Baśka Murmańska. Opowieść o niedźwiedziu polarnym, któremu rękę podał sam Marszałek Piłsudski (okładka  miękka, 10.2018)

Sprzedaje empik.com : 11,59 zł

11,59 zł
15,90 zł porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

"Przeznaczone dla starszych przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej opowiadanie o urodzinowej przygodzie małej Marysi i jej brata Tadzia, którzy wraz z dziadkiem poznają tajemnice z przeszłości i… losy niezwykłej białej niedźwiedzicy. Ta intrygująca opowieść, połączona z pięknymi ilustracjami, oryginalnymi zdjęciami, mapami i ciekawostkami historycznymi z pewnością pomoże całej rodzinie na nowo odkryć i docenić dar, jaki otrzymaliśmy od naszych przodków – niepodległość. W prosty i przystępny sposób przybliża wszystkim dzieciom najważniejsze wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości, tłumacząc najtrudniejsze do zrozumienia fakty i pojęcia."

Magdalena Kędzierska-Zaporowska z wykształcenia polonistka, z zawodu redaktorka. Prywatnie mama Basi i Agnieszki.

""Baśka Murmańska" to piękna lekcja historii dla najmłodszych. Tak właśnie trzeba z maluchami, a nawet ze starszymi dziećmi rozmawiać o polskich dziejach: prostym językiem, w niebanalny sposób, szukając punktów zaczepienia, które zainteresują dzieciaki. Jak Baśka Murmańska. Kto nie chciałby poznać historii niedźwiedzicy – żołnierza, której łapę uścisnął sam Marszałek Piłsudski? A wszystko podlane tłem historycznym: lata zaborów i odzyskanie niepodległości! Piękny prezent dla dzieci i ich rodziców w stulecie odzyskania niepodległości. Potrzeba nam więcej takich publikacji."

Dorota Łosiewicz dziennikarka, mama czwórki dzieci

""Baśka Murmańska" jest bardzo dobrym przykładem, iż atrakcyjność nie musi kłócić się z wysokimi walorami merytorycznymi. Historia Baśki Murmańskiej w krótkiej i ciekawej formie przedstawia trudny i skomplikowany proces odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. [...] Z pewnością wśród rocznicowych wydawnictw skierowanych do dzieci Opowieść o niedźwiedziu polarnym, któremu rękę podał sam marszałek Piłsudski będzie jedną z najciekawszych propozycji."

z recenzji dr. Macieja Zakrzewskiego
Wydział Historii i Dziedzictwa Narodowego UPJP2, IPN oddział w Krakowie


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1217554928
Tytuł: Baśka Murmańska. Opowieść o niedźwiedziu polarnym, któremu rękę podał sam Marszałek Piłsudski
Autor: Kędzierska-Zaporowska Magdalena
Wydawnictwo: Wydawnictwo eSPe
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 48
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-10-09
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 220 x 5 x 170
Indeks: 27334348
średnia 5
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Dary z wysoka Opracowanie zbiorowe
5/5
12,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Modlitewnik młodego człowieka Opracowanie zbiorowe
5/5
12,72 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego