Wiosenne przebudzenie. Duchy minionych lat. Tom 1 (okładka  miękka, 02.2021)

Wszystkie formaty i wydania (5): Cena:

Sprzedaje empik.com : 32,98 zł

32,98 zł 44,90 zł *
* Porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Epicka opowieść o ludziach żyjących w latach siedemdziesiątych, epoce zmian wartości i nowego spojrzenia na świat. To kolejne pokolenie bohaterów uwielbianej sagi "Prawda zapisana w popiołach".

W Polsce nastała era Edwarda Gierka i czas prosperity za zagraniczne pożyczki oraz większe otwarcie na świat Zachodu. W RFN-ie dochodzi zaś do zamachu na izraelskich sportowców podczas igrzysk olimpijskich w Monachium. Europa Zachodnia zaczyna się zmagać z krwawym terrorem. W dorosłość wkraczają dzieci Błażeja, Szymka i Kuby. Dla nich wojna jest daleką przeszłością, jednak czy na pewno wszystkie demony tamtego czasu zostały pogrzebane?

Epicka opowieść o ludziach żyjących w latach siedemdziesiątych, epoce zmian wartości i nowego spojrzenia na świat. To kolejne pokolenie bohaterów uwielbianej sagi "Prawda zapisana w popiołach".

W Polsce nastała era Edwarda Gierka i czas prosperity za zagraniczne pożyczki oraz większe otwarcie na świat Zachodu. W RFN-ie dochodzi zaś do zamachu na izraelskich sportowców podczas igrzysk olimpijskich w Monachium. Europa Zachodnia zaczyna się zmagać z krwawym terrorem. W dorosłość wkraczają dzieci Błażeja, Szymka i Kuby. Dla nich wojna jest daleką przeszłością, jednak czy na pewno wszystkie demony tamtego czasu zostały pogrzebane?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1260000566
Tytuł: Wiosenne przebudzenie. Duchy minionych lat. Tom 1
Tytuł oryginalny: Duchy minionych lat. Tom 1 Wiosenne przebudzenie
Seria: Duchy minionych lat
Autor: Jax Joanna
Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A.
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 400
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-02-09
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 138 x 32 x 209
Indeks: 37226626
średnia 4,7
5
54
4
4
3
2
2
0
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
14 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
19-07-2021 o godz 16:48 przez: dandela | Zweryfikowany zakup
Przyszła! Jak zwykle nie można się oderwać od książli. To te lata, które już znam, tym bardziej chce się powspominać i - oczywiście - poznać losy dzieci i wnuków bohaterów poprzednich cykli tj. "Zemsta i przebaczenie" , "Zanim nadejdzie jutro" oraz "Prawda zapisana w popiołach". Bardzo ważna lektura, chciałabym, żeby te książki czytała nie tylko polska młodzież ale i starsi a także nieświadomi wielu spraw Europejczycy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-10-2021 o godz 07:16 przez: Dorota | Zweryfikowany zakup
Świetna książka, wciąga niesamowicie aż ciężko się oderwać . Czytając książkę całym sercem i umysłem jesteś w prezentowanej przez autorkę historii i zapominasz o otaczającym Cię świecie. Gorąco polecam !!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-07-2021 o godz 08:38 przez: damazprowincji | Zweryfikowany zakup
Jak zwykle fantastyczna książka od której nie można się oderwać. Warto przeczytać wcześniejsze tomy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-11-2021 o godz 23:37 przez: Iwona | Zweryfikowany zakup
Książki Pani Joanny kupuję dla Tatusia na wszystkie jego święta. Polubił bardzo pióro autorki .
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-02-2022 o godz 05:34 przez: karolina jankiewicz | Zweryfikowany zakup
Polecam 🙂 super się czyta , wciąga bardzo i czytam już drugi tom ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-04-2022 o godz 17:44 przez: magdusia90m | Zweryfikowany zakup
Joanna Jax. Kobieta wyjątkowa. Jej powieści są nie do podrobienia
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-06-2021 o godz 19:09 przez: AndżelikaMazur | Zweryfikowany zakup
Książki p. Joanny najlepsze. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-09-2022 o godz 05:49 przez: poganka | Zweryfikowany zakup
Ok.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-05-2021 o godz 15:17 przez: urszula_gala
Joanna Jax "Wiosenne przebudzenie" cykl Duchy minionych lat tom 1, Czytacie sagi rodzinne? Czy dzięki literackim spotkaniom online mieliście możliwość poznać nowych autorów, a potem również sięgnąć po ich książki? Lubię wielopokoleniowe powieści rodzinne, w których wydarzenia historyczne mają również wpływ na wykreowanych bohaterów. Joanna Jax jest moim ubiegłorocznym pandemicznym odkryciem. Autorka, o której wcześniej nie słyszałam, zainteresowała mnie swoją twórczością podczas jednego z wielu spotkań online. Niezliczona ilość odbywających się w sieci rozmów z pisarzami jest natomiast jednym z niewielu pozytywnych skutków wszelkich covidowych ograniczeń. Ponownie wracają bohaterowie, których mogliśmy poznać w poprzednich seriach autorki. Ja zaznajomiłam się z nimi dopiero w zeszłym roku, w "Prawdziwe zapisanej w popiołach", trzytomowej opowieści rozpoczynającej się w latach pięćdziesiątych i kontynuowanej do początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Tym razem obecni będą w czterech tomach, z których pierwszy pojawił się niedawno, a drugi wyjdzie lada dzień. Serii idealnej, moim zdaniem, dla wszystkich tych, którzy lubią osadzone w historii opowieści rodzinne z wyrazistymi postaciami i przywiązują się mocno do swoich bohaterów. Początek lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, czasy rządów Edwarda Gierka, niewielkiego polepszenia się zaopatrzenia w polskich sklepach, a także delikatnego otwarcia się Polski na Zachód. Dorastają również dzieci bohaterów poprzednich części, których historie zostaną coraz bardziej rozbudowane. Ciekawa byłam bardzo, jak potoczą się dalsze losy bohaterów, ponieważ ostatnią część "Prawdy zapisanej w popiołach" autorka zakończyła niezwykle dramatyczne, pozostawiając przy tym czytelników w niepewności. Seria jest jednak skonstruowana w taki sposób, że możliwe jest jej czytanie również bez znajomości poprzednich części. Najważniejsze wcześniejsze wątki mają bowiem swoje odniesienie w kolejnych tomach. Również ja musiałam sobie przez chwilę przypomnieć poprzednie dzieje bohaterów, tym bardziej że powojenne losy rozrzuciły ich w różne miejsca Europy. Atutem serii są jej nieidealni bohaterowie. Pełni dylematów moralnych, skrywający tajemnice z przeszłości, którzy muszą na każdym kroku dokonywać trudnych wyborów. Tak jak w poprzednich częściach, także i w tej pojawia się wydarzenie mające wpływ na historię świata, w którym swój udział mają również bohaterowie. Tym razem na pierwszy plan wysuwa się zamach na izraelskich sportowców przebywających na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium w 1972 roku. Nie obejdzie się również bez dalszego drążenia pozostawiających zadry w sercach wydarzeń z przeszłości, których tajemnice nadal nie są do końca wyjaśnione. A dziać się to będzie w klimacie lat siedemdziesiątych ze wszystkimi jego istotnymi elementami. Czekam już na ciąg dalszy. Na wplecione w opowieść przemiany ustrojowe? Może również na nowe oblicze poznanych już postaci?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-02-2021 o godz 15:46 przez: Joanna W.
"Pomożecie…" - to pamiętne słowo padło z ust nowego I sekretarza PZPR Edwarda Gierka podczas spotkania ze stoczniowcami w Gdańsku 25 stycznia 1971 roku. Wielu liczyło, patrząc na działania gospodarza Śląska, że przełożą się one na lepsze czasy dla całego kraju. Historia pokazała, że rozbudzone nadzieje umarły wraz z kryzysem gospodarczym w drugiej połowie gierkowskiej dekady. Joanna Jax ponownie zabrała czytelników w podróż w czasie i z właściwym sobie rozmachem zrobiła to w taki sposób, że zostaje on porwany w wir wydarzeń od pierwszej strony. Nakreślone jej ręką realia epoki ożywają w pamięci tych, których były udziałem, ale również tych, którzy o Gierku i jego rządach słyszeli jedynie na lekcjach historii. Choć akcja toczy się przede wszystkim w naszym kraju, to fabuła książki „Wiosenne przebudzenie" obejmuje także miasta poza granicami Polski, jak Londyn, czy chociażby Monachium. I tutaj wielkie ukłony w stronę autorki, która pokazała zamach na izraelskich olimpijczyków niejako zza kulis, wrzucając w wir ówczesnych wydarzeń swoich bohaterów. Wszyscy, którzy czytali już powieści autorki, wiedzą, że choć tło, jakie wybiera dla swoich książek, jest niezwykle ciekawe, to na pierwszym planie stawia bohaterów. W „Wiosennym przebudzeniu" to rodzina i relacje między poszczególnymi jej członkami stają się kluczowe. To na nich, i ich losach, autorka buduje fabułę, tworząc dość zawiłą siatkę powiązań. Momentami może się wydawać, że niektóre spotkania bohaterów są przypadkowe, ale autorka doskonale wie, do czego prowadzi postawienie ich na jednej drodze. Co więcej, były momenty, w których odnosiłam wrażenie, że niczym przebiegły los, chce im "zagrać na nosie". W "Wiosennym przebudzeniu" nie zabrakło również emocji. Bohaterowie zmagają się nie tylko z trudną codziennością, ale przede wszystkim z tajemnicami z przeszłości, które rzucają cień na życie wielu z nich. Miłość, namiętność, dylematy moralne, zemsta - te elementy sprawiają, że powieść Joanny Jax czyta się z wypiekami na twarzy. Podsumowując: Dla mnie nazwisko Gierek chyba już zawsze będzie kojarzyć się z rymowanką: „Chcesz cukierka? Idź do Gierka. Gierek ma, to ci da". Dzięki Joannie Jax moje postrzeganie tego okresu w historii naszego kraju na pewno nabrało barw, mimo że nie należał on do łatwych, a wyczekiwane "lepsze czasy" miały swoją cenę. Autorka świetnie wplotła tło wydarzeń w losy bohaterów, nie pozbawiając ich tym samym pierwszoplanowej roli. W moim odczuciu tytuł powieści ma znaczenie wielowymiarowe. Samo przebudzenie z powodzeniem odnieść można zarówno do nadziei na dobrobyt, po przejęciu rządów przez Gierka, jak i do wyjścia na światło dzienne tajemnic z przeszłości, które zmuszą wielu do otwarcia oczu i przewartościowania relacji z bliskimi osobami. A także do zemsty, której ziarno raz zasiane będzie kiełkować dopóty, dopóki nie zbierze swojego żniwa. Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy. Polecam! (NIEnaczytana)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
19-03-2021 o godz 18:32 przez: Nie tylko oksiążkach
RECENZJA 17\2021 „Wiosenne przebudzenie” – Joanna Jax I tom serii Duchy minionych lat Wydawnictwo: Videograf Liczba stron: 400 Premiera: 09.02.2021 r. Urzekają mnie historie, rozgrywające w minionym stuleciu, z bogatym tłem historycznym i realiami oddającym duchy minionych lat. Do jednej z książek, której akcja dzieje pod koniec XX wieku jest Wiosenne przebudzenie Joanny Jax. Akcja powieści przypada na lata 1972 i 1973, czyli czasy panowania Edwarda Gierka, dynamicznych zmian w jakości życia Polaków i wciąż obecnej przeszłości w sercach i życiu. Miałam już okazję poznać pióro autorki m.in. czytając serię „Córka fałszerza”, „Syn zakonnicy”, czy „Drugi brzeg”, dlatego z przyjemnością sięgnęłam po nową powieść. Po zapoznaniu się z losami bohaterów, czuję się zobowiązana uzupełnić wiedzę o ich wcześniejsze losy i zdążyć z lekturą do kontynuacji. Uczynię to z wielką przyjemnością! Joanna Jax prowadzi czytelnika przez opowieść o zwykłych ludziach, którzy doświadczają mniejszych, bądź większych dramatów, przeżywają chwile radości, stają przed nowymi wyzwaniami i powracają do nich duchy minionych lat. Raz są to gorzkie wspomnienia, mające swój wydźwięk w obecnym życiu, a raz koją poranione dusze, dając nadzieję. Bardzo podoba mi się sposób w jaki autorka kreuje bohaterów, wyrazistych, charakternych, których losy budzą przejęcie i sprawiają, że od lektury ciężko się oderwać. Język jakim się posługuje, tworzenie klimatu minionych dziesięcioleci, przenosi nas do lat 70. jeszcze nie tak odległych. Odpowiednie tempo akcji i jego zwroty, wielowątkowość i zaskakujące powiązania budzą emocje i nieodpartą potrzebę poznania wszystkich tajemnic i pragnień bohaterów. Po „Wiosenne przebudzenie” winni sięgnąć czytelnicy, zaczytujący się w sagach rodzinnych, gdzie losy bohaterów rozgrywają się w niedalekiej historycznej przeszłości. Joanna Jax to jedna z pisarek, której twórczość zasługuje na rozgłos i rosnące grono czytelników. Nie tylko potrafi zainteresować czytelnika swoją historią, ale także skutecznie wzbudza w nim emocje i zostawia z niedosytem oczekiwania na kontynuację!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-01-2021 o godz 19:22 przez: Katarzyna Zawistowska
Bohaterowie sag: Zemsta i Przebaczenie, Zanim Nadejdzie Jutro oraz Prawda Zapisana w Popiołach znowu są z nami! Joanna Jax jest cudowną pisarką, przenosi czytelnika w przeszłość, pozwala poznać bardzo ciekawe fakty, wiąże go z bohaterami swojej książki. Mamy tu tak fantastycznych facetów, że można by niektórych sprzedawać w katalogu ;) wszystkie postacie są bardzo realne, charakterne, denerwują czytelnika, martwią, nie dają spać. Nie wiem jak ona to robi, ale każda jej kolejna książka jest lepsza od poprzednich. Joanna Jax to moja ulubiona pisarka a zarazem nauczycielka historii. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-01-2021 o godz 19:20 przez: Katarzyna Zawistowska
Bohaterowie sag: Zemsta i Przebaczenie, Zanim Nadejdzie Jutro oraz Prawda Zapisana w Popiołach znowu są z nami! Joanna Jax jest cudowną pisarką, przenosi czytelnika w przeszłość, pozwala poznać bardzo ciekawe fakty, wiąże go z bohaterami swojej książki. Mamy tu tak fantastycznych facetów, że można by niektórych sprzedawać w katalogu ;) wszystkie postacie są bardzo realne, charakterne, denerwują czytelnika, martwią, nie dają spać. Nie wiem jak ona to robi, ale każda jej kolejna książka jest lepsza od poprzednich. Joanna Jax to moja ulubiona pisarka a zarazem nauczycielka historii. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-02-2021 o godz 12:42 przez: Adrianna
Kolejna powieść Joanny Jax, przy której serce przyspiesza. Ty razem pisarka osadziła akcję w czasach, które są mam już lepiej znane, wielu pamieta opisywane wydarzenia. Wydawałoby się, że wszystko co najgorsze już minęło, ale nic bardziej mylnego. Joanna Jax po raz kolejny pokazuje, że upiory historii i ludzka podłość nigdy nie zasypiają, a wielka miłość zdarza się rzadko. Doskonała historia, bardzo polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Joanna Jax

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego