Weinberg: Symponies Nos. 2 & 21 (CD)

Oferta ABE MEDIA : 126,00 zł

126,00 zł
InPost 11,99 zł
W magazynie ABE MEDIA
Wysyłka w 3 tygodnie

Oferta dvdmax : 127,64 zł

Wszystkie oferty

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Mirga Gražinytė-Tyla, litewska artystka i Dyrektor Muzyczna City of Birmingham, jest pierwszą kobietą dyrygentem, która dołączyła do firmy Deutsche Grammophon w czasie jej istnienia (120 lat).

Wiadomość o jej przyjęciu do CBSO trafiła do mediów w 2016 roku, gdy zaledwie kilka miesięcy po dołączeniu do orkiestry została jednomyślnie wybrana na stanowisko, które w przeszłości zajmowali Sir Simon Rattle, Sakari Oramo i Andris Nelsons. Od tamtej pory współpraca rozkwita, a charyzma i innowacyjność artystki zyskały uznanie krytyków.

Sunday Times napisał: „Mirga pokazała swoją pasję do różnorodnych stylów muzycznych, ze szczególnym upodobaniem mniej znanego repertuaru klasycznego”. Z kolei The Observer nazwał ją: „hipntyzującą i niemożliwą do powstrzymania”. Takie wyróżnienia to część tzw. „Mirgamanii” – termin stworzony przez brytyjską prasę, wynikający z ogromnego zainteresowania jej działalnością i niezwkle ciepłego przyjęcia przez publiczność, krytyków i media. 

Większość muzyków poproszonych o wskazanie największych kompozytorów XX wieku, wskazałaby Strawińskiego, Prokofiewa czy Ravela, ale Mirga Gražinytė-Tyla jest zdeterminowana, aby wzbogacić tę listę o Mieczysława Wajnberga. Litewska dyrygentka rozpoczyna swoją współpracę z Deutsche Grammophon wydaniem albumu poświęconego muzyce Wajnberga, którego uważa za „skandalicznie niedocenionego kompozytora”. Nagrała wczesną II Symfonię oraz jedno z jego ostatnich dzieł – XXI Symfonię „Kaddish” z orkiestrą Kremerata Baltica. W nagraniu XXI Symfonii wzięła udział również CBSO i Gidon Kremer. Sesję zrealizowano przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza.

Gražinytė-Tyla urodziła się w Wilnie w sierpniu 1986 r. Ukończyła dyrygenturę chóralną i orkiestrową na Uniwersytecie Muzycznym i Sztuk Pięknych w Grazu. Następnie kontynuowała studia w Lipsku, Bolonii i Zurychu. Przełom w jej w karierze nastąpił w 2012 roku, kiedy wygrała prestiżowy Nestlé and Salzburg Young Conductors Competition. W 2013 r. została mianowana Pierwszą Kapelmistrzynią Opery Berneńskiej, a od 2015 do 2017 r. była Dyrektor Muzyczną Salzburg Landestheater. Wzięła udział w programie Gustavo Dudamel Fellowship w Los Angeles Philharmonic w sezonie 2012-13, następnie przez dwa sezony pełniła funkcję dyrygenta-asystenta orkiestry, a w sezonie 2016-17 jako II dyrygent.

Spis utworów:

Mieczysław Weinberg (1919 - 1996)
Symphony No. 2 For String Orchestra, Op. 30
1. I. Allegro Moderato
2. II. Adagio
3. III. Allegretto

Symphony No. 21, Op. 152 „Kaddish“
4. I. Largo
5. II. Allegro Molto
6. III. Largo
7. IV. Presto
8. V. Andantino
9. VI. Lento

ID produktu: 1226687680
Tytuł: Weinberg: Symponies Nos. 2 & 21
Wykonawca: Grazinyte-Tyla Mirga
Dystrybutor: Universal Music Polska
Data premiery: 2019-05-10
Rok nagrania: 2019
Producent: Deutsche Grammophon
Nośnik: CD
Liczba nośników: 2
Rodzaj opakowania: Jewel Case
Wymiary w opakowaniu [mm]: 10 x 5 x 10
Indeks: 32650778
średnia 5
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez .

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego