Wojny Wikingów. Tom 2. Zwiastun burzy (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Anglia, dziewiąty wiek. Wessex, ostatnie wolne państwo Anglosasów pod rządami pobożnego króla Alfreda, walczy o przetrwanie, odpierając kolejne najazdy duńskich wikingów.

Uhtred z Bebbanburga, młody dziedzic ziem zajętej przez Skandynawów Northumbrii, nie wie, po której stronie walczyć. Z Duńczykami wiążą go przyjaźnie i pogańska religia. Z kolei saskiemu królowi Alfredowi przysiągł wierność… Od woli Uhtreda oraz jego poczucia lojalności będzie zależało, kto zwycięży w tej cały czas od nowa wybuchającej wojnie.

Losy Alfreda i Uhtreda ciągle się splatają, choć obaj nie są z tego powodu zadowoleni. Ale w ciężkich czasów sprzymierzeńców się nie wybiera. Czy jednak rozmodlony król jest w stanie zawierzyć jawnemu poganinowi? Tylko współdziałanie tych dwóch ludzi może zapewnić Anglii przetrwanie.

Tytuł: Wojny Wikingów. Tom 2. Zwiastun burzy
Tytuł oryginalny: Pale Horseman
Seria: Wojny wikingów
Autor: Cornwell Bernard
Tłumaczenie: Bełdowska Amanda
Wydawnictwo: Instytut wydawniczy Erica
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 560
Numer wydania: I
Data premiery: 2011-04-20
Rok wydania: 2011
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 203 x 38 x 139
Indeks: 60368836
 
średnia 4,3
5
7
4
3
3
1
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
12 recenzji
5/5
19-07-2017 o godz 16:13 jamar51 dodał recenzję:
Bernard Cornwell opowiada historię w niezapomniany sposób.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-09-2015 o godz 13:29 Mmsgw dodał recenzję:
Superrrr... Kolejna rewelacyjna książka tego autora .....
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
27-08-2015 o godz 14:50 erka dodał recenzję:
Anglia, dziewiąty wiek. Wessex, ostatnie wolne państwo Anglosasów pod rządami pobożnego króla Alfreda, walczy o przetrwanie, odpierając kolejne najazdy duńskich wikingów. Uhtred z Bebbanburga, młody dziedzic ziem zajętej przez Skandynawów Northumbrii, nie wie, po której stronie walczyć. Z Duńczykami wiążą go przyjaźnie i pogańska religia. Z kolei saskiemu królowi Alfredowi przysiągł wierność… Od woli Uhtreda oraz jego poczucia lojalności będzie zależało, kto zwycięży w tej cały czas od nowa wybuchającej wojnie. Losy Alfreda i Uhtreda ciągle się splatają, choć obaj nie są z tego powodu zadowoleni. Ale w ciężkich czasów sprzymierzeńców się nie wybiera. Czy jednak rozmodlony król jest w stanie zawierzyć jawnemu poganinowi? Tylko współdziałanie tych dwóch ludzi może zapewnić Anglii przetrwanie. Pojedynki, wizje pogańskich wieszczek, bitwy, zdrady i pościgi – oto świat bohaterów Zwiastuna burzy.Tyle dowiadujemy się z okładki. Cornwell to pisarz który potrafi jak mało kto wciągnąć czytelnika w swoją opowieść i jak za dotknięciem magicznej różdżki przenosimy się w odległe czasy na " długie łodzie Wikingów" Niesłychanie obrazowo opisane sytuacje to największy plus jego powieści. Język powieści nie jest przesadnie trudny, wszystko mamy jasno opisane, bez żadnych nie potrzebnych ozdobników, co nie znaczy, że jest prostacko. Mamy tu także ukazany konflikt chrześcijaństwa z pogaństwem, niestety na niekorzyść tego pierwszego. Przyjmowanie na siłę religii, nie skutkuje zazwyczaj niczym dobrym. Również bohaterowie przedstawieni w tej książce zasługują na uwagę i naszą sympatię. Myślę, że każdy kto lubi powieści tego typu powinien sięgnąć po cykl Wojny Wikingów. Ciemne wieki powiedziałby ktoś, ale jakże fascynujące!Polecam. Dziękuję Instytutowi Wydawniczemu Erica za udostępnienie mi tej pozycji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-08-2014 o godz 00:00 Purple dodał recenzję:
Doskonała powieść historyczna, drugi tom w niczym nie ustępuje poprzednikowi. Jest tutaj dużo akcji, plastyczności opisów. Cornwell jest po prostu znakomitym pisarzem który wyjątkowo odnajduje się w tego rodzaju tematyce. Bardzo dobrze się czyta, nie ma przestojów, a akcja wciąż zaskakuje.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
04-06-2013 o godz 00:00 Kerfi dodał recenzję:
Uwielbiam styl Bernarda Cornwella, jego książki to nie jakieś tam powieści historyczne lecz jak dla mnie prawdziwe perełki gatunku. Świetnie opisane walki i rewelacyjny sposób budowania akcji, do tego sugestywne opisy i cała galeria ciekawych postaci - tego się nie czyta, to się pochłania. Brawo dla autora!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-04-2013 o godz 14:20 Kirhan_san dodał recenzję:
Bernard Cornwell kolejny raz udowadnia czytelnikowi, że historia w niczym nie ustępuje fantastyce i podobnie jak baśniowy świat potrafi wciągnąć w wir przygody, uzależnić, rodzić bohaterów i epickie konflikty, zaś „Zwiastun Burzy” w pełni oddaje prawdziwość tej teorii. Jak widać, nie trzeba tworzyć nowych ras, szukać coraz to wymyślniejszych wrogów i obdarzać bohaterów nadprzyrodzonymi zdolnościami by porwać czytelnika i zafundować mu niezapomnianą przygodę. Naszą rzeczywistość użyźniły całe hektolitry przelanej w walkach krwi, zaś Cornwell na tej jakże urodzajnej ziemi zasadził swój ogród „Wojen Wikingów”. Wściekłość, furia, bezsilność i beznadzieja towarzyszą nam przez cały czas, a wszystkie te uczucia, które pierwotnie należeć musiały do Uhtreda, zdecydowanie znajdują swoje ujście w czytelniku, który nie pozostaje biernym obserwatorem zdarzeń, ale przeżywa je wraz z bohaterami. „Zwiastuna Burzy” się nie czyta, ale przeżywa.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
20-09-2012 o godz 17:45 Majka dodał recenzję:
Porywczy Uhtred już na samym początku powieści musi zetknąć się z przykrym rozczarowaniem. Mimo iż to on pokonał pod Cynuit Ubbę Lodbroksona, a tysiące żołnierzy może to poświadczyć, pobożny król Alfred wierzy wojownikowi Oddzie Młodszemu. Przybył on jako pierwszy przed oblicze władcy, przywiózł ze sobą chorągiew i topór pokonanego przeciwnika, klękając odmówił dziękczynną modlitwę i na dodatek obiecał wybudować kościół na osławionym wzgórzu. Zaś Uhtred, prawdziwy zwycięzca, zakłócił mszę krzykami i wywijaniem miecza tuż przed nosem monarchy. Nie dziwota więc, że Alfredowi na rękę jest wierzyć Oddzie – posłusznemu i pokornemu poddanemu. Jednak ich losy nieraz jeszcze splotą się ze sobą, a w końcowym rozrachunku, gdy życie Alfreda zawiśnie na włosku, to właśnie Uhtredowi przypadnie ratowanie swojego króla.
W powieści każdy znajdzie coś dla siebie, miłośnicy krwawych bójek, fani planowania i taktyki oraz Ci zainteresowani legendami nordyckimi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-05-2012 o godz 09:43 anetapzn dodał recenzję:
Ponownie przenosimy się wraz z głównymi bohaterami do IX wieku, do czasów owianych mrokiem i pełnych okrutnych zdarzeń oraz rozlewu krwi.Sposób narracji, jaki zastosował Cornwell, czyli ukazanie wydarzeń i rozterek Uthreda z jego punktu widzenia bardzo dużo wnosi do książki, dokładnie ukazuje przebieg wszystkich wydarzeń. Pozwala nam lepiej wczuć się w klimat epoki i wydarzeń, oraz poznać świat Uthreda,który już nie jest chłopcem ani młodzieńcem z I tomu cyklu, ale dorosłym mężczyzną. Postać Uthereda jest wspaniale narysowana, mogę śmiało napisać, że to istny majstersztyk. Ale nie jestem tym absolutnie zdziwiona, właśnie takie wyrażne zarysowanie sylwetki głównego bohatera przyciąga mnie do kolejnych powieści Bernarda Cornwella. Plusem książki jest także akcja, która toczy się błyskawicznie. Autor w niesamowicie plastyczny sposób opisuje bitwy, mamy nieodparte wrażenie uczestniczenia w toczących się walkach. Bernard Cornwell po raz kolejny udowodnił, iż jest
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-03-2012 o godz 18:16 Miqa dodał recenzję:
Tak jak i w poprzedniej części, głównym bohaterem jest poznany w „Ostatnim królestwie” Uthred z Bebbanburga, dziedzic ziem Northumbrii, Anglik, który został wychowany przez Duńczyków. Bardzo cieszyłam się na kolejne spotkanie z tym bohaterem, ponieważ zdążyłam go polubić. Król Alfred chce szerzyć wiarę chrześcijańską, która jest przeciwna pogańskim rytuałom w które wierzą Duńczycy. Rozejm między dwoma państwami staje pod wielkim znakiem zapytania. Utherd po raz kolejny stanie przed trudnym zadaniem – po której stronie walczyć? Po stronie Duńczyków, z którymi łączą go przyjaźnie i wspólna, pogańska religia, czy po stronie Sasów i króla Alfreda, któremu przysiągł wierność, a z którym dzielą go liczne antagonizmy? Zobaczcie sami jak ten spór rozwiąże młody wojownik!
Tytuł książki „Zwiastun burzy” ma duże znaczenie dla sytuacji, która jest wyraźnie odczuwalna nad Wessexem nad którym kłębią się czarne chmury. Czy będzie to ostateczny kres tego państwa?
POLECAM LEKTURZE :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-02-2012 o godz 08:38 zuzankawes dodał recenzję:
Cornwell to czarodziej słowa. Czytając książkę ma się wrażenie współuczestniczenia w czymś wyjątkowym. Jest coś niezwykle magicznego w tym, że czytelnik utożsamia się z bohaterem „Wojen Wikingów”, przyjmując jego każde zachowanie za naturalne i konieczne. Nawet, jeśli bez skrupułów łamie dane słowo, wyżyna pół wsi, zdradza żonę i nie dba o syna.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-09-2011 o godz 12:27 markietanka dodał recenzję:
"Zwiastun burzy" to drugi tom serii "Wojny Wikingów". Ponownie spotykamy się z sympatycznym Uthredem, teraz już 21-letnim mężczyzną, którego jako 10-latka porwanego przez Wikingów poznaliśmy w "Ostatnim Królestwie". Bretania cieszy się zwycięstwem nad Duńczykami, ale wojna jeszcze nie jest skończona.
Uthred jest rozdarty pomiędzy lojalnością i wiernością wobec Alfreda, a przyjaźnią i religią, która wiąże go z Duńczykami. Od jego woli i wyboru zależy, kto będzie ostatecznym zwycięzcą wojny. Co wpłynie na wybór Uthreda - serce czy rozum? Przeczytajcie sami ! Warto!

Prosty język, barwne opisy i ciekawe sploty akcji to wielkie atuty pisarstwa Bernarda Cornwella - dzięki niemu pokochałam powieść historyczną, którą najczęściej omijam, bo denerwuje mnie język, którym jest pisana.
Sposób, w jaki autor pokazuje uczucia, rozterki czy też bajeczne opisy bitew sprawia, że czujemy się jakbyśmy sami byli jednym z bohaterów. Cornwell daje nam czas na śmiech i zabawę, ale również na przemyślenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
06-07-2011 o godz 09:31 kasandra dodał recenzję:
Akcja zaczyna się w tym samym momencie,w którym zakończył się pierwszy tom.Ponownie przenosimy się w IX wiek,do czasów owianych mrokiem i pełnych okrutności oraz rozlewu krwi. W pierwszej części śledzimy losy małego chłopca Uhtreda,który zostaje porwany przez Wikingów i z dala od swojej ojczyzny jest wychowywany według odmiennych zasad.Ale w sercu tli się niepewność i próba zrozumienia kim tak naprawdę jest.Rozdarty między dwa różne narody będzie musiał opowiedzieć się po którejś ze stron a to z pewnością łatwe nie będzie.W drugim tomie będzie to doskonale widoczne.Mimo,że Duńczycy przegrali wojnę, krwawe walki wcale nie ucichły.Wszystko zależy od Uhtreda i od tego,co wybierze.Lojalność i wierność czy przyjaźń i religię?Serce czy rozum?Przekonajcie się sami czytając tę ciekawą i wciągającą książkę.Lektura pochłonęła mnie bez reszty i z niecierpliwością przerzucałam kartki.Dużo napięcia,szybkich zwrotów akcji i kolejne podboje oraz walki.Z pewnością nie będziecie się nudzić. Polecam!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

O autorze: Bernard Cornwell

Bernard Cornwell jest brytyjskim pisarzem mieszkającym na stałe w USA. Urodził się w 1944 roku. Najbardziej znany jako autor thrillerów oraz powieści historycznych. Na koncie ma kilkadziesiąt powieści, spośród których wiele trafiło na międzynarodowe listy bestsellerów. Najbardziej znany jako autor historycznych powieści prezentujących lody Richarda Shape'a, których akcja rozgrywa się w czasach napoleońskich. Pisze również m.in. o wikingach, czy poszukiwaniu Świętego Graala.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Sztuka sięgania gwiazd Parenti Chiara
4.1/5
28,62 zł
39,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Pomocnik kata Krajewski Marek
4.7/5
26,85 zł
39,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Oświęcim. Czarna zima Kącki Marcin
3.5/5
33,14 zł
49,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Faworyty Gretkowska Manuela
3.8/5
33,63 zł
49,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Jeśli zatęsknię Ficner-Ogonowska Anna
3.8/5
29,58 zł
44,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Tego ci nie powiedziałam Rimmer Kelly
4.2/5
28,34 zł
42,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Światło w środku nocy Moyes Jojo
4.2/5
34,49 zł
44,99 zł
premium 29,54 zł
Inne z tego wydawnictwa Magia polskich ziół Machałek Patrycja
0/5
30,44 zł
44,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Dżuma Camus Albert
3.8/5
19,33 zł
29,00 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Pomocnik kata Krajewski Marek
5/5
29,67 zł
44,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Profil mordercy Britton Paul
4.6/5
32,90 zł
44,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Trupia farma Bass Bill , Jefferson Jon
4.5/5
23,25 zł
39,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa W blasku słońca Kordel Magdalena
5/5
27,20 zł
39,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Cham z kulą w głowie Szczerek Ziemowit
3.7/5
33,56 zł
49,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Płomień pod moją skórą. After. Tom 1 Todd Anna
4.4/5
34,49 zł
44,90 zł
premium 29,60 zł
Inne z tego wydawnictwa Poczuj się jak w domu Ramstedt Frida
3.6/5
41,76 zł
59,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Tajemnica Złotych Wzgórz. Star Stable Dahlgren Helena
4.3/5
28,49 zł
36,99 zł
premium 27,06 zł
Inne z tego wydawnictwa Oskar i pani Róża Schmitt Eric-Emmanuel
4.6/5
12,91 zł
18,90 zł
premium

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.