Chiny 5.0. Jak powstaje cyfrowa dyktatura (audiobook mp3)

Wszystkie formaty i wydania (5): Cena:

Oferta empik.com : 26,90 zł

26,90 zł 32,90 zł (-18%)
Produkt cyfrowy
Opłać i pobierz

Słuchaj w abonamencie

Go Max zyskujesz:
 

 • Słuchasz i czytasz bez limitu
 • Wybierasz spośród ponad 100 tys. audiobooków, ebooków i komiksów dostępnych w aplikacji
 • Korzystasz jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet lub czytnik ebooków
 • Możesz zrezygnować w dowolnym momencie

W Go Light (Mini) zyskujesz:
 

 • czytasz lub słuchasz 2 dowolne ebooki lub audiobooki w miesiącu
 • wybierasz spośród wszystkich tytułów z naszego katalogu, ponad 100 tys. audiobooków, ebooków i komiksów dostępnych w aplikacji
 • podcasty i ASMR słuchasz bez limitu

Go Max+Music zyskujesz:
 

 • Słuchasz i czytasz bez limitu
 • Wybierasz spośród ponad 100 tys. audiobooków, ebooków i komiksów dostępnych w aplikacji Empik Go
 • Słuchasz swojej ukochanej muzyki i autorskich playlist w aplikacji Empik Music
 • Korzystasz jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet lub czytnik ebooków
I wiele więcej!
Z tytułów dostępnych w abonamencie możesz korzystać tylko w aplikacji Empik Go
Produkt nie jest obecnie dostępny w żadnym abonamencie
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Opłać i pobierz

W XXI wieku dyktatura przyjmuje zupełnie nowe oblicze – cyfrowe. Prekursorem tej przemiany są Chiny, które choć od dawna są jednym z motorów światowej gospodarki, to wciąż pod względem ideologicznym pozostają krajem autorytarnym. Chiny śmiało konkurują z Zachodem i korzystają przy tym z baz danych i sztucznej inteligencji jak żaden inny rząd. Dzięki najnowszym osiągnięciom techniki partia próbuje stworzyć najlepszy na świecie system obserwacji. Celem jest kontrola chińskiego rządu nad wszystkim. Nad tym, co to dla nas oznacza, zastanawia się Kai Strittmatter, wieloletni korespondent "Süddeutsche Zeitung" w Pekinie.

Tytuł: Chiny 5.0. Jak powstaje cyfrowa dyktatura
Autor: Strittmatter Kai
Tłumacz: Gadzała Agnieszka
Lektor: Głogowski Bartosz
Wydawnictwo: EmpikGo
Język wydania: polski
Język oryginału: niemiecki
Data premiery: 2020-03-25
Rok wydania: 2020
Format: MP3
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: nie dotyczy
Kopiowanie: nie dotyczy
Indeks: 34907795
średnia 4,7
5
744
4
156
3
23
2
13
1
5
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
237 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
02-12-2021 o godz 17:08 przez: Oldswan | Zweryfikowany zakup
Niby człowiek wiedział a jednak się łudził, jak mawia popularny mem. Zebrane w jednym miejscu info o szaleńczym mariażu AI z komuną sprawia, że człowiek dostaje gęsiej skórki. Orwell urzeczywistniony. Książkę polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-11-2020 o godz 16:35 przez: Jan Czeczot | Zweryfikowany zakup
Książka powinna stać się lekturą obowiązkową. Jest to wizja najbliższej przyszłości. Trudna ale raczej nieunikniona.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-09-2020 o godz 12:39 przez: KamilGruner | Zweryfikowany zakup
Ważna książka, która otrzeźwia w podejściu do Chińskiej Republiki Ludowej. Warto przeczytać lub przesłuchać!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
21-09-2020 o godz 14:03 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
JESZCZE NIE ZDEKOMPRESOWAŁEM TEGO PRODUKTU. PO OTWORZENIU GO, BĘDĘ GO SŁUCHAŁ W WOLNEJ CHWILI.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-01-2021 o godz 21:03 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Książka jest na czasie, jak najbardziej godna polecenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-03-2021 o godz 14:20 przez: Karolina | Zweryfikowany zakup
bardzo polecam, warto
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
14-12-2021 o godz 11:26 przez: Marianna | Zweryfikowany zakup
Nie do się odsłuchac
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-11-2020 o godz 13:56 przez: Natan | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobra!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-06-2021 o godz 12:22 przez: Sebastian Tomczak | Zweryfikowany zakup
Top
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-12-2020 o godz 08:17 przez: Anonim
Ta recenzja została usunięta, ponieważ jej treść była niezgodna z regulaminem
4/5
11-08-2020 o godz 20:40 przez: Agata
Ciekawa książka, może odrobinę zbyt stronnicza i "pisana pod tezę", z perspektywy zachodnioeurpejskiej (choć autor na samym końcu przestrzega przed tym, żebyśmy - zdając sobie sprawę z rzeczy, które dzieją się w Chinach - widzieli też autorytaryzm i łamanie zasad demokracji w krajach zachodnich). Autor jest osobą, która dogłębnie poznała Chiny i Chińczyków, przytacza cytaty z rozmów, które osobiście przeprowadził z różnymi osobami, o których pisze w tej książce. Dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy związanych z historią KPCh w Chinach, rozdziały związane z "cyfrową dyktaturą" i cenzurą nie zaskoczyły mnie, ponieważ byłam w Chinach i -może naiwnie - uważam, że nie jest to wszystko aż takie przerażające, choć, oczywiście, może doprowadzić do czegoś bardzo złego, przed czym autor przestrzega. Dziwię się, że tak mało uwagi poświęcono kwestii Xinjiangu, na przykład w porównaniu do bardzo długiego fragmentu na temat Instytutów Konfucjusza (które według mnie są w tej książce za bardzo demonizowane, podobnie jak na przykład internetowy magazyn The Sixth Tone). Niestety jednak nie mogę polecić tego audiobooka: chińskie nazwiska, nazwy różnych miejsc, gazet, uniwersytetów etc. są czytane niepoprawnie i osobie znającej język chiński bardzo utrudnia to słuchanie. W tłumaczeniu też są różne błędy (nazwę miasta Nankin odmienia się przez przypadki!), ale nie rażą aż tak bardzo.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
02-06-2021 o godz 02:20 przez: Anonim
Świetna analiza poczynając od historii, przez prawo, aż po dzisiejsze trendy. Oparta na dobrych źródłach i faktach łatwych do wyszukania. Mimo ze autor pozwala sobie na prywatne opinie, trzyma się także twardo pragmatyzmu politycznego i realizmu. Jedynie w ostatnim rozdziale przedstawia swoją wizję w kontekście obrony przed niebezpieczeństwami jednoczesnie nie porzucając tezy o musie współpracy. Bardzo polecam każdemu.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
22-04-2020 o godz 13:40 przez: Kinga
Książka sporo wyjaśniająca, lektura dzięki której może dotrzeć do czytelnika co się tak naprawdę szykuje w Chinach, jak partia buduje nową potęgę i jak manipuluje zarówno swoimi obywatelami, jak i Zachodem. Skala poraża. Na minus - w połowie tempo mocno spada i konkrety się rozmywają, przez co ciężko jest dotrzeć do końca z pełnym entuzjazmem.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
3/5
05-05-2020 o godz 03:27 przez: Eliza
część informacji niestety już nieaktualna. Oraz zapewne w morzu prawdy spojrzenie tylko jednostronne z amerykańskiej perspektywy. Plus to opiewanie amerykańskiej demokracji i szerzenia jej na świecie przez USA, to jedno zdanie pozostawiło mi spory niesmak. Przez co niestety 3 a nie 4. Poza tym solidna pozycja, warto poznać.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
25-05-2021 o godz 09:19 przez: Anonim
Tendencyjna, wtrącenia o Trumpie żałosne. Bruksela i Biden ideologicznie bardzo zbliżeni do marksistów/leninistów . Ich kapeluszem Gessler a jest ideologia LGBT przed którą każdy obywatel ma nic pokłony. z uwagi na zachowanie technologiczne zamiast biernych sposobów kontroli zachowań społeczeństwa takich jak systemy rozpoznawania twarzy, czy śledzenie aktywności w internecie, wprowadzają korona paszport dzięki któremu władze będą wiedziały kiedy, gdzie i z kim wyjeżdżamy na wakacje, do jakich lokali chodzimy, jakie filmy oglądamy w kinach i dużo więcej. a gdy ktoś popadnie w niełaskę ,to może się okazać, że tym razem testy na "covida" okazały się pozytywne. jeżeli chodzi o Chińczyków, to należy mieć do nich szacunek m.in. za to, że mimo dziesięcioleci komunistycznej dyktatury, Rewolucji Kulturalnej zachowali jednak zdolność to trzeżwej oceny sytuacji czego określenie " biały lewak" opcji politycznej aktualnie rządzącej w Europie jest najlepszym przykładem. Warto przeczytać, mimo, że niby o Chinach, ale pozwala zrozumieć zmiany zachodzące w EU i za oceanem
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
4/5
08-04-2020 o godz 20:15 przez: Anonim
Cenna pozycja. Poszerza i aktualizuje wiedzę o współczesnych Chinach. Lekcja dla Świata i Europy. Nie wiem czy świadomie autor przestrzega nas przed zadowoleniem z naszego , jednak obłudnego działania ale przede wszystkim skłania do refleksji: o cenzurze stosowanej przez wladcow naszego demokratycznego swiata , o manipulacji oraz treningowi prowadzącemu do autocenzury . Prawa psychologii społecznej dotyczą wszystkich społeczności. Przykładów nadto, choćby w Niemczech i USA obecnie. Jesteśmy lepiej wytesowani niż w Chinach, nie trzeba już wojny ani terroru. Dyktatura cyfrowa, ekonomiczna i nowomowa jak u Orwella wystarczy . Brak prawdziwych debat różnie myślących grup na uniwersytetach. Zamykanie ust nieprawomyślnych - później zdziwienie że rodzą się skrajności i populizmy. Nie trzeba siły aby ubezwłasnowolnić społeczeństwo obywatelskie demokratycznego, nie tylko chińskiego świata. Książka dla polityków i dla tych, którzy wiedzą zawsze lepiej co myślą inni. Z racji rodzaju opinii, przekazuję część moich refleksji. Zbigniew
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
02-09-2020 o godz 10:50 przez: Anonim
Wyobraź sobie świat, w którym bez wyjątku dobrzy ludzie są nagradzani, a źli - karani. Codzienność, w której każdy Twój ruch nadzoruje system, poddając go jednocześnie ocenie. Świat, w którym funkcjonuje mechanizm, który wie o Tobie więcej, niż Ty i w każdej chwili powie Ci co masz robić, aby być lepszym i bardziej godnym zaufania. Rzeczywistość wymyślona na nowo, w której każda Twoja decyzja może mieć wpływ na możliwość podjęcia się pracy, wzięcia kredytu hipotecznego, a nawet przejażdżki pociągiem czy bycia akceptowanym społecznie. Wyobraź sobie, że władza potrafi przewidzieć niemal każdy Twój ruch, zanim go w ogóle wykonasz, a pojęcie jakiejkolwiek prywatności zostaje odesłane w sferę pobożnych życzeń... Brzmi jak zapowiedź opowieści science fiction? Nic bardziej mylnego! Witamy w CHINACH 5.0... ...dalsza część recenzji na BLOGu "BOOK wie co", zapraszamy: https://bookwieco.wixsite.com/home/post/chiny-5-0
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
4/5
02-09-2020 o godz 10:49 przez: Anonim
Wyobraź sobie świat, w którym bez wyjątku dobrzy ludzie są nagradzani, a źli - karani. Codzienność, w której każdy Twój ruch nadzoruje system, poddając go jednocześnie ocenie. Świat, w którym funkcjonuje mechanizm, który wie o Tobie więcej, niż Ty i w każdej chwili powie Ci co masz robić, aby być lepszym i bardziej godnym zaufania. Rzeczywistość wymyślona na nowo, w której każda Twoja decyzja może mieć wpływ na możliwość podjęcia się pracy, wzięcia kredytu hipotecznego, a nawet przejażdżki pociągiem czy bycia akceptowanym społecznie. Wyobraź sobie, że władza potrafi przewidzieć niemal każdy Twój ruch, zanim go w ogóle wykonasz, a pojęcie jakiejkolwiek prywatności zostaje odesłane w sferę pobożnych życzeń... Brzmi jak zapowiedź opowieści science fiction? Nic bardziej mylnego! Witamy w CHINACH 5.0... ...dalsza część recenzji na BLOGu "BOOK wie co", zapraszamy: https://bookwieco.wixsite.com/home/post/chiny-5-0
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
07-06-2020 o godz 13:37 przez: Mariusz
Autor jest bardzo jednostronny. W pierwszych zdaniach atakuje wolnościowego Trumpa, który na pierwszym miejscu stawia obywateli, a urzędników na ostatnim. Dalej ciekawie przedstawia Chiny w najgorszym systemie jakim widział świat, a który nadal jest obecny nawet w Polsce - socjalizm. Autor przyklaskuje również Unii Europejskiej, która czerpie „wartości” od Mao (wielu przywódców UE to maoiści). Jedna waluta, jedna granica, jedna armia, prawo UE ponad narodowym, jedne właściwe lewicowe/socjalistyczne poglądy, a inne będą zwalczane, cenzura internetu (ACTA). To tylko jedne z nielicznych praw wzorowanych na Chinach. Także autor balansuje na granicy socjalizmu. A gdzie wolność? W Polsce również mamy 4 partie na wzór chiński i jedną wolnościową. Warto czasem pomyśleć ile mamy wolności, a ile socjalizmu w życiu codziennym.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
3/5
29-08-2020 o godz 10:00 przez: Janusz
Nieznośna maniera autora - turboliberalizm jest cacy. Z maniakalnym uporem wmawia czytelnikom, że Trump to kłamca i wszelkie zło. Pogląd zgodny z linią niemieckich mediów. Nie zauważa przy tym, że liberałowie także aktywnie biorą udział w rozkładzie kultury zachodniej i jej degeneracji. W tym wielką rolę odgrywają media. Gdyby nie to, książka byłaby niezła. Zawiera naprawdę sporo ciekawych informacji o Chinach i ich wpływie na świat. Brakuje mi pewnych porównań. Przemilczana jest autocenzura zachodnich mediów w ich sprawach wewnętrznych (dziennikarze robią to dla kasy i kariery - jak w Chinach). Nie ma prawdziwie wolnej demokracji. Wszyscy żyjemy w jakiejś formie zamordyzmu zarządzanego przez polityków, urzędników, służby. A ostatni Niemiec skończył odsiadywać wyrok za akty homoseksualne ok. 2002 roku.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Popularne w tej kategorii Też tak mam Kostyszyn Magdalena
4.4/5
29,90 zł
39,90 zł
Popularne w tej kategorii Łowca nastolatek Podolski Mikołaj
4.7/5
23,90 zł
29,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego