Dżihad i samozagłada Zachodu (okładka  miękka, 06.2015)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Sprzedaje empik.com : 26,50 zł

26,50 zł 34,90 zł *
* Porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Paweł Lisicki w kontrowersyjnej i bardzo mądrej analizie przyczyn zagrożenia ze strony Islamu, którego tak boi się cywilizacja zachodu. Czy to, że Europa uważa się za chrześcijańską uratuje ją czy pogrąży? Każdy kto lęka się ekspansji Dżihadu albo ją lekceważy myśląc, że nas to nie dotyczy, powinien przeczytać tą książkę.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1108208570
Tytuł: Dżihad i samozagłada Zachodu
Autor: Lisicki Paweł
Wydawnictwo: Fabryka Słów Sp. z o.o.
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 400
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-06-19
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 57 x 204 x 127
Okres historyczny: współczesność (od 1945) świat
Indeks: 17142649
średnia 4
5
14
4
2
3
1
2
0
1
4
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
9 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
12-10-2015 o godz 19:50 przez: piotr matylla | Zweryfikowany zakup
Paweł Lisicki bardzo dobrze pisze na trudne tematy; jego książki religijne są trudne, ale świadczą o dbrym opanowaniu warsztatu... i teologia, i historia, i filozofia... ta z kolei pokazuje, że islam MOZE być końcem naszego świata; w przeciwieństwie do barbarzyńców z III wieku pCh, ci barbarzyńcy nie stworzą na gruzach europy nowej cywilizacji; tu zostanie pustynia i barbarzyństwo; wspaniałe uzupełnienie z Fallaci...
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
5/5
20-08-2015 o godz 07:51 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
w końcu ktoś napisal książkę jak jest, bez owijania w bawełnę.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
5/5
04-12-2015 o godz 14:33 przez: Mario PL
Doskonała pozycja wyjaśniająca, czym tak naprawdę jest Islam i jak naiwni są ludzie zachodu wierzący temu, co w taki czy inny sposób wciskają im/nam muzułmanie.

Świetna analiza błędów popełnionych i popełnianych przez polityków i kościół a prowadzących do tego, że muzułmanie dzięki naszej łatwowierności, 'głupocie tolerancji' dla muzułmańskiej nietolerancji i naszym pieniądzom/podatkom przejmują Europe.

To książka o tym, że zamiast dogadywać się miedzy sobą to wolimy nieraz postawić na obcych i że ciężko nam przychodzi uczenie się na błędach. O tym, z że mając złudzenie dialogu z inna kultura czy popierania ekumenizmu tak naprawdę, stajemy się pośmiewiskiem i obiektem pogardy w świecie islamu, jako Ci, którzy dali się oszukać. Kto choćby otarł się o taka mentalność (np. targując się z arabami) to wie, co mam na myśli.

Jest to oparta na tekstach Koranu i Chadżisach analiza tego jak bardzo islam rożni się od chrześcijaństwa; że Allach ma niewiele wspólnego z Bogiem chrześcijańskim, że dla muzułmanów zasady ujęte w 10-ciu przykazaniach obowiązują tylko w stosunku do wiernych a niewierni, (czyli wszyscy nie-muzułmanie) praktycznie nie maja prawa istnieć; że muzułmanie maja jasną zasadę dwubiegunowego świata - jako tego, w którym (1) panuje Islam i to nazywają 'pokojem', oraz (2) świata wojny wszędzie tam gdzie nie panuje Islam. Dlatego wielu z nas jak słyszy, ze Islam jest religia pokoju to bierze to za dobra monetę a to, co maja na myśli muzułmanie mówiąc 'pokój', oznacza w praktyce, że albo się nawrócisz na Islam albo Cię wcześniej czy później wykończą. A jak się nawrócisz, to będzie to tzw. 'miłosierdzie', które nie ma nic wspólnego z potocznym znaczeniem tego słowa w europejskiej kulturze. Acha, a jak Cię zabiją to nie oni – to Allach Cię zabił….

Autor porównuje też osoby i życie Jezusa i Mohameda, czyli kluczowych postaci dla obu religii – naśladownictwo ich tworzy ramy religii dla wyznawców… no i wiadomo, dlaczego podrzynanie gardeł jest ulubionym sposobem zadawania śmierci w Islamie, dlaczego muzułmanie nie maja obowiązku mówienia prawdy, nie wierzą w cuda i z pogarda odnoszą się do innych i ogólnie do życia.

Zachęcam do lektury lub do wysłuchania audiobooka. Jest to pozycja obowiązkowa jeśli chcemy rozumieć co się wokół nas dzieje.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
29-11-2015 o godz 14:40 przez: reksio67
Przesłuchałem książkę i jestem pod jej ogromnym wrażeniem, zarówno w obszarze zebranych danych historycznych, jak i wniosków i zgadzam się z nimi w 100%. Niestety prawda jest smutna i zatrważająca, w dodatku lewicowi politycy Europy przyspieszają faktyczną zagładę chrześcijaństwa. Mam nadzieję że ta książka otworzy oczy wielu ludziom, nie tylko chrześcijanom, ale i innym ludziom chcącym żyć w Europie o wartościach, które przyniosło chrześcijaństwo - wolności jednostki, równości kobiety i mężczyzny, prawa do wiary (innej niż islam) etc. Pozycja obowiązkowa szczególnie dla młodzieży, aby nie była kształtowana wyłącznie przez lewicowe media.
Paweł z Poznania
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
4/5
14-03-2017 o godz 07:17 przez: Ósemkowy Klub Recenzenta
Autor porusza problem tzw. poprawności w relacjach chrześcijańskich przywódców z czcicielami Mahometa. Na poparcie swojego zdania wskazuje bardzo ugodowe wypowiedzi papieża Franciszka, który unika sformułowań mogących w jakikolwiek sposób wyrazić coś negatywnego o działaniach wyznawców islamu. Paweł Lisicki przypomina falę ataków na chrześcijan po wypowiedzi Benedykta XVI cytującego średniowiecznego cesarza bizantyjskiego mówiącego o szerzeniu złych i nieludzkich rzeczy przez Mahometa, a następnie pełne pokory tłumaczenia głowy Kościoła katolickiego. Paweł Lisicki analizuje trwający od lat proces, jak pisze autor, rozbrojenia i samozagłady Europy - czy komuś to się podoba, czy nie - zbudowanej na chrześcijańskich podstawach. W tekście znajdziemy wiele cytatów z Koranu i Biblii porównujących misje Jezusa i Mahometa, spojrzenie obu religii na rolę i wpływ Boga, motywowanych nimi ludzkich działań czy też teoretycznych rozważań o kwestiach moralnych. W końcowej części Paweł Lisicki podaje źródła, do których czytelnik może sięgnąć, aby poszerzyć swoją wiedzę na ten temat. Książka nie jest formą ataku na islam, nie zawiera haseł wzywających do walki z muzułmanami, ale stanowi ciekawą próbę opisania stanu myśli europejskiej w obecnych czasach. Autor wskazuje, że europejscy chrześcijanie są w odwrocie z powodu przesadnej ugodowości i dopasowywania wszelkich norm (również boskich) do potrzeb nowoczesnego świata, podczas gdy islam twardo stoi przy tradycyjnej wizji i roli swojego Boga. ZJ źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
20-04-2017 o godz 20:54 przez: Ewelina Gaczorek
Doskonała książka zawierajaca wnikliwa analizę poparta faktami, liczbami, cytatami. Przedstawia obraz naiwności zachodniej cywilizacji, która za cenę politycznej poprawności, tolerancji i przyklaskiwaniu odmienności szeroko otwiera drzwi islamizacji tak Europy jak i Ameryki. Autor trzeźwo ocenia postawę wyznawcow Mahometa, którzy niestety, w przeciwieństwie do Chrześcijan z Głową Kościoła na czele, nie "dają sobie w kasze pluć". Warto przeczytać i mieć tego świadomość.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
05-12-2015 o godz 00:00 przez: Aleksander Majewski
W kontekście ostatnich dramatycznych wydarzeń w Europie jest to lektura obowiązkowa. Problem zagrożenia ze strony Państwa Islamskiego jest bardzo złożony i ma wiele aspektów. Paweł Lisicki bardzo wnikliwie omawia sytuację w jakiej obecnie znajduje się nasza zachodnia cywilizacja. Moim zdaniem warto przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
29-06-2015 o godz 00:00 przez: Inga Mazurczak
Świetna książka, która pomimo swojego religijnego i bardzo brutalnego odźwięku jest bardzo ciekawa. Ja uwielbiam wchodzić w polemikę religijną i zawsze z wielką przyjemnością sięgam po takie książki, są po prostu rewelacyjne. Polecam gorąco, wszystkim miłośnikom takiej lektury!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
22-04-2016 o godz 12:22 przez: anonymous
polecam wszystkim bardzo dobrą książkę, 100% zadowolenia!!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Lisicki Paweł

Zobacz także

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego