12 życiowych zasad. Antidotum na chaos (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 48,73 zł

48,73 zł 79,00 zł (-38%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

12 życiowych zasad. Antidotum na chaos

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak należy żyć we współczesnym świecie? Jakie powinny być Twoje priorytety? Odpowiedzi na te pytania daje Jordan B. Peterson, renomowany psycholog, który napisał książkę pod tytułem „12 życiowych zasad. Antidotum na chaos”.

Uderzenie w czuły punkt

Autor „12 życiowych zasad. Antidotum na chaos” podkreśla, jak ważna w dzisiejszych czasach jest odpowiedzialność. Przedstawia on dwanaście praktycznych reguł postępowania, które pomogą Ci nadać sens swojemu życiu. Wszystkie przemyślenia kanadyjskiego psychologa wynikają z jego doświadczeń zawodowych i życiowych. Przeplatają się one ponadto z uniwersalnymi mądrościami, jakie zawarte są m.in. w mitologiach.

Antidotum na współczesny chaos, czyli co może Ci zaoferować autor?

Zastanawiasz się, co też może Ci uświadomić książka „12 życiowych zasad. Antidotum na chaos”? Otóż w humorystyczny, zaskakujący, ale i niezwykle pouczający sposób wyjaśni Ci ona, jak wybrać swoją życiową ścieżkę i jakimi regułami się kierować. Autor porusza w niej wiele tematów, które z pewnością są bliskie także i Tobie, jak dyscyplina życiowa, wolność jednostki czy skłonność do podejmowania ryzyka, ale i ponoszenia odpowiedzialności za swoje czyny. Sprawdź, jak ceniony psycholog rozprawił się ze współczesnymi, wytartymi frazesami dotyczącymi nauki, wiary i ludzkiej natury.

Tytuł: 12 życiowych zasad. Antidotum na chaos
Autor: Peterson Jordan B.
Tłumaczenie: Zuber Krzysztof
Wydawnictwo: Fijorr Publishing
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 432
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-09-03
Rok wydania: 2018
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 160 x 25 x 238
Indeks: 26291031
średnia 4,5
5
386
4
74
3
30
2
15
1
17
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
80 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
19-09-2018 o godz 12:15 przez: Kajetan | Zweryfikowany zakup
Profesor Jordan B Peterson jest dla mnie ewenementem na skalę światową. Pierwszy raz natknąłem się na jego wykłady, pod koniec 2017 roku, na popularnym Youtub'ie. Zaimponował mi jego strumień myśli, zdolność łączenia faktów, skojarzeń, archetypów w jedną spójną całość, w wypowiedź kompletną. Jego filozofię życiową moim zdaniem najlepiej oddaje sformułowanie: –Świat jest cierpieniem, ale powinniśmy zrobić wszystko, żeby to cierpienie umniejszać. Dla kanadyjskiego psychologa, elementarnym problemem jest stojący w opozycji do porządku chaos. Ta siła zabijająca poczucie bezpieczeństwa, stawiająca przed nami niejasne reguły gry w życie. Swoją refleksję popiera licznymi odwołaniami do kultury. W jego Panteonie znajdują się wielkie nazwiska, takie jak: Dostojewski, Sołżenicyn, Jung, Freud, Nietsche i wiele innych.,, W książce występuje również wiele niebanalnych spostrzeżeń pochodzących od samego autora. Dotyczącą one problemu Zimnej Wojny, archetypów mitologicznych i biblijnych, a także refleksji z życia codziennego. Peterson w swojej księdze – 410 merytorycznie napisanych stron, pełnych źródeł, bibliografii i odwołań do badań i innych wartościowych publikacji, myślę że bez wahania możemy nazwać księgą :) Przedstawia nam mądrość płynącą z zachodniego kręgu kulturowego, opierającego się w dużej mierze na Biblii i Chrześcijaństwie. Niech nie zrazi to ateistów, bądź ludzi będących z Kościołem na bakier, bowiem jest to interpretacja czysto literacka, niemniej pełna duchowości. Tytułowe 12 zasad, z których każda jest opatrzona osobnym rozdziałem, jest fundamentem, wokół którego Profesor buduje swoją narrację, diagnozując rzeczywistość, historię i kulturę i przedstawia własne rozwiązania, w jaki sposób możemy sprawić, żeby nasze życie przybrało na wartości. Polecam każdemu, zwłaszcza tym zagubionym nie mającym obranej drogi i chęci do życia. Śmiem wysnuć wniosek, iż jest to lektura terapeutyczna i przywracająca wiarę w sens, Przeczytajcie, a potem pogłaszczcie, gdy spotkacie go na ulicy :)
Czy ta recenzja była przydatna? 11 0
4/5
21-09-2018 o godz 18:09 przez: Luizy | Zweryfikowany zakup
Jordan Peterson to głośne nazwisko ostatnich 2 lat jak na osobę ze świata akademickiego. Początek tej eksplozji popularności należy oczywiście wiązać z krytyką tzw. "Bill C-16" przez Petersona ale bynajmniej nie należy jej do niej redukować. Fenomen tego kanadyjskiego psychologa klinicznego i profesora wykładającego na Uniwersytecie Torontońskim sięga znacznie głębiej, po za kontekst tego politycznego epizodu. Jego wykłady poruszające problemy praktyki psychologa klinicznego, roli wierzeń i mitów, wyjątkowości rosyjskiej literatury czy znaczenia egzystencjalistycznych nurtów filozofii cieszą się olbrzymią popularnością na youtube. I nie bez przyczyny. Profesor nie tylko jest świetnym "gawędziarzem", ale również erudytą potrafiącym dokonywać błyskotliwej syntezy wymienionych powyżej dziedzin kultury i nauki mającej przełożenie na pragmatyzm codziennego życia. Książka "12 życiowych zasad" jest właśnie tego przykładem. Znajdziemy tu 12 rozdziałów (jak sugeruje nazwa) traktujących o różnych aspektach życia z wielowymiarowym spojrzeniem na każdy z problemów. Zatem doświadczmy tutaj dobitnie tej umiejętności syntezy o której wspomniałem. Zapoznamy się z przemyśleniami wynikającymi bezpośrednio z doświadczenia zawodowego profesora, badaniami z dziedziny psychologii ewolucyjnej by tłumaczyć zjawiska społeczne, odwołania do klasyków literatury, szczególnie Dostojewskiego i klasyków filozofii szczególnie Nietzschego, jak i osobistymi anegdotami autora ułatwiającymi zobrazowanie zagadnień. Zatem każda z "zasad" zostanie ugryziona z wielu stron. Momentami ze względu na takie podejście możemy odczuć iż zapominamy o czym traktuje rozdział w który właśnie się wczytujemy, jednak każda pozorna dygresja jest logicznie powiązana z motywem przewodnim. Dlatego jeśli poczujecie się zagubieni, miejcie w świadomości, iż pod koniec rozdziału wydacie z siebie "Aah, no tak", gdy elementy różnych wątków złączą się ze sobą w spójną całość. "12 zasad..." to świetna książka której sama nazwa nie powinna sprawiać by stawiać ją w jednym rzędzie z licznymi, popularnymi "coachingowymi" poradnikami sukcesu. To próba zgłębienia zrozumienia i wielowymiarowego spojrzenia na reguły które tak naprawdę każdy słyszał w toku wychowania i które może przez wzgląd na to wydają się oklepane i banalne. W tym wydaniu raczej takiego wrażenia nie będą sprawiać. Jedynym minusem książki może być uczucie monotonii dla tych którzy przesłuchali serię wykładów profesora Petersona, ponieważ wiele jego przemyśleń i obserwacji zostaje tutaj powtórzonych. Jednak nawet te osoby powinny odnaleźć to z czym nie zdążyli się jeszcze osłuchać. Ocena 4,5/5
Czy ta recenzja była przydatna? 9 0
5/5
18-11-2018 o godz 20:37 przez: eddie83 | Zweryfikowany zakup
Fantastyczna książka! Wbrew nurtom "poprawnego i jedynie słusznego myślenia". Momentami trudna, ale odważna i prawdziwa - mówi o faktach, nie koncepcjach. Wskazuje na to, że jedynym sposobem na naprawienie świata, jest uporządkowanie własnego podwórka i daje konkretne rady przedstawiony w rzetelny, ale też często zabawy sposób - tak, aby budować swoją indywidualność, a nie podążać za ideologicznym myśleniem narzucanym przez bardzo różne grupy (od lewa do prawa). Serdecznie polecam tego autora i wiele wykładów i wywiadów dostępnych w internecie. Faktycznie tytuł "the life changing professor" przyznany mu przez studentów na Uniwersytecie w Toronto nie jest tylko pustym sloganem.
Czy ta recenzja była przydatna? 8 1
5/5
14-02-2019 o godz 18:28 przez: Lady Downey | Zweryfikowany zakup
Jordan Peterson jest wspaniałym psychologiem i wykładowcą. Jak sygnalizuje w tytule, właściwie wystarczy trzymać się 12 reguł, aby być zadowolonym ze swojego życia zawodowego i rodzinnego, pisze autor. Reguły sprowadzają się do wspólnego mianownika, chodzi o to aby skupić się na związkach w rodzinie oraz aby być szczerym i prawdziwym względem siebie. Potem, można ruszać w świat i zdziałać coś więcej. Każdy psycholog powie swojemu pacjentowi, iż zdrowie psychiczne, czy szczęście, zależą od naszych relacji z bliskimi i światem. Szanuj swojego partnera, dzieci i zwierzęta. Znajdź w sobie współczucie. Bądź wytrwały w swoich celach. Co ważniejsze, posiadaj te cele. Nie daj sobie wmówić, że cokolwiek robisz, lub próbujesz robić i tak się nie uda. Porównuj siebie dzisiaj do tego kim byłeś wczoraj, nigdy do kogoś innego. Publikacja Petersona może być wsparciem dla każdego, szczególnie mężczyzn. Jak autor często zauważa w swoich licznych wykładach i publikacjach, mężczyźni w 21 wieku czują się zagubieni i niedowartościowani. Ambitni mężczyźni określani są jako tyrani. Młodzi mężczyźni potrzebują nie czuć się winni, w społeczeństwie, za to że są mężczyznami, i chcą spełniać w tym społeczeństwie tzw. tradycyjne role. Książkę czyta się łatwo i szybko.
Czy ta recenzja była przydatna? 7 2
5/5
27-03-2019 o godz 09:57 przez: Underos | Zweryfikowany zakup
Jordan Peterson daje wiele do myślenia, rozprawia się z obiegową opinią w najważniejszych życiowych tematach. Ta książka musi wywrzeć na Tobie wpływ :)
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
04-02-2020 o godz 09:12 przez: Sławomir | Zweryfikowany zakup
W obecnym świecie chaosu wartości i idei rzadko słyszy się tak racjonalne (poparte danymi naukowymi) i logiczne porady. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
01-06-2019 o godz 16:01 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Jedna z lepszych ksiazek jaka ostatnio czytalem. Polecam ja dla kazdego. Nie za dluga, lekko i zabawnie napisana.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
13-06-2019 o godz 15:57 przez: katarzyna | Zweryfikowany zakup
Gdyby wszyscy ludzie przestrzegali zasad opisanych w książce Jordana Petersona, świat byłby po prostu piękny.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
2/5
17-02-2019 o godz 01:22 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Nic nowego w zakresie poszukiwania pracy. Podane są nieaktualne strony internetowe. Ten poradnik przeznaczony jest raczej dla młodzieży po szkole szukającej pierwszej pracy, a nie dla profesjonalistów chcących zmienić pracę. Wzorce CV są już trochę przestarzałe. Spodziewałam się, że lista pytań zostanie wyjaśniona chociaż jednym zdaniem czemu ma służyć takie pytanie. Nie jestem psychologiem ani rekruterem. Przez kilkanaście lat nie szukałam pracy. Kupiłam tę książkę, bo zostałam zmuszona do szukania pracy. Nie wniosła nic nowego. Oczekiwałam, że rekruterzy uchylą rąbka tajemnicy, w zakresie której są szkoleni. Ja nie byłam na takim szkoleniu, ale mam wrażenie, że wszyscy są szkoleni na jedno kopyto bo rekrutacje są do siebie podobne i uzyskują na tych szkoleniach informacje jak odpytywać kandydatów. Tego oczekiwałam od tej książki. A tutaj jest wszystko ale też i nic nowego i konkretnego.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 35
5/5
07-01-2021 o godz 12:59 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Książka jest po prostu świetna. W żadnym wypadku nie jest to zbiór rad od jakiegoś coacha, co mogą sugerować na pierwszy rzut oka dobrze nam znane zasady w spisie treści. Peterson rozwija je na kompletnie innym wymiarze, pisze w taki sposób, że mimo, iż o części z zasad zawartych w książce zdajemy sobie sprawę to dzięki autorowi patrzymy na nie w zupełnie powiedzmy to głębszym znaczeniu, sensie. Oczywiście treści zawarte w książce są poparte mnóstwem badań.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
05-01-2022 o godz 10:20 przez: Marek Giergielewicz | Zweryfikowany zakup
Ksiazka moim zdaniem jest bardzo ciezko napisana i latwo przez to stracic wene do czytania. Dla mnie wszelkie rozdzialy, ktore posiadaly analize biblii i religii to byla meczarnia, a z kolei wszystkie przyklady z zycia i ich analiza jak najbardziej otwiera oczy na wiele spraw. J. Peterson jest specjalista w swojej dziedzinie i warto przeczytac (zapoznac sie) co ma do powiedzenia. Lektura wartosciowa, ale nie jest ani lekka, ani przystepna.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-06-2019 o godz 15:54 przez: MikeGol | Zweryfikowany zakup
Z początku analogie odnoszące się do Starego Testamentu wydają się nietrafione i śmieszne, jednak z czasem wszystko wydaje się składać w spójną całość i aż mrowi od poczucia poszerzania spektrum myśleniowego. Wspaniała pozycja!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-12-2020 o godz 11:11 przez: Nikhil Goyal | Zweryfikowany zakup
Often, it's easier said than done. With these 12 rules, the author remembers that old adage and tries to provide as much background and contextual information as possible so that it's as easy as possible, to start the doing.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-05-2019 o godz 10:33 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Książka to remedium na dzisiejsze zło dla osób, którym brakuje więcej życia w życiu. Satysfakcja nie wymaga sukcesu zawodowego w sposób jaki nam wmawiają szkoły. Bądź odpowiedzialny. Miej dzieci. Wróć do kościoła.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 4
5/5
29-01-2022 o godz 21:08 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Jedna z ciekawszych, albo nawet najciekawsza pozycja o rozwoju osobistym jaką ostatnio czytałem. Przekaz jest przejrzysty, poparty konkretnymi przykładami i badaniami. Szczerze polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-09-2020 o godz 09:15 przez: olga | Zweryfikowany zakup
Genialna, z humorem i na poważnie, nie dla ludzi bez poczucia humoru i obrażających się na fakty. Jeśli chcesz poddać swój tok myślenia testowi to ta książka jest idealna! Polecam Olga
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-07-2021 o godz 13:31 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Jeśli ktoś zna tego Pana to kupcie w ciemno tą książkę co prawda kosztuje dość sporo ale jak za tą cenę to dość dużo ciekawostek i historycznych oraz psychologicznych dostaniecie
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-04-2022 o godz 05:15 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Strona 33 a ja już siedzę wbity w krzesło i zakochany w Petersonie, powiedzieć że książka jest wybitna, to nic nie powiedzieć. Obowiązkowa pozycja dla każdego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-11-2020 o godz 08:54 przez: Tomasz Targosz | Zweryfikowany zakup
Uwielbiłem ją czytać, cieszę teraz na myśl, że mogę do niej wracać. Mądra, przystępna (mimo przekazywania stricte wiedzy psychologicznej), skłania do myślenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-06-2019 o godz 12:18 przez: januszkraft | Zweryfikowany zakup
Świetna pozycja. Książka napisana w sposób prosty, a zawarte w niej zasady mogą faktycznie naprostować życie, o ile wprowadzi się je w życie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Standard Bitcoina Ammous Saifedean
4.7/5
36,52 zł
56,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Zasady ekonomii Menger Carl
4.8/5
53,22 zł
81,60 zł
Inne z tego wydawnictwa Logika ekonomii Skousen Mark
4.7/5
105,78 zł
151,65 zł
Inne z tego wydawnictwa Od Tater do Andów Fijor Jan M.
5/5
34,22 zł
51,33 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego