Wybór sióstr (okładka  miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 35,02 zł

35,02 zł 49,90 zł (-29%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Powieść autorki bestsellerowej „Dziewczyny z Berlina”

Poruszająca historia o odwadze trzech sióstr, które zaryzykują wszystko, włącznie z własnym życiem, by ocalić ukochanych ludzi i kraj przed niewyobrażalnym złem nazistowskich rządów.

Rok 1938, Austria.

Johanna, Birgit i Lotte wiodą spokojne życie, pracując w warsztacie zegarmistrzowskim ojca i pomagając mamie w prowadzeniu domu. W kraju zachodzą zmiany. Każdego dnia ich serca są łamane na nowo, a życie ukochanych przyjaciół i rodziny jest zagrożone.

Pewnego dnia ojciec zatrudnia Franza, młodego Żyda. Gdy z czasem Johanna się w nim zakochuje, uświadamia sobie, że miłość do niego naraża całą rodzinę na niebezpieczeństwo. Siostry zrobią wszystko, by ocalić ukochanych. Udowodnią hart ludzkiego ducha. Jeśli mają przetrwać w obozach koncentracyjnych w Ravensbrück i Mauthausen, muszą pokazać, że nawet w ciemności może zakwitnąć maleńkie ziarenko nadziei...

"Żyję, pomyślała. Teraz czuję, że żyję. Czy tak właśnie odczuwało się odwagę? Tę niezwykłą świadomość, poczucie czasu jednocześnie ulotnego i cennego, płynącego niczym woda, stale odmierzanego tykaniem, jak w zegarach ojca?"

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1320465667
Tytuł: Wybór sióstr
Autor: Hewitt Kate
Tłumaczenie: Napieralski Adrian
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-09-28
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 200 x 30 x 135
Indeks: 42901693
średnia 4,6
5
4
4
3
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
7 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
05-10-2022 o godz 13:43 przez: Tomasz Kosik
Kate Hewitt zdobyła moje czytelnicze serce swą wcześniejszą powieścią pt. „Dziewczyna z Berlina”. Drugą książką autorka umocniła moją miłość do jej twórczości. „Wybór sióstr” to powieść z wyjątkową historią. Zatem jeśli podczas wyboru lektury kierujecie się sercem, to koniecznie sięgnijcie po najnowszą powieść amerykańskiej autorki. „Wybór sióstr” to historia o potędze miłość, o odwadze. O tym, że mimo tragedii, to właśnie miłość daje nam nadzieję i siłę, aby przezwyciężyć wszelkie zło. Bez wątpienia autorka ponownie chwyta nas za serce, porusza, ale co najważniejsze daje wiarę w ludzi, ich serca i miłość wobec drugiego człowieka. A siostrzana miłość ma potężną, wyjątkową moc. Dowiodły temu trzy siostry – Johanna, Birgit i Lotte. I choć każda z nich jest inna, to ich miłość jest wzajemna. Każda z nich miała marzenia, które wojenna rzeczywistość zmiotła w pył. Johanna planowała zostać sekretarką. Birgitta zakochała się w Wernerze żołnierzu z Wermachtu. Lotta zaś chciała pójść do zakonu. Siostry miały różne plany, lecz to, co je łączyło to miłość. Siostry pracowały w zakładzie zegarmistrzowskim swojego ojca. Pomagały również swej matce w opiece nad domem. W ich rodzinie panowała miłość, a życie było niemal sielankowe. Wybuch II wojny światowej owy sielankowy i spokojny klimat zamienił w dramat – strach o życie najbliższych. Jednak to, co najważniejsze wojna nie zniszczyła miłości i więzi rodzinnych. Ona jest nierozerwalna, nie może jej zniszczyć żadna zła siła. Akcja powieści „Wybór sióstr” rozgrywa się w Austrii. Historia ukazuje losy sióstr nie tylko podczas II wojny światowej, lecz również przed jej wybuchem. Historia opowiedziana jest z perspektywy każdej z sióstr. Dzięki temu możemy spojrzeć na te wydarzenia z różnych punktów widzenia. Jednak najważniejsze jest to, że ich elementem wspólnym jest miłość, nadzieja oraz wsparcie w najtrudniejszych czasach – w czasach wojny. Pewnego dnia w zakładzie zegarmistrzowskim zatrudniony zostaje Franz, młody Żyd. Z czasem między nim a Johanną rodzi się uczucie. Czy jednak przetrwa próbę czasu? Ówczesna sytuacja związana z wybuchem II wojny światowej narażała całą rodzinę. Rodzinę, która jedna nie odwróciła się od tej miłości, lecz robiła wszystko, aby uczucie to przetrwało tę wielką próbę czasu. Bez wątpienia Kate Hewitt stworzyła poruszającą historię. „Wybór sióstr” to powieść głęboka, z przesłaniem oraz nadzieją i wiarą w ludzką życzliwość i miłość. Warto dodać, że autorka zauroczyła mnie nie tylko historią chwytająca za serce, lecz również wyjątkowym stylem. Lektura tej książki to emocjonalna podróż do ludzkich serc, pełnych odwagi i miłości, której nie może złamać wojenna rzeczywistość. Tę powieść polecam każdemu z nas! Książka „Wybór sióstr” ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
24-09-2022 o godz 14:45 przez: Dagmara Łagan, BooksCatTea
Obrazująca permanentny strach, stający się nieodzownym towarzyszem codzienności, obnażająca wyniszczającą duszę nienawiść, portretująca kontrastujące ze sobą oblicza miłości. „Wybór sióstr” to powieść niespiesznie tkana na tle narastających nacisków nazistowskiej ideologii, osadzanych seriami na ziemie austriackie. Wyraźnie zaakcentowana warstwa psychologiczna pozwala czytelnikowi zgłębić ludzkie emocje, przekonania i refleksje oraz odczuć uwidocznione na kartach powieści dramatyzm i okrucieństwo. Dostarcza wielobarwnej palety skrajnie jaskrawych emocji – wzbudza współczucie, trwogę, ale wznieca także trawiące ogniem żałość i wzburzenie. Ta historia podkreśla solidne spoiwa rodzinnych relacji, których siła i wytrzymałość, pokryte bohaterskim oddaniem i poświęceniem, stające się najjaśniejszym płomykiem nadziei, w którego cieple można się ogrzać i ukoić. Jednak to miłość stanowi fundament tej fabuły, nie tylko wynikająca z więzów krwi, ale przede wszystkim romantyczna, rodząca się subtelnie, stopniowo, ale niewątpliwie wbrew woli, na przekór zdrowemu rozsądkowi. Uczucie stanowiące jednocześnie synonimy szczęścia i niebezpieczeństwa, trudne i niewłaściwe względem wkradającego się chaosu wypaczającego wartości, nieodzowne prawa i priorytety. Skazana na klęskę, ale mimo to trwała i głęboka. Rozpisana na trzy siostrzane głosy treść przybliża w delikatny, ale tym samym kontemplatywny sposób kwestię wiary, która unaocznia dwa aspekty jej pojmowania – jako ratunek od utraty zmysłów w okresie nasączonym nieustanną niepewnością oraz jako brak złudzeń, poczucia znalezienia się w miejscu zapomnianym przez boga. Naznaczona poruszającą gamą impresji i odwagą historia nakreślona w „Wyborze sióstr” pozwala dostrzec przeobrażającą się sytuację polityczną Austrii w przededniu wojennej zawieruchy oraz zmiany zachodzące w charakterologicznych rysach głównych bohaterek – ta dobitna transformacja intensyfikuje doznania realnie wstrząsających wydarzeń, rozgrywanych na przestrzeni lat. To świadoma, w pełni przemyślana przez autorkę kreacja, sukcesywnie eskalująca emocjonalnym wydźwiękiem za sprawą zakończenia o ewidentnym posmaku goryczy, przyćmiewanym słodyczą upragnionej wolności, która długo będzie przenikać myśli odbiorcy – to kompozycja zdecydowanie nie do końca przewidywalna i jednoznaczna w oceanie pozycji o historycznym filarze. „Wybór sióstr” z pewnością odznacza się nietuzinkowością i nieszablonowością w zwieńczeniu losów doświadczonych jarzmem zniewolenia. Naprawdę warto!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-10-2022 o godz 10:46 przez: Ewelina
,,Wyjął z kieszeni trzy łodyżki szarotki, które zerwał nad ranem w drodze na Monchsberg (...)Teraz nie jesteście już siostrami Eder, tylko Siostrami Szarotkowymi! (...) I wtedy na scenę wyszły ich córki- trzy urocze, młode damy w tyrolskich spódnicach i kraciastych fartuchach, z jasnymi włosami i zaróżowionymi policzkami. Hedwig odniosła wrażenie, że patrzy na nie w zupełnie nowy sposób. Johanna, wysoka i silna, dwudziestoletnia i ciężko pracująca. Birgit, która wyglądała tak przyjaźnie, kiedy stała wyprostowana i patrzyła ludziom w oczy. I Lottie, kochana Lottie, dopiero szesnastoletnia, o skórze jak rosa i oczach błękitnych jak niebo w górze, gotowa dawać radość i rozrywkę, jakby pochodziła z zupełnie innego świata. Któż nie pokochałby Lottie?" Jak piękna to była historia wie tylko ten, kto poznał pióro pani Kate Hewitt. Napisała również książkę ,,Dziewczyna z Berlina" i to właśnie wtedy oczarowała mnie po raz pierwszy. Tutaj jak widzicie po cytacie, poznamy trzy siostry, które jak ogień, woda i powietrze są różne poprzez swoje charakterki. Najbardziej twarda i władcza jest tutaj Johanna. Bardzo chce się wyrwać z domu, by móc poznać przystojnego kawalera. Zanim jednak to się stanie, będzie z uporem przekonywała swoją matkę, by pozwoliła jej się uczyć. Pragnie zostać sekretarką i zarabiać własne pieniądze. Z cechami i zachowaniem bardzo przypomina swojego ojca. Birgita bardzo szybko zakochała się w Wernerze i nic nie stało wyżej niż miłość do niego. Z kolei Lotta była słodką istotką i nikt nie przypuszczał, że jej marzeniem będzie zakon. Czy jednak zdołała je spełnić? W momencie, kiedy wybucha wojna świat całkiem staje na głowie. Kobietom ciężko jest żyć w tym świecie, gdzie co rusz spotyka ich cierpienie. Johanna najbardziej narazi swoją rodzinę na niebezpieczeństwo, gdyż miłość, która w niej się zrodzi nie będzie mile widziana. Czy zatem będzie mogła liczyć na pozostałe siostry? Cudowna książka, która wyryje wam się w pamięci. Jest piękna jak uśmiech noworodka i smutna jak jego płacz. Historia opowiedziana przez narratora oczami postaci. Skok czasowy, który w pierwszej stronie ukaże ból rodzica. Szarotka, która stała się czegoś symbolem i pióro piękniejsze niż pierwszy wiosenny kwiat. Musicie poznać tę historię. Bardzo bardzo wam ją polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-09-2022 o godz 09:04 przez: Sandra Smolińska
Zapraszam Was dzisiaj na recenzje przedpremierową przepięknej książki, jest to wyjątkowa historia o sile sióstr. Ja wiem, że literatura wojenna nie jest dla każdego ale na tą pozycje warto zwrócić uwagę. Najnowsza książka Kate Hewitt „Wybór sióstr”, to niezwykle poruszająca historia, która opowiada losy rodziny Eder. Johanna, Birgit i Lotte Prowadzą spokojne życie w małym miasteczku w Austrii. Johanna pomaga matce w domu, Birgit prowadzi z ojcem warsztat zegarmistrzowski , najmłodsza zaś córka czuję powołanie do Boga. Europa każdego dnia ulega przemianom, według rządów Hitlera. Pewnego dnia w domu zjawia się młody mężczyzna Frank, który zostaje uczniem ojca. Między mężczyzną a Johanną zaczyna rozkwitać uczucia, lecz wtedy dziewczyna dowiaduje się że on jest Żydem, oboje zdają sobie sprawę jakie to jest niebezpieczne. Jednak dziewczyna jest ponad to, bo wychowana została w domu gdzie liczy się dobro, szacunek i miłość do drugiego człowieka. Po wybuchu wojny, już nikt nie jest bezpieczny. Lecz siła i determinacja sióstr będzie tak ogromna, że za wszelką cenę będą chciały ochronić zakochanych oraz siebie nawzajem. Czy im się to uda? Jaką drogą będą musiały przejść? Czy miłość umożliwi im przetrwanie wojny? Kochani, koniecznie przeczytajcie tą historię! Autorka napisała przepiękna książka, osadzoną w trudnych czasach, ale jakże pięknie pokazała walkę o lepsze jutro i o bliska osobę. Cała akcja tej książki dzieje się w Austrii oraz na terenie Niemiec, więc jest to trochę inne spojrzenie na temat II wojny światowej, lecz od razu Wam powiem, że wcale nie łatwiejsza niż te które znamy z naszego kraju. Bardzo się cieszę że mogłam przeczytać tą wyjątkową i wzruszającą historia, która pokazuje jak wiele jesteśmy w stanie wytrzymać do bliskiej nam osoby. Polecam Wam z całego serca tą książkę❤️.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
25-09-2022 o godz 20:46 przez: z ksiazka w plecaku
Współpraca: Wydawnictwo Filia Autorka, Kate Hewitt znana jest z poruszającej książki pod tytułem: „Dziewczyna z Berlina”. Tym razem również zabiera nas do czasów II Wojny Światowej, do Austrii. Poznajemy trzy siostry: Johanne, Birgite i Lotte. Każda z nich jest inna z charakteru i każda ma inne plany i marzenia. Johanna chciała iść do szkoły i uczyć się na sekretarką. Pomysł ten nie koniecznie spodobał się jej rodzicom. Lotta chciała być zakonnicą, a Birgite zakochała się w Wernerze, w żołnierzu Wermachtu. Młode kobiety pomimo swoich planów pracują u ojca w warsztacie zegarmistrzowskim oraz pomagają mamie w prowadzeniu domu. Pewnego dnia ojciec zatrudnia do swojego zakładu wyuczonego Żyda. Na początku Johanna ma o to żal do ojca, ale z czasem zakochuje się w Fraznu. W Austrii jak i na całym świecie dzieje się coraz gorzej i miłość młodych ludzi staje się zagrożeniem dla rodziny Szarotków. Do czego były zdolne siostry by ratować swoich ukochanych? Ile były w stanie poświęcić? „Wybór sióstr” to poruszająca opowieść o odwadze i wyborach trzech kobiet. Kobiet, które potrafiły poświęcić wszystko by ratować ukochane osoby przed nazistowskimi rządami. Jest to powieść o sile, okrucieństwie, bólu i cierpieniu. Jest to również powieść o nadziei. Autorka po raz kolejny napisała powieść, która wyciska łzy i rozdziela serce. Pokazuje nam jakim pięknym uczuciem jest miłość i ile dla niej można zrobić. Niestety w czasie wojny uczucie to było zakazane i nie raz bywało niebezpieczne. Jednak było siłą, dzięki której ludzie mogli zachować człowieczeństwo i przetrwać te ciężkie czasy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
26-09-2022 o godz 21:06 przez: pati9475
"Wybór sióstr" to historia Johanny, Birgit i Lotte, których spokojne życie jest zderzone ze zmianami, które wiążą się z rozpoczynającą się II wojną światową, a ich codzienność zostaje postawiona przed najcięższymi próbami... Nie zawsze przypadają mi do gustu powieści historyczne osadzone w czasach wojny - potrafią mnie zmęczyć, albo odrzucić. "Wybór sióstr" Hewitt jest natomiast takim przedstawicielem tego gatunku, który aż chce się czytać, nawet pomimo tej oczywistej, trudnej tematyki. Autorka świetnie oddaje realia okresu przedwojennego i wojennego. Akcja toczy się powoli,m ale napięcie i rosnące zagrożenie jest wyczuwalne. Z jednej strony mamy okazje doskonale poznać siostry, co jest tym ciekawsze, że mamy naprzemienną perspektywę każdej z nich, z a drugiej strony wszystkie ich plany, marzenia i sekrety są brutalnie zakłócone przez tragiczne zdarzenia. Emocje są tym, co wprost bije z kart książki i udziela się czytelnikowi w trakcie lektury. Chusteczki się przydadzą - ta historia chwyta za serce i wzrusza! Piękny styl języka i umiejętność przyciągnięcia uwagi czytelnika, poruszenia nim wewnętrznie i wzbudzenia refleksji. Za to szczególnie cenię ten tytuł i serdecznie go Wam polecam :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-10-2022 o godz 21:14 przez: Marusitestowanie
Jedna rodzina. Rok 1938, Austria. Trzy siostry. Trzy różne charaktery i trzy odmienne wybrane drogi. Co ich łączy? Z pewnością miłość do rodziny i chęć uchronienia swoich bliskich przed niewyobrażalnym złem nazistowskich rządów. Po raz kolejny Kate Hewitt odwzorowuje niewyobrażalny hart ducha i kobieca siłę. Jej bohaterki są niezłomne, a w całkowitej ciemności może zakwitnąć maleńkie ziarenko nadziei.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa The Cheat Sheet
4.6/5
35,64 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Tysiąc pocałunków
4.6/5
27,86 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Spirytystka
4.6/5
26,18 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Promyczek
4.6/5
25,89 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mój ostatni miesiąc
4.6/5
25,41 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Krzywda
4.7/5
29,14 zł
47,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Rzeźnik z Lyonu
4.8/5
29,14 zł
47,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Miliarder do wzięcia
4.4/5
35,02 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Projekt Riese
4.4/5
24,64 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Nie wiesz dlaczego
4.7/5
26,20 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Sekret sióstr
4.3/5
26,51 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gra
4.4/5
29,43 zł
47,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Idealna niania
4.6/5
27,17 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Nasza dziewczynka
4.6/5
30,34 zł
49,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego