TOP

Złota kolekcja: Pamiętam Ciebie z tamtych lat / Bo jesteś Ty (CD)

Oferta empik.com : 25,99 zł

25,99 zł
Odbiór w salonie 0 zł
Produkt w magazynie Empiku
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Oferta dvdmax : 34,49 zł

Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Oferta BISMUSIC : 40,00 zł

Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Wszystkie oferty

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

 • 1. Bo jesteś Ty
 • 2. Przeżyć wszystko jeszcze raz
 • 3. Byłaś tu
 • 4. Gdy nam śpiewał Elvis Presley
 • 5. Zawsze w drodze
 • 6. Wszystko z czasem się zmienia
 • 7. Nowy Jork - dochodzi chyba piąta
 • 8. Widzę kraj jakiś
 • 9. Chciałem być
 • 10. Paryż i my
 • 11. Mona Lisa
 • 12. Polskie tango
 • 13. To wszystko sprawił grzech
 • 14. Czy to jest kraj dla starych ludzi
 • 15. Życie jak wino
 • 16. Tylko Ty, Tylko ja - ze sobą i dla siebie

Krzysztof KRAWCZYK, piosenkarz i gitarzysta, także kompozytor. Na gitarze nauczył się grać samodzielnie, śpiewu uczył się w ŚSM w Łodzi. Debiutował w 1963 roku jako wokalista i gitarzysta w zespole Trubadurzy, który współtworzył. Uczestniczył z nim w latach 1964-67 w wielu koncertach w kraju i za granicą, dokonał nagrań archiwalnych dla PR i płytowych. W 1967 roku, przez kilka miesięcy wraz z „trubadurem” Marianem Lichtmanem występował z zespołem Izomorf 67 i ponownie obaj powrócili do Trubadurów.

Karierę solową rozpoczął w 1973 roku, którą ugruntowała LP K. Krawczyk: Byłaś mi nadzieją, longplay nagrany z zespołem instrumentalnym Ryszarda Poznakowskiego. Prowadził także własną grupę Fair. Śpiewał na festiwalach w Opolu, Sopocie, Zielonej Górze i Kołobrzegu oraz za granicą, m.in. w NRD, ZSRR, Szwecji, Jugosławii, Bułgarii, Grecji, Belgii, Holandii, Irlandii i na Kubie. Wystąpił w wodewilu Staroświecka komedia (reż. R. Kordziński) w Teatrze Polskim w Poznaniu. W 1977 roku podpisał kontrakt z zachodnioniemiecką firmą Polydor, dla której nagrał m.in. dwa SP Als wir noch Kinder varen (Kiedy byliśmy jeszcze dziećmi) i Aufwiedersehen Madelaine (Żegnaj Madelaine). Przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych nawiązał współpracę z orkiestrą Alex Band Aleksandra Maliszewskiego. W latach 1980-85 przebywał w USA, gdzie m.in. koncertował w klubach Chicago i Las Vegas oraz nagrał LP From a Different Place. Po powrocie do kraju dokonał kolejnych nagrań radiowych i płytowych. Wystąpił w recitalach tv Nie przesadza się starych drzew, K. Krawczyk i jego przeboje, Rock and roll i okolice, Kolędy polskie. W 1988 roku uległ wypadkowi samochodowemu i przez blisko rok nie koncertował. W 1990 roku wyjechał ponownie do USA, gdzie podpisał kontrakt z firmą Hallmark. Pod opieką artystyczną Davida Briggsa, muzyka i aranżera związanego przed laty z Elvisem Presleyem, nagrał w Nashville CD Krystof: No Boundaries.

W 1994 roku powrócił do kraju. Wystąpił na IMF w Sopocie, dokonał kolejnych nagrań płytowych z różnorodną stylistycznie muzyką, z country, rock and rollem, balladami, klasyką taneczną, światowymi przebojami, muzyką religijną i piosenkami dla dzieci. W 1998 roku z Programem 2 TVP przygotował film muzyczny Polskie tango i recital To co dał nam los z okazji jubileuszu 35-lecia pracy artystycznej. W 2001 roku nagrał płytę z Goranem Brgoviciem. Czterdzieste piąte urodziny estradowe obchodził na festiwalu Top Trendy w Sopocie. Przy kolejnych nagraniach płytowych współpracował z utalentowanym kompozytorem i producentem Andrzejem Smolikiem. W dorobku dyskograficznym ma także wspólne nagranie z Rodem Stewartem (Don’t Get Around Much Anymore), umieszczone na CD R. Steward: As Time Goes By…, The Great American Songbook vol. II.

Jest laureatem nagrody pisma „Melodie und Rythmus” w 1975 roku, Złotego Pierścienia na FPŻ Kołobrzeg ’75 za Czym dla wojska jest piosenka, nagrody „Głosu Wybrzeża”, nagrody publiczności i nagrody dziennikarzy na MFP Sopot ’76, III nagrody na festiwalu Złoty Orfeusz w Bułgarii w 1977 roku, I nagrody w koncercie Premiery na KFPP Opole ’78 za piosenkę Pogrążona we śnie oraz nagrody Prezesa TVP w 1998 roku, Yach Film 2001 za najlepszą kreację aktorską w teledysku Mój przyjacielu, Superjedynki w kategoriach wokalista na KFPP Opole 2003, Bursztynowego Słowika na Sopot Festival 2004 za całokształt działalności artystycznej, nagród polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk 2004 w kategorii wokalista roku i piosenka roku (Trudno tak z Edytą Bartosiewicz), Superjedynki w kategorii wokalista na KFPP Opole 2005. Wtedy też odsłonił swoją gwiazdę wmurowaną na opolskim rynku.

O jego karierze artystycznej opowiadają, książkowy, telewizyjny i multimedialny Leksykon Polskiej Muzyki Rozrywkowej, Encyklopedia Polskiej Muzyki Rockowej oraz Kalejdoskop Estradowy. Natomiast sam o swojej drodze artystycznej, o jej blaskach i cieniach, o kulisach sławy i ciekawym życiu prywatnym napisał w książce Moja prawdziwa historia (2004) oraz w książce Życie jak wino (2010), w której wtóruje mu Andrzej Kosmala, od prawie czterech dziesięcioleci, przyjaciel, powiernik, menedżer i autor tekstów wielu jego przebojów.

Kilka lat temu obdarzył swych sympatyków wydawnictwem ze wszech miar wyjątkowym, dwudziestotomowym leksykonem audialnym, będącym znakomitym uzupełnieniem wydanych książek.

Czy jednak można coś dodać do jego artystycznej biografii? Ależ oczywiście! W „epoce obrazkowej” nie ma jeszcze Krzysztof Krawczyk albumu DVD, w którym z trudem (a znam się na rzeczy) udałoby się pomieścić wszystko to, co warto zachować we wspomnieniach, poczynając od telewizyjnych Wariacji na pięć kamer, z „czarno-białym” recitalem Trubadurów, bogatą, i już kolorową, serię teledysków solowych i rejestracje koncertów festiwalowych, po programy jubileuszowe.

Bo podobno „nigdy nie jest za późno…”, jak głosi tytuł jego ostatnio wydanej płyty.

Tytuł: Złota kolekcja: Pamiętam Ciebie z tamtych lat / Bo jesteś Ty
Seria: Złota kolekcja
Wykonawca: Krawczyk Krzysztof
Dystrybutor: Warner Music Poland
Data premiery: 2012-04-03
Rok nagrania: 2012
Producent: Pomaton
Nośnik: CD
Liczba nośników 2
Rodzaj opakowania: Jewel Case
Wymiary w opakowaniu [mm]: 125 x 10 x 140
Indeks: 11306245
 
średnia 4,7
5
121
4
17
3
7
2
1
1
4
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
75 recenzji
1/5
01-07-2018 o godz 11:49 alejagwiazd dodał recenzję:
Obok takiego Artysty jak Krzysztof Krawczyk nie można przejść obojętnie, jest On bez wątpienia postacią bardzo ważną w polskiej muzyce. Mamy tutaj przekrój utworów; piosenki powstałe w latach 70, 80, 90, 2000.... W przypadku późniejszych jest tak, jak powinno być - zawarto tutaj rzeczywiście przeboje Pana Krzysztofa z późniejszego etapu Jego kariery. W przypadku utworów starszych, możnaby stwierdzić - podwalin Jego dorobku... cóż. Jaki żal, że na takiej "wizytówce Krawczyka", jaką jest Złota kolekcja zamieszczono nagrane na nowo w latach 90 (bądź poźniej), plastikowe wersje legendarnych utworów takich jak choćby "Pamiętam ciebie z tamtych lat", "Jak minął dzień", "Byle było tak". Te piosenki były w oryginalnych wersjach nagrane z udziałem orkiestry, ew. zespołu instrumentalnego, wspaniałymi muzykami... tutaj wszystkie instrumenty i ludzi zastąpił komputer. Być może pozostaje w tym jakaś nostalgia wraz z głosem Krawczyka, którego komputer (na szczęście) nie był w stanie wytworzyć, ale to wszystko. Wszystkich, którzy to czytają i nie rozumieją, o czym mowa, proszę o przejrzenie YouTube, tudzież posłuchanie płyty winylowej Krzysztofa Krawczyka gdzie znajdziemy nagrania ORYGINALNE - choćby z lat 70. Usłyszymy pięknie zagrane i zrealizowane utwory, a nie amatorskie, bazarowe podróby, które powinny być tam sprzedawane... a są tutaj, na Złotej kolekcji, sprzedawane w Empikach. Szkoda. Może ktoś kiedyś zajrzy do archiwów i to wyda...
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
30-10-2018 o godz 19:37 dobluk dodał recenzję:
Bardzo fajny zbiór piosenek Krawczyka. Ale najbardziej doceniam to, że sama jakość dźwięku z tej płyty jest bardzo dobra. Mam bowiem dobry sprzęt, który obnaża wszystkie niedoskonałości utworów - i na wielu płytach słychać, że nie ma tego wydźwięku. Z kolei płyty dobrej jakości odtwarza z krystaliczną detalicznośći. Kupując Krawczyka miałem lekkie obawy, że nie bedzie to dobrze brzmiało, bo w końcu część piosenek to stare utwory a tu sie okazało, że juz pierwsze dźwięki zaskoczyly wysoką jakością nagrania. Super się słucha - jakby Krawczyk spiewał specjalnie dla mnie :) Nawet jak moja mama przyjechala w odwiedziny do nas to mimo iż nie lubi głośnej muzyki to poprosiła by dać głośniej bo "dobrze to gra". Naprawdę krystaliczny dźwięk. Super się słucha. A co do zbioru piosenek na płycie to już kwestia gustu - ja uwielbiam Krawczyka i wszystkie piosenki, jakie są na tych płytach (bo są 2 cd), bardzo mi sie podobają. Przypominają dawne czasy. Polecam kazdemu miłośnikowi Krawczyka i tym, którzy szukają dobrej jakości nagrań!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
29-01-2018 o godz 16:05 Rita dodał recenzję:
Płyta Krzysztofa Krawczyka Pamiętam Ciebie z tamtych lat / Bo jesteś Ty ze Złotej kolekcji, zawiera zbiór najbardziej znanych i lubianych przebojów artysty, zgromadzonych na dwóch płytach CD. Ogromna różnorodność stylów muzycznych sprawia, że każdy, bez względu na wiek możne znaleźć coś dla siebie. Na płycie nie zabrakło również utworów klasycznych, znanych wszystkim i kojarzonych z królem polskiej sceny muzycznej, Krzysztofem Krawczykiem, takich jak "Jak minął dzień", czy "Bo jesteś Ty". Jest idealnym pomysłem na prezent, nie tylko dla miłośników Krawczyka i powinna się znaleźć w każdej domowej kolekcji wielbicieli polskiej muzyki.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
25-01-2021 o godz 00:00 AlicjaDanek dodał recenzję:
Wspaniałe muzyczne powroty za sprawą Krzysztofa Krawczyka. Dopiero z czasem doceniłam jego warsztat i kunszt wokalny, a tym samym jego cudowne w brzmieniu piosenki. Bardzo podoba mi się ta płyta, za każdym razem podczas słuchania ogarnia mnie wzruszenie. Zrozumiałam też, że Krzysztof Krawczyk jest talentem na skalę światową i zapewne gdyby urodził się np. w Stanach Zjednoczonych, szansa na karierę międzynarodową byłaby o wiele większa. Tymczasem artysta i tak dużo osiągnął, choćby dzięki głosowi o fenomenalnym tembrze, jego płyta sprawia czystą radość i daje poczucie szczęścia z poznawania takiej muzyki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
24-03-2021 o godz 00:00 JonatanBłaszczykowski dodał recenzję:
Krzysztof Krawczyk jest artystą, który ma niesamowity wokal. Dla mnie dodatkowo jest to krążek, który rzuca mnie na kolana. Jeżeli nie mieliście okazji przesłuchać tak wspaniałych utwór Krawczyka jak "Daj mi tę noc", "Ostatni raz zatańczysz ze mną " czy "Za Tobą pójdę jak na bal" to koniecznie musicie sięgnąć po ten krążek. Mnie wspaniale się go słucha. Jest ona dla mnie podróżą do odległych lat. Dawno nie słuchałem takiego krążka, który pokazywałby jak piękna i nostalgiczna może być polska muzyka. Myślę, że będziecie zauroczeni i zachwyceni tym krążkiem. Zdecydowanie polecam, bo warto.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-04-2019 o godz 10:07 Łukasz dodał recenzję:
Ja i moja córka z Krzysztofem Krawczykiem związani jesteśmy od dłuższego czasu. Okazało się że jego piosenki są tak przyjemne dla ucha, że mojej rocznej córce bardzo pomagały się wyciszyć i zasnąć. Nie mogąc jednak dłużej męczyć się z odtwarzaniem utworów z YouTube, postanowiłem dokonać zakupu składanki hitów. Wybór padł na Złotą Kolekcję składającą się z 2 płyt CD. Ja i moja córka nie zawiedliśmy się - na płytach jest ponad 30 utworów. Córka szybko zasypia, mi jest lżej bo nie muszę jej długo nosić, jedynie żona narzeka "znów ten Krawczyk". Składankę gorąco polecam, daję 5 gwiazdek.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
14-04-2021 o godz 00:00 CezarTarkowski dodał recenzję:
Powiem Wam, że w obecnej sytuacji z ogromnym sentymentem sięgnąłem po płytę Krzysztofa Krawczyka. Od zawsze byłem jego wielkim fanem, ale teraz, kiedy artysty nie ma już z nami z jeszcze większą sympatią wracam do jego muzyki. Na pewno nie można odmówić Krawczykowi tego, zę miał ogromny talent muzyczny. Swoją muzyką, ale również i talentem sprawiał, że na jego koncertach doskonale bawili się zarówno Ci starsi jak i Ci młodsi słuchacze. Każdy znalazł na jego płytach coś dla siebie. Na pewno będziecie pod wrażeniem tego krążka. Zdecydowanie polecam, bo warto. Rewelacja.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-04-2018 o godz 21:19 Jimbo dodał recenzję:
Uwielbiam muzykę Krzysztofa Krawczyka ale od zawsze jestem zdania że jakakolwiek składanka z muzyką artysty bez utworu "Marsz weselny Mendelsona" oraz duetu ze Smoleniem jest wpadką... Mógłbym przyczepić się jeszcze do braku "a kiedy będziesz moją żoną...". Nigdzie nie mogę znaleźć składanki z tymi przebojami.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-06-2014 o godz 00:00 GlitzNatalia dodał recenzję:
Lubię brzmienie głosu Krzysztofa Krawczyka, w połączeniu z czarującymi kompozycjami tworzy to niezapomniane melodie. W tej wyjątkowej kolekcji znalazły się wielkie przeboje Krzysztofa Krawczyka, które nie straciły nic ze swojego urzekającego i poruszającego klimatu, tak piękne i pełne mądrości.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-04-2021 o godz 07:55 Adi dodał recenzję:
Świetna składanka. Dwa CD pełne przebojów. Trudno nie znać tych utworów. Must have. Jedyny minus,to fakt , że chyba wszystkie utwory z lat 70-tych i 80-tych są nagrane na nowo ,więc brak oryginalnych nagrań ,a można wyczuć to w brzmieniu. Jednakze słucha się z wielką przyjemnością tej płyty.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
16-01-2018 o godz 09:17 Anonim dodał recenzję:
Płyte zakupiłam na prezent świateczny dla mojej mamy. Kolkzja zawiera 2 płyty z największymi przebojami Krzysztofa Krawczyka. Listę utworów można sprawdzić na każdej płycie. Uważam to za fajny prezent dla osób które chcą powspominać ''tamte lata'', ale i także pospiewać. Naprawde polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-07-2021 o godz 21:48 Marek dodał recenzję:
Bardzo lubiłem pana Krzysztofa Krawczyka Moi rodzice się na jego w muzyce wychowali i Zarazili ją mnie uważam że tak pięknego głosu jak on ma to nikt tak szybko nie będzie miał bo nie jest sztuką wyciag krowa ale pokazać że się pięknie potrafi śpiewać
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
08-10-2015 o godz 22:02 Justyska dodał recenzję:
Plyta zawiera wszystkie największe przeboje artysty znajdujace sie na dwoch plytach. Bardzo fajnie sie jej słucha. Jest niemalze idealnym prezentem dla fana pana Krawczyka. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
03-12-2020 o godz 10:43 Anonim dodał recenzję:
Fajna płyta, zwłaszcza na CD1 są super piosenki. Jest też dużo piosenek, których nie znałam wcześniej, ale wpadają w ucho i przyjemnie się słucha tej płyty.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-03-2015 o godz 19:17 Justyna Rojek dodał recenzję:
Gorąco polecam płytę, zawarte są w niej największe hity Krawczyka i te starsze i nowsze
Ja kupiłam to tacie na imieniny jako prezent był bardzo zadowolony
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-02-2018 o godz 13:35 Sabrina Sobańska-Lewczuk dodał recenzję:
Gorąco polecam zakup tej płyty. Wspaniały wykonawca, którego utwory umilą każdy wolny czas. Najlepsze utwory w bardzo dobrej cenie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-04-2021 o godz 19:38 PATRYCJA KOSZYK dodał recenzję:
Płyta rewelacyjna. Słucha się jej z przyjemnością. Przekrój piosenek Krzysztofa Krawczyka. Polecam wszystkim niezdecydowanym.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-01-2019 o godz 13:05 mateusz61622 dodał recenzję:
Świetna składanka utworów jednego z największych polskich wykonawców. Polecam serdecznie. Sprawadza się też jako prezent.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
31-05-2021 o godz 21:33 Gusia dodał recenzję:
Piękne utwory. Wspaniałe wykonanie. Niezapomniany i jedynym swoim rodzaju głos. Te płytę trzeba mieć w swojej kolekcji
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-04-2021 o godz 09:32 Anonim dodał recenzję:
Cudowne utwory, te najbardziej znane ale również nowe treści, w których można się zatapiać i słuchać bez końca😍
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne tego wykonawcy Duety Krawczyk Krzysztof
4.7/5
35,99 zł
34,19 zł
Inne tego wykonawcy Horyzont Krawczyk Krzysztof
4.5/5
41,99 zł
39,89 zł
Inne tego wykonawcy Single Krawczyk Krzysztof
0/5
17,99 zł
17,09 zł
Inne tego wykonawcy Horyzont Krawczyk Krzysztof
3.2/5
78,99 zł
75,04 zł
Inne tego wykonawcy Single Krawczyk Krzysztof
0/5
17,99 zł
17,09 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.