na WDŻ. Szkoda, że wartościowe książki nie są lekturami szkolnymi np w ramach lekcji wychowawczej. Jako deser polecam książkę Doktor Bogumił.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-07-2021 o godz 18:23 przez: karolciad
bardzo ciekawa i interesująca książka. na początku pokazuje jak bardzo potrzebna jest nam, jako społeczeństwu, rzetelna edukacja seksualna. pouczająca i dającą do myślenia. polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Popularne w tej kategorii Też tak mam Kostyszyn Magdalena
4.5/5
29,90 zł
39,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego