Wisznia ze słowiańskiej głuszy (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 30,29 zł

30,29 zł 39,90 zł (-24%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Maludy Aleksandra Katarzyna Książki | okładka miękka
25,82 zł
asb nad tabami
Kielecka Katarzyna Książki | okładka miękka
31,50 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

W słowiańskim grodzie Szeligów nad Dnieprem żyła piękna Wisznia. W dziewczynie, o której krążyły pogłoski, że jest córką bogini Mokoszy, zakochał się Rua, wódz Hunów. Wkrótce Hunowie i Szeligowie dostali się do awarskiej niewoli. Rozpoczęła się długa, niebezpieczna tułaczka. Czy zwycięży zło zasiane przez bezwzględny lud Awarów? Pasjonująca, pełna przygód historia Wiszni jest wędrówką po terenach Rusi, Bizancjum i ziemiach, na których kiedyś powstanie państwo Polan. To burzliwy okres starć różnych światów i kultur. Rzeczywistość miesza się z legendą, w ludzkich duszach nienawiść walczy z miłością silniejszą od śmierci. Czas upływa, a świat zmienia się jak w dniu, gdy piorun poraził jedno ze świętych drzew Szeligów. Czy to znak, że nadchodzą nowe czasy?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Autor: Maludy Aleksandra Katarzyna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Szara Godzina
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 368
Numer wydania: I
Data premiery: 2019-05-29
Rok wydania: 2019
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 30 x 208 x 150
Indeks: 32091335
 
średnia 4,9
5
7
4
1
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
5 recenzji
4/5
21-06-2019 o godz 20:49 przez: ania7770
„Wisznia że słowiańskiej głuszy” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Aleksandry Katarzyny Maludy. Po przeczytaniu opisu książki, nie spodziewałam się, że będzie to powieść obyczajowa połączona z wątkami historycznymi. Pierwszy raz spotkałam się z taką konstrukcją książki, ale bardzo mi się spodobało takie rozwiązanie. Dodatkowo wprowadzenie baśni i mitów dodaje niezwykłego uroku całości. Czasami ciężko było mi czytać o sytuacjach, w których kobiety były poniżane i upokarzane. Autorka przeniosła nas do dalekiej przeszłości, gdzie takie rzeczy niestety wydawały się na porządku dziennym. Bardzo brutalny świat, w którym rządzą mężczyźni, a kobiety nie mają prawa głosu. Kobiety te nie mają łatwego życia, muszą na każdym kroku walczyć o swoje życie i żyć w cierpieniu. Tytułowa bohaterka, Wisznia, to bardzo silna i mądra dziewczyna. Mimo swego młodego wieku potrafi zawalczyć o siebie i nigdy się nie poddaje. Spotyka ją wiele okrucieństwa ze strony płci przeciwnej, a mimo to wciąż potrafi odnaleźć w sobie wolę walki i odwagę. Ale historia nie opowiada tylko o niej. Opowiada o walecznych i silnych słowiańskich Amazonkach. W tamtym świecie nie było dla nich miejsca. Każda miała się podporządkować i wykonywać to, co do niej należało. Według osobników płci męskiej, ich zadaniem było rodzenie dzieci, pracownie i usługiwanie mężczyzną. Najlepiej gdyby się nie odzywały i były uległe. Mężczyźni byli władcami, a kobiety ich służkami. Spotykały się z pogardą, brutalnością i zniewagą. Momenty takie wywoływały we mnie mnóstwo emocji. Nie sposób zapomnieć o tym, co kiedyś musiały znosić kobiety. Nigdy wcześniej nie czytałam o Amazonkach, więc z ogromną ciekawością śledziłam ich losy opowiedziane przez Aleksandrę Maludy. Język, jakim posługiwała się autorka jest zupełnie inny, od tego jaki zazwyczaj spotkałam w książkach. Wiele nieznanych przeze mnie słów zostało objaśnione, co bardzo ułatwia czytanie. Autorka postarała się bardzo, gdyż opowiedziana przez nią historia jest wiarygodna. Kobiety od lat musiały walczyć o równouprawnienie. Potrafiły znaleźć w sobie siłę, zaczęły się buntować i małymi krokami dążyć do wyzwolenia spod despotycznych rąk mężczyzn. W powieści ponadto ulokowane zostały nawiązania do legendy, które na pewno większość z nas zna, jak ta o Popiele czy królu Kruku. Stworzyły one dodatkowe urozmaicenie całej historii. Na pewnie czas sama przeniosłam się do świata, w którym panowały wierzenia i legendy. Powieści historycznych czytam bardzo mało. Nie jestem ich wielką miłośniczką. Raczej unikałam i przechodziłam obojętnie obok takich pozycji. Ta powieść zmieniła moje nastawienie na to co inne. Jeżeli ktoś lubi powieści historyczne to polecam bardzo. Jeżeli ktoś ich nie lubi, to również polecam. Myślę, że po tej lekturze mogą zmienić swoje nastawienie. Sama miło spędziłam czas wśród Słowian i ich legend.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-06-2019 o godz 21:52 przez: awiola
Nie słyszałam nigdy o słowiańskich Amazonkach, więc z ogromną fascynacją śledziłam losy Wiszni i pozostałych kobiet, które aby podczas niespokojnych czasów przetrwać w leśnej głuszy, wypracowały sobie zupełnie inny model przywództwa, czyli taki, w którym rządzą kobiety i to do nich należy ostatnie słowo. Ukazane przez autorkę przełamanie dominacji mężczyzn, która jak widać w historii Wiszni i innych kobiet, wyrażała się zbyt często w codziennym biciu, gwałtach i surowym poddaństwu, dla ówczesnych przedstawicieli płci męskiej było czymś nie do przyjęcia, co jawnie pokazuje przykład Wysza. Automatycznie więc nasuwa się pytanie - Czy od tego czasu coś zmieniło się w tak niesprawiedliwym porządku świata? "Wisznia ze słowiańskiej głuszy" to także historia o naszych przodkach, którym bliskie były znane nam współcześnie wartości. Mowa tutaj o prawdziwej miłości, ambicji, marzeniach i oczywiście szczęściu. Autorka dobitnie pokazuje, że pod tym względem nie różnimy się zbytnio od ludzi sprzed setek lat, aczkolwiek pewną konsternację mogą wywołać praktyki dotyczące pozbycia się dzieci, czy też okaleczenia mężczyzn, do których Aleksandra Katarzyna Maludy dość szeroko nawiązuje. W książce znaleźć można także nawiązania do znanych nam legend, jak chociażby o królu Kraku, królu Popiele, czy też królewnie Wandzie. Te postacie pojawiając się w fabule, nadają jej kolorytu poprzez połączenie podań i faktów historycznych. Taka zgrabna hybryda oraz dodanie do niej smaczków mitologii słowiańskiej pod postacią przeróżnych obyczajów i wierzeń, pozwoliła na ciekawe przedstawienie rysu tamtych czasów, tak różnych od dzisiejszych, a jednak pod wieloma względami nam bliskich. Od czasów pierwszych Polan, świat zmienił się diametralnie. Jak jednak pokazuje Aleksandra Katarzyna Maludy, pewne niezbyt chwalebne przyzwyczajenia i wypracowane zasady, nadal mają się bardzo dobrze. Warto poznać losy Wiszni i pozostałych kobiet, które pomimo wielkich krzywd, jakich doznały, potrafiły zawalczyć o swoją godność i niezależność. To dobra lekcja dla nas, współczesnych ludzi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-09-2019 o godz 23:21 przez: MIKA
W czasach gdy plemiona próbowały wyrwać puszczy choć skrawek ziemi by zasiać nań kilka ziaren, gdy rzeczywistość mieszała się z legendą a świat ludzi ze światem Bogów, żyła Wisznia. O dziewczynie mówiono iż jest córką bogini Mokoszy a znienawidzona przez bliskich jedyne oparcie miała w spokrewnionej Jadze. Niekiedy też Wisznia zanosiła swe modlitwy do Mokoszy a ona otaczała swą córkę boską opieką. Wisznia trudne miała życie lecz jej wewnętrzna siła sprawiła iż z czasem jej życie nabrało sensu. Znajdując posłuch wśród swoich ludzi stała się ich przewodniczką. "Wisznia" to opowieść o niezwykłej siłę słowiańskich kobiet. O ich cierpieniach, upokorzeniach ale i o niezwykłej determinacji do bycia kobietą, do miłości i szacunku. Na kartach książki doszukać się można wielu odniesień do historii Słowian, do legend i wierzeń. Wszystko to wplecione w opowieść o pięknej Wiszni... W opowieść nie pozbawioną wątku walki o miłość. Dla mnie to jedna z lepszych książek podejmujących temat Słowian. Wierzenia i obyczaje opisane tu zostały na tyle barwnie bym mogła przenieść się czytając w tamte czasy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-06-2019 o godz 09:44 przez: Anonim
Opowieść o Wiszni to kompendium wiedzy historycznej, to powieść fabularna obsadzona w czasach pierwszych Słowian. Opowieść utkana z pięknych słów, które czyta się jak bajanie najprzedniejszego barda. Niezwykle plastyczny język, barwne opisy i dialogi są składową tej książki. Autorka rzetelne przygotowała się do pisania, przebrnęła przez niezliczone tomy pozycji naukowych i kronik historycznych, które miały wpływ na to, w jakiej formie książka trafiła w ręce czytelników. A wiedzieć musicie, że znajdziecie tu i legendy o Królu Kraku, o Wandzie co nie chciała Niemca, o słynnych postrzyżynach, a także samym Królu Popielu. Jest tu też opowieść o kobietach, które gwałcone, bite i poniżane, pozostawione na łaskę losu potrafiły się podnieść i same stworzyć gród, który był wzorem do naśladowania. Mowa tu o kobietach niezwykle silnych fizycznie i psychicznie, ale też prawdziwych potworach, które napędzane chęcią zemsty dopuszczają się czynów złych i brutalnych.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-07-2019 o godz 09:38 przez: CherryBelle
Zapraszam: http://chbelleap.blogspot.com/2019/07/ksiazkowy-hit-w-sowianskim-grodzie.html Wisznia ze słowiańskiej głuszy, to książkowa perełka dla miłośników właśnie słowiańskich klimatów, powieść napisała polska pisarka Aleksandra Katarzyna Maludy. Koniecznie sięgnijcie po tę powieść, naprawdę warto, jest to doskonała podróż poprzez słowiański gród Szeligów nad wspaniałym Dnieprem, w którym żyje właśnie tytułowa, piękna Wisznia. Książkę pochłania się ekspresowo, momentalnie wciągając się w pełną przygód fabułę. Jasnowłosa Wisznia zachwyca urodą, wieść o jej pięknie niesie się wraz z głosami, iż jest ona córką bogini Mokoszy. Wielką miłością do niej zapałał wielki wódz Hunów, imieniem Rua. Niestety lud Awarów bierze w niewolę zarówno ludność z grodu Szeligów, jak i Hunów, rozpoczynają się wspólne starcia i walki, a ważną w nich rolę grają tu waleczne kobiety. Polecam z całego, słowiańskiego serca!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Tancereczka Parasiewicz Joanna
2.6/5
28,38 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Jednooki Kruk Georgson Sven
4.8/5
27,68 zł
36,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Sekret bodyguarda Maciejewska Marta
4.2/5
19,95 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Służąca Wierzchowska Weronika
4.5/5
32,22 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa W ślepym zaułku Szymańska Ewa
3.4/5
26,52 zł
36,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mistyfikator Parasiewicz Joanna
4.8/5
24,94 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Cytrusowy gaj Kielecka Katarzyna
4.4/5
19,95 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Tamtej nocy w LA Karst Iga
3.5/5
25,82 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa To się da! Sakowicz Anna
4.3/5
31,88 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Podróże serc Panasiuk Agnieszka
4.4/5
37,49 zł
42,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Gdy opadły emocje Krasińska Aneta
4.6/5
26,53 zł
29,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego