Zaklęty krąg (okładka  miękka, 10.2017)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Autobiograficzna powieść "Syberiada polska" (2001) to utwór świetny, dzieło życia Zbigniewa Domino. Wraz z dwoma następnymi książkami pisarza stanowi przejmującą opowieść o losie mieszkańców małej podolskiej wsi przesiedlonych przez sowietów zimą 1940 roku na Syberię. 

"»Zaklęty krąg«, nowa książka Domino, to seria intymnych opowieści o powodach, dla których musiał napisać »Syberiadę…«, także opis zdumienia tym, jak wielkie poruszenie – zwłaszcza w środowisku Sybiraków i ich potomków – wywoła tamta powieść i jeszcze wzruszające relacje z podróży autora do miejsca zsyłki oraz do utraconej małej ojczyzny. Układa się to wszystko w opowieść o sile prozy, o jej mocy sprawczej oraz integrującej. Mówiąc krótko: świetny dokument życia literaturą i życia z literaturą."
Leszek Bugajski

"Zaklęty krąg" nie jest powieścią. Nie jest też dziennikiem, ani pamiętnikiem. Jest to prawie dokumentalna opowieść o tym, co się działo naprawdę. Opowieść o realnych, z życia wziętych wydarzeniach, w których Zbigniew Domino uczestniczył i był ich świadkiem. A że główną osnową tej opowieści jest tematyka syberyjsko-kresowa, świadczy to niezbicie, że mimo upływu tylu dziesiątków lat dla wielu Polek i Polaków było to ich życie, ich los. Dla młodszych z kolei był to los ich rodziców i dziadków. Los i przeżycia najczęściej, niestety, tragiczne, których, jak w owym mitycznym zaklętym kręgu, nie sposób z pamięci wyrzucić.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1165521924
Tytuł: Zaklęty krąg
Autor: Domino Zbigniew
Wydawnictwo: Wydawnictwo Studio EMKA
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 452
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-10-19
Rok wydania: 2017
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 200 x 28 x 138
Indeks: 22833815
średnia 2
5
0
4
0
3
0
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Myślenie pytaniami
4.6/5
22,99 zł
39,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego