Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka (okładka twarda)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Opis

Książka Roberta Caldiniego z dziedziny psychologii społecznej prezentuje różne techniki wywierania wpływu na innych ludzi. Skierowana jest także do tych, którzy pragną obronić się przed niepożądanym oddziaływaniem bądź manipulacją.

Sztukę wpływania na innych mogą wykorzystywać osoby, które zawodowo pracują na takich stanowiskach, jak: dziennikarz, psycholog, kierownik, negocjator, specjalista od reklamy i marketingu, prawnik, ekonomista, nauczyciel i wychowawca.

Jest to obowiązkowa pozycja dla osób, które chcą poszerzać swoją wiedzę o ludzkich zachowaniach i wykorzystywać ją do osiągania zamierzonych celów, a także dla tych, którzy chcą się obronić przed jej niepożądanym wpływem.

Dane szczegółowe

Tytuł: Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka
Autor: Cialdini Robert B.
Tłumaczenie: Wojciszke Bogdan
Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Ilość stron: 328
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-06-25
Rok wydania: 2013
Forma: książka
Indeks: 13165710

Recenzje

Kup, zrecenzuj i wygraj
średnia 4,7
5
30
4
6
3
3
2
1
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
43 recenzje
07-12-2017 o godz 00:00 Józef Porada dodał recenzję:
Przyznam, że jestem zaskoczony tą książkę, ponieważ w pierwszej kolejności to właśnie z niej dowiedziałem się, że codziennie w pracy jestem narażony na manipulację, co więcej bezkrytycznie się jej poddaję. Była to dla mnie cenna informacja. Dzięki temu poradnikowi wiem jak się przed nią bronić. Czasami również sam z niej korzystam, ale tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. Z pewnością jest to lektura, którą powinny przeczytać wszystkie osoby, które zajmują wysokie stanowiska bardzo Wam się ona przyda. Ze swojej strony gorąco polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-11-2017 o godz 09:43 Filip Pabisek dodał recenzję:
klasyka z gatunku wywierania wpływu, jednak trzeba liczyć się że jest tutaj mało branżowych zastosowań
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-10-2017 o godz 09:13 Weronika Brocka dodał recenzję:
Świetna książka. Bardzo pomocna i przydatna dla studentów psychologii ;-))) Serdecznie polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-06-2017 o godz 21:53 Justyna Stępień dodał recenzję:
Genijalna książka, gorąco polecam nie tylko dla obecnych i przyszłych sprzedawców ale każdemu by odkryć tajniki manipulacji w codziennym życiu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-10-2016 o godz 17:36 Alex dodał recenzję:
Polowałem na tę książkę i wreszcie ją mam. Niedługo zaczynam czytanie, a empikowi dziękuję za szybką dostawę i realizację, pozdrawiam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-09-2016 o godz 13:32 Wroniu83 dodał recenzję:
magia słowa i gestu. jeden z największych autorytetów w tej dziedzinie
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-08-2016 o godz 16:37 Kinga Gabrych dodał recenzję:
świetna książka dla obecnych i przyszłych sprzedawców! Pokazuje tajniki zawodu oraz sposoby, jak uchronić się przed niechcianą transakcją
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-08-2016 o godz 12:53 Sławomir Dziurlikowski dodał recenzję:
Jest to Cialdiniego nowe wydanie poszeżone o uwagi i spostrzeżenia czytelników. Bardzo dobra lektura opisująca jak w życiu teoretycznie i praktycznie nie dać się wpuścić w pułapki i nie tylko. Gorąco polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-08-2016 o godz 00:00 Marta Nowicka dodał recenzję:
Przeczytałam o książce Roberta Cialdiniego w internecie, a ponieważ słyszałam o tym autorze bardzo wiele pochlebnych opinii, postanowiłam zapoznać się z jego Wywieraniem wpływu na ludzi. Tytuł brzmiał co najmniej intrygująco. Poradnik przeznaczony w zasadzie dla wszystkich żądnych wiedzy o psychologii społecznej i zachowaniach człowieka. R. Cialdini podaje dużo interesujących i wartych przemyślenia przykładów, poza tym dokładnie wyjaśnia poszczególne zagadnienia. Doskonała publikacja, to o czym pisze Cialdini bardzo przydaje się w wielu życiowych sytuacjach. Nadal zaglądam do tej książki, ku przypomnieniu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-08-2016 o godz 00:00 malana dodał recenzję:
Temat ten wyjątkowo mnie zainteresował, Cialdini w swojej książce uświadamia wiele istotnych faktów. Zadziwiające, jak często i w jakim natężeniu jesteśmy atakowani czy poddawani manipulacji, w wielu formach. Wiedza zawarta w książce wydała mi się więc niezbędna do zastosowania w różnych okolicznościach życiowych, w jakich przyjdzie zmagać się z przejawami manipulacji. Ten motyw manipulacji zainteresował mnie najbardziej w poradniku R. Cialdiniego, sama zaś książka ma przystępny język, autor posługuje się jasnym i potocznym stylem. Warto na pewno przeczytać, interesująca pod kątem psychologicznym.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
14-07-2016 o godz 09:28 Edyta Delijewska dodał recenzję:
Książkę polecił mi wykładowca i miał rację. Chętnie wróce do niej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-07-2016 o godz 00:00 Ida Górska dodał recenzję:
Manipulacja- chyba każdy z nas kiedyś jej doświadczył lub sam jej stosował. Wiemy jaki ma ona wpływ na ludzi i nas samych, ale czy do końca? Autor prezentuje nam fakty i mity dotyczące właśnie manipulacji oraz innych technik wpływania na ludzi. Na pewno jeżeli, ktoś pracuje z ludźmi na codzień to ta książka będzie dla niego skarbnicą wiedzy. Ja wiele się z niej nauczyłam nie tylko o sobie, ale również o ludziach, z którymi obcuję. Nasza obserwacja codziennych relacji społecznych, może być kluczem do osiągnięcia sukcesu. Ja jestem pod wielkim wrażeniem tej książki. Polecam !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-07-2016 o godz 00:00 kandra dodał recenzję:
Temat bardzo ciekawy, od zawsze mnie fascynował. Umiejętności o których pisze Robert Cialdini przydadzą się w wielu sytuacjach życiowych, mniej lub bardziej oficjalnych. Współegzystencja, kontaktowanie się z ludźmi, wymaga opanowania wielu sztuczek. Książkę Cialdiniego czyta się z dużą przyjemnością, w końcu zgłębianie ludzkiej natury i psychiki jest niezwykle interesujące. Po zakończeniu czytania pomyślałam sobie że ta książka pomaga żyć, może sprawić, że wiele sytuacji okaże się bardziej komfortowych, a my sami z większą pewnością będziemy poruszać się w gąszczu zależności międzyludzkich.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-05-2016 o godz 09:02 Ewa Grzybkowska dodał recenzję:
Bardzo ciekawa książka. Porusz sprawy wydaje się, że oczywiste ale na co dzień nie zwracamy na nie uwagi Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-04-2016 o godz 00:00 Adrian Dąbrowski dodał recenzję:
Bardzo dobry, rzetelny, dokładny poradnik, oparty na badaniach i dogłębnej wiedzy autora, poparty przykładami zrozumiałymi dla każdego czytelnika. Często dużym minusem książek tego typu jest ich język - na tyle skomplikowany, że zwykły laik nie jest w stanie go przyswoić, a co za tym idzie - zrozumieć tematu i skorzystać z porad. Tu wszystko jest jasno i klarownie wytłumaczone, a do tego książka jest po prostu mądra i może w wielu sytuacjach pomóc. Polecam "Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka" Roberta Cialdiniego, książka zdecydowanie warta uwagi, każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-04-2016 o godz 21:10 Małgorzata Wójcik dodał recenzję:
Must have, a właściwie must read każdego trenera, coacha, oraz osób, które interesują się psychologią, zastanawiają pod wpływem jakich czynników ludzie podejmują decyzje, co na mnie wpływa. Doskonale napisana, świetnie się czyta. Otwiera oczy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-03-2016 o godz 00:00 Nosevill dodał recenzję:
Bardzo dobra książka, coś w rodzaju poradnika, przewodnika, książki psychologicznej. Napisana przystępnym językiem, mimo że temat momentami wcale nie jest najłatwiejszy. Jak zaznaczono w opisie, ""sztuka wpływania na innych"" może być pomocna osobom pracującym na bardzo wielu stanowiskach, w wielu różnych branżach. Jednak moim zdaniem jej znajomość jest niezbędna każdemu z nas, niezależnie od tego, jaki zawód wykonujemy, bo dotyczy nie tylko sfery zawodowej, ale również życia codziennego. Dlatego właśnie bardzo gorąco polecam lekturę tej książki. Mi naprawdę bardzo dużo dała.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
08-03-2016 o godz 11:37 dorota-serafin dodał recenzję:
To już klasyk na rynku, kanon w tej dziedzinie wiedzy. Bardzo polecam jak wszyscy, którzy czytali.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
31-01-2016 o godz 19:06 nitka14 dodał recenzję:
Myślę, że pozycja ta przypadnie do gustu każdemu, kto interesuje się choć trochę psychologią społeczną. Napisana z polotem, zrozumiałym językiem i zawiera mnóstwo przykładów i odniesień do różnych sytuacji dnia codziennego. Bardzo łatwo zrozumieć przedstawiane idee, a poza tym po prostu dobrze się ją czyta. Polecam gorąco - dla mnie lepsza niż niejedna "beletrystyka". Przyznam szczerze, że wiele się przy okazji nauczyłam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-11-2015 o godz 16:08 Włodzimierz Barański dodał recenzję:
Książka podaje przykłady z życia wzięte i tłumaczy wszystkie zjawiska tyczące się wpływu jednych na drugich a jednocześnie nie manipulując drugą stroną. Jest świetna ale te zasady są znane od 2000 lat tylko trzeba je umieć stosować.
Kto sieje dobre ziarno ten zbiera dobre plony. Czyń dobro a wróci do ciebie z nawiązką.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
11-10-2015 o godz 13:43 bombowiec124 dodał recenzję:
Najlepsza książka dotycząca tej tematyki, było już wiele edycji, wydawało już wiele wydawnictw, po prostu książka, którą musisz mieć, od lat bestseller!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-09-2015 o godz 11:46 Piotr Boczek dodał recenzję:
Czytelniku, na Twoim miejscu przeczytałbym ją jak najprędzej.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
03-08-2015 o godz 15:46 seigles dodał recenzję:
Książka zmieniająca życie - dosłownie! Praca magisterska to nie lada wyzwanie, które jest niemalże szczytem himalajskim dla amatorów górskich wycieczek. Ta książka to wyznacznik terminu rozpoczęcia pisania pracy - jak zmanipulować samą siebie, to pierwszy krok w budowaniu badań do pracy naukowej. Po otwarciu książki mam ochotę wywrzeć wpływ na pewnym człowieku - promotorce, a później zmanipulować komisję egzaminacyjną.
Oczywiście w pracy magisterskiej będę starała się zmanipulować literaturą zastaną na temat manipulacji.
Polecam książkę - piękna oprawa, czytelna czcionka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-06-2015 o godz 19:27 Adam Kielak dodał recenzję:
Książka porusza przykłady, które przydadzą się zarówno przedsiębiorcom jak i zwykłym ludziom, którzy chcą się co nieco dowiedzieć nt. ludzkiej psychologii.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
24-05-2015 o godz 19:40 wiktoria d. dodał recenzję:
Pozycja bestsellerowa Roberta Cialdini'ego ,,Wywieranie wpływu" można zaklasyfikować jako ,,poradnik psychologiczny", skupiający się wokół wątku manipulacji. Z jednej strony jest to zupełnie niesprawiedliwe zaszufladkowanie, ponieważ książka stanowi efekt wieloletnich badań naukowych i jest wynikiem namysłu psychologicznego, nie zaś potocznego. Z drugiej strony natomiast, forma lektury przybiera taki kształt - poradnika dla przeciętnego Czytelnika. Proponuje gotowe rozwiązania związane
z różnymi problemami czy dylematami, takimi na przykład jak: co zrobić, by inni cię lubili; jak sprawić, by zwiększyć dochody
w firmie; w jaki sposób wywrzeć dobre wrażenie?Będąc uczciwą, pod tą przykrywką kryją się znacznie bardziej ciekawe i nurtujące pytania, a jego ogólnym przedstawicielem może być oto ono: jak funkcjonujemy? Funkcjonowanie to ujęte jest w ramach warstwy społecznej i poznawczej. Nie wiem zatem, czy te ważniejsze pytania zostały skrzętnie ukryte pod przykrywką chwytliwych formuł ze względów komercyjnych,
z powodu chęci zainteresowania psychologią zupełnych przeciętniaków, stylu samego pisarza (innych jego książek nie znam), czy może potwierdzenia tym zasadności twierdzeń, które forsuje, a może wszystkich naraz?


Strona merytoryczna bowiem jest niezwykle fascynująca i bardzo dobitnie ukazuje człowieka jako może inteligentne, może cywilizowane, może wyrafinowane, ale jednak zwierzę, nie działające inaczej, jak na zasadzie zawartego w nim mechanizmu biologicznego ,,klik, wrr ...".


Cialdini pomaga zrozumieć procesy socjologiczne, które są podstawą wielu relacji każdego z nas, być może nawet związanymi
z tym, jakie bliskie osoby mają powierzchowność (nie chodzi tylko o relacje partnerskie). Wyjaśnia, w jaki sposób jedni z nas osiągają sukces, a inni nie (odsyłam w tym momencie do pozycji ,,Poza schematem" M. Gladwella).

Interpretuje nawet wydarzenia wstrząsające całą ludzkością, globalne tragedie, jak zbiorowe samobójstwa (Jonestown
w Gujanie) czy współwystępujący dla określonych wydarzeń wzrost samobójstw jednostkowych. Uzasadnia mechanizmy kierujące sektami. Tłumaczy pozorne zjawisko ignorancji wielu na wyeksponowane nieszczęście (kradzież czy reakcje na nieprzytomnego człowieka na ulicy). Dzięki temu zyskujemy ułaskawiające spojrzenie na ludzi, wzrasta wówczas nasze morale - bo to przecież mechanizmy, które nami kierują, a nie efekt zwyrodnienia - a z kolei może podupadać poczucie wartości człowieka - w istocie jest ofiarą manipulacji instynktów, fizjologii i uproszczeń poznawczych.

W skrócie, lektura stanowi przegląd rozlicznych narzędzi wpływu, którym podlegamy wszyscy każdego dnia, a co związane jest, po pierwsze, z procesami poznawczymi, zachodzącymi w naszym umyśle, i mechanizmami upraszczającymi docierające doń informacje, z drugiej natomiast - ze wzrostem informacji (przy jednoczesnej deflacji wiedzy) w obecnym, bardzo rozwiniętym
i coraz bardziej rozwijającym się świecie (u końca lektury napotykamy się na konkluzję pisarza odnośnie kondycji dzisiejszego świata oraz omówienie etycznej strony przedstawianych technik manipulacji).


Zatem, warto na pewno zapoznać się z tak przystępnie przedstawionymi wiadomościami o nas samych. Mimo, że irytujące jest przyobleczenie tego w typowy poradnik ,,dla opornych" czy inne tego typu - to wiedza warta jest czasu, uwagi i przymknięcia oka na różne niedostatki.


Stosując więc estetykę samego Pana Cialdini'ego, mogę pokusić się o stwierdzenie, że jeśli (poza wymienionymi) chcesz dowiedzieć się:

- Dlaczego indyczka może zaopiekować się swoim zażartym wrogiem - tchórzem?
- Co zrobić, gdy grozi Ci niebezpieczeństwo?
- Dlaczego zawód pogodynki jest bardzo ryzykowny?
- Na czym polega zjawisko Romea i Julii czy efekt Wertera?
- Dlaczego pielęgniarka zaaplikowała pacjentowi doodbytniczo lek przeciw bólowi ucha?
- Jaka jest przyczyna tego, że człowiek z PTSD (postraumatic stress diorder - zespół stresu pourazowego), milcząc dotychczas kilkanaście lat, wykrzyknął nagle zdanie podczas oglądania meczu?

warto sięgnąć po książkę ,,Wywieranie wpływu" - polecam, zwłaszcza osobom, chcącym przejść z psychologią na ,,ty". Być może zakończy się to bruderszaftem? :)

Owszem, jest to zwielokrotnienie nie raz upowszechnianych informacji, natomiast na pewno wyróżnia się przystępnością
i zaangażowaniem autora, który na własnej skórze sprawdza omawiane czynniki. Pisarz jest także badaczem, który w swej karierze mocno rozwinął teorię o społecznym dowodzie słuszności, popierając ją chociażby licznymi przykładami.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
18-04-2015 o godz 00:00 Wojciech Pawłowski dodał recenzję:
Dzięki tej książce wiele się nauczyłem. Przede wszystkim dużo bardziej rozumiem siebie i swoje reakcje na pewne rzeczy. Po przeczytaniu tej ksiażki nauczyłem się kontrolować moje myśli i w taki sposób mówić i zachowywać się, aby mieć jak największy wpływ na innych ludzi. Polecam gorąco
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
11-04-2015 o godz 00:46 zaszczaniec dodał recenzję:
To cudowna książka o tym jak manipulować i jak się przed tym bronić. Dobra naukowa książka poparta badaniami profesora , oraz to wydanie ma nowe podrozdziały które uzupełniają poprzednie wydanie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-03-2015 o godz 18:14 Michal22 dodał recenzję:
Książka napisana przez autora który gościł w Warszawie 30 stycznia br na konferencji biznesowej razem z Rafałem Brzoską. Autor jest jednym z najbardziej doświadczonych i docenianych osób na rynku książek psychologicznych i biznesowych. Każde jego dzieło okazuje się bestsellerem na skalę światową.
Dziwisz się że niektórzy ludzie łatwo ulegają innym? Chcesz wiedzieć jak wpływać na czyny innych ludzi? - Jeżeli tak, jest to dla ciebie obowiązkowa lektura, którą z pewnością się nie rozczarujesz.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-03-2015 o godz 23:02 melooksg dodał recenzję:
Moja pierwsza książka w dziedzinie psychologii. Ta dziedzina zawsze mnie fascynowała, a ta książka tylko pogłębiła moje uczucia jej względem :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
14-03-2015 o godz 00:00 Jakub Skowroński dodał recenzję:
Ksiaża jest bardzo przydatna uważam, że każdy powienien ją przeczytać. Obnarza wiele zachowań ludzkich, jak również pozwala zrozumieć pewne sytuacje. Osobiście mnie nauczyła bronić się przed manipulacją i kierowania w taki sposób pewnymi sytuacjami (ludźmi) aby przynosiły dla mnie najwięcej korzyści. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-02-2015 o godz 00:00 Julia Lisowska dodał recenzję:
Niezwykle ważna ksiażka, która ma praktyczne zastosoawanie w życiu codziennym. Obowiązkowo do przeczytania dla każdego. Uważam, ze ksiażka, a może bardziej poradnik przekazuje bardzo wiele istotnych informacji dotyczących relacji miedzyludzkich, które można wykorzystać w pracy lub w domu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-01-2015 o godz 17:06 anelim dodał recenzję:
Znakomita pozycja, wciąga czytelnika i wyposaża go w niezwykle ważną wiedzę, dzięki której nie popełni wielu błędów w swoim codziennym życiu, a może nawet w łatwy sposób osiągnie wiele swoich zamierzeń
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-01-2015 o godz 00:00 Lexlam dodał recenzję:
Po ten tytuł sięgnąłem z czystej ciekawości. Okazała się ona jednak doskonałym kompendium wiedzy, który czyta się jednym tchem. Szczególnie jeśli kogoś temat naprawdę interesuję. Napisana jest lekkim językiem, który ułatwia zrozumienie tematu oraz wyjaśnia wiele ciekawych zagadnień. Moim zdaniem warto przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-10-2014 o godz 11:31 Adrianna Kaczuba dodał recenzję:
Warto przeczytać, dużo fajnie opisanych technik pozwala zrozumieć mechanizmy psychologiczne. Książka wciąga i uświadamia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-10-2014 o godz 13:51 dentro dodał recenzję:
Książka opisuje techniki wywierania wpływu na ludzi, daje narzędzie motywacji i wpływu, które możesz wykorzystać zgodnie ze swoimi zamiarami. Uwaga, techniki opisane w tej książce na prawdę działają, stosować ostrożnie!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-08-2014 o godz 09:37 njasinska dodał recenzję:
Genialna, wspaniała książka. Uwielbiam książki, które czyta się z przyjemnością, a po przeczytaniu chciałaby się zacząć od początku. Zawiera wiele danych statystycznych, ale przekazanych w bardzo interesujący, a czasem nawet zabawny sposób. Dla mnie wspaniała. Zwraca uwagę na wiele technik, które ludzie wykorzystują na co dzień, a o których nie mamy pojęcia. Must have.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-06-2014 o godz 22:48 anonymous dodał recenzję:
Bylam na szkoleniu z negocjacji - streszczenie tej ksiazki - polecam wszystkin, aby moc wrocic i od czasu do czasu poczytac i utwalic wiedze... 
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-04-2014 o godz 00:00 luchkluch dodał recenzję:
Po przeczytaniu możemy się dowiedzieć, jak niewinnie wpływać na decyzje innych osób, ale co najważniejsze, jak się przed nimi obronić. Szczególnie przed naciągaczami, reklamami czy sztuczkami marketingowymi. Naprawdę polecam każdemu tę pozycję - ja osobiście przeczytam ją jeszcze nie raz, jest świetna.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-03-2014 o godz 00:00 Amazuri dodał recenzję:
Dołączam do grona zadowolonych osób, które sięgnęły po ten genialny poradnik. Wydawałoby się, że w kwestii wywierania wpływu na innych zostało powiedziane już wszystko. A jednak! Cialdini jeszcze głębiej sięga do ludzkiego umysłu, dając czytelnikom sprawdzone, skuteczne i przede wszystkim proste wskazówki, jak wywrzeć wpływ na innych, a jednocześnie nie dać się omamić. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-03-2014 o godz 00:00 Aurelka24 dodał recenzję:
Książki dotykające tematyki psychologii społecznej wydają sięJ jak grzyby po deszczu. Temat modny, chwytliwy, więc ...trzeba na nim zarobić. Trudno jest wybrać tą, która będzie pomocna i przydatna w życiu codziennym. Mnie się to udało. Książka jest świetnie napisana przez autora z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Polecam jako świetny pomocnik w życiu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-03-2014 o godz 17:41 agentv dodał recenzję:
Jest to arcydzieło literatury poradnikowej. Stanowi znakomity, trafny, pouczający i wielokrotnie zabawny przewodnik po meandrach ludzkiej psychiki. Pomaga nam odkryć przełączniki w ludzkim mózgu odpowiadające za podejmowanie przez nas decyzji. Dzięki temu jesteśmy w stanie skutecznie wywrzeć wpływ na drugą osobę albo skutecznie obronić się przed takim wpływem. Wszystkie techniki są gruntownie omówione. Przedstawiane są badania naukowe, statystyki i historie z życia wzięte. Te ostatnie najlepiej zapadają w pamięć i najbardziej wpływają na pozytywny odbiór tej książki. Zdecydowanie polecam każdemu!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-08-2013 o godz 00:00 Shi dodał recenzję:
Po książkę sięgnęłam z ciekawości i nawet się nie spodziewałam, że tak bardzo się wciągnę w odkrywanie ludzkiej psychologii. Całkowicie zmienia myślenie i postrzeganie otaczających nas osób. Świetny poradnik, dla ludzi którzy postrzegają swój umysł jako narzędzie pracy, a także dla osób, które łatwo dają się manipulować. Książka zawiera wiele technik wywierania wpływu, a także obrony przez niekorzystnym wpływem innych osób. Absolutnie nie żałuję, że po nią sięgnęłam!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
12-08-2013 o godz 00:00 Klaudinunia dodał recenzję:
Wywieranie wpływu na ludzi to książka, której nie można pozostać obojętnym jeśli jednym z naszych celów jest posiąść pożądaną w dzisiejszym świecie umiejętność perswazji i przekonywania do swoich racji. Jestem bardzo zadowolona, że na nią trafiłam i w zupełności zaspokoiłam swoją ciekawość. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Załaduj więcej recenzji Pokaż mniej recenzji

Robert B. Cialdini

Robert B. Cialdini jest specjalistą w zakresie psychologii społecznej, profesorem psychologii Uniwersytetu w Arizonie. Najbardziej znany jest dzięki bestsellerowej książce pod tytułem "Wywieranie wpływu na ludzi" wydanej w 1984 roku, w której opisał mechanizmy manipulacji i perswazji - stosowane m.in. w reklamie, mediach, sprzedaży i życiu codziennym. Sprzedano ją w ponad 2 milionach kopii w 26 krajach na całym świecie. Cialdini urodził się w 1945 roku.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Coaching Rogers Jenny
48,49 zł
49,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Siła nawyku Duhigg Charles
36,99 zł
44,90 zł
strona produktu - rekomendacje 7 dni Ainsworth Eve
14,44 zł
16,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanych

Pobierz aplikację

Newsletter

Zapisz się i nie przegap okazji

Adres e-mail został dodany. Dziękujemy.

Pobierz aplikację

partnerzy logistyczni:

logo poczty polskiej logo DHL logo UPS

operator płatności:

należy do:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50 Czynne całą dobę
+48 22 462 72 50 Czynne całą dobę