Wędrująca Ziemia (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Oferta empik.com : 29,78 zł

29,78 zł 44,90 zł (-34%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 72 godziny
Produkt w magazynie Empiku
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Cixin Liu Książki | okładka miękka
29,78 zł
asb nad tabami
Gołkowski Michał Książki | okładka miękka
31,12 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 72 godziny

Liu Cixin to jeden z najważniejszych głosów w światowej literaturze science fiction. "Problem trzech ciał" jest pierwszą zagraniczną powieścią uhonorowaną Nagrodą Hugo, trylogia „Wspomnienie o przeszłości Ziemi” została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a twórcy Gry o tron tworzą na jej podstawie serial dla Netflixa. Oprócz wymienionych tytułów DW REBIS opublikował także powieści "Piorun kulisty" i "Era supernowej" tego autora.

"Wędrująca Ziemia" to pierwszy zbiór jego opowiadań, z których pięć zdobyło Chinese Galaxy Award. Klasyczne tematy, jak inwazja obcych, pierwszy kontakt z cywilizacją pozaziemską czy globalna katastrofa, ukazane są poprzez doznania ludzi i nawet w obliczu zagłady dają powiew nadziei i optymizmu. Autor zabiera czytelnika na krańce wszechświata i czasu, na spotkanie z najdziwniejszym przeznaczeniem, jakie można sobie wyobrazić. To hołd dla mistrzów SF, jak Clarke czy Asimov, a zarazem pełne melancholii i przesycone pragnieniem zrozumienia ludzkiej natury, napisane w niepowtarzalnym stylu opowieści. Na motywach tytułowego opowiadania w 2019 r. powstała chińska kinowa superprodukcja.

„Utwory Liu wywołują dreszcz podniecenia badaniem nieznanego i urzekają rozmachem […]Niezwykłe”.

„The New Yorker”

„Niesamowita, rewelacyjna. Tej książki nie można pominąć”.

„Kirkus Review”

„Wspaniały zbiór (…) Cixin Liu nadaje science fiction niepowtarzalny klimat”.

Gareth D. Jones, sfcrowsnet.info

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Wędrująca Ziemia
Autor: Cixin Liu
Tłumaczenie: Jankowski Andrzej
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Język wydania: polski
Język oryginału: chiński
Liczba stron: 496
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-10-27
Rok wydania: 2020
Forma: książka
Indeks: 36313976
 
średnia 3,5
5
2
4
4
3
0
2
0
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
6 recenzji
4/5
17-11-2020 o godz 14:58 erka dodał recenzję:
Liu Cixin to autor cyklu „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, a za pierwszy tom otrzymał nagrodę Hugo która po raz pierwszy została przyznana powieści w języku innym niż angielski. Kolejne jego dzieło to zbiór opowiadań. O książce możemy przeczytać, że: „Wędrująca Ziemia” to pierwszy zbiór j opowiadań Liu Cixina, z których pięć zdobyło Chinese Galaxy Award za najlepsze opowiadanie roku w Chinach . Klasyczne tematy, jak inwazja obcych, pierwszy kontakt z cywilizacją pozaziemską czy globalna katastrofa, ukazane są poprzez doznania ludzi i nawet w obliczu zagłady dają powiew nadziei i optymizmu. Autor zabiera czytelnika na krańce wszechświata i czasu, na spotkanie z najdziwniejszym przeznaczeniem, jakie można sobie wyobrazić. To hołd dla mistrzów SF, jak Clarke czy Asimov, a zarazem pełne melancholii i przesycone pragnieniem zrozumienia ludzkiej natury, napisane w niepowtarzalnym stylu opowieści. Na motywach tytułowego opowiadania w 2019 r. powstała chińska kinowa superprodukcja, dostępna na platformie Netflix. Chociaż trylogia o przeszłości Ziemi mnie nie kupiła, ten zbiór dostarczył mi dużo przyjemności z lektury. To dobra pozycja – dobrze pomyślana i dobrze napisana. Co prawda prozy Teda Chianga na tym polu nie bije ale zapewnia dobrą rozrywkę i porcję wyższych wartości. A to rzadko we współczesnym sf się zdarza.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-11-2020 o godz 20:47 w_i_o_l_a_a__ dodał recenzję:
Co łączy Baracka Obamę, Marka Zuckerberga i mnie? Otóż wszyscy jesteśmy fanami Cixina Liu. Moja fascynacja zaczęła się kilka lat wcześniej od trylogii "Wspomnienia o przeszłości Ziemi". Od bardzo dawna nic mnie aż tak nie poruszyło. Biorąc w ręce zbiór opowiadań "Wędrująca Ziemia" byłam pełna obaw, czy nie przeżyję rozczarowania, ale okazało się, że niepotrzebnie. To cudowna książka. Pod wieloma względami przypomina wspomnianą trylogię. Cixin Liu jest z jednej strony inżynierem, umysłem bardzo ścisłym, z drugiej oddanym idei komunistą. Oba aspekty wyraźnie rysują się na kartach jego twórczości. Język jest oszczędny, pozbawiony zbędnych ozdobników. Ludzkie emocje są ledwo zarysowane. Los indywidualny jest zawsze podporządkowany dobru wyższemu, czy to związanemu z kontynuacją gatunku, czy w ogóle życia i dalszej ewolucji. Bohaterowie są odważni, zdeterminowani i dalekowzroczni. Wydarzenia wydają się prawdopodobne i naukowo uzasadnione. Wszystko jest wyjaśnione, wytłumaczone i obliczone. I zupełnie brakuje jakiejkolwiek religii i metafizyki. Jestem pod wielkim wrażeniem wyobraźni autora. Pomysł uratowania Ziemi przed kosmiczną katastrofą przez przeniesienie jej do innego układu gwiezdnego wraz z podaniem szczegółowego grafiku przedsięwzięcia obliczonego na tysiące lat jest epicki. Inne nie są mniej błyskotliwe. To między innymi dokładny opis rozwoju cywilizacji, której cały kosmos zawierał się niedawno w jądrze planety, droga prostego chińskiego chłopa, półanalfabety, do zostania pierwszym człowiekiem, który odbył podróż międzygwiezdną, wizja ocalenia ludzkości przed unicestwieniem prowadząca przez genetyczne zmniejszenie nas do wielkości bakterii, czy absolutnie mistrzowski projekt podróży przez tunel wydrążony przez sam środek planety i wynikających z tego implikacji. A to dopiero początek. Opowiadania poruszają rozmachem, szczegółowością, a czasem nawet okrucieństwem, by razem tworzyć niezapomnianą podróż przez czas, przestrzeń i nieograniczony rozwój. Jest w nich hołd dla klasyków hard SF, jak Asimov czy Clarke. Nigdy nie przypuszczałabym, że Cixin Liu potrafi być zabawny. Jeśli poczucie humoru i autoironia jest miarą inteligencji, to obsadzenie siebie samego w głównej (i to jakiej!) roli jednej z historii jest miarą geniuszu. A swoją drogą ciekawe, skąd jego fascynacja mrówkami (bo dinozaurami to chyba z dzieciństwa). Liczę, że kiedyś się dowiem...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
11-11-2020 o godz 12:22 ammyslinska89 dodał recenzję:
Co łączy podróże do wnętrza Ziemi, najazd obcych i Bogów oraz morderczego wirusa komputerowego? Wszystkie są tematami z nowego tomu opowiadań mistrza twardego science fiction, Cixin Liu, zatytułowanego „Wędrująca Ziemia”. Autor oddaje hołd mistrzom gatunku takim jak Asimov, i podejmuje klasyczne już tematy w innym niż dotychczas wydaniu. Jak to w twardym SF bywa, nie ma tutaj miejsca na wymyślne techniki narracyjne czy zjawiska paranormalne. Twarda nauka stanowi podstawę działań bohaterów i wydarzeń we wszystkich opowiadaniach z tego zbioru. Jakkolwiek niektóre technologie w nich przedstawione są dla nas tak samo odległe, jak telefony komórkowe dla średniowiecznego chłopa, to wszystko zostało przedstawione w konwencji zbieżnej z obecnym stanem badań w dziedzinie fizyki czy chemii. Najwyraźniej widać to chyba w drugim opowiadaniu, „Góra”, w którym były himalaista spotyka się z przedstawicielem obcej cywilizacji. Kosmita opisuje swój świat, w którym cały jego gatunek spędził większość swojej egzystencji na próbach wydostania się z pustego jądra planety. Inne opowiadania skupiają się raczej na podróżach w kosmos, efekcie cieplarnianym czy błysku solarnym, i ich wpływowi na Ziemię i ludzką psychikę. Wtedy te historie stają się opowieściami o tym, że historia społeczeństw to nie historie jednostek. Indywidualizm jest w prozie Cixin Liu raczej niemile widziany; marzyciele, którzy chcieliby poprawić życie ogółu ludzkości - to już co innego. Przykładem jest pan Zhuang Yu który chce zmienić świat dzięki swojej technologii solarnej, został przedstawiony jako osoba, której wysiłki zostają nagrodzone. Natomiast w opowiadaniu pod tytułem „Kula armatnia” syn głównego bohatera zostaje okrzyknięty zbrodniarzem przeciwko ludzkości, gdy w realizacji swoich egocentrycznych pomysłów naraża ludzkie życie. W opowiadaniach wielokrotnie podkreśla się, że w przyszłości ludzie wyzbyli się takich „niskich” uczuć jak miłość czy potrzeba relacji międzyludzkich - bohaterowie tłumaczą to albo poczuciem ciągłego zagrożenia zniszczeniem całej planety, albo faktem, że technologia pozwoliła nam na takie zaspokojenie potrzeb, że te „prymitywne” zniknęły. Często dowiadujemy sę też, że ta szczęśliwość i błogostan są jedynie farsą i ułudą, tak jak na przykład w „Pożeraczach”. Innym motywem, który widzimy w opowiadaniach Cixina Liu jest to, że obcy odwiedzając nas, chcą sobie z tami „pogawędzić”. Nie jest to bynajmniej ironiczne - jak niegdyś greccy filozofowie przedstawiciele obych cywilizacji rozmawiając z ludźmi prowadzą dywagacje filozoficzne, ale też jak buddyjscy mnisi, opowiadają historię swojego świata i cywilizacji. Nie ma tutaj miejsca na tanie moralizatorstwo, raczej na refleksję nad ludzką naturą i naszymi, czasami mało szlachetnymi, popędami. Podsumowując, miłośnikom SF nie trzeba tej pozycji polecać, a wszystkich tych, którzy zaczynają przygodę z tym gatunkiem zachęcam do lektury - każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
03-11-2020 o godz 19:44 Łukasz Marciniak dodał recenzję:
W książce zawarto w sumie 10 opowiadań z gatunku science fiction, z których aż pięć zdobyło Chinese Galaxy Award za najlepsze opowiadanie roku w Chinach. Każdy z tekstów to niezwykła i ciekawa realizacja fascynujących i niecodziennych pomysłów. Dotyczą one głównie spotkań z obcą cywilizacją, ale przeczytamy także o tunelu w Ziemi łączącym Chiny z Argentyną, o nietuzinkowym pomyśle na przetrwanie ludzkości w obliczu katastrofy, czy o wyprawach wgłąb Ziemi. Autor porusza problemy, które podejmowało przed nim dziesiątki autorów, często nawet otwarcie do nich nawiązuje np. do Końca dzieciństwa Clarke'a, czy trzech praw robotów Asimova. Nie da się jednak ukryć, że w dużej mierze są to opowiadania, w które skupiają się na przedstawieniu danego pomysłu i jego naukowym wytłumaczeniu, a zdecydowanie mniej na snuciu rozważań na różne problemy i dylematy. W niczym to jednak nie przeszkadza, ponieważ jest to wciąż bardzo dobry zbiór opowiadań, który czytałem z prawdziwą przyjemnością. Jestem pod dużym wrażeniem wyobraźni i pomysłów autora, ponieważ wiele z zaprezentowanych tutaj historii jest niezwykle oryginalna i stanowi ciekawe podejście do poruszanego tematu. Nie ukrywam, że najbardziej z całego zbioru opowiadań byłem ciekawy tego tytułowego, czyli Wędrującej Ziemi. Naukowcy odkrywają, że fuzja w Słońcu zaczyna gwałtownie przyspieszać, co w ciągu kolejnych kilkuset lat doprowadzi do błysku helowego i przekształcenia się Słońca w czerwonego olbrzyma, co doprowadzi do zniszczenia planet wewnętrznych Układu Słonecznego. W tym celu ludzkość przygotowuje Ziemię do podróży do układu Alfa Centauri, budując ogromne silniki na jej powierzchni. Już od samego początku przeżyłem duże zaskoczenie, ponieważ historia tutaj przedstawiona jest bardzo różna od ekranizacji dostępnej na Netflixie. W filmie z oryginału zaczerpnięto sam pomysł na przemieszczenie Ziemi do innej galaktyki, ale cała reszta jest zdecydowanie inna. W opowiadaniu mamy bowiem możliwość zobaczenia jak wyglądały poszczególne etapy przygotowania Ziemi do tej niezwykłej podróży, z jakimi trudnościami musieli borykać się ludzie na każdym etapie i jakie były tego konsekwencje. Cała wymowa opowiadani zaś to alegoria do współczesnej sytuacji, jakże aktualna w 2020 roku. Ludzie przestali wierzyć naukowcom i autorytetom, a ufają osobom, które nie mają kompletnie o danym temacie pojęcia, tworzą teorie spiskowe i kłamstwa, które stopniowo przegrywają z prawdą. Smutne, ale jakże prawdziwe... Wędrująca Ziemia to zbiór dziesięciu opowiadań science fiction, autorstwa Liu Cixina. Autor porusza tutaj bardzo wiele odmiennych tematów, które głównie koncentrują się na spotkaniach z obcymi cywilizacjami, ale nie tylko. To pokaz niezwykłej wyobraźni i nietuzinkowego podejścia do wielu tematów. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-11-2020 o godz 10:17 Paweł Wróbel dodał recenzję:
kolejna część, która jest równie wciągająca jak poprzednie
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
27-10-2020 o godz 07:36 Wkp dodał recenzję:
SŁOŃCE CHIN Cixin Liu to nie tylko gwiazda chińskiej fantastyki (choć, odnosząc się do tytułu jednego z jego opowiadań, należałoby go nazwać Słońcem Chin), ale też – a raczej przede wszystkim – jeden z najlepszych współczesnych pisarzy uprawiających ten gatunek. Jego wyśmienita trylogia „Wspomnienie o przeszłości Ziemi” i dwie udane powieści wydane na polskim rynku pokazywały na co go stać. Ale równie dobrze pokazuje to niniejsza antologia zbierająca opowiadania Liu, które prezentują nam całe spektrum jego możliwości. Niniejsza książka składa się z dziesięciu opowiadań, w których autor porusza tematykę przyszłości. Globalna katastrofa, inwazja obcych czy spotkanie z kosmitami to najbardziej intersujące go elementy. Wybierzcie się na kosmiczną wędrówkę razem z… Ziemią. Poznajcie nowoczesną klątwę. Czy odkryjcie świat, w którym nie ma już zagrożenia nuklearnym konfliktem. A to tylko kilka z atrakcji, jakie czeka na Was w tym zbiorze. Cixin Liu to pisarz, który miewa absolutnie fascynujące pomysły. Niby proste, ale w swej prostocie genialne. Niby czasem wtórne, ale jakże świetnie wykonane. Niby mocno oderwane od ziemi, rzucające bohaterów i nas w podróż do miejsc i rzeczywistości skrajnie dla wszystkich odległych, a jednak bliskie człowiekowi. I to właśnie jest największa siła jego literatury, którą docenią chyba nawet ci, stroniący od dobrej literatury. Dla mnie fantastyka zawsze była czymś, co powinno pobudzać fantazję, ale i skłaniać do myślenia. Jednocześnie pragnąłem zawsze by jednak pozostawało to realistyczne, bo może i czasy się zmieniają, zmienia się mentalność, ale pewne punkty wspólne pozostają zawsze. I Liu zdołał mi dostarczyć to, jednocześnie oferując to na naprawdę znakomitym poziomie literackim. Jego książki były pełnymi epickości historiami, które fascynowały zarówno wielkimi sprawami, jak i dobrymi detalami (pamiętacie scenę z mrówką wędrującą po napisie?). bałem się, że zabraknie tego w krótkich tekstach, ale nic bardziej mylnego. Liu oferuje tutaj to, co w jego twórczości najlepsze. Nie ma co prawda tego rozbuchania, ale jest klimat, akcja, pomysły i bohaterowie, którzy są ludzcy, krwiści i zapadający w pamięć. A wszystko to podane znakomitym stylem, który czyta się lekko, szybko i przyjemnie, ale ma też należytą wagę. I jest też przesłanie. A także pewnego rodzaju pociecha, bo nawet w ponurym tunelu mrocznych wizji tkwi światełko, które może być wybawieniem. Ale czy z niego skorzystamy? Takie zwrócenie nam uwagi na różne problemy, jakie serwuje nam Liu może być ku temu pierwszym krokiem. Przede wszystkim jednak jest to po prostu wyśmienita literatura science fiction i jeśli cenicie dobre lektury, koniecznie powinniście „Wędrującą Ziemię” poznać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Pakiet: Kroniki Diuny Herbert Frank
4.4/5
168,99 zł
199,00 zł
160,54 zł
Inne z tego wydawnictwa Zabić drozda Lee Harper
4.4/5
25,15 zł
37,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dolina Minier Bernard
4.3/5
29,78 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Siła nawyku Duhigg Charles
4.3/5
35,15 zł
49,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Muzeum luster Montero Manglano Luis
4.7/5
30,17 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Złodziejki Świąt Cygler Hanna
4.1/5
26,46 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa 7 nawyków skutecznego działania Covey Stephen R.
4.2/5
39,99 zł
44,90 zł
37,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Niewidzialny front Rezydent Tomasz
4.7/5
26,46 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mój Michael Oz Amos
5/5
29,67 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Nic bez ryzyka Archer Jeffrey
4.2/5
25,10 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1 Herbert Frank
4.6/5
58,99 zł
69,90 zł
56,04 zł
Inne z tego wydawnictwa Kwiaty dla Algernona Keyes Daniel
4.8/5
27,48 zł
39,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Era supernowej Cixin Liu
3.8/5
27,77 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Piorun kulisty Cixin Liu
4.5/5
30,99 zł
34,90 zł
24,79 zł
strona produktu - rekomendacje Odzyskanie czasu Baoshu
3.8/5
30,99 zł
34,90 zł
29,44 zł
strona produktu - rekomendacje Ostatnia Imperoks Scalzi John
4.3/5
26,70 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Trzynastka Morgan Richard
0/5
31,12 zł
45,00 zł
strona produktu - rekomendacje Ognisty deszcz Watts Peter
4.8/5
32,44 zł
49,00 zł
strona produktu - rekomendacje Vulkan żyje Kyme Nick
0/5
32,79 zł
48,00 zł
strona produktu - rekomendacje Ocalić przyszłość Osłowski Ireneusz
4/5
38,49 zł
42,99 zł
36,56 zł
strona produktu - rekomendacje Fantastyczne opowieści wigilijne Opracowanie zbiorowe
4/5
30,47 zł
45,00 zł
strona produktu - rekomendacje Nimfa Konefał Andrzej
0/5
29,49 zł
35,00 zł
28,01 zł
strona produktu - rekomendacje Hyperion Simmons Dan
4.7/5
32,74 zł
49,00 zł
strona produktu - rekomendacje Księga magii Opracowanie zbiorowe
4/5
40,06 zł
59,90 zł
strona produktu - rekomendacje Imperium w płomieniach Scalzi John
4/5
35,49 zł
39,90 zł
33,71 zł
strona produktu - rekomendacje Piąta siła Rutkowski Piotr
4.5/5
51,99 zł
58,00 zł
49,39 zł
strona produktu - rekomendacje Błyszczące sześciany Carster Dex
5/5
33,99 zł
37,99 zł
32,29 zł
strona produktu - rekomendacje Imperium chmur Dukaj Jacek
5/5
37,99 zł
44,90 zł
36,09 zł
strona produktu - rekomendacje Sybirpunk 3 Gołkowski Michał
4.8/5
31,12 zł
44,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.