Dary niedoskonałości. Jak przestać się przejmować tym, kim powinniśmy być, i zaakceptować to, kim jesteśmy (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

"Dary niedoskonałości" Brené Brown to poradnik psychologiczny dla wszystkich tych, którzy mają problemy z perfekcjonizmem, a wskutek tego z zaniżoną samooceną. Aby wyzwolić się z kręgu fałszywych przekonań, że zawsze musimy być idealni i nie możemy popełniać błędów, autorka proponuje, by zaakceptować swoje braki i przywary jako część ludzkiej natury. Wtedy to przekonamy się, jakimi darami obdarzy nas niedoskonałość – odwagą, by pewniej i bez lęku podejmować ważne decyzje, współczuciem, by traktować lepiej siebie i innych, a także silniejszymi więzami z bliskimi, dzięki zrozumieniu, że każdy może się mylić. Niedoskonałość sprawi jednak przede wszystkim, że zaczniemy żyć Autentycznie – pełni radości i satysfakcji z tego, kim jesteśmy, i z tego, co nam się przytrafia.

Doktor Brené Brown jest badaczką, nauczycielem akademickim i autorką wielu książek. Pracuje na wydziale społecznym Uniwersytetu w Houston, gdzie przez ostatnich dziesięć lat badała zagadnienia związane z życiem Autentycznym, stawiając pytania typu: Jak autentycznie, całym sercem zaangażować się w nasze życie? Jak dbać o odwagę, współczucie, więzi z innymi, których potrzebujemy, a także pogodzić się z naszymi niedoskonałościami i uznać, że jesteśmy wystarczająco dobrzy i warci miłości, przynależności i radości?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Dary niedoskonałości. Jak przestać się przejmować tym, kim powinniśmy być, i zaakceptować to, kim jesteśmy
Autor: Brown Brene
Tłumaczenie: Puławski Krzysztof
Wydawnictwo: Media Rodzina
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 168
Numer wydania: I
Data premiery: 2012-10-01
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 200 x 11 x 145
Indeks: 11861348
 
średnia 4,2
5
22
4
11
3
4
2
4
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
19 recenzji
16-07-2018 o godz 00:00 Susiloa33 dodał recenzję:
Świetna książka, dla mnie była czymś więcej niż tylko poradnikiem. Opis mnie zaciekawił, więc skusiłam się na lekturę między innymi dlatego. Brene Brown przekonuje, że ludzkie niedoskonałości są w życiu bardzo potrzebne, trzeba tylko zmienić swoje ogólne nastawienie. Dzięki książce pani Brown dużo zrozumiałam na temat swoich wad, nie mogę powiedzieć że już je polubiłam, ale jakoś uczę się z nimi żyć i wychodzi mi coraz lepiej myślę. Brene Brown pisze ciekawie, każdy powinien sięgnąć po jej poradnik, a przynajmniej ci którzy mają problem ze swoimi niedoskonałościami. Przyjazna i inspirująca pozycja.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
03-04-2018 o godz 00:00 mad dodał recenzję:
Mam ogromną świadomość tego, że mój perfekcjonizm jest ogromną wadą, z którą długo nie mogłam sobie poradzić. Poczucie bycia idealną we wszystkich dziedzinach życia stawało się dla mnie męczące, ale również dla osób, które ze mną żyją, na co dzień. Bardzo się cieszę, że udało mi się trafić na tę książkę, ponieważ w końcu nauczyłam się dystansu do siebie, ale również wiem, że muszę odpuścić i pozwolić sobie na pewne niedociągnięcia inaczej moje życie będzie koszmarem. Dzięki tej książce każdego dnia uczę się tego dystansu i wiem, że wychodzi mi to coraz lepiej.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
21-03-2021 o godz 14:52 Bliskie Spotkania dodał recenzję:
🔥Dary niedoskonałości🔥 to książka, dedykowana osobom, które mają problem z perfekcjonizmem, a w ślad za tym z niską samooceną. I NIE JEST to płytki, pełen złotych rad z czarnej dupy, bełkot, który ma Ci zrobić papkę z mózgu. Autorka - profesorka i badaczka na Uniwersytecie w Houston - zabierze Cię w podróż wewnątrz siebie. Zrobi to w unikalnym stylu, z którego jest znana - łącząc podejście naukowe z wysoką ludzką wrażliwością. Lektura tej książki pomaga przezwyciężyć fałszywe przekonanie, że musimy być idealni i nie popełniać w życiu błędów. Tytułowa niedoskonałość jest, zdaniem autorki, fundamentem autentycznego życia - pełnego radości i satysfakcji z tego, kim się jest i co nas spotyka. ✔️Odwaga ✔️Współczucie ✔️Umiejętność tworzenia więzi To 3 tytułowe dary niedoskonałości, o których opowie Ci Brown i nauczy, jak je praktykować. Książka składa się z 10 wskazówek, które mają formułę praktycznych lekcji, treningów - wypełnione są przykładami, badaniami, strategiami, rozmaitymi podejściami i gotowymi narzędziami do wprowadzania zmian. A wszystko to naprawdę wyjątkowo po ludzku podane. Czytając będziesz zatrzymywać się wiele razy, będziesz myśleć, cofać się do swoich doświadczeń i przeżyć, wzruszać się i płakać. Warto! To książka z gatunku MUST HAVE w mojej biblioteczce!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
28-10-2012 o godz 08:28 Piotr Kapusta dodał recenzję:
Książka choć napisana przez nauczycielke akademicką i psycholożkę, przedstawiająca wyniki wieloletnich badań Autorki, nie jest specjalnie odkrywcza. Pisana w formie osobistych wyznań, ma rzekomo pomóc osobom zmagającym się z problemem perfekcjonizmu, obwiniania siebie i niskiej samooceny, ale osobiście wątpię, żeby spełniała to zadanie. Jest za cienka, pełna oklepanych zwrotów i frazesów, cały czas czytając ją miałem wrażenie, że juz o tym słyszałem, albo gdzieś czytałem. Nie odkrywa nic nowego, owszem czasem trafią się jakieś cenne złote myśli, ale nie ukrywam rozczarowania, bo po opisie spodziewałem się więcej. Także plus dla wydawnictwa za dobry marketing, ale może moja krótka opinia będzie kubłem zimnej wody dla tych, którzy zamierzają kupić tę pozycję, by zastanowili się 2 razy, czy na pewno jest to niezbędna im pozycja.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
11-11-2013 o godz 15:52 gosia dodał recenzję:
Broniła bym się przed wygłaszaniem autorytarnych opinii na temat filmów czy książek (zresztą chyba wszystkiego co ma związek z indywidualnym gustem), sama się przekonałam jak mylące może być sugerowanie się czyimś opisem jeśli chodzi o podejmowanie decyzji w kwestii który film obejrzeć lub którą książkę kupić. Gdyby tak było do dziś nie odkryłabym pewnie dzieł które stały się moimi ulubionymi. Jeśli chodzi o tą pozycje- ja znalazłam tu trochę informacji odkrywczych i takich, które już znałam ale o których nigdy dość przypominania. Wszystko chyba zależy od tego co już czytelnik wie a co dopiero przed nim do odkrycia i czego szuka. Nie ma innej rady jak zaryzykować, chyba tylko wtedy można się przekonać czy książka spełnia nasze oczekiwania czy nie. Obyśmy tylko przed takim ryzykiem byli stawiani w życiu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
14-10-2017 o godz 00:00 Żywia Mlodynska dodał recenzję:
Każdy kto dąży do samorozwoju powinien poznać Brene Brown. Jej przemówienia są inspirujące i motywujące do pracy nad samym sobą. Jej książka "Dary niedoskonałości" to niezastąpiony poradnik, dzięki któremu nauczymy się akceptować swoje niedoskonałości, a co za tym idzie - pokochamy siebie. Brown porusza wiele tematów m.in. dbania o prawdziwość i autentyczność, rozwijania współczucia dla siebie samych, rozwijania odporności duchowej, bycia wdzięcznym sobie samym, korzystania z intuicji, dbania o wewnętrzną radość. Jej książka zawiera wiele cennych wskazówek i ćwiczeń, które pomogą rozprawić się z sobą samym. Co ciekawe - do książki chce się powracać i za każdym razem zwracamy uwagę na coś innego, przez co możemy poznać, czego aktualnie nam brakuje i nad tym pracować. Naprawdę wspaniała książka!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
18-08-2014 o godz 20:32 Joanna Szachowska dodał recenzję:
Kocham Brene Brown. Uwielbiam jej całą twórczość i wystąpienia na TED. Zjednuje moje serce swoją mądrością, intuicją i wglądem, do którego doszła wyboistą drogą ego, drogą z umysłu. Lata pracy jako naukowiec badający pojęcie wstydu doprowadziło ją do niesamowitych wniosków, że to właśnie poczucie wstydu, nie wybaczenia sobie, zagrzebywanie porażek doprowadza nas do poczucia odcięcia, izolacji i poczucia niższej wartości. Brene podaje dokładne wytyczne, jak przejść przez ten trudny, ale niesamowicie oczyszczający proces. Sama go przeszła i przetransformowała swoje życie i tysięcy ludzi na świecie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
17-02-2021 o godz 11:18 Piotr Słupski dodał recenzję:
Książka bardzo ciekawa, dobrze ujmująca problem perfekcjonizmu, poczucia wstydu i problemu akceptowania własnych niedoskonałości. Nie jest to może najlepszy praktyczny poradnik radzenia sobie z tym, ale już samo powiększenie świadomości w temacie jest niezbędne do pracy nad sobą. Gorąco polecam tym bardziej, że lektura nie jest długa i napisana przystępnym dla każdego językiem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
31-08-2014 o godz 00:00 ChiriApolonia dodał recenzję:
Mądra i bardzo wartościowa książka. Przekonałam się, że nasze niedoskonałości też są po coś. Tej i wielu prostych, lecz i bardzo istotnych prawd nauczyłam się dzięki temu poradnikowi. Polecam każdemu, przeczytanie Darów niedoskonałości dobrze robi, a najlepiej jest co jakiś czas wracać do tej książki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-04-2018 o godz 09:16 martuska24 dodał recenzję:
Bardzo dobra pozycja, każdy powinien ją przeczytać, aby zrozumieć, że to właśnie nasze niedoskonałości czynia nas tym kim jesteśmy i nie powinnismy się ich wstydzić. Nie wstydźmy się wrażliwości tylko pielegnujmy ją w kontaktach z innymi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-09-2017 o godz 11:13 Anna Pępiak dodał recenzję:
Każdy powinien przeczytać. Dałabym to nawet jako lekturę w szkołach. Pani Brene Brown jest sama w sobie cudowną i mądrą osobą, jej książki i wypowiedzi są bardzo inspirujące. Cieszę się z zakupu i przekazuje dalej komu tylko mogę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-11-2017 o godz 11:14 Sylwia Szymczyk dodał recenzję:
Książka - dar. Autorka w prosty i przystępny sposób przekazuje treści trudne i tak bardzo ważne- wstyd, odwaga. Wszystko poparte badaniami, własnym doświadczeniem. Cała moja dusza została poruszona.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-01-2015 o godz 09:23 Sandra Jaworowicz dodał recenzję:
Polecam każdemu na poprawę samopoczucia, wzmocnienie poczucia wiary w samego siebie. Polecam zakupy na empik.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-07-2018 o godz 12:22 Monika dodał recenzję:
Bardzo ciekawa pozycja dla tych którzy chcą polepszyć jakoś swojego życia
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
31-05-2019 o godz 09:06 Anonim dodał recenzję:
Specyficzna i trzeba się na niej skupić ale ogólnie polecam ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
30-04-2021 o godz 15:06 Marta dodał recenzję:
Mistrzostwo, wspaniała książka! Ciesze sie sie ją kupilam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-10-2019 o godz 08:39 Anonim dodał recenzję:
Wartościowa, dająca do myślenia, skłaniająca do refleksji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-03-2019 o godz 12:07 Marta dodał recenzję:
Świetna książka, każdy znajdzie coś dla siebie. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
19-09-2018 o godz 10:18 Dorota Dziedzic-Mądrzyk dodał recenzję:
bardzo szybka wysyła
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
Więcej recenzji

O autorze: Brown Brene

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Ikabog Rowling J.K.
4/5
29,16 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Factfulness Rosling Hans
4.4/5
24,15 zł
39,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Quidditch przez wieki Rowling J.K.
4.5/5
16,57 zł
25,00 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.