Wybór sióstr (okładka  miękka)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Sprzedaje empik.com : 30,36 zł

30,36 zł
49,90 zł porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Powieść autorki bestsellerowej „Dziewczyny z Berlina”

Poruszająca historia o odwadze trzech sióstr, które zaryzykują wszystko, włącznie z własnym życiem, by ocalić ukochanych ludzi i kraj przed niewyobrażalnym złem nazistowskich rządów.

Rok 1938, Austria.

Johanna, Birgit i Lotte wiodą spokojne życie, pracując w warsztacie zegarmistrzowskim ojca i pomagając mamie w prowadzeniu domu. W kraju zachodzą zmiany. Każdego dnia ich serca są łamane na nowo, a życie ukochanych przyjaciół i rodziny jest zagrożone.

Pewnego dnia ojciec zatrudnia Franza, młodego Żyda. Gdy z czasem Johanna się w nim zakochuje, uświadamia sobie, że miłość do niego naraża całą rodzinę na niebezpieczeństwo. Siostry zrobią wszystko, by ocalić ukochanych. Udowodnią hart ludzkiego ducha. Jeśli mają przetrwać w obozach koncentracyjnych w Ravensbrück i Mauthausen, muszą pokazać, że nawet w ciemności może zakwitnąć maleńkie ziarenko nadziei...

"Żyję, pomyślała. Teraz czuję, że żyję. Czy tak właśnie odczuwało się odwagę? Tę niezwykłą świadomość, poczucie czasu jednocześnie ulotnego i cennego, płynącego niczym woda, stale odmierzanego tykaniem, jak w zegarach ojca?"

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1320465667
Tytuł: Wybór sióstr
Autor: Hewitt Kate
Tłumaczenie: Napieralski Adrian
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 464
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-09-28
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 200 x 30 x 135
Indeks: 42901693
średnia 4,7
5
47
4
6
3
3
2
1
1
0
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
26 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
23-01-2023 o godz 09:31 przez: ja_carpe_diem | Zweryfikowany zakup
Powróciłam do autorki, przy jej, kolejnej, ciekawej powieści. II wojna widziana oczyma Austriaków, niekoniecznie przychylnych wizji Hitlera i zadowolonych z niemieckiej agresji; inaczej tego nazwać nie potrafię. Przez lata karmiono nas kłamliwą propagandą na temat tamtych wydarzeń, trudno było zadać kłam, ponieważ niewielu znało fakty, a podzielenie się wiedzą, stanowiło zagrożenie. Dlatego teraz tym chętniej, pomimo fikcji literackiej, czytam książki opowiadane z perspektywy drugiej strony konfliktu. Smutna poruszająca historia, której czytanie jest jak taniec z emocjami. Pierwsze podrygi serc, rozczarowania i ból. Utracone złudzenia i wiara w drugiego człowieka, tak silna, że oddasz za niego wolność i życie. Trzy siostry – różne pragnienia, jedna miłość. Jeszcze w trakcie czytania, odświeżyłam sobie film „Dźwięki muzyki”, ponieważ Autorka przywołała postać Marii von Trapp i jej rodziny. Bardzo mnie ucieszyła wzmianka i połączenie, nastąpiła spójność z czymś znanym i lubianym. Jednak na tym kończy się miła treść; książka to skomplikowany obraz lat trwogi i walki o człowieczeństwo własne i ludzi, spotkanych na drogach życia. Całość podzielona jest na dwa okresy, sprzed i w trakcie wojny. Ukazane zostały zmiany zachodzące w bohaterach, pod wpływem wydarzeń, w jakich zostali zmuszeni brać udział. Rodzi się dojrzałość uczuć oraz świadomość z ulotności przekonań. Bardzo zachęcam do poznania prozy Pani Hewitt; posługuje się pięknym, wyrazistym językiem. Pisze dosadnie i ujmująco.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
3/5
02-03-2023 o godz 11:19 przez: małgorzata Tyczyńska | Zweryfikowany zakup
Czasy w których rozgrywa się akcja powieści bardzo trudne ale i historycznie ciekawe, pełne zwrotów. Autorka jakoś pobieżnie pokazuje ludzki strach, i inne uczucia które targają człowiekiem w obliczu niebezpieczeństwa faszyzmu, wojny, prześladowań. To powieść bez "ikry". Od początku nie wykorzystana możliwość zaciekawienia czytelnika. Mdło, nudno. Teraz jest mnóstwo tego typu powieści . ale trudno znaleźć dobrą, wciągającą. Dlatego jednak wolę biografie, też z czasów II wojny światowej, rodzącego się faszyzmu. Skusiłam sie na tę powieść ze względu na kraj -Austrię, gdzie autorka umieściła akcję powieści.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-02-2023 o godz 21:38 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Bardzo interesująca opowieść, w której człowieczeństwo ma swoją cenę. Książka, która wzrusza i zachęca do refleksji nad własnymi wartościami.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-01-2023 o godz 21:50 przez: gila | Zweryfikowany zakup
Polecam. To taka "nie-szkolna" lekcja historii.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-01-2023 o godz 14:08 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Wspaniała, bardzo poruszająca książka polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-02-2023 o godz 17:10 przez: Barbara | Zweryfikowany zakup
Naprawdę warto przeczytać
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-01-2023 o godz 18:24 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Nie mogłam się oderwać
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-01-2023 o godz 22:24 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Rewelacja !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
20-10-2022 o godz 10:37 przez: Ilona Wolińska
Kate Hewitt, autorka nietuzinkowej powieści „Dziewczyna z Berlina”, powróciła do nas z kolejną piękną i niezwykle przejmującą historią o odwadze i wyjątkowej sile miłości. Literatura wojenna zarówno ta na faktach, jak i beletryzowana, zawsze wywołuje w czytelniku mnóstwo emocji. Historia trzech sióstr – Johanny, Brigit i Lottę to wyjątkowa powieść, na kartach, której autorka w przepięknym stylu kreśli obraz prawdziwej siostrzanej miłości, która pomimo przeciwności losu, w obliczu wojny, jest w stanie przetrwać wszystko. To właśnie miłość, w tych trudnych czasach, dawała ludziom siłę i nadzieję na lepsze dni. Taką miłością darzyły się trzy siostry – Johanna, Brigit i Lotta, bohaterki powieści „Wybór sióstr”. Kate Hewitt tym razem zabiera nas do Austrii, gdzie towarzyszymy trzem siostrom w ich życiu codziennym. Dziewczęta każdego dnia pomagały ojcu w warsztacie, naprawiając zegarki. Pomagały również swojej matce w codziennych obowiązkach domowych. Każda z nich miała swoje marzenia, jednak dzień, w którym wybuchła wojna, nie tylko sprawił, że wszystkie marzenia legły w gruzach, ale również spotęgował strach o los bliskich osób. Pewnego dnia ojciec zatrudnia do pomocy młodego Żyda, Franza. Niedługo pomiędzy nim a Johanną rodzi się głębokie uczucie. Gdy wybucha wojna, dziewczyna wie, że ich miłość zagraża życiu całej rodziny. Czy uczucie tych dwojga przetrwa najtrudniejsze czasy? Do czego są gotowe siostry, by w obliczu wojny uratować swoich bliskich? „Żyję, pomyślała. Teraz czuję, że żyję. Czy tak właśnie odczuwało się odwagę? Tę niezwykłą świadomość, poczucie czasu jednocześnie ulotnego i cennego płynącego niczym woda, stale odmierzanego tykaniem, jak w zegarach ojca?”. Kate Hewitt stworzyła powieść nietuzinkową poruszającą najczulsze struny serca, ale również dającą nadzieję. Powieść, która od pierwszych stron wciąga nas w wir wydarzeń ogarniętego wojną kraju. Fabuła poprowadzona jest z perspektywy każdej z sióstr, dzięki temu wydarzenia przedstawione w powieści możemy poznać z różnego punktu widzenia. „Wybór sióstr” to historia o sile i potędze miłości ukazująca nam jak wiele jest w stanie znieść człowiek dla dobra bliskich, ile gotów jest poświęcić. Ciężko mi ubrać w słowa, jak bardzo zachwyciła mnie ta powieść i ile emocji we mnie wywołała. Kate Hewitt ma niesamowity dar do tworzenia powieści z wojną w tle. W bardzo obrazowy sposób, z dbałością o szczegóły potrafi nakreślić historię, którą czytając, mamy wrażenie, jakbyśmy byli jej bohaterami. „Wybór sióstr” to kolejna historia, która poruszyła mnie do głebi, ale również utwierdziła w przekonaniu, że miłość ma potężną moc. Spisane na kartach losy sióstr z pewnością na długo pozostaną w mojej pamięci. Polecam Waszej uwadze ten tytuł, jestem przekonana, że będziecie zachwyceni równie mocno jak ja.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-10-2022 o godz 13:43 przez: Tomasz Kosik
Kate Hewitt zdobyła moje czytelnicze serce swą wcześniejszą powieścią pt. „Dziewczyna z Berlina”. Drugą książką autorka umocniła moją miłość do jej twórczości. „Wybór sióstr” to powieść z wyjątkową historią. Zatem jeśli podczas wyboru lektury kierujecie się sercem, to koniecznie sięgnijcie po najnowszą powieść amerykańskiej autorki. „Wybór sióstr” to historia o potędze miłość, o odwadze. O tym, że mimo tragedii, to właśnie miłość daje nam nadzieję i siłę, aby przezwyciężyć wszelkie zło. Bez wątpienia autorka ponownie chwyta nas za serce, porusza, ale co najważniejsze daje wiarę w ludzi, ich serca i miłość wobec drugiego człowieka. A siostrzana miłość ma potężną, wyjątkową moc. Dowiodły temu trzy siostry – Johanna, Birgit i Lotte. I choć każda z nich jest inna, to ich miłość jest wzajemna. Każda z nich miała marzenia, które wojenna rzeczywistość zmiotła w pył. Johanna planowała zostać sekretarką. Birgitta zakochała się w Wernerze żołnierzu z Wermachtu. Lotta zaś chciała pójść do zakonu. Siostry miały różne plany, lecz to, co je łączyło to miłość. Siostry pracowały w zakładzie zegarmistrzowskim swojego ojca. Pomagały również swej matce w opiece nad domem. W ich rodzinie panowała miłość, a życie było niemal sielankowe. Wybuch II wojny światowej owy sielankowy i spokojny klimat zamienił w dramat – strach o życie najbliższych. Jednak to, co najważniejsze wojna nie zniszczyła miłości i więzi rodzinnych. Ona jest nierozerwalna, nie może jej zniszczyć żadna zła siła. Akcja powieści „Wybór sióstr” rozgrywa się w Austrii. Historia ukazuje losy sióstr nie tylko podczas II wojny światowej, lecz również przed jej wybuchem. Historia opowiedziana jest z perspektywy każdej z sióstr. Dzięki temu możemy spojrzeć na te wydarzenia z różnych punktów widzenia. Jednak najważniejsze jest to, że ich elementem wspólnym jest miłość, nadzieja oraz wsparcie w najtrudniejszych czasach – w czasach wojny. Pewnego dnia w zakładzie zegarmistrzowskim zatrudniony zostaje Franz, młody Żyd. Z czasem między nim a Johanną rodzi się uczucie. Czy jednak przetrwa próbę czasu? Ówczesna sytuacja związana z wybuchem II wojny światowej narażała całą rodzinę. Rodzinę, która jedna nie odwróciła się od tej miłości, lecz robiła wszystko, aby uczucie to przetrwało tę wielką próbę czasu. Bez wątpienia Kate Hewitt stworzyła poruszającą historię. „Wybór sióstr” to powieść głęboka, z przesłaniem oraz nadzieją i wiarą w ludzką życzliwość i miłość. Warto dodać, że autorka zauroczyła mnie nie tylko historią chwytająca za serce, lecz również wyjątkowym stylem. Lektura tej książki to emocjonalna podróż do ludzkich serc, pełnych odwagi i miłości, której nie może złamać wojenna rzeczywistość. Tę powieść polecam każdemu z nas! Książka „Wybór sióstr” ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
24-09-2022 o godz 14:45 przez: Dagmara Łagan, BooksCatTea
Obrazująca permanentny strach, stający się nieodzownym towarzyszem codzienności, obnażająca wyniszczającą duszę nienawiść, portretująca kontrastujące ze sobą oblicza miłości. „Wybór sióstr” to powieść niespiesznie tkana na tle narastających nacisków nazistowskiej ideologii, osadzanych seriami na ziemie austriackie. Wyraźnie zaakcentowana warstwa psychologiczna pozwala czytelnikowi zgłębić ludzkie emocje, przekonania i refleksje oraz odczuć uwidocznione na kartach powieści dramatyzm i okrucieństwo. Dostarcza wielobarwnej palety skrajnie jaskrawych emocji – wzbudza współczucie, trwogę, ale wznieca także trawiące ogniem żałość i wzburzenie. Ta historia podkreśla solidne spoiwa rodzinnych relacji, których siła i wytrzymałość, pokryte bohaterskim oddaniem i poświęceniem, stające się najjaśniejszym płomykiem nadziei, w którego cieple można się ogrzać i ukoić. Jednak to miłość stanowi fundament tej fabuły, nie tylko wynikająca z więzów krwi, ale przede wszystkim romantyczna, rodząca się subtelnie, stopniowo, ale niewątpliwie wbrew woli, na przekór zdrowemu rozsądkowi. Uczucie stanowiące jednocześnie synonimy szczęścia i niebezpieczeństwa, trudne i niewłaściwe względem wkradającego się chaosu wypaczającego wartości, nieodzowne prawa i priorytety. Skazana na klęskę, ale mimo to trwała i głęboka. Rozpisana na trzy siostrzane głosy treść przybliża w delikatny, ale tym samym kontemplatywny sposób kwestię wiary, która unaocznia dwa aspekty jej pojmowania – jako ratunek od utraty zmysłów w okresie nasączonym nieustanną niepewnością oraz jako brak złudzeń, poczucia znalezienia się w miejscu zapomnianym przez boga. Naznaczona poruszającą gamą impresji i odwagą historia nakreślona w „Wyborze sióstr” pozwala dostrzec przeobrażającą się sytuację polityczną Austrii w przededniu wojennej zawieruchy oraz zmiany zachodzące w charakterologicznych rysach głównych bohaterek – ta dobitna transformacja intensyfikuje doznania realnie wstrząsających wydarzeń, rozgrywanych na przestrzeni lat. To świadoma, w pełni przemyślana przez autorkę kreacja, sukcesywnie eskalująca emocjonalnym wydźwiękiem za sprawą zakończenia o ewidentnym posmaku goryczy, przyćmiewanym słodyczą upragnionej wolności, która długo będzie przenikać myśli odbiorcy – to kompozycja zdecydowanie nie do końca przewidywalna i jednoznaczna w oceanie pozycji o historycznym filarze. „Wybór sióstr” z pewnością odznacza się nietuzinkowością i nieszablonowością w zwieńczeniu losów doświadczonych jarzmem zniewolenia. Naprawdę warto!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-10-2022 o godz 10:46 przez: Ewelina
,,Wyjął z kieszeni trzy łodyżki szarotki, które zerwał nad ranem w drodze na Monchsberg (...)Teraz nie jesteście już siostrami Eder, tylko Siostrami Szarotkowymi! (...) I wtedy na scenę wyszły ich córki- trzy urocze, młode damy w tyrolskich spódnicach i kraciastych fartuchach, z jasnymi włosami i zaróżowionymi policzkami. Hedwig odniosła wrażenie, że patrzy na nie w zupełnie nowy sposób. Johanna, wysoka i silna, dwudziestoletnia i ciężko pracująca. Birgit, która wyglądała tak przyjaźnie, kiedy stała wyprostowana i patrzyła ludziom w oczy. I Lottie, kochana Lottie, dopiero szesnastoletnia, o skórze jak rosa i oczach błękitnych jak niebo w górze, gotowa dawać radość i rozrywkę, jakby pochodziła z zupełnie innego świata. Któż nie pokochałby Lottie?" Jak piękna to była historia wie tylko ten, kto poznał pióro pani Kate Hewitt. Napisała również książkę ,,Dziewczyna z Berlina" i to właśnie wtedy oczarowała mnie po raz pierwszy. Tutaj jak widzicie po cytacie, poznamy trzy siostry, które jak ogień, woda i powietrze są różne poprzez swoje charakterki. Najbardziej twarda i władcza jest tutaj Johanna. Bardzo chce się wyrwać z domu, by móc poznać przystojnego kawalera. Zanim jednak to się stanie, będzie z uporem przekonywała swoją matkę, by pozwoliła jej się uczyć. Pragnie zostać sekretarką i zarabiać własne pieniądze. Z cechami i zachowaniem bardzo przypomina swojego ojca. Birgita bardzo szybko zakochała się w Wernerze i nic nie stało wyżej niż miłość do niego. Z kolei Lotta była słodką istotką i nikt nie przypuszczał, że jej marzeniem będzie zakon. Czy jednak zdołała je spełnić? W momencie, kiedy wybucha wojna świat całkiem staje na głowie. Kobietom ciężko jest żyć w tym świecie, gdzie co rusz spotyka ich cierpienie. Johanna najbardziej narazi swoją rodzinę na niebezpieczeństwo, gdyż miłość, która w niej się zrodzi nie będzie mile widziana. Czy zatem będzie mogła liczyć na pozostałe siostry? Cudowna książka, która wyryje wam się w pamięci. Jest piękna jak uśmiech noworodka i smutna jak jego płacz. Historia opowiedziana przez narratora oczami postaci. Skok czasowy, który w pierwszej stronie ukaże ból rodzica. Szarotka, która stała się czegoś symbolem i pióro piękniejsze niż pierwszy wiosenny kwiat. Musicie poznać tę historię. Bardzo bardzo wam ją polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-11-2022 o godz 19:24 przez: Anonim
„Czy wygramy, czy przegramy i tak wszyscy jesteśmy w drodze do piekła.” Przenosimy się w czasie jest rok 1938, Salzburg w Austrii. Poznajemy trzy siostry Johannę, Birgit i Lotte. Dziewczyny razem z rodzicami wiodą spokojne, przepełnione pracą i nauką życie. Bardzo różnią się od siebie, każda ma inne marzenia i plany. Johanna pomaga matce w kuchni, coraz częściej myśli by podjąć naukę, zostać sekretarką, co nie podoba się rodzicom. Jej ojciec zatrudnia w swoim zegarmistrzowskim warsztacie młodego Żyda, Franza. Młodzi mają się ku sobie, dziewczyna już wkrótce uświadamia sobie, że jej miłość może sprowadzić na bliskich niebezpieczeństwo. Birgit pomaga ojcu w prowadzeniu warsztatu, zaczyna działać w ruchu oporu i zakochuje się w żołnierzu Wehrmachtu. Lotta jest taką radosną iskierką, ma piękny głos. Dziewczyna zaczyna odczuwać coraz silniejsze powołanie by zostać zakonnicą. W kraju zachodzą niepokojące zmiany, ich spokojny świat ulega stopniowemu rozpadowi... Historia całkowicie skradła moje serce. Było to moje kolejne bardzo udane spotkanie z twórczością Pani Kate. Akcja tej wielowątkowej powieści toczy się swoim rytmem, niepokoi, niesie ogromne emocje. Fabuła przenosi nas w trudny wojenny czas, ukazuje nazistowskie ideologiczne rządy i skomplikowane ludzkie losy. Autorka z dużą dbałością o szczegóły, realizmem i łatwością oddaje emocje jakie stają się udziałem naszych bohaterów. A ci rewelacyjnie ukazani, wyraźnie nakreślony ich psychologiczne portrety. Narracja toczy się z perspektywy sióstr, razem z nimi przemierzałam ich trudne życiowe ścieżki. Wyraźnie odczuwamy specyficzny, niesamowity klimat powieści. Miłość i jej różne oblicza, silne więzi rodzinne, oddanie, współczucie, niepokój, coraz mocniej odczuwalny strach. Misternie dopracowany zbrodniczy system, trudna wojenna rzeczywistość, koszmar obozów koncentracyjnych. Ogromna, odwaga, wręcz heroizm, determinacja, poświęcenie. Prawdziwe ludzkie oblicza, brak człowieczeństwa, koszmarne, bolesne przeżycia, które naznaczają. Poruszająca, nietuzinkowa, wartościowa opowieść, która całkowicie mnie porwała, Ukazuje odwagę, siłę, niezłomność młodych kobiet, które dla bliskich osób potrafiły poświęcić wszystko. Serdecznie polecam. Tatiasza i jej książki :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-12-2022 o godz 13:05 przez: zakochanawksiazkach1991
To moje drugie spotkanie z twórczością autorki, poprzednia jej książka, którą czytałam - "Dziewczyna z Berlina" bardzo mi się podobała, dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok nowej powieści Kate - "Wybór sióstr". Autorka ma bardzo lekkie i przyjemne pióro, co sprawia, że książkę czyta się naprawdę ekspresowo, - mimo iż liczy ona ponad czterysta stron - i z dużym zainteresowaniem, naprawdę ciężko chociaż na chwilę odłożyć na bok tą powieść! Fabuła została w bardzo ciekawy sposób nakreślona, dopracowana i równie dobrze poprowadzona, od pierwszych stron zostałam wciągnięta do świata bohaterów. Bardzo lubię książki o tematyce wojennej, bo akcja "Wyboru sióstr" właśnie rozgrywa się w okresie II Wojny Światowej, dostarczają one zawsze wielu skajnych emocji, skłaniają do zadumy i głębszych przemyśleń, w tym przypadku oczywiście też tak było! Historia ta przedstawiona jest z perspektywy trzech sióstr - Johanny, Brigit i Lotte, co pozwoliło mi lepiej poznać te kobiety, dowiedzieć się co czują, myślą oraz lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Myślę, że w tym przypadku był to świetny zabieg, ponieważ tym sposobem każda z nich odegrała tutaj znaczącą rolę. Każda z sióstr została w bardzo ciekawy, autentyczny sposób wykreowana i myślę, że mimo dzieląccych nas kilkudziesięciu lat, nadal moglibyśmy się z nimi w wielu kwestiach utożsamiać, podzielając podobne troski i znoje. Autorka w bardzo prawdziwy, często wręcz brutalny, bolesny sposób przedstawiła realia wojennej rzeczywistości, życie w obozie koncentracyjnym, potrafiła jednak w tej tragedii pokazać również wolę walki, wolę przetrwania, poświęcenie, determinację, a to wszystko w imię miłości bliskich sercu osób! "Wybór sióstr" to poruszająca, emocjonująca i wartościowa powieść, która na długo zapada w pamięć! Czekam na kolejne powieści autorki! Polecam! Moja ocena 9/10.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-10-2022 o godz 14:16 przez: migaffka
Austria, rok 1938. W domu państwa Eder wychowują się trzy siostry. Każda z nich jest inna lecz wspólnie tworzą kochające się trio Sióstr Szarotkowych, jak nazwali ich znajomi i rodzina. Najstarsza z nich Johanna pragnie dla siebie lepszego życia niż to jakie wiedzie jej matka, gospodyni domowa i chce sie kształcić aby zostać sekretarką. Birgit natomiast uwielbia pracę w zakładzie zegarmistrzowskim ojca. A najmłodsza z nich- Lotte, oczko w głowie rodziców, uzdolniona dziewczyna o wielkim sercu zaskakuje wszystkich swoją decyzją o wstąpieniu do klasztoru. Starsze z sióstr widzą swoją przyszłość u boku ukochanych, których wybierają sobie dość niefortunnie, biorąc pod uwagę, że w powietrzu wisi widmo nadchodzącej wojny. A ta wywrze na losach dziewcząt ogromne piętno i zmusi do walki oraz podejmowania trudnych, wręcz heroicznych decyzji. "Wybór sióstr " to kolejna książka Kate Hewitt, autorki "Dziewczyny z Berlina". Już ten fakt był dla mnie kluczowy, kiedy postanowiłam sięgnąć po tę powieść. Tym razem autorka również zachwyciła mnie wysokim poziomem swojego warszatu jak również samą historią jaką opowiedziała na kartach powieści. Ta historia niesie ze sobą ogromny ładunek emocji, wzrusza i wzbudza podziw dla dziewcząt, sióstr Eder. To jak te trzy młode kobiety stawiały czoła koszmarnym przeżyciom, jak walczyły o siebie, o relacje siostrzane ale także o trudną miłość w czasie zawieruchy wojennej, naprawdę porusza na wskroś. Autorka pokazuje jak ważne w życiu są ideały, wartości rodzinne i siostrzana miłość. Dzięki Kate Hewitt możemy poznać kolejną odsłonę okrucieństwa nazizmu i realiów II wojny światowej, tym razem z perspektywy Austrii i jej mieszkańców. A to ciekawe doświadczenie, podczas gdy zazwyczaj znamy jedynie losy Polaków i ich martrologię. Polecam tę powieść i chętnie sięgnę po kolejne powieści autorki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-09-2022 o godz 09:04 przez: Sandra Smolińska
Zapraszam Was dzisiaj na recenzje przedpremierową przepięknej książki, jest to wyjątkowa historia o sile sióstr. Ja wiem, że literatura wojenna nie jest dla każdego ale na tą pozycje warto zwrócić uwagę. Najnowsza książka Kate Hewitt „Wybór sióstr”, to niezwykle poruszająca historia, która opowiada losy rodziny Eder. Johanna, Birgit i Lotte Prowadzą spokojne życie w małym miasteczku w Austrii. Johanna pomaga matce w domu, Birgit prowadzi z ojcem warsztat zegarmistrzowski , najmłodsza zaś córka czuję powołanie do Boga. Europa każdego dnia ulega przemianom, według rządów Hitlera. Pewnego dnia w domu zjawia się młody mężczyzna Frank, który zostaje uczniem ojca. Między mężczyzną a Johanną zaczyna rozkwitać uczucia, lecz wtedy dziewczyna dowiaduje się że on jest Żydem, oboje zdają sobie sprawę jakie to jest niebezpieczne. Jednak dziewczyna jest ponad to, bo wychowana została w domu gdzie liczy się dobro, szacunek i miłość do drugiego człowieka. Po wybuchu wojny, już nikt nie jest bezpieczny. Lecz siła i determinacja sióstr będzie tak ogromna, że za wszelką cenę będą chciały ochronić zakochanych oraz siebie nawzajem. Czy im się to uda? Jaką drogą będą musiały przejść? Czy miłość umożliwi im przetrwanie wojny? Kochani, koniecznie przeczytajcie tą historię! Autorka napisała przepiękna książka, osadzoną w trudnych czasach, ale jakże pięknie pokazała walkę o lepsze jutro i o bliska osobę. Cała akcja tej książki dzieje się w Austrii oraz na terenie Niemiec, więc jest to trochę inne spojrzenie na temat II wojny światowej, lecz od razu Wam powiem, że wcale nie łatwiejsza niż te które znamy z naszego kraju. Bardzo się cieszę że mogłam przeczytać tą wyjątkową i wzruszającą historia, która pokazuje jak wiele jesteśmy w stanie wytrzymać do bliskiej nam osoby. Polecam Wam z całego serca tą książkę❤️.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-10-2022 o godz 21:00 przez: Aleksandra Gustaw
„Żyję, pomyślała. Teraz czuję, że żyję. Czy tak właśnie odczuwało się odwagę? Tę niezwykłą świadomość, poczucie czasu jednocześnie ulotnego i cennego płynącego niczym woda, stale odmierzanego tykaniem, jak w zegarach ojca?”. Lubicie sięgać po literaturę, której akcja dzieje się w czasie wojny? Czy może to nie wasz temat i omijacie takie książki? Ja bardzie chętnie je czytam, a jeśli akcja dzieje się chwilę przed wojną, jestem kupiona. Miałam już okazję poznać twórczość Kate Hewitt. „Dziewczyna z Berlina” bardzo mi się spodobała, więc miałam nadzieję, że ta lektura również taka będzie. Całe szczęście, nie pomyliłam się. Głównym tematem, który ukształtował tę historię jest miłość, nie tylko ta w rodzinie, chociaż bez wątpienia to ten temat najbardziej mi się podobał. Fajnie było czytać historię, w której rodzina jest zżyta, gdzie ojciec uczy jedną z sióstr fachu, w końcu był zegarmistrzem. To było piękne. Tematyka takich książek nie jest łatwa i nigdy taka nie będzie. Jednak te pozycje mają w sobie niesamowity klimat, który przyciąga czytelnika i nie chce go puścić. „Wybór sióstr” jest również jedną z tych książek, które oceniam wyżej, dlatego że idealnie trafiła w mój gust i poruszyła najczulsze struny duszy. Ta historia wzrusza, to potwierdzona informacja. Za ogromny plus uważam to, że książka jest napisana z punktu widzenia Joanny, Birgit i Lotte, trzech sióstr. Każdy z rozdziałów widzimy oczyma innej. Możemy lepiej poznać każdą z nich i dobrze zrozumieć ich zachowania. Ta książka jest niezwykle emocjonalna. Warto czytać takie pozycje i wyciągać z nich wnioski. To bardzo potrzebna literatura i ja polecam ją każdemu, bo każdy z nas powinien zobaczyć, co działo się w czasie wojny. Tę książkę koniecznie trzeba przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
25-09-2022 o godz 20:46 przez: z ksiazka w plecaku
Współpraca: Wydawnictwo Filia Autorka, Kate Hewitt znana jest z poruszającej książki pod tytułem: „Dziewczyna z Berlina”. Tym razem również zabiera nas do czasów II Wojny Światowej, do Austrii. Poznajemy trzy siostry: Johanne, Birgite i Lotte. Każda z nich jest inna z charakteru i każda ma inne plany i marzenia. Johanna chciała iść do szkoły i uczyć się na sekretarką. Pomysł ten nie koniecznie spodobał się jej rodzicom. Lotta chciała być zakonnicą, a Birgite zakochała się w Wernerze, w żołnierzu Wermachtu. Młode kobiety pomimo swoich planów pracują u ojca w warsztacie zegarmistrzowskim oraz pomagają mamie w prowadzeniu domu. Pewnego dnia ojciec zatrudnia do swojego zakładu wyuczonego Żyda. Na początku Johanna ma o to żal do ojca, ale z czasem zakochuje się w Fraznu. W Austrii jak i na całym świecie dzieje się coraz gorzej i miłość młodych ludzi staje się zagrożeniem dla rodziny Szarotków. Do czego były zdolne siostry by ratować swoich ukochanych? Ile były w stanie poświęcić? „Wybór sióstr” to poruszająca opowieść o odwadze i wyborach trzech kobiet. Kobiet, które potrafiły poświęcić wszystko by ratować ukochane osoby przed nazistowskimi rządami. Jest to powieść o sile, okrucieństwie, bólu i cierpieniu. Jest to również powieść o nadziei. Autorka po raz kolejny napisała powieść, która wyciska łzy i rozdziela serce. Pokazuje nam jakim pięknym uczuciem jest miłość i ile dla niej można zrobić. Niestety w czasie wojny uczucie to było zakazane i nie raz bywało niebezpieczne. Jednak było siłą, dzięki której ludzie mogli zachować człowieczeństwo i przetrwać te ciężkie czasy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-10-2022 o godz 17:14 przez: mamausza
Trzy siostry Johanna, Birgit i Lotte wiodą spokojne życie. Johanna pomaga matce w prowadzeniu domu. Brigit wraz z ojcem pracuje w warsztacie zegarmistrzowskim. Zaś Lotte czując powołanie wstępuje do klasztoru. Niestety sytuacja polityczna powoduje że w kraju zachodzą zmiany, a życie przyjaciół czy rodziny jest zagrożone. Pewnego dnia w warsztacie ojciec zatrudnia Franza młodego żyda w którym zakochuje się Johanna. Gdy wybucha wojna ich miłość naraża całą rodzinę na niebezpieczeństwo. Czy miłość umożliwi im przetrwanie wojny? „Wybór sióstr” to niezwykle wzruszająca historia, której fundamentem jest miłość, rodzina, wzajemna troska ale i nadzieja. Dobrze nakreślona warstwa psychologiczna powoduje, iż podczas lektury doświadczamy skrajnych emocji. Przedstawienie historii z perspektywy każdej z sióstr powoduje, że możemy poznać różne punkty widzenia ale i zrozumieć konkretne wybory czy decyzje. Niezwykle ciekawie został tu nakreślony element wiary, jej pojmowanie ale i interpretacja w dobie trudnych czasów i wyborów. Wraz z kolejnymi stronami obserwujemy zmiany jakie dokonały się w naszych bohaterkach. Nie brakuje tu również odwagi, determinacji ale i bólu czy niewyobrażalnego cierpienia. Historia niejednokrotnie rozdziera serce ale i wzrusza. Pokazuje jak nasze wybory wpływają nie tylko na nas ale na innych i przede wszystkim jakie niosą konsekwencje. Autorka w niezwykle realistyczny sposób oddała realia okresu zarówno przedwojennego jak i samej wojny. Całość została napisana pięknym językiem i pomimo trudnej tematyki porywa i nie daje się odłożyć.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-10-2022 o godz 13:59 przez: Anonim
@wariatkazksiazka Wielokrotnie kiedy sięgam po literaturę wojenną mam obawy czy oby na pewno będę miała okazję zaspokoić swoją historyczną ciekawość. Po przeczytaniu już tak wielu pozycji mam świadomość, że ciężko będzie mnie zaspokoić wątkami, które pojawiają się w większości książek. Do jesiennych nowości od @wydawnictwofilia dołączyła najnowsza książka Kate Hewitt. Wybór sióstr jest pozycją nietuzinkową i zaskakującą swoją treścią. Po zapoznaniu się z opisem i samym tytułem, niby możemy wiedzieć czego się spodziewać. Ale czy oby na pewno? Dzięki autorce przenosimy się do Austrii do roku 1938. Poznajemy niecodzienną historię trzech sióstr. Do tej pory żyjące w szklanej bańce musza zmierzyć się z wyzwaniami, które przed nim stawia świat. Wojna, która wybuchła nie tylko zmieniła ich życie ale również spojrzenie na świat i własne zasady, którymi się kierowały. Wielokrotnie już pisałam, że moje serce zostaje złamane kiedy czytam o losach ludzi, których życie zostało zamienione w popiół. Ta książka weszła w moją duszę i nie pozwoliła mi się od siebie oderwać. Myślami cały czas powracałam do bohaterek, które miały przed sobą wiele trudnych wyborów decydujących o losach wielu ludzi. Wszystko za sprawą fenomenalnego stylu autorki. Trójwarstwowo prowadzona narracja daje nam wrażenie iż uczestniczymy we wszystkich wydarzeniach i jesteśmy w samym ich centrum. Nie brakuje emocji, drastycznych wydarzeń i chwil zwątpienia. Jeśli jeszcze nie byliście przekonani do tego tytułu to mam nadzieję, że moje skromne zdanie pomoże Wam w tym wyborze.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Kabalista
4.8/5
31,05 zł
27,99 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego