Futuropolis - miasto jutra. Czytam sobie Eko. Poziom 2 (okładka  miękka, 09.2021)

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Futuropolis to miasto przyszłości. Są w nim domy po same chmury, ukwiecone balkony, a energia pochodzi z ekologicznych źródeł. Dookoła miasta biegną autostrady tramwajowe. Kiedy Antek trafia do tego niezwykłego miejsca, nie może się nadziwić tym wszystkim cudom.

Składam zdania, drugi poziom „Czytam sobie” to propozycja dla dzieci, które rozpoczęły już swoja przygodę z czytaniem. Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania.

Ciekawe, zabawne historie pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawią, że czas spędzony na czytaniu, będzie czasem świetnej zabawy.  Zgodne z zaleceniami metodyków.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1276288280
Tytuł: Futuropolis - miasto jutra. Czytam sobie Eko. Poziom 2
Seria: Czytam sobie EKO
Autor: Jagiełło Joanna , Poklewska-Koziełło Ewa
Wydawnictwo: Harper Collins Polska
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 48
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-09-01
Od lat: 6+
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 140 x 5 x 180
Indeks: 39465153
średnia 4,9
5
14
4
0
3
1
2
0
1
0
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
4 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
25-05-2022 o godz 14:49 przez: Sandra | Zweryfikowany zakup
Fajna książka, dla dzieci, które zaczynają same czytać, fajna historia
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-09-2021 o godz 09:51 przez: Northman1984
Miasto jutra. Futurystyczne miasto przyszłości, w którym wszystko jest ekologiczne, zdrowe, bezpieczne oraz wolne od smogu, korków i hałasu? To marzenie niejednego z nas. Dzięki niniejszej książce najmłodsi będą mogli przeczytać o tej pięknej wizji, a przy okazji wspomogą swoje umiejętności w zakresie nauki czytania :) Futuropolis to miasto przyszłości. Są w nim domy po same chmury, ukwiecone balkony, a energia pochodzi z ekologicznych źródeł. Dookoła miasta biegną autostrady tramwajowe. Kiedy Antek trafia do tego niezwykłego miejsca, nie może się nadziwić tym wszystkim cudom. Trafia tam co prawda tylko we śnie, ale kto wie? - być może kiedyś, gdy dorośnie, będzie mógł zaprojektować takie miasto i przyczynić się do jego powstania? :) Drugi poziom książeczek z serii "Czytam sobie" to już nieco bardziej skomplikowana sprawa jeśli chodzi o naukę czytania. Dzieci zaczynają składać powoli zdania oraz uczą się sylabizowania. Tekst jest trochę bardziej obszerny niż na poziomie pierwszym, lecz w dalszym ciągu prosty w czytaniu i nieskomplikowany. Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Ciekawe, zabawne historie pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawią, że czas spędzony na czytaniu będzie czasem świetnej zabawy. Polecam. Dziękuję HarperCollins Polska za egzemplarz recenzencki. #futuropolis #miastojutra #czytamsobieeko #harperkids #joannajagiełło #ewapoklewskakoziełło #harpercollinspolska https://cosnapolce.blogspot.com/2021/09/czytam-sobie-eko-futuropolis-miasto.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-10-2021 o godz 14:57 przez: Anonim
Antek mieszka w dużym mieście, w którym na każdym kroku są brud i spaliny. Chłopiec choruje na astmę – ma przy sobie ciągle maskę i inhalator. Nic dziwnego, że jego myśli często krążą wokół czystego środowiska. Pewnego dnia zostaje zainspirowany przez nauczyciela do rozmyślania nad następującym tematem: futuropolis, czyli miasto jutra. Temat ten z pozoru wydaje się być trudnym. Tymczasem Antek ma dziwny sen, w którym pojawia się tajemniczy pies robot: Holo – jest on opiekunem i pilotem, zabiera chłopca do futuropolis, miasta jutra. Chłopiec odwiedza niesamowite miejsca, porusza się aeromobilem. Przed nim miasto bez spalin, w którym każdy dba o zdrową żywność w czystym środowisku. Macie ochotę do na wycieczkę do takiego miejsca, o które trudno w szaroburej rzeczywistości? Jeśli tak, to koniecznie sięgnijcie po najnowszą część serii Czytam sobie – poziom 2. W tej części znajduje się 800 – 900 wyrazów w tekście, dłuższe zdania, w tym także złożone i elementy dialogu. Mali czytelnicy mogą ćwiczyć też sylabizowanie. Ta część akurat ma sporo wyszukanego słownictwa dotyczącego miasta przyszłości. Poprzeczka jest dość wysoko postawiona – dzieci, które poznają Antka i jego wyprawę do miasta jutra wzbogacają słownictwo, aktywują swoją wyobraźnię. Książka jest fajnie zilustrowana przez Ewę Poklewską – Koziełło. Na końcu są tematyczne naklejki oraz dyplom sukcesu dla dziecka, które dało radę samemu poznać lekturę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-09-2021 o godz 22:03 przez: Anonim
"Futuropolis -miasto jutra" autor Joanna Jagiełło - Antek jest zdolnym uczniem mieszkającym w dużym zatłoczonym mieście. Koleżanka jego Ola wyśmiewa się z chłopca, lecz nie rozumie, że chce on w przyszłości być architektem, który chce ulepszyć świat. Po dniu pełnym wrażeń chłopiec zasypia w domu i widzi swoje wymarzone miejsce, bez smogu z obcowaniem z naturą. Wszystkie uprawy są ekologiczne, wiele jest zielonych miejsc do odpoczynku, a energia jest z elektrowni wiatrowych. Życie w zgodzie z ekologią przedstawia się bardzo pozytywnie jeszcze wszystko jest przed nami. . A na skrzydłach książek mamy pytania do tekstu, oraz dyplom sukcesu dla małego czytelnika.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorach:

Podobne do ostatnio oglądanego