Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka

produkt niedostępny
Autor:
Wydawca: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Okładka: twarda
Data premiery: 2011-01-25
Inne wydania: Cena:
okładka twarda  39,92 zł
ebook
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Robert Cialdini w książce pt. "Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka" zabiera nas w fascynujący świat psychologii i ludzkich zachowań.

  Ta znakomita książka Roberta Caldiniego z dziedziny psychologii społecznej prezentuje różne techniki wywierania wpływu na innych ludzi. Skierowana jest także do tych, którzy pragną obronić się przed niepożądanym oddziaływaniem bądź manipulacją. Sztukę wpływania na innych mogą wykorzystywać osoby, które zawodowo pracują na takich stanowiskach, jak: dziennikarz, psycholog, kierownik, negocjator, specjalista od reklamy i marketingu, prawnik, ekonomista, nauczyciel i wychowawca. 

  Jest to obowiązkowa pozycja dla osób, które chcą poszerzać swoją wiedzę o ludzkich zachowaniach i wykorzystywać ją do osiągania zamierzonych celów, a także dla tych, którzy chcą się obronić przed jej niepożądanym wpływem.
  do góry

  Recenzje

  Napisz recenzję Przeczytaj wszystkie 10
 • Recenzje Napisz recenzję
 • trochę o manipulacji...
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Duśka 10 października 2013
  Bardzo ciekawa ksiażka, która niedawno wpadła mi w ręce. Przeczytałam od deski do deski, bo temat szalenie interesujący i przedstawiony w przystępny sposób. Ponieważ często ulegam wpływom innych, liczę że wiedza z tej ksiażki pomoze mi się z tym uporać :) Polecam, jest naprawdę ciekawa!
  Warto!
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Krystian 11 lipca 2013
  Dopóki nie przeczytałam tej książki nie wiedziałam, jak często moje wydawac by się mogło suwerenne decyzje , były efektem sprytnej manipulacji! Jestem pod wrażeniem także języka - autorowi udało się przekazać całą wiedzę w bardzo atrakcyjny sposób, żywo i z humorem. Dzięki temu czyta się bardzo przyjemnie i szybko!
  Bardzo dobra książka!
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Lemon 12 maja 2013
  Psychologia społeczna to takie moje hobby, często czytam książki dotyczące tej tematyki, ale raczej unikam fachowych publikacji. Uważam, że książka Roberta Caldiniego jest jedną z lepszych pozycji! W przystępny sposób, używając prostego jezyka autor przybliża formy wywierana wpływy na ludzi. Polecam
  Dla samodoskonalenia się!
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Zejder 19 stycznia 2013
  Gdy po raz pierwszy książka wpadła mi w ręce byłem do niej sceptycznie nastawiony. Ba, myślałem, że to są jakieś banialuki dla wciskania ciemnoty i okradania ludzi z kasy. Dziś już tak nie myślę. Dopiero po przeczytaniu zdałem sobie sprawę, ile razy zostawałem zmanipulowany. Poczułem się wtedy jak totalny frajer, że wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. Możecie się wściekać, ale uważam, że mistrzyniami w tym zakresie są kobiety. Szczególnie te najpiękniejsze, o ile bozia dała im jeszcze trochę rozumku to starają się wtedy bardzo przebiegłe. Polecam dać temu poradnikowi szansę, a wtenczas dostrzeżecie ludzi toksycznych z daleka!
  Tak
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Tomasz Misiewicz 16 stycznia 2013
  Książka ta jest napisana sposobem ciekawym, prostym oraz obrazowym. Jest to zbiór sporej ilości książek, rzekłbym, że Vademecum. W książce znajdziemy podstawowe sposoby wywierania wpływu, które każdy z nas może wykonać bez większego trudu. Okładka ładna, dobrze wykonana, książka nie zawiera błędów, jest dobrze napisana oraz przyjemna w czytaniu. Cóż mogę powiedzieć złego o tej książce. Jedynym minusem tej książki w Empiku jest chyba to, że na okładce widnieje cena 49,90 a nie 91 ;)
  Brakuje stron.
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Marta Tumińska 01 grudnia 2012
  Niestety o samej książce niewiele mogę napisać, gdyż w trakcie czytania okazało się, że w moim egzemplarzu brakuje ok 30 stron - od strony 65 do 96.
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  Nie rozumiem?!
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Damian Wróbel 07 listopada 2012
  Ta książka nadała definicje zasadom, które wszyscy znają. Tą pozycję można traktować jako inspirację przy small biznesie i to też w ograniczonym stopniu z uwagi na dziwne rynki podawane w przykładach.
  Czyta się lekko ale czy tego oczekujemy po książce która powinna nasz mózg obrócić na drugą stronę?
  Zawiodłem się bo oczekiwałem czegoś innego, jednak książka sama w sobie tragiczna nie jest.
  3-/6
  Jedna z najlepszych
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  rusałka 19 kwietnia 2012
  Książka napisana lekkim piórem rzeczywistość, przez co z przyjemnością się ją czyta. Usiadałam do książki i wstałam dopiero po przeczytaniu. Mam w zwyczaju zaznaczanie ciekawych momentów w książkach - w tej książce mam mnóstwo podkreśleń, wyrzynków i własnych komentarzy. Taką książkę warto kupić!
  Ta recenzja przydała się 2 razy
  Recenzja?
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  gzp@vp.pl 28 lipca 2011
  Trudno napisać coś "odkrywczego" w recenzji książki, która już od lat uznawana jest za klasyk. Generalnie zgadzam się z przedmówcą w 100 procentach!
  Wspaniała książka
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Allan 11 lipca 2011
  Sięgamy po coś co jest nam zbędne po namowie innych ludzi? Kupujemy w sklepie rzeczy które po powrocie rzucamy w kąt, gdyż nie są nam do niczego potrzebne? Pozwalamy sobą sterować? Uważamy że towar droższy jest lepszy niż tańszy odpowiednik? Jeżeli choć na jedno pytanie odpowiesz pozytywnie to jest książka dla Ciebie.

  Po tę pozycję po raz pierwszy sięgnąłem kiedy zaczęło być o niej głośno w naszym kraju. Na studiach była to jedna z lektur obowiązkowych, a teraz miałem okazję przeczytać nowe i poszerzone wydanie. Psychologia to mój konik, dlatego uwielbiam książki tego typu, które nie są płytkimi poradnikami skopiowanych teorii z innych książek. Książka jest podzielona na osiem rozdziałów dotyczących: narzędzi wpływu, reguł wzajemności, zaangażowania i konsekwencji, społecznego dowodu słuszności, lubienia i sympatii, autorytetu, niedostępności oraz wpływu w mgnieniu oka. Książka jak zwykle zrobiła na mnie duże wrażenie. Czym jest ta książka? Jest czymś w rodzaju Biblii dla tych, któ
  Ta recenzja przydała się 5 razy
  zwiń
  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka - Cialdini Robert B.
  Właśnie zrecenzowałem: Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka
  Robert Cialdini w książce pt. "Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka" zabiera nas w fascynujący świat psychologii i ludzkich zachowań. Ta znakomita książka Roberta Caldiniego z dziedziny psychologii społecznej prezentuje różne techniki wywierania wpływu na innych ludzi. Skierowana jest ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Napisz recenzję i wygraj 100 zł na zakupy w empik.com! Szczegóły konkursu, regulamin oraz zwycięzców z poprzedniego miesiąca znajdziesz TUTAJ.
 • Dane szczegółowe:
 • do góry

  Dane szczegółowe:

  Tytuł: Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka
  Autor:
  Wydawca: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
  Numer wydania: VI
  Data premiery: 2011-01-25
  Język wydania: polski
  Język oryginału: angielski
  Ilość stron: 328
  Tłumaczenie: Wojciszke Bogdan
  Rok wydania: 2011
  Forma: książka
  Wymiary: 240 x 18 x 160
  Indeks: 61991767