#Wawskie14 (okładka  miękka, 2017-09)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Warszawa, rok 2014. Niemcy od kilku lat okupują polską stolicę. Po ulicach krążą patrole, a akty terroru i brutalne represje na obywatelach miasta stały się codziennością. Cały zachodni świat nie robi nic, by wyrwać Polskę z rąk okupanta.

Do Warszawy zbliża się Armia Czerwona. Udręczona stolica ma nadzieję na odzyskanie wolności, a Armia Krajowa przygotowuje się do powstania. Na Facebooku, Twitterze i Instagramie pojawiają się relacje ukazujące to, co się dzieje w kraju nad Wisłą. Do reszty świata zaczyna docierać, jaki los zgotowali warszawiakom Niemcy.

 Polacy szykują się do ostatecznej rozgrywki. Jaki będzie jej finał?

Jakub Pawełek znany jako autor współczesnych powieści wojennych podejmuje temat Powstania Warszawskiego i szuka odpowiedzi na pytanie, czy jego pokolenie zachowałoby się podobnie do pokolenia Kolumbów. Jak wyglądałby powstańczy zryw w czasach Internetu i mediów społecznościowych?

ksiazka


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: #Wawskie14
Autor: Pawełek Jakub
Wydawnictwo: Warbook
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 400
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-09-27
Rok wydania: 2017
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 207 x 144 x 28
Indeks: 22726025
średnia 3,5
5
4
4
1
3
4
2
1
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
6 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
2/5
13-05-2022 o godz 14:03 przez: Adam Kołtys | Zweryfikowany zakup
Mało realistyczne w narracji. Słaba logika...... takie SF na siłę, mnie się nie podobała treść.....
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-10-2017 o godz 11:38 przez: Maciej Zawadzki | Zweryfikowany zakup
Ot tak.... nowatorsko ale fajnie
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
31-07-2018 o godz 15:43 przez: Sylwia
Warszawa, rok 2014. Niemcy od kilku lat okupują polską stolicę. Po ulicach krążą patrole, a akty terroru i brutalne represje na obywatelach miasta stały się codziennością. Cały zachodni świat nie robi nic, by wyrwać Polskę z rąk okupanta. Do Warszawy zbliża się Armia Czerwona. Udręczona stolica ma nadzieję na odzyskanie wolności, a Armia Krajowa przygotowuje się do powstania. Powstanie Warszawskie jest w historii Polski bardzo ważnym wydarzeniem, dlatego cieszę się, że autor swoją książkę zadedykował Polakom Walczącym. Czy byliby z niej dumni? W moim odczuciu niekoniecznie jednak od początku. Od roku 1944 militarnie wiele się zmieniło, postęp technologiczny nie ominął i tej – ważnej przecież – dziedziny, jaką jest broń. Jednak podczas lektury miałam wrażenie, że wojnę wygrywa się, robiąc selfi czy stylizowane sesje z Powstańcami i wrzucając filmiki na konta FB i IG. Pewnie, że media społecznościowe czy ogólnie internet to potężna broń. Tysiące obserwujących może dawać złudne poczucie przynależności do całego świata, że pomoc jest na wyciągnięcie ręki. Jednak to tak nie działa. Zgadzam się z autorem tylko w jednej kwestii – do ostatecznego wyniku konfliktu zbrojnego w dużej mierze mogą się przyczynić hakerzy. Osoby, które znają najbardziej niedostępne zakamarki sieci, dla których nie istnieją hasła nie do złamania, bariery nie do przekroczenia, oni mogą być naprawdę niebezpieczni. Hakerzy tak – blogerzy modowi już niekoniecznie. Nie ukrywam, że momentami było mi ciężko przebrnąć przez #WARSZAWSKIE14, ciekawie zaczęło się robić mniej więcej od 250 strony, kiedy do Powstańców przyłączają się berlingowcy i pojawia tajemniczy oddział „Czaszek”. Jest to już ponad połowa książki, więc walki przybierają na sile, pojawiają się rozłamy i zdrady. Samych Powstańców dopada zniechęcenie, pytania: Czy było warto? Po co? Dylematy młodych ludzi, którzy z jednej strony chcą wolnej Polski, a z drugiej chcą żyć jak do tej pory – chodzić do pracy, w spokoju spędzać popołudnia, kochać. Jakub Pawełek to autor, który w moim odczuciu pisze dla młodzieży, dla osób, które kolokwialnie mówiąc rodzą się z telefonem w ręku. Z drugiej strony #WARSZAWSKIE14 przepełnione jest brutalnymi scenami, takimi, które u mnie wywoływały gęsią skórkę. Dlatego otwartym pozostaje pytanie, czy taką książkę powinien czytać nastolatek, który dopiero się rozwija i poznaje historię swojego państwa? Co on z niej zrozumie i jak zinterpretuje bunt w Warszawie?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
01-08-2018 o godz 11:38 przez: Andżelika
Znając historię Powstania Warszawskiego dziwnie czytało mi się o wojennej Warszawie w dobie najnowszych zdobyczy technologicznych. Kiedy każdy walczy o przetrwanie, Katarzyna marzy aby mieć w posiadaniu najnowszy model telefonu, który ma umożliwić jej jeszcze lepsze wpisy na jej blogu. Przede wszystkim najważniejsza dla niej jest liczba obserwatorów w mediach społecznościowych. Głównymi bohaterami są Julia, działająca w AK oraz Damian, który pragnie jedynie bezpiecznie dotrwać końca wojny. Ich losy w pewnym momencie splatają się i razem stają do walki w powstaniu warszawskim. Każde z nich miało inną motywację, aby walczyć z Niemcami. Czy idee, które wyznawali były dobre? Nie wiem. Ile ludzi, tyle pomysłów, aby uczestniczyć lub nie uczestniczyć w powstaniu. Nie brakuje tu motywów nienawiści do okupanta, chęci zaistnienia w mediach społecznościowych czy też patriotyzmu. Nie mogę zrozumieć, jak ci młodzi ludzie potrafili po zakończonej walce zrobić sobie zdjęcia na polu boju i natychmiast zamieścić je w portalach społecznościowych i blogach. Chyba jest to znak naszych czasów, że o każdym wydarzeniu, którego jesteśmy uczestnikami natychmiast informujemy użytkowników w sieci internetowej. Swój wkład w rozgrywki z okupantem mają na pewno hakerzy, którzy potrafili zdobyć każdą informację o poczynaniach wroga a zarazem utrudnić mu działanie na swoich serwerach. Autor zwraca nam uwagę, że siła internetu jest ogromna, potrafi kształtować opinię publiczną czego dowodem jest nagłośnienie działań powstańczych przez Katarzynę - znaną blogerkę. Jednakże kij ma zawsze dwa końce i fala hejtu potrafi zniszczyć nawet najlepszy pomysł, o czym mogła się ona przekonać. W książce o tematyce wojennej nie zabrakło również scen z mordowania ludności cywilnej czy gwałtów na kobietach i dzieciach przez okupanta. Sceny bardzo drastyczne, trudne do wyobrażenia sobie, że człowiek jest zdolny do zadawania takiego cierpienia drugiemu człowiekowi
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
11-11-2017 o godz 00:36 przez: behapowiec
Niestety, ale ta książka odstaje totalnie od poziomu jaki dotychczas reprezentował autor w swoim poprzednich publikacjach. Dopasowanie Powstania do czasów współczesnych kompletnie mi w tej książce nie pasowało... Jakieś dziwne, niewyjaśnione do końca wątki (np. Czaszki). Przeczytałem, bo liczyłem na jakieś nowatorskie zakończenie... Ale tego nie było... Mam nadzieję, że ta książka była "chwilową niedyspozycją" Autora i wróci on w następnych książkach do swojego poprzedniego poziomu...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-02-2018 o godz 16:57 przez: Bartek
Podoba mi się przeniesienie Powstania do czasów współczesnych (dodanie współczesnego krajobrazu stolicy, technologii itp.), jednocześnie nie ingerując w samą historię i zakończenie Powstania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Ostatni nielegał Foks Robert
4.3/5
28,37 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Most we mgle Ciszewski Marcin
4.5/5
28,75 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Trzecia rewolucja Wolff Vladimir
4.8/5
29,61 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Kontroler Zieliński Wojciech
4.2/5
24,22 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Banita Zieliński Wojciech
4.7/5
27,93 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Tygrys i Smok Wolff Vladimir
4.9/5
25,49 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Bez pardonu Iwan Krzysztof
4/5
25,81 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Stan wyjątkowy Ogdowski Marcin
4.1/5
25,49 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zemsta 2020 Langer Antoni
4.6/5
26,31 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa www.1939.com.pl Ciszewski Marcin
4.7/5
26,18 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mróz Ciszewski Marcin
4.8/5
23,22 zł
36,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Deszcz Ciszewski Marcin
4.7/5
25,78 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa www.1944.waw.pl Ciszewski Marcin
4.7/5
26,18 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Invictus Ciszewski Marcin
4.6/5
29,01 zł
44,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego