21 polskich grzechów głównych (audiobook mp3)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Sprzedaje empik.com : 22,96 zł

22,96 zł
Produkt cyfrowy
Opłać i pobierz

Słuchaj w abonamencie

Go Max zyskujesz:
 

  • Słuchasz i czytasz bez limitu
  • Wybierasz spośród ponad 100 tys. audiobooków, ebooków i komiksów dostępnych w aplikacji
  • Korzystasz jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet lub czytnik ebooków
  • Możesz zrezygnować w dowolnym momencie

W Go Mini zyskujesz:
 

  • czytasz lub słuchasz 2 dowolne ebooki lub audiobooki w miesiącu
  • wybierasz spośród wszystkich tytułów z naszego katalogu, ponad 100 tys. audiobooków, ebooków i komiksów dostępnych w aplikacji
  • podcasty i treści relaksacyjne (ASMR) słuchasz bez limitu
Z tytułów dostępnych w abonamencie możesz korzystać tylko w aplikacji Empik Go
Produkt nie jest obecnie dostępny w żadnym abonamencie
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej zamawiane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Opłać i pobierz

Autorasizm, niedasizm, tupolewizm. Kultura dezinformacji, nibypaństwo i wyrodne państwo. Kozłoofiaryzm i widzimisizm... czyli polskie grzechy główne, wszystkie wreszcie porządnie opisane i zebrane w jednym miejscu.

Ta książka to instant classic rozmów o Polsce. Pytamy ciągle, co z tą Polską i dlaczego tak źle. Ta książka daje odpowiedzi – i to nie jedną, nie siedem, ale pełne oczko, czyli 21 polskich grzechów głównych. Jest to unikalne połączenie złośliwej satyry, przenikliwej analizy i słownika polskich wad, który powinien się znaleźć w każdym polskim domu.

Książka czerpie ze wszystkich możliwych źródeł, od Konstytucji RP, po jatki w internecie. Jest w niej parawaning i Mrożek, są rozmowy nagrane u "Sowy i przyjaciół", są raporty smoleńskie, dekret Bieruta, komentarze z piekielni.pl, tweety burmistrza Guziała i ministra Sikorskiego.

Jest w niej Polska – czyli wszystko.

ID produktu: 1230094948
Tytuł: 21 polskich grzechów głównych
Autor: Stankiewicz Piotr
Lektor: Popczyński Marcin
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bellona
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Data premiery: 2019-07-05
Rok wydania: 2019
Format: MP3
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: nie dotyczy
Kopiowanie: nie dotyczy
Indeks: 33468532
średnia 4,6
5
252
4
54
3
14
2
5
1
10
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
77 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
1/5
07-09-2019 o godz 10:15 przez: Robert Siwiec
Jako 22-gi grzech dodałbym marudzizm i narzekalizm, reprezentowany w czystej postaci przez samego autora. Jako 23-ci dodałbym (już na dobicie): mamtowdupizm, bo inaczej postawy autora nie da się opisać, gdy jego w wiara w moc narzekania mogłaby przenosić nie tyle góry co planety. Słowem: książka bez polotu, bez nadziei, bez głębszego rozumienia zjawisk społecznych - taka, rzekłbym: kononowiczowska - czyli: nie będzie niczego! I tyleż ta książka wnosi do naszej kultury, polskości i budowania naszej narodowej i indywidualnej świadomości. Klasyczna antylektura!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
13-03-2021 o godz 18:34 przez: Paulina
Jeśli ktoś ma przeczytać jedną książkę w tym półroczu -niech to będzie "21 polskich grzechow głównych". Autor opowiada w niej i przede wszystkim 'nazywa' wszystko to, wszystkie mechanizmy i zachowania, które rządzą naszym życiem i tym, jak ten kraj jest zarządzany. Wytyka zarówno wady myślenia lewicy jak i prawicy. Znajdziemy tutaj błędny sposób myślenie tych, którzy Polskę krytykują w każdy możliwy sposób oraz tych, którzy wielbią ją ponad wszystko; Dlaczego obie strony nie umieją się dogadać; dlaczego uniżająco porównujemy sie do Zachodu, a z wyższością wypowiadamy sie o Wschodzie; znajdziemy tutaj takie smaczki, jak wytłumaczenie katastrofy smoleńskiej - co pozwoli nam zrozumieć, dlaczego PiSowcy nie umieją się przyznać do tego, iż to nie żaden zamach, zrozumiemy dlaczego Rosja nie chce oddać szczątków. Nie pomijajcie również posłowia autora na końcu. Sama mam sporo przemyslen odnośnie tego, czego sie dowiedziałam i rowniez w swoim sposobie myślenia zauważam sporo wymienionych cech, choc muszę przyznać, że wiele nauki wyciągnęłam tez dzięki zamieszkaniu na tym przysłowiowym, ale też dosłownym "zachodzie". Naprawde polecam, polecam robić notatki, a dla osób, które się szybko nudzą: audiobook do sprzątania, spacerów lub innych czynności; szybkość 1.5x
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
12-03-2022 o godz 00:25 przez: Lukasz
Bardzo, bardzo słaba książka. Wręcz koszmarna. Mamy tu w zasadzie wszystko. Stawianie tezy i wynajdowanie na siłę skrajnych przypadków żeby tę tezę potwierdzić. Mamy dzielenie włosa na czworo, ale też przeciwnie: krzywdzące wyolbrzymienia. Mamy forsowane przez autora opinie, które stoją ze sobą w jawnej sprzeczności. Mamy stawianie Polakom zarzutów o cechy, które są typowe dla każdej narodowości. Mamy nawet pochwałę anarchii i jawnego łamania prawa własności (vide: "squoty"). Drogi autorze: piękna, perlista mowa nie zamaskuje merytorycznej pustki, która zieje z tej książki. Ciężko się to czytało, a jeszcze ciężej będzie się żyło z myślą że kilka złotych z mojego portfela trafiło na twoje konto...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
12-09-2019 o godz 09:46 przez: Anonim
Słucha się dobrze, czasem jest lekko i z humorem, czasem trochę głębiej i trzeba pomyśleć. Myślę, za każdy z nas zauważy u siebie lub w otoczeniu wiele zachowań, które autor punktuje. Dobry punkt startowy do autorefleksji. Coś co mnie jednak uderzyło to fakt, że autor stosuje ten sam sposób myślenia, który próbuje próbuje ująć w ramy tej książki. Co więcej - sam to przyznaje. Zgodzę się więc po części z poprzednią opinią, że książka jest trochę naciągana i podchodzi pod 22 grzech Polaków - narzekactwo. Audiobook zrealizowany bardzo dobrze, z wyczuciem. Przyjemnie się słucha.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-07-2020 o godz 00:06 przez: Nikje
Cudnie pokazuje przywary i polskie mity narodowe, obnaza absurdy polskiej rzeczywistosci oraz ksenofobie i autorasism. Pokazuje Polakow jako lubujacych sie we wlasnym automasochizmie i autokrytykanctwie, jako narod pelen niezaleczonych kompleksow i nurzajacy sie w odwiecznym porownywaniu sie do innych, tych gorszych i tych lepszych rzekomo od nas. W humorystyczny sposob ukazuje nasza niekonsekwencje w osadach i postepowaniu oraz w tym, w czym jestesmy najlepsi - manipulowaniu faktami i wlasnym prawem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
29-07-2019 o godz 15:07 przez: Anonim
Wszystkie grzechy główne i afery, przytoczone w książce, mają swoje odsyłacze do źródeł. Jestem pod wrażeniem ilości materiału, która została przerobiona, aby móc wydać tę reportażo-satyrę. Polecam ludziom, którzy dużo pracują, a resztę czasu poświęcają na rodzinę i pasje (jak ja), nie mając czasu na śledzenie podejrzanych sytuacji w kraju i przebiegu afer. Można tym sposobem być na bieżąco z niedawnymi wydarzeniami. Aczkolwiek, drugi raz bym nie przeczytała.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
16-03-2022 o godz 22:24 przez: Nati
ciekawa książka choć jak sam autor przyznaje oba sama wpisuje się w tę grzeszność. Dziwnie się słucha wielu fragmentów teraz w 2022 w świetle pandemii, wojny i wszystkiego dobrego i złego co te klęski wywołały w Polakach. jest nawet ustęp o antyszczepionkowcach. cóż nam pozostaje? uciekać albo zacisnąć zęby i trwać. jeszcze polska nie zginęła itd
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-10-2019 o godz 17:47 przez: Anonim
Książka dobrze napisana, stawiająca trafne diagnozy. Jednak mimo zarzekania się autora na temat plularizmu bezsprzecznie eksponuje on socjalistyczne podejście do gospodarki rodem z programu PiS lub Razem. Poza chwilową irytacją nie odbiera to jednak książce wartości merytorycznej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-10-2020 o godz 13:59 przez: Damian Rymarczyk
W punkt! Super analiza, krytyczna i zabawna. Jednocześnie daje do myślenia i zwraca uwagę na nasze własne schematy zachowania. Daje się lubić analityczny charakter wywodów i własne przemyślenia autora. Książka ciekawa i bardzo fajna na podróż, czy jako relaks po pracy. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-04-2020 o godz 11:23 przez: Tomasz Flis
Genialna książka! Niedasizm, kozłoofiaryzm, autorasizm, antyproceduralizm i wiele innych naszych przywar. Słuchając tego audiobooka można zarówno nieźle się pośmiać, ale też z drugiej strony zastanowić nad tym jak często, być może nawet nieświadomie, zachowujemy się i myślimy
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-09-2020 o godz 20:00 przez: Izabela
Niby oczywiste, a jednak zaskakujące. Polecam każdemu, zwłaszcza lubiącym patrzeć na świat z różnych perspektyw. Po wysłuchaniu audiobooka zakupiłam wersję papierową. Muszę ją mieć, z podkreślonymi cytatami. Wykorzystam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-04-2020 o godz 01:09 przez: Anonim
Rewelacyjna książka. Bardzo polecam. Idealna dla osób które chcą zobaczyć szerszą perspektywę i zobaczyć również swoje schematy zachowań. Myślę że ta książka przybliża do tego, żeby stać się lepszym człowiekiem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
09-02-2022 o godz 23:06 przez: Andrzej Ladko
Ciekawa acz nierówna pozcja pierwszego stoika Rzeczpospolitej. Sa rozdzialy doskonałe ale są też i nijakie. Trochę pachnie w niektórych miejscach symetryzmem ale warto odsłuchać. Bardzo dobrze przeczytana
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-12-2021 o godz 22:35 przez: Marcin
autor nie wdaje sie w indoktrynacje, trzyma sie obiektywnosci i bezpardonowo krytykuje społeczne wady... w mojej ocenie bardzo trafnie to wszystko opisuje, ksiazka warta dokladnej lektury
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-05-2020 o godz 16:53 przez: Mateusz
Wbrew pozorom bardzo pozytywna książka, mądra i zabawna (no i świetnie przeczytana przez lektora). Uświadamia wiele spraw, które możemy zmienić, zaczynając oczywiście od siebie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-08-2020 o godz 22:31 przez: szara
Bardzo trafne wnioski i cudownie lekki styl. Jak również mistrzowsko przczytane. Lektor wprost genialnie inscenizuje emocje, co dodaje tej książce swoistej pikanterii.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-11-2020 o godz 13:19 przez: Katarzyna
wszystko o tym jak wygląda nasz naród, nazwane po imieniu rzeczy, które są z nami na codzień a nie zdajemy sobie z ich istnienia sprawy
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-11-2020 o godz 14:14 przez: Karol1983
bardzo interesująca lektura polecam każde to jest ciekaw trafnych spostrzeżeń na temat stanu naszego kraju Pozdrawiam serdecznie
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-04-2022 o godz 10:19 przez: Andrzej
Polecam wszystkim ! Książka napisana w oparciu wnikliwą obserwację życia Polaków . Szacunek dla autora. Lektor, bardzo dobry.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-02-2022 o godz 15:18 przez: Adrianna
Interesujące przedstawienie czegoś, co wiemy, a do czego nie chcemy się przyznać. Warto krytycznie posłuchać o sobie samym.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego