W cieniu Everestu (okładka  miękka, 11.2020)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Oferta empik.com : 26,87 zł

26,87 zł 42,99 zł (-37%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

W cieniu Everestu

Magda Lassota

Polska ma długą tradycję związaną ze wspinaczką wysokogórską. Znakomici polscy himalaiści zdobywali szczyty Korony Ziemi zarówno latem, jak i zimą, pokonując siły natury i własne słabości. O takich jak oni traktuje książka Magdy Lassoty pod tytułem W cieniu Everestu. Nie jest to jednak lektura kierowana wyłącznie do miłośników himalajskich szczytów i ich zdobywania.

Sukcesy okupione wielkim poświęceniem

Jaka jest prawdziwa cena tego, by poczuć się królem świata, stojąc na szczycie Mount Everestu? Co właściwie muszą poświęcić ludzie, którzy wybierają się na najwyższą górę kuli ziemskiej? Magda Lassota postara Ci się to przybliżyć, pisząc książkę uświadamiającą Ci, jak w rzeczywistości wyglądają ekstremalne wyprawy w Himalaje.

To nie wycieczka, na którą może wybrać się każdy. Za chwilę euforii na szczycie można zapłacić najwyższą cenę. Sama autorka na potrzeby zgromadzenia wiarygodnego materiału do swojej pozycji spędziła aż 2 miesiące w bazie pod Mount Everest. Miała okazję przyjrzeć się bliżej temu, jak funkcjonuje się na wysokości ponad 5000 m n.p.m i kim są ludzie, którzy na różnych etapach swojego życia i historii świata znaleźli się w cieniu Czomolungmy.

To mężczyźni i kobiety w różnym wieku, zarówno profesjonaliści w dziedzinie wspinaczki wysokogórskiej, jak i amatorzy, którzy zamarzyli o zdobyciu najwyższego szczytu świata. Po co to robią? Co popycha ich do działania? Pieniądze, ambicja, pasja, a może coś zupełnie innego? Tego również dowiesz się z książki Magdy Lassoty.

Mity o Evereście

Co pewien czas pojawia się w mediach społecznościowych informacja, że na szczyt Mount Everest trudno się dostać, ale nie z powodów oczywistych – wysokości, trudnych warunków, śniegu czy oblodzenia, ale… kolejek. Autorka W cieniu Everestu rozprawia się z mitami dotyczącymi najwyższej góry świata. Ile prawdy jest w doniesieniach o tym, że ciała niedoszłych zdobywców Everestu pozostały na górze i można je zobaczyć podczas wspinaczki? Czy himalaiści rzeczywiście doświadczają gorączki Everestu?

Publikacja jest tym bardziej interesująca, że zawiera wnioski, które zostały wysnute przez autorkę na podstawie wielokrotnych rozmów prowadzonych ze wspinaczami i z uczestnikami wypraw – Szerpami, lekarzami, ratownikami i przewodnikami. Stara się pomóc nam zrozumieć, na czym polega tkwiąca w Evereście magia, która sprawia, że jak magnes przyciąga on potencjalnych jego zdobywców.

ID produktu: 1247526515
Tytuł: W cieniu Everestu
Autor: Lassota Magda
Wydawnictwo: Wydawnictwo SQN
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 416
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-11-12
Rok wydania: 2020
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 215 x 38 x 154
Indeks: 35910626
średnia 4,8
5
146
4
15
3
5
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
45 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
31-10-2021 o godz 09:33 przez: Calarand | Zweryfikowany zakup
O samej treści książki napisano już wiele recenzji, więc tylko dołączę do nich moją skrótową opinię: "W cieniu Everestu" jest interesującym i zupełnie nowym spojrzeniem od wewnątrz na tzw. Himalaizm komercyjny i jest to pozycja absolutnie warta przeczytania. Chciałabym szerzej wypowiedzieć się o formie w jakiej książka została wydana, bo w tym aspekcie wydawca zawiódł na całej linii. Celem wyprawy M. Lassoty było stworzenie fotoreportażu i faktycznie, książka wzbogacona jest licznymi wysokiej jakości fotografiami. Niestety, efekt rujnuje grzbiet książki który jest tak sztywny, że nie można jej w pełni otworzyć bez "złamania" go, co skończyłoby się wypadającymi kartkami. W rezultacie, na fotografii zajmującej dwie sąsiednie strony i prezentującej członków wyprawy, kilku osób w centrum zdjęcia nie da się zobaczyć bez zniszczenia książki. Książka jest wydana na dobrej jakości, grubym papierze. Niestety, ze względu na wspomniany już zbyt sztywny klej na grzbiecie, nie możemy jej sobie po prostu położyć na stole i czytać, bo zwyczajnie się zamknie. Zostaje więc trzymanie dość ciężkiego tomiska w dłoniach i walka by pozostało otwarte kiedy czytamy. Być może czepiam się drobiazgów, ale komfort czytania książki jest - przynajmniej dla mnie - bardzo ważny. I, o ile sama książka wciągnęła mnie bez reszty, to konieczność ciągłego siłowania się z nią i robienia przerw aby dać odpocząć nadgarstkom zabrały mi z czytania sporo frajdy...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-05-2021 o godz 21:42 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
W cieniu szczytu można znaleźć wiele zaskakujących historii z życia wziętych, autorka skrzętnie przechodzi z opisu własnych przeżyć i przemyśleń górskich w historie ludzi gór. Książka jest bardzo osobistą wędrówka pomiędzy namiotami base campu pod Everestem. Jest życiem ludzi jest wejściem w butach do „pokoi” życia różnych charakterów spotkanych u podnóża Everestu. Nie było i nie będzie już takiej książki na rynku , która w sposób obiektywny opisuje sytuacje pod najbardziej rozchwytywanym szczytem na Ziemii. Z niedowierzaniem przechodzi się od historii do historii ludzi gór , którzy tak na prawdę powierzają swoją część życia , smutków i radości, bólów i odpoczynku autorce , nic nie oczekując w zamian. Z każdym z nich stawia się kroki w bazie , nie wydając ani złotówki za podróż do Nepalu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-12-2020 o godz 23:09 przez: Anna Bińczyk | Zweryfikowany zakup
To książka, którą obowiązkowo powinien posiadać na swojej półce każdy miłośnik gór, ale nie tylko. Magda Lassota przenosi nas w warunki górskiej wyprawy na najwyższy szczyt świata, poznajemy ludzi, którzy ciągnięci chęcią zdobycia tej góry podejmują walkę, czasami ostatnią w swoim życiu. To książka pisana okiem czujnego obserwatora i fotografa, artysty i cudownego wrażliwca. Ja już płakałam nad jej stronami. Takiej wlaśnie pozycji brakowało na polskim rynku. Czekam na kolejne pozycje tej cudownej autorki, której dziękuję za nie tylko za niezwykłą treść, ale i przepiękne zdjęcia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-05-2021 o godz 15:33 przez: migelka | Zweryfikowany zakup
Nigdy się nie wspinałam na żadne większe góry i zapewne nigdy tego nie będę robić, ale autorka tej książki przeniosła mnie bezpośrednio do głównej bazy Everestu. Doskonałe historie, rzeczywiste relacje i szczegółowe przedstawienie pracy takiej bazy (jak to wszystko wygląda od tzw. zaplecza). Przepiękne zdjęcia i doskonała atmosfera sprawiła, że razem z autorką przemierzałam lodowiec, wspinałam się na icefall czy piłam wino w irlandzkim namiocie. Polecam tę książkę nie tylko sympatykom himalaizmu ale też fanom dobrych przygodowych książek.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-01-2022 o godz 09:50 przez: Michał Filewski | Zweryfikowany zakup
Świetnie napisany dokument opisujący szczegółowo warunki i sytuacje panujące w EBC. Książka może posłużyć jako poradnik odnośnie wybrania odpowiedniej agencji na wejścia na Everest. Są w niej opisane ceny za usługi w 2019 roku. Ceny za pozwolenie zdobycia szczytu, przeloty helikopterem, ceny różnych agencji, zarobki Szerpów i wiele innych rzeczy takich jak zasady i przepisy panujące w srefie Everestu
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-01-2021 o godz 13:24 przez: agnes9993 | Zweryfikowany zakup
Bardzo ciekawie napisana książka, lekko się czyta, przeplatana pięknymi zdjęciami, tak jak ja lubię. Ciekawie fakty o podróży/wspinaczce na Everest z praktycznego punktu widzenia- jak naprawdę wyglądają przygotowania I cały proces aby staną nogą na szczycie, koszty, organizacja, motywacja itd. Osobiście jestem bardzo zadowolona z lektury . Magdo prosimy o więcej projektów :) dziękuję.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-01-2021 o godz 08:46 przez: sasia | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobra pozycja literacka, pisana ciekawym językiem, przedstawiająca życie pod Everestem. Autorka, przedstawia pracę i codzienne obowiązki szerpów oraz sylwetki wspinaczy, którzy chcą zdobyć górę. W książce są zdjęcia szerpów i osób poznanych w bazie. Możemy śliedzić rozterki alpinistów i logistykę poszczególnych grup.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-11-2020 o godz 22:06 przez: julia.franceson | Zweryfikowany zakup
Wspaniała, wzruszająca książka. Jej się nie czyta- ją się pochłania! Polecam każdemu, nawet osobie której pasją wcale nie są góry.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-11-2020 o godz 10:37 przez: roxy1973 | Zweryfikowany zakup
Ciekawie napisana książka, pokazująca prawdziwe oblicze wejścia na Everest. Przystępny język, szybko się czyta. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-07-2021 o godz 22:02 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Książka bardzo wciąga, napisana przyjemnym językiem. Dla fanów górskiej tematyki polecam bardzo :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-09-2021 o godz 13:21 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Świetna książka o górach napisana z zupełnie innej perspektywy , wciąga od pierwszej linijki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-02-2021 o godz 12:44 przez: Stsnisław Szulc | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobra ksiązka dla ludzi gór i nie tylko. Pięknie udokumentowana zdjęciami.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-06-2022 o godz 22:54 przez: Maciej | Zweryfikowany zakup
Książka doskonale oddaje klimat bazy pod Ewerestem. Bogata w fotografie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-06-2021 o godz 14:41 przez: Maciej | Zweryfikowany zakup
Stan, czas i obsługa w punkcie bardzo pozytywnie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-11-2021 o godz 23:12 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Ge Nial Na!!! i książka i autorka! Warto!!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-01-2022 o godz 07:40 przez: Ada | Zweryfikowany zakup
Najlepsza górska opowieść spod Everestu
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-09-2021 o godz 21:28 przez: Magdalena Szal | Zweryfikowany zakup
Świetnie napisana książka. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-01-2022 o godz 09:44 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Rewelacja. Warto przeczytać
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-12-2021 o godz 19:15 przez: Anna Kuriata | Zweryfikowany zakup
Książka wara przeczytania
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-12-2021 o godz 19:25 przez: grazek | Zweryfikowany zakup
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Lassota Magda

W cieniu Everestu
audiobook mp3
4.6/5
(4,7/5) 12 recenzji
42,99 zł
W cieniu Everestu
ebook
4.2/5
(4,3/5) 4 recenzje
42,99 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Morderca znad Green River
4.8/5
36,63 zł
59,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Cud, Miód, Malina
4.6/5
26,90 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Święto ognia
4.7/5
25,70 zł
42,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Czas Żniw. Tom 1
4.5/5
26,37 zł
39,99 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego