Dlaczego nikt nie widzi, że umieram. Historie ofiar przemocy psychicznej (ebook)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Oferta empik.com : 25,90 zł

25,90 zł 31,99 zł (-19%)
Produkt cyfrowy
Opłać i pobierz

Czytaj w abonamencie

Go Max zyskujesz:
 

 • Słuchasz i czytasz bez limitu
 • Wybierasz spośród ponad 100 tys. audiobooków, ebooków i komiksów dostępnych w aplikacji
 • Korzystasz jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet lub czytnik ebooków
 • Możesz zrezygnować w dowolnym momencie

W Go Light (Mini) zyskujesz:
 

 • czytasz lub słuchasz 2 dowolne ebooki lub audiobooki w miesiącu
 • wybierasz spośród wszystkich tytułów z naszego katalogu, ponad 100 tys. audiobooków, ebooków i komiksów dostępnych w aplikacji
 • podcasty i ASMR słuchasz bez limitu

Go Max+Music zyskujesz:
 

 • Słuchasz i czytasz bez limitu
 • Wybierasz spośród ponad 100 tys. audiobooków, ebooków i komiksów dostępnych w aplikacji Empik Go
 • Słuchasz swojej ukochanej muzyki i autorskich playlist w aplikacji Empik Music
 • Korzystasz jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet lub czytnik ebooków
I wiele więcej!
Z tytułów dostępnych w abonamencie możesz korzystać tylko w aplikacji Empik Go
Produkt nie jest obecnie dostępny w żadnym abonamencie
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

Przemoc psychiczna nie pozostawia po sobie zewnętrznych śladów, na ciele ofiar nie pojawiają się siniaki ani zadrapania, ale jej skutki bywają równie bolesne i niszczące. Przekonali się o tym bohaterki i bohaterzy reportażu Renaty Kim, którzy przez lata tkwili w toksycznych relacjach, na co dzień zmagając się z upokorzeniami zadawanymi im przez partnerów. Ich historie często zaczynają się jak zakończenia baśni, bo oto na ich drodze pojawił się ktoś, kto zdawał się być spełnieniem marzeń o znalezieniu swojej drugiej połowy, o wyśnionym ideale. Niestety bajkowy początek bywał w ich przypadku tylko wstępem do prawdziwego dramatu, który rozgrywał się za zamkniętymi drzwiami. Dlaczego nikt nie widzi, że umieram to wstrząsające relacje ludzi, którzy doświadczyli w swoim życiu przemocy emocjonalnej. Ich opowieści dopełniają rozmowy z psychologami o tym, jak wchodzi się w toksyczną relację, jakie są jej kolejne etapy i jak trudno się z niej wyplątać.

Tytuł: Dlaczego nikt nie widzi, że umieram. Historie ofiar przemocy psychicznej
Autor: Kim Renata
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 187
Data premiery: 2020-04-22
Rok wydania: 2020
Format: EPUB
UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 35033950
średnia 4,6
5
237
4
47
3
18
2
7
1
5
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
60 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
3/5
22-02-2021 o godz 10:35 przez: gosiag123 | Zweryfikowany zakup
Myslę, że ważne, że takie książki istnieją i zwracają uwagę na taki problem o którym nie mówi się zbytnio w społeczeństwie. Dla mnie temat troszkę potraktowany powierzchownie, myślę, że dodatkowa ilość informacji psychologicznych i opinii ekspertów, sprawiłaby, ze nie byłabym tylko książką z jakimiś historiami jakiś tam ludzi, tylko sprawiłabym, że kwestia byłaby przedstawiona z należytą uwagą. Jednak czytało się książkę dobrze. Wiele głębokich i prawdziwych cytatów. Tytuł zwraca uwagę i jest bardzo dobrze dobrany.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
01-06-2020 o godz 16:48 przez: Urszula Kalinowska | Zweryfikowany zakup
Książka bardzo wartościowa otwiera oczy na sytuacje przemocy psychicznej, która trudno dostrzec w związku .Pozwala odpowiedziec sobie na pytanie czy ja tkwię w toksycznej relacji.Bardzo dobrze autorka opisuje swoje spostrzeżenia i wypowiedzi psychologów i psychoterapeutów.Ma wyraźne znaczenie edukacyjne z tego zakresu tym bardziej ,ze mało jest literatury dosłownie z zycia wziętej.Pozdrawiam Ula K
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-12-2020 o godz 08:02 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Książka warta uwagi. Często nie zdajemy sobie sprawy, że może również nas dotyczyć. Na pewno warto przeczytać, mi otworzyła oczy na wiele spraw w otaczającej rzeczywistości. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-11-2021 o godz 17:12 przez: magdalenox | Zweryfikowany zakup
Przeczytasz to zrozumiesz, jak wiele wilków jest wszędzie. Rozważysz czy padłaś ofiarą osoby narcyjstyczej i co musisz dlaje zrobić by się od niej uwolnić.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-04-2022 o godz 13:53 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Lektura przed wejściem w związek. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
16-10-2021 o godz 10:42 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Warto przeczytać ,świetnie napisana
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-09-2020 o godz 12:23 przez: Barbara Szczepanik | Zweryfikowany zakup
Znakomita książka. Otwiera oczy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-06-2021 o godz 12:10 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Wspaniała książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-05-2022 o godz 18:52 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Na wakacje
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
12-12-2021 o godz 11:26 przez: Anetta | Zweryfikowany zakup
Ok
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
22-04-2020 o godz 11:57 przez: Zuza Maniek
Historie ofiar przemocy psychicznej. "Kobieta jest własnością psychopaty, on nie chce się nią dzielić z kimkolwiek (...)". Schemat jest bardzo prosty - najpierw zachwyt, bo inteligentny, czarujący, następuje totalne szaleństwo, pełnia szczęścia, zmysły szaleją. Stopniowo coś zaczyna się zmieniać - rzucone gorzkie słowo, komentarz, drwina, wyzwisko, złośliwość. Ale następuje szybka reakcja - przeprosiny i wszystko wraca do normy. Testowanie ofiary trwa. Pojawia się złość, agresja, ale zostaje wybaczona, bo był zdenerwowany, bo tak naprawdę nie chciał. Zaraz znowu stał się słodki i kochany. I taka emocjonalna huśtawka ciągle trwa. A przy tym bardzo silnie uzależnia. Bo on jest taki wspaniały, bo tak kobietę rozumie, bo tak wielbi (gdy ma dobry humor...). Wystarczy czasem przymknąć oko, bardziej się postarać, trochę więcej dać. W końcu to jej królewicz. I nie wiadomo kiedy nie zostaje już nic, on zabrał wszystko. Przede wszystkim poczucie wartości, odwagę, siłę by skończyć ten związek. Znajomi, rodzina zostali odsunięci, gdy on wypełniał cały świat i ślepo zaopatrzona kobieta poddała się pełnej kontroli. Wiem. Łatwo jest oceniać, że głupia, skoro nadal z nim jest. Ale jak to z nałogiem - można wiedzieć, że jest szkodliwy i trzeba go rzucić, ale nie można sobie z tym poradzić. Niszczy dla chwili oderwania się od rzeczywistości. Oczywiście to nie tylko kobiety są ofiarami, a mężczyźni sprawcami. Jak to się dzieje, że kobieta mija wszystkie znaki ostrzegawcze, ignoruje STOP i jedzie w tę ślepą ulicę, aż trafi głową w mur. I tak blisko niego stoi, że wydaje jej się, że nic więcej nie ma, żadnego rozwiązania? Gdy dotrze na swoje dno może się od niego odbić.. Albo utonąć. Jeśli jednak przeżyje, będzie silna. Mądrzejsza. Z czasem wybaczy sobie i odzyska swoje życie. Nie, nie wszystkie kobiety sobie poradzą.. Odsetek wyzdrowień jest jak w każdym nałogu - niewielki. Na końcu książki znajduje się test na mizoginistę, spis książek, które mogą pomóc w diagnozie toksycznego związku i zrozumieniu problemu, wyjściu z niego. Trzeba się ratować, bo przemoc psychiczna prowadzi do depresji, wyczerpania, do wegetowania zamiast życia. A najtrudniejsze jest to, że ofiara sama musi zrozumieć, że jest problem - inaczej nie pozwoli sobie pomóc.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
07-07-2021 o godz 09:24 przez: Anonim
Dla mnie niestety pozycja rozczarowująca, wręcz szkodliwa. W zafałszowujący rzeczywistwość sposób przedstawia świat podzielony na złych sprawców przemocy i ich niewinne ofiary, tymczasem ja w niej widzę przerażajace obrazy chorych par, w których sadyzm manipulantów był aktywnie wspierany przez ich partnerki, same robiące krzywdę swoim bliskim: mężom, dzieciom, rodzinom po obu stronach....Brakuje mi dystansu, refleksji i odpowiedzialności z ich strony. Zanurzenie się w tym świecie wykreowanym przez dwie nieprawidłowe osobowości to nieprzyjemne doświadczenie i trudna lektura. Temat przemocy psychicznej jest bardzo ważny i niedostatecznie opisany, jednak zasługiwałby na bardziej obiektywne przedstawienie.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
2/5
14-08-2021 o godz 23:00 przez: Magdalena
Niestety dość słaba książka - banalna, przedstawiająca jedynie punkt widzenia osób, które określają się mianem "ofiary". Nie zaakcentowano faktu, że to jedynie ich subiektywne odczucie, rzekomy "sprawca" być może nie zdawał sobie nawet sprawy z krzywdzenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
1/5
26-04-2020 o godz 16:04 przez: Laik
Szkoda, że autorka zawęża tak szeroki problem przemocy psychicznej do wyłącznie doświadczeń kobiet, mocno antagonizując w ten sposób obie płcie, gdyż w jej książka kobieta to zawsze ofiarą, a mężczyzna to zawsze agresor. szkoda :(
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
08-05-2020 o godz 22:24 przez: Sikamikanico
Ta książka przeraża bardziej niż niejeden thriller. Dlatego, że prawda często jest straszniejsza niż nawet najbardziej krwawy horror. A ta prawda nie jest ani trochę krwawa. To, co ludzie są w stanie zrobić z psychiką oddanych im osób napawa mnie lękiem. Tym bardziej, że takiej przemocy (tak, to przemoc) nie da się zauważyć na pierwszy rzut oka (często na drugi czy trzeci też nie). W końcu nie widać siniaków czy innych śladów na ciele. Tym bardziej, że niszczenie psychiki to dla wielu nadal "wymyślanie i przesadzanie". Tym bardziej, że rany w psychice i zniszczona samoocena zostają na dłużej niż ślady po przemocy fizycznej (często na zawsze). "Byłoby łatwiej mówić o przemocy, gdyby drapieżca bił. A jak wytłumaczyć, że ktoś codziennie, przez lata upokarzał, poniżał, manipulował i odbierał pewność siebie?" "Długo próbowała znaleźć słowo, które najlepiej opisywałoby ten rodzaj przemocy emocjonalnej. W końcu znalazła: ukryta. Taka, której zaprzecza sama ofiara. Taka, której nie widzi otoczenie, bo przemocowiec bardzo pilnuje, by uchodzić za osobę grzeczną, wrażliwą i dobrą." Renata Kim przedstawia kilka historii ofiar nękania psychicznego. Każda z tych historii (większość ofiar to kobiety) przedstawia podobny schemat zachowywania psychopaty. Historie przetykane są rozmowami z psychologami i innymi lekarzami, które wyjaśniają motywy postępowania ofiar (dlaczego nie uciekały) i określają typowe cechy osobowości narcystycznych (prześladowców). W książce brak jest "drugiej strony" czyli wypowiedzi nękających. Sama autorka tłumaczy: "W mojej książce opowiadam wyłącznie historie ofiar, nie interesuje mnie wersja sprawców ani ich perspektywa. Chcę, żeby czytelnicy zrozumieli, co to jest przemoc psychiczna, i żeby potrafili ją rozpoznać. Ale przede wszystkim chciałabym, aby umieli pomóc osobie, która przyjdzie do nich i powie, że wprawdzie nie ma siniaków na twarzy, ale bardzo cierpi i chce, by ktoś jej wreszcie uwierzył." Przeczytajcie. I pomagajmy takim osobom. A sami zwracajmy uwagę na psychopatyczne zachowania innych.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
25-05-2020 o godz 16:37 przez: Aleksandra Lozicka
Książka jest na pewno poruszająca. Bo przecież słysząc historie osób, które doświadczyły przemocy psychicznej czy fizycznej są niesamowicie poruszające. A w przypadku z mojego otoczenia aż trudne do uwierzenia. Przecież ta para wydawała mi się taka idealna! Czego nie zauważyłam? To jak fikcyjna (ale czy każdy jej fragment?) powieść pt. "Za zamkniętymi drzwiami". Również znam kobietę, która jest w związku w którym doświadcza przemocy psychicznej. Staram się jej pomóc jak tylko mogę. Staram się chronić i podsuwać miejsc, gdzie może porozmawiać o tym co czuje. Wiem, że tam są specjaliści, którzy obdarują ją potrzebną opieką. I co? W odpowiedzi słyszę, że ona też potrafi podnieść głos. Znam ją i w moim odczuciu i tego co mówi, stara się go usprawiedliwiać. Bo przecież go kocha... Czytałam książkę i czułam dyskomfort. Poznawałam historię kolejnych osób doświadczających przemocy, ale wciąż rodziły się we mnie pytania na które nie dostawałam odpowiedzi. Książka na pewno potrzebna i warto ją przeczytać. A zwłaszcza przeczytać i pożyczać kolejnym znajomym, przyjaciołom czy rodzinie. Czasem trudno jest rozpoznać osobę, która doświadcza przemocy. Warto wiedzieć na co zwracać uwagę. Nie każda ofiara się przyzna. Nie każda ofiara od razu poczuje złość do swojego oprawcy. Większość ofiar będzie tłumaczyć zachowanie oprawcy i koloryzować swoje zachowanie, by być na równi z oprawcą.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-05-2020 o godz 18:00 przez: zetbasia
Głos kobiet, które doświadczyły przemocy psychicznej w związku, a także głos mężczyzny, który był ofiarą kobiety. Z opowieści kobiet wyłania się schemat działania prześladowcy. Piękny początek, opowieści o trudnym dzieciństwie i złych kobietach sprawiają, że kobieta czuje się kimś wyjątkowym, potem jest już tylko gorzej, ale ofiara tkwi już w sieci ... jest uzależniona od okruchów życzliwości domowego potwora, stara się chodzić na paluszkach, by go nie denerwować, a on pozwala sobie upokarzać, obrażać, dokuczać. Odcina ofiarę od rodziny i znajomych, udowadnia jak niewiele znaczy bez niego. Ofiara słabnie, przejmuje punkt widzenia psychopaty, dostrzega, że źle się dzieje ale strach nie pozwala jej uciec. Kobieta czuje się stłamszona, przerażona, niewartościowa, trzeba determinacji lub pomocy z zewnątrz by wyrwać się z takiego związku. Kobiety powinny znać schemat działania takich mężczyzn by reagować na pierwsze sygnały przemocy psychicznej i uciekać od prześladowcy. Polecam, warto przeczytać! Może podrzucić koleżance lub sąsiadce, które ostatnio jakoś straciły radość życia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
05-05-2020 o godz 09:58 przez: Anna Gajda
Reportaż czyta się dość dobrze, choć powtarzalność przedstawionych historii, ich schematyczność jest nużąca. Warto jednak po nią sięgnąć, bo temat jest niezwykle istotny. Zawiera nie tylko relacje osób prześladowanych, ale również wywiady z psychologami, którzy często mają do czynienia w swoich gabinetach z relacjami toksycznymi. Książka z pewnością pomoże wielu kobietom spojrzeć na siebie z życzliwością i odważniej zawalczyć o szczęście w życiu, zostawić za sobą złe związki, które przynoszą tylko ból, poczucie bylejakości, łzy. Uświadomienie sobie, że jest się ofiara manipulacji, może być uzdrawiające. Droga do opuszczenia toksycznej relacji jest długa, trudna, wycieńczająca, ale, jak udowodnili bohaterowie książki, może zakończyć się sukcesem, odcięciem się od źródła swojego cierpienia. Ofiary jednak podkreślają, że ich życie po opuszczeniu prześladowców, choć o niebo lepsze, dalekie jest od beztroski. Widzę w tym kolejną zbieżność z uzależnieniami.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
10-05-2020 o godz 20:56 przez: Anonim
Spotkałam się z opinią, że książka powtarzalna, ponieważ niemal w każdym rodziale pojawiają się takie same schematy. To prawda, ale... to właśnie to daje najbardziej do myślenia. Każda relacja z przemocą wygląda podobnie. Jak w pozostałych opiniach- książka jednostronna (no nie do końca bo pojawiają się też opisy mężczyzn- ofiar). Dlaczego? Bo kobietom łatwiej jest się podzielić, bo w naszym społeczeństwie na mężczyznach widnieje łatka mówiąca: nie płaczemy, jesteśmy silni, twardzi i nie dajemy sobą pomiatać. To dlatego historie mężczyzn są mniej znane i rzadziej opowiadane. Książka warta przeczytania, nie tylko dla przyszłych psychologów czy ludzi związanych z tym obszarem. Dzięki niej możemy zdać sobie sprawę że ktoś z naszego otoczenia jest ofiarą, agresorem, a może sami tkwimy w destrukcyjnym związku. Pomaga zrozumieć co czują osoby katowane i w jakim stopniu można im pomóc.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-04-2020 o godz 23:13 przez: Erna Eltzner
„Dlaczego nikt nie widzi, że umieram” to świetna pozycja, bardzo istotna na polskim rynku wydawniczym. Aktualnie, z powodu zagrożenia zarażenia koronawirusem, musimy pozostawania w swoich domach. Pomyślmy tylko, ile ludzi musi teraz spędzać całą dobę w poczuciu niebezpieczeństwa? W otoczeniu wyłącznie swego oprawcy. Jeśli szukacie natychmiastowego wsparcia bez wzbudzania podejrzeń, znajdźcie na Facebooku fanpage „Rumianki i bratki”. To fikcyjny sklep kosmetyczny, gdzie po drugiej stronie monitora siedzi psycholog, nie sprzedawca. Pomoże Wam — ratujcie skórę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Popularne w tej kategorii Też tak mam Kostyszyn Magdalena
4.5/5
28,90 zł
35,99 zł
Popularne w tej kategorii 27 śmierci Toby’ego Obeda Gierak-Onoszko Joanna
4.8/5
18,90 zł
28,69 zł
12,90 zł
Popularne w tej kategorii Łowca nastolatek Podolski Mikołaj
4.6/5
25,90 zł
31,99 zł
Popularne w tej kategorii Zawód położna Hazard Leah
4.7/5
25,90 zł
31,99 zł
Popularne w tej kategorii My, trans Jacoń Piotr
4.7/5
35,90 zł
44,99 zł
12,90 zł
Popularne w tej kategorii Będzie bolało Kay Adam
4.8/5
22,90 zł
27,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego