12 życiowych zasad. Antidotum na chaos (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 46,05 zł

46,05 zł 79,00 zł (-42%)
Odbiór w salonie 0 zł
Aktywuj dodatkowe korzyści
Darmowe punkty odbioru
Darmowy kurier
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt w magazynie Empiku
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

12 życiowych zasad. Antidotum na chaos

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak należy żyć we współczesnym świecie? Jakie powinny być Twoje priorytety? Odpowiedzi na te pytania daje Jordan B. Peterson, renomowany psycholog, który napisał książkę pod tytułem „12 życiowych zasad. Antidotum na chaos”.

Uderzenie w czuły punkt

Autor „12 życiowych zasad. Antidotum na chaos” podkreśla, jak ważna w dzisiejszych czasach jest odpowiedzialność. Przedstawia on dwanaście praktycznych reguł postępowania, które pomogą Ci nadać sens swojemu życiu. Wszystkie przemyślenia kanadyjskiego psychologa wynikają z jego doświadczeń zawodowych i życiowych. Przeplatają się one ponadto z uniwersalnymi mądrościami, jakie zawarte są m.in. w mitologiach.

Antidotum na współczesny chaos, czyli co może Ci zaoferować autor?

Zastanawiasz się, co też może Ci uświadomić książka „12 życiowych zasad. Antidotum na chaos”? Otóż w humorystyczny, zaskakujący, ale i niezwykle pouczający sposób wyjaśni Ci ona, jak wybrać swoją życiową ścieżkę i jakimi regułami się kierować. Autor porusza w niej wiele tematów, które z pewnością są bliskie także i Tobie, jak dyscyplina życiowa, wolność jednostki czy skłonność do podejmowania ryzyka, ale i ponoszenia odpowiedzialności za swoje czyny. Sprawdź, jak ceniony psycholog rozprawił się ze współczesnymi, wytartymi frazesami dotyczącymi nauki, wiary i ludzkiej natury.

Tytuł: 12 życiowych zasad. Antidotum na chaos
Autor: Peterson Jordan B.
Tłumaczenie: Zuber Krzysztof
Wydawnictwo: Fijorr Publishing
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 432
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-09-03
Rok wydania: 2018
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 160 x 238 x 35
Indeks: 26291031
 
średnia 4,1
5
82
4
31
3
19
2
12
1
8
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
43 recenzje
4/5
21-09-2018 o godz 18:09 Luizy dodał recenzję:
Jordan Peterson to głośne nazwisko ostatnich 2 lat jak na osobę ze świata akademickiego. Początek tej eksplozji popularności należy oczywiście wiązać z krytyką tzw. "Bill C-16" przez Petersona ale bynajmniej nie należy jej do niej redukować. Fenomen tego kanadyjskiego psychologa klinicznego i profesora wykładającego na Uniwersytecie Torontońskim sięga znacznie głębiej, po za kontekst tego politycznego epizodu. Jego wykłady poruszające problemy praktyki psychologa klinicznego, roli wierzeń i mitów, wyjątkowości rosyjskiej literatury czy znaczenia egzystencjalistycznych nurtów filozofii cieszą się olbrzymią popularnością na youtube. I nie bez przyczyny. Profesor nie tylko jest świetnym "gawędziarzem", ale również erudytą potrafiącym dokonywać błyskotliwej syntezy wymienionych powyżej dziedzin kultury i nauki mającej przełożenie na pragmatyzm codziennego życia. Książka "12 życiowych zasad" jest właśnie tego przykładem. Znajdziemy tu 12 rozdziałów (jak sugeruje nazwa) traktujących o różnych aspektach życia z wielowymiarowym spojrzeniem na każdy z problemów. Zatem doświadczmy tutaj dobitnie tej umiejętności syntezy o której wspomniałem. Zapoznamy się z przemyśleniami wynikającymi bezpośrednio z doświadczenia zawodowego profesora, badaniami z dziedziny psychologii ewolucyjnej by tłumaczyć zjawiska społeczne, odwołania do klasyków literatury, szczególnie Dostojewskiego i klasyków filozofii szczególnie Nietzschego, jak i osobistymi anegdotami autora ułatwiającymi zobrazowanie zagadnień. Zatem każda z "zasad" zostanie ugryziona z wielu stron. Momentami ze względu na takie podejście możemy odczuć iż zapominamy o czym traktuje rozdział w który właśnie się wczytujemy, jednak każda pozorna dygresja jest logicznie powiązana z motywem przewodnim. Dlatego jeśli poczujecie się zagubieni, miejcie w świadomości, iż pod koniec rozdziału wydacie z siebie "Aah, no tak", gdy elementy różnych wątków złączą się ze sobą w spójną całość. "12 zasad..." to świetna książka której sama nazwa nie powinna sprawiać by stawiać ją w jednym rzędzie z licznymi, popularnymi "coachingowymi" poradnikami sukcesu. To próba zgłębienia zrozumienia i wielowymiarowego spojrzenia na reguły które tak naprawdę każdy słyszał w toku wychowania i które może przez wzgląd na to wydają się oklepane i banalne. W tym wydaniu raczej takiego wrażenia nie będą sprawiać. Jedynym minusem książki może być uczucie monotonii dla tych którzy przesłuchali serię wykładów profesora Petersona, ponieważ wiele jego przemyśleń i obserwacji zostaje tutaj powtórzonych. Jednak nawet te osoby powinny odnaleźć to z czym nie zdążyli się jeszcze osłuchać. Ocena 4,5/5
Czy ta recenzja była przydatna? 7 0
5/5
19-09-2018 o godz 12:15 Kajetan dodał recenzję:
Profesor Jordan B Peterson jest dla mnie ewenementem na skalę światową. Pierwszy raz natknąłem się na jego wykłady, pod koniec 2017 roku, na popularnym Youtub'ie. Zaimponował mi jego strumień myśli, zdolność łączenia faktów, skojarzeń, archetypów w jedną spójną całość, w wypowiedź kompletną. Jego filozofię życiową moim zdaniem najlepiej oddaje sformułowanie: –Świat jest cierpieniem, ale powinniśmy zrobić wszystko, żeby to cierpienie umniejszać. Dla kanadyjskiego psychologa, elementarnym problemem jest stojący w opozycji do porządku chaos. Ta siła zabijająca poczucie bezpieczeństwa, stawiająca przed nami niejasne reguły gry w życie. Swoją refleksję popiera licznymi odwołaniami do kultury. W jego Panteonie znajdują się wielkie nazwiska, takie jak: Dostojewski, Sołżenicyn, Jung, Freud, Nietsche i wiele innych.,, W książce występuje również wiele niebanalnych spostrzeżeń pochodzących od samego autora. Dotyczącą one problemu Zimnej Wojny, archetypów mitologicznych i biblijnych, a także refleksji z życia codziennego. Peterson w swojej księdze – 410 merytorycznie napisanych stron, pełnych źródeł, bibliografii i odwołań do badań i innych wartościowych publikacji, myślę że bez wahania możemy nazwać księgą :) Przedstawia nam mądrość płynącą z zachodniego kręgu kulturowego, opierającego się w dużej mierze na Biblii i Chrześcijaństwie. Niech nie zrazi to ateistów, bądź ludzi będących z Kościołem na bakier, bowiem jest to interpretacja czysto literacka, niemniej pełna duchowości. Tytułowe 12 zasad, z których każda jest opatrzona osobnym rozdziałem, jest fundamentem, wokół którego Profesor buduje swoją narrację, diagnozując rzeczywistość, historię i kulturę i przedstawia własne rozwiązania, w jaki sposób możemy sprawić, żeby nasze życie przybrało na wartości. Polecam każdemu, zwłaszcza tym zagubionym nie mającym obranej drogi i chęci do życia. Śmiem wysnuć wniosek, iż jest to lektura terapeutyczna i przywracająca wiarę w sens, Przeczytajcie, a potem pogłaszczcie, gdy spotkacie go na ulicy :)
Czy ta recenzja była przydatna? 7 0
13-09-2018 o godz 00:00 Lubomił Kochanski dodał recenzję:
Jeżeli ktoś nie potrafi czegoś wystarczająco prosto wytłumaczyć to tak naprawdę sam tego nie rozumie. To typowy ogólnik, ale jakże prawdziwy. Książka napisana przez profesora Petersona odnajduje się w tezie Einstaina idealnie. 12 złotych zasad, by nasze życie stało się lepsze i przyjemniejsze. Każdy z nas w życiu przechodził kilkukrotnie proces zmian wartości i spojrzenia na życie. Sam tak miałem i najwięcej zmian zaszło w mojej głowie tuż po wkroczeniu w dojrzałość. Nauka cierpliwości, asertywności, odpowiedzialności oraz wielu innych cech to nauka prawdziwych wartości. Zadziwiająco proste rady i bardzo prawdziwe. Czasem warto podejść do książki z dystansem, odstawić własne doświadczenia i spróbować zrozumieć przekaz autora.
Czy ta recenzja była przydatna? 6 0
5/5
18-11-2018 o godz 20:37 eddie83 dodał recenzję:
Fantastyczna książka! Wbrew nurtom "poprawnego i jedynie słusznego myślenia". Momentami trudna, ale odważna i prawdziwa - mówi o faktach, nie koncepcjach. Wskazuje na to, że jedynym sposobem na naprawienie świata, jest uporządkowanie własnego podwórka i daje konkretne rady przedstawiony w rzetelny, ale też często zabawy sposób - tak, aby budować swoją indywidualność, a nie podążać za ideologicznym myśleniem narzucanym przez bardzo różne grupy (od lewa do prawa). Serdecznie polecam tego autora i wiele wykładów i wywiadów dostępnych w internecie. Faktycznie tytuł "the life changing professor" przyznany mu przez studentów na Uniwersytecie w Toronto nie jest tylko pustym sloganem.
Czy ta recenzja była przydatna? 6 1
5/5
14-02-2019 o godz 18:28 Lady Downey dodał recenzję:
Jordan Peterson jest wspaniałym psychologiem i wykładowcą. Jak sygnalizuje w tytule, właściwie wystarczy trzymać się 12 reguł, aby być zadowolonym ze swojego życia zawodowego i rodzinnego, pisze autor. Reguły sprowadzają się do wspólnego mianownika, chodzi o to aby skupić się na związkach w rodzinie oraz aby być szczerym i prawdziwym względem siebie. Potem, można ruszać w świat i zdziałać coś więcej. Każdy psycholog powie swojemu pacjentowi, iż zdrowie psychiczne, czy szczęście, zależą od naszych relacji z bliskimi i światem. Szanuj swojego partnera, dzieci i zwierzęta. Znajdź w sobie współczucie. Bądź wytrwały w swoich celach. Co ważniejsze, posiadaj te cele. Nie daj sobie wmówić, że cokolwiek robisz, lub próbujesz robić i tak się nie uda. Porównuj siebie dzisiaj do tego kim byłeś wczoraj, nigdy do kogoś innego. Publikacja Petersona może być wsparciem dla każdego, szczególnie mężczyzn. Jak autor często zauważa w swoich licznych wykładach i publikacjach, mężczyźni w 21 wieku czują się zagubieni i niedowartościowani. Ambitni mężczyźni określani są jako tyrani. Młodzi mężczyźni potrzebują nie czuć się winni, w społeczeństwie, za to że są mężczyznami, i chcą spełniać w tym społeczeństwie tzw. tradycyjne role. Książkę czyta się łatwo i szybko.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 2
2/5
04-02-2019 o godz 20:21 delinka dodał recenzję:
Zawiodłam się. O ile uwielbiam ogladac wyklady Petersona na Youtube, gdzie jest precyzyjny i błyskotliwy... Ta książka jest zdecydowanie zbyt przegadana, momentami bełkotliwa. Nie ze względu na trudność języka czy zagadnień. Mam wrażenie że autor zapętla się w swojej argumentacji sprowadzając w zasadzie każdą z tytulowych zasad do tyrady będącej nie do konca udaną próbą racjonalizacji przekazu chrześcijańskiego, na przemian z notorycznie powtarzanymi peanami na temat motywów zwartych w prozie Sołżenicyna i Dostojewskiego. Coś tu poszło nie tak, ledwie przebrnelam i niczego nowego nie wyniosłam z tejtego książki.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 3
01-04-2019 o godz 18:57 Anonim dodał recenzję:
Początek wywodów Petersona do zniesienia, ale potem to już tylko gorzej. Jednak zawzięłam się i doczytałam do końca, choć parokrotnie odrzucałam tę pozycję z wielką niechęcią. Pozycja zdecydowanie według mnie przereklamowana. Niektóre rozdziały tak napisane, że dosłownie nic z nich nie wynika i nic nie da się z nich zapamiętać, po prostu na wielu stronach bełkot. Ma się wrażenie, że autor spisał swoją gonitwę myśli, często bez ładu i składu, jakieś luźne przemyślenia z różnych okresów życia autora zebrane w kupę na siłę, żeby wydać książkę, i nie sądzę, żeby zawinił tu w jakiś sposób przekład. Nie polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 3 13
5/5
17-02-2020 o godz 14:13 Patrycja Lisewska dodał recenzję:
Jestem ogromną fanką J. Petersona. Książka jest świetna. A Dr. Peterson to jednak potężny umysł. Jeden z najważniejszych filozofów naszych czasów.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
1/5
25-02-2019 o godz 00:30 Anonim dodał recenzję:
Nieudana książka od podrzędnego psychologa. Nic zaskakującego.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 20
1/5
03-09-2018 o godz 20:18 Anonim dodał recenzję:
Zdecydowana mocna 5, jedynka kliknięta omyłkowo...
Czy ta recenzja była przydatna? 2 18
2/5
17-02-2019 o godz 01:22 Anonim dodał recenzję:
Nic nowego w zakresie poszukiwania pracy. Podane są nieaktualne strony internetowe. Ten poradnik przeznaczony jest raczej dla młodzieży po szkole szukającej pierwszej pracy, a nie dla profesjonalistów chcących zmienić pracę. Wzorce CV są już trochę przestarzałe. Spodziewałam się, że lista pytań zostanie wyjaśniona chociaż jednym zdaniem czemu ma służyć takie pytanie. Nie jestem psychologiem ani rekruterem. Przez kilkanaście lat nie szukałam pracy. Kupiłam tę książkę, bo zostałam zmuszona do szukania pracy. Nie wniosła nic nowego. Oczekiwałam, że rekruterzy uchylą rąbka tajemnicy, w zakresie której są szkoleni. Ja nie byłam na takim szkoleniu, ale mam wrażenie, że wszyscy są szkoleni na jedno kopyto bo rekrutacje są do siebie podobne i uzyskują na tych szkoleniach informacje jak odpytywać kandydatów. Tego oczekiwałam od tej książki. A tutaj jest wszystko ale też i nic nowego i konkretnego.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 26
1/5
10-10-2018 o godz 12:42 fismen dodał recenzję:
książka mnie rozczarowała...autor razi naiwnością (lub udawaną naiwnością) co do przyczyn tego, że nasz świat wygląda tak jak wygląda...dużo interpretacji pod postawioną tezę, i dziwnych wtrąceń (np. o tym jak to źle, że pacjenci którzy myślą ,że dbają o siebie nie wykupują przepisanych leków..) do tego i inne bzdury mające udobruchać Big Pharmę...Petersona uważam za wykreowaną "alternatywę" dla ludzi o konserwatywnych poglądach...nie polecam...
Czy ta recenzja była przydatna? 1 25
5/5
27-03-2019 o godz 09:57 Underos dodał recenzję:
Jordan Peterson daje wiele do myślenia, rozprawia się z obiegową opinią w najważniejszych życiowych tematach. Ta książka musi wywrzeć na Tobie wpływ :)
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
04-02-2020 o godz 09:12 Sławomir dodał recenzję:
W obecnym świecie chaosu wartości i idei rzadko słyszy się tak racjonalne (poparte danymi naukowymi) i logiczne porady. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
1/5
03-09-2018 o godz 20:13 Anonim dodał recenzję:
Świetna książka. Zawiera dużo ciekawostek, szybko się czyta. Psychologia z elementami filozofii przekuta w proste rady.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 17
5/5
01-06-2019 o godz 16:01 Anonim dodał recenzję:
Jedna z lepszych ksiazek jaka ostatnio czytalem. Polecam ja dla kazdego. Nie za dluga, lekko i zabawnie napisana.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
13-06-2019 o godz 15:57 katarzyna dodał recenzję:
Gdyby wszyscy ludzie przestrzegali zasad opisanych w książce Jordana Petersona, świat byłby po prostu piękny.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
17-03-2019 o godz 15:44 Anonim dodał recenzję:
Zachęcam do obejrzenia recenzji książki którą nagrałem: https://www.youtube.com/watch?v=60VX_P_l3LU
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
15-07-2020 o godz 00:00 Marta89 dodał recenzję:
W moim odczuciu każdy z Was powinien sięgnąć właśnie po tę propozycję. Dla mnie jest to książka doskonała. Warto na wstępie zaznaczyć, że od zawsze mam ogromne problemy z wagą. Próbowałam już wielu diet i walczyłam ze zbędnymi kilogramami bezskutecznie. Wszystko zmieniło się w momencie, kiedy sięgnęłam po tę książkę. Postanowiłam zastosować opisanych dwanaście zasad żywieniowych. Ku mojemu zaskoczeniu wszystko się zmieniło i zaczęłam w końcu gubić zbędne kilogramy. A przy tym poprawiło się również moje samopoczucie. Zdecydowanie polecam wszystkim osobom, które mają problem z wagą.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-10-2019 o godz 21:42 Anonim dodał recenzję:
O Panu Petersonie dowiedziałem się z YouTube. Bardzo mnie zaciekawił swoim podejściem do świata i tego by uczynić go lepszym, czyli też i naszym. Może to górnolotne i niewiele może powiedzieć potencjalnemu czytelnikowi ale tak jest. Może zanim kupisz tę książkę dostrzeż geniusz Petersona oglądając najpierw jego przemyślenia na YT? Jeżeli to Cię nie odrzuci to śmiało możesz ją kupić w ciemno. Z całego serca polecam - jedna z najważniejszych książek jakie przeczytałem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Zasady ekonomii Menger Carl
5/5
57,76 zł
81,60 zł
Inne z tego wydawnictwa Edukacja pod lupą Caplan Bryan
5/5
58,54 zł
69,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Logika ekonomii Skousen Mark
4.6/5
100,47 zł
151,65 zł
Inne z tego wydawnictwa Dzieje własności prywatnej Opracowanie zbiorowe
5/5
27,83 zł
42,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Od Tater do Andów Fijor Jan M.
0/5
44,17 zł
51,33 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Ego to Twój wróg Holiday Ryan
5/5
24,45 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Ścieżka miłości Ruiz Don Miguel
4.3/5
15,50 zł
24,90 zł
strona produktu - rekomendacje Piękno ludzkiej duszy Osho
4.5/5
23,51 zł
34,99 zł
strona produktu - rekomendacje Prawa ludzkiej natury Greene Robert
4.4/5
36,16 zł
59,00 zł
strona produktu - rekomendacje Ścieżka wolności Ruiz Don Miguel
4.8/5
19,28 zł
29,90 zł
strona produktu - rekomendacje Maksimum osiągnięć Tracy Brian
4.5/5
29,36 zł
44,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.