Umysł bez granic (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 25,04 zł

25,04 zł 36,99 zł (-32%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Boaler Jo Książki | okładka miękka
25,04 zł
asb nad tabami
Gary Jansen Książki | okładka miękka
24,70 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Jo Boaler, profesor Uniwersytetu Stanforda i uznana pedagog matematyki, przez wiele lat badała wpływ ludzkich przekonań i uprzedzeń na edukację. W swojej rewolucyjnej książce przedstawia sześć zasad pozwalających odblokować nasz potencjał uczenia się.

Panuje powszechne przekonanie, że od chwili, gdy jako dzieci rozpoczynamy naukę, nasze zdeterminowane przez genetykę mózgi przyswajają pewne rzeczy lepiej, a inne gorzej lub wcale. Zazwyczaj akceptujemy opinie o swoich umiejętnościach (na przykład że nie mamy „mózgu matematycznego” albo że nie jesteśmy „typem twórczym”). Te szkodliwe, a w świetle najnowszych odkryć naukowych wręcz fałszywe założenia w istotny sposób wpływają na nas na pewnym etapie rozwoju – kształtują postrzeganie własnej osoby i skłaniają do ograniczania wyborów, ostatecznie definiując naszą przyszłość.

W Umyśle bez granic profesor Jo Boaler obala te mity i wskazuje, jak odblokować nasz nieograniczony potencjał uczenia się. Jej badania dowodzą, że osiągnięcie wysokiego poziomu w jakiejś dziedzinie nie zależy od genetycznych predyspozycji – jest możliwe dzięki stosowaniu zasad, które ujawnia w książce. 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Umysł bez granic
Autor: Boaler Jo
Tłumaczenie: Ginalski Robert
Wydawnictwo: Harper Collins Polska
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 256
Numer wydania: I
Data premiery: 2019-09-25
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 22 x 127 x 254
Indeks: 33497976
 
średnia 4,4
5
5
4
1
3
0
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
5 recenzji
2/5
03-12-2019 o godz 15:16 alexx dodał recenzję:
„Pozytywny wpływ błędów i pokonywania trudności płynie zarówno z neuronauki, jak i z badań behawioralnych ludzi sukcesu”, czyli nużący poradnik, który nie wniesie nic nowego do Twojego życia. Lubię czytać książki, z których mogę się czegoś ciekawego dowiedzieć. Właśnie dlatego sięgnęłam po Umysł bez granic, licząc, że autorka stworzyła dobry poradnik. Jo Boaler, profesor Uniwersytetu Stanforda i uznana pedagog matematyki, przez wiele lat badała wpływ ludzkich przekonań i uprzedzeń na edukację. W swojej rewolucyjnej książce przedstawia sześć zasad pozwalających odblokować nasz potencjał uczenia się. Panuje powszechne przekonanie, że od chwili, gdy jako dzieci rozpoczynamy naukę, nasze zdeterminowane przez genetykę mózgi przyswajają pewne rzeczy lepiej, a inne gorzej lub wcale. Zazwyczaj akceptujemy opinie o swoich umiejętnościach (na przykład, że nie mamy „mózgu matematycznego” albo że nie jesteśmy „typem twórczym”). Te szkodliwe, a w świetle najnowszych odkryć naukowych wręcz fałszywe założenia w istotny sposób wpływają na nas na pewnym etapie rozwoju – kształtują postrzeganie własnej osoby i skłaniają do ograniczania wyborów, ostatecznie definiując naszą przyszłość. W Umyśle bez granic profesor Jo Boaler obala te mity i wskazuje, jak odblokować nasz nieograniczony potencjał uczenia się. Jej badania dowodzą, że osiągnięcie wysokiego poziomu w jakiejś dziedzinie nie zależy od genetycznych predyspozycji – jest możliwe dzięki stosowaniu zasad, które ujawnia w książce. To nie jest dla mnie pierwsza książka o takiej tematyce i chyba dlatego oczekiwałam czegoś innego. Umysł bez granic to poradnik, ale według mnie za dużo tutaj ciągłego tekstu, przez co przypomina powieść. Liczyłam na więcej tabelek, wykresów, rysunków, schematów, a tutaj jest tego, jak na lekarstwo. Nieco ostudziło to mój zapał do czytania. Autorka w swojej książce obala mity i pokazuje, że bez względu na płeć każdy człowiek jest w stanie nauczyć się tego co inni. Jo Boaler potraktowała tę książkę jako swój pamiętnik czy też podsumowanie swojej pracy. Opowiada o przypadkach, z jakimi się spotkała, o osobach, które ją wychwalają. Chciałam poradnik, a dostałam biografię autorki. Muszę przyznać, że nic nowego się z tej książki nie dowiedziałam. Jeśli liczycie, że dzięki niej dowiecie, jak się uczyć to jesteście w błędzie. Za mało faktów i ciekawostek, a za dużo życia prywatnego autorki, które zupełnie mnie nie interesuje. Zawiodłam się i jeśli autorka napisze kolejne poradniki, to nie sięgnę po nie. Dużo teksu, przez co książkę czyta się dość opornie i momentami ze znużeniem (ile można czytać o tym gdzie pracuje i jak bardzo jest wychwalana). Ta książka nie zmieni waszego życia i nie sprawi, że nagle poznacie skuteczne techniki nauki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
07-12-2019 o godz 08:57 Sia dodał recenzję:
Czy mówiłeś kiedyś, że czegoś nie umiesz, nie rozumiesz i na pewno się tego nie nauczysz? A może usłyszałeś kiedyś stwierdzenie, że nie wszyscy mogą być matematykami, artystami i biznesmenami? Jeśli tak było w twoim przypadku to niestety, ale jesteś jedną z tych osób, które poprzez nieświadomie wpajane przekonania, obecnie marnują swój potencjał. Ale na zmianę jeszcze nie jest za późno! „Świadomość, że za każdym razem, kiedy się czegoś uczymy, nasze mózgi zmieniają się i reorganizują, wynika zapewne z najważniejszego odkrycia naukowego tej dekady – badań nad plastycznością mózgu, znanych pod nazwą neuroplastyczności”. (s.13) Książka Jo Boaler „Umysł bez granic” ma na celu zmianę przekonania miliona osób, które na pewnym etapie swojego życia stwierdziły, że się do czegoś nie nadają. A ja, wspólnie z autorką tej książki, chcę powiedzieć stanowcze – nie prawda! – każdy ma jednakowe szanse w osiągnięciu celu, który sobie postawił! Głównym zagadnieniem w książce „Umysł bez granic” jest nauka matematyki. I może słusznie – w końcu wiele osób po szkolnych porażkach jest przekonana, że się do niej nie nadaje i nie jest w stanie się jej nauczyć. Także podział na humanistów i umysły ścisłe jest wyjątkowo popularny. Rzadko natomiast mówi się, że można być wszechstronnie uzdolnionym. Jak wiele jest osób, które rezygnują ze studiów inżynierskich, językowych czy historycznych, ponieważ uważają, że się do tego nie nadają? A w komentarzu rodziców czy przyjaciół słyszą potwierdzenie o swojej niskiej wartości: „Nie każdy musi być inżynierem czy umieć matematykę”. W swojej książce Jo Boaler doskonale wyjaśnia nieprawdziwość i szkodliwość takiego myślenia. To my sami wyznaczamy sobie granice, a nie nasz mózg. Każdy człowiek ma jednakowy potencjał, aby rozwinąć swoją pamięć, szybkość myślenia, zapamiętywania czy lepszą zdolność skupiania uwagi. „Żeby uczeń mógł się rozwijać, musi dostawać wymagające pytania, tak trudne, by były na granicy jego zdolności pojmowania”. (s. 58) Weźmy inny przykład – grupę uczniów, którym przypisuje się etykietę „grupa osób słabiej czytających”. Okazuje się, że osoby te w późniejszym okresie nie dogoniły osób, które pierwotnie zostały przypisane do grupy „lepszej”. (s. 33) „Umysł bez granic” Jo Boaler to tego typu książka, które mogę czytać przez wiele godzin bez przerwy i bez znudzenia. Z jednej strony lubię poradniki – motywują mnie one do stałego rozwoju – a z drugiej – doceniam odwoływanie się do badań naukowych (co niestety nie jest popularne we wszystkich poradnikach). Bogata bibliografia to dla mnie dowód, że autor nie wymyślił sobie tych treści, to nie jest jego nowa teoria, tylko rzeczywiście faktem jest, że rozwój mózgu jest możliwy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-07-2020 o godz 11:46 Śnieżynka dodał recenzję:
Umysł bez granic zaciekawił mnie od chwili, gdy na stronie wydawnictwa zobaczyłam jego zapowiedź. To książka, która zapowiadała całkowitą zmianę mojego podejścia do sposobu uczenia się, do tego, jak działa mój mózg. Ogólnie miała rozwalić system, rozbić mój dotychczasowy światopogląd i całkowicie, o równe 180 stopni, odwrócić moje myślenie. Czy jej się udało? Tak. Zdecydowanie tak. I choć wiele stron można sobie darować, bo są w zasadzie wg mnie takim lekkim „laniem wody”, to jednak brnąc przez notatki autorki, można wyłuskać pomiędzy wersami coś naprawdę istotnego. Co mnie przekonało najbardziej? Mistrzowską tezą, bezapelacyjnym numerem jeden jest tutaj rozdział o popełnianiu błędów. Ba! Wiem dokładnie, o czym autorka wspomina: za każdym razem, gdy uświadamiam sobie, że popełniłam błąd, mam wrażenie, że mój mózg pracuje na zwiększonych obrotach. Jeśli podaję prawidłową odpowiedź, to on może odpoczywać. To już umiem, więc po co się wysilać? I to mnie przekonało najbardziej. Zawsze powtarzam, że poradnik okazuje się dla mnie dobry, gdy choć jedno jego zdanie zmienia wiele w moim życiu. Tu znalazłam cały rozdział, który zaprogramował mnie na inne tory. Doceniam. Naprawdę doceniam. Podoba mi się również teza, że każdy człowiek jest w stanie nauczyć się absolutnie wszystkiego, a stwierdzenia, którymi karmiona byłam od dzieciństwa, można sobie w kieszeń wsadzić. Każdy rozdział niesie inną naukę, niestety większość treści odebrałam jako powielane lub po prostu niepotrzebne. Fajne są opowieści o różnych, spotykanych przez autorkę osobach, bo ludzki umysł lubi nauki przekazywane właśnie za pomocą opowieści. Jednak z tej, i tak już cienkiej książki, ja powycinałabym jeszcze to i owo, którego nawet nie pamiętam w tej chwili. Dla mnie to treści niepotrzebne. A sam poradnik naprawdę polecam, jeśli chcecie doświadczyć nowego, zupełnie innego podejścia do nauki niż to, którego wszystkich nas uczono od najmłodszych lat. Takiego, które może Wam uzmysłowić, że dla nikogo na żadną naukę nigdy nie jest za późno i nie ma takiego człowieka, dla którego jakieś drzwi są zamknięte. Więcej ciekawych, wartych uwagi poradników polecam na: www.piorkonabiurko.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-01-2020 o godz 13:31 Zaczytany Krzysiu i Małgosia dodał recenzję:
📚UMYSŁ BEZ GRANIC 🖋JO BOALER @harpercollinspolska 📕📘📗📙 „Ucz się, zmieniaj siebie i żyj bez ograniczeń” Ostatnio dość często sięgamy również po książki związane z samorozwojem. Tym razem w nasze ręce wpadła książka „Umysł bez granic” Jo Boaler. Prawdę mówiąc zaciekawił nas bardzo tytuł oraz okładka która przykuwa uwagę czytelnika. Świetnie napisana książka która ukazuje nam sześć zasad które pozwalają nam odblokować nasz potencjał uczenia się. W tej książce profesor Jo Boaler obala wiele mitów w które sami do dnia dzisiejszego wierzyliśmy. Dzięki książce wiemy że każdy człowiek ma w sobie bardzo ogromy potencjał uczenia się pod warunkiem że sami tego chcemy i przełamiemy swoje bariery które sami zbudowaliśmy sobie w naszej podświadomości. Chcesz być biegły w matematyce? Nauczyć się grać na gitarze? Czy może nauczyć się kolejnego języka obcego? Prawda jest taka że każdy w dowolnym wieku może zdobyć nowe umiejętności a sam akt uczenia się w zasadniczy sposób wpływa na to kim jesteśmy. Jet to książka którą powinien przeczytać każde dziecko, rodzić, nauczyciel a może i powinna być przerabiana na lekcjach w szkole. Dzięki temu już od młodych lat każdy z nas wiedziałby że może osiągnąć wszystko co tylko zapragnie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-11-2019 o godz 12:27 Inga Ochocka dodał recenzję:
W swoje książce Jo Boaler przedstawia sześć zasad, które mają odblokować nasz potencjał uczenia się. O neuronauce i najnowszych badaniach naukowych opowiada w sposób przystępny. Obala mity, które niejednokrotnie wszyscy słyszeliśmy. Szczegółowo wyjaśnia jak na nasze mózgi wpływa popełnianie błędów i czym jest, niestety wciąż powielany na przykład w szkołach, model niezmienności mózgu. Podczas czytania myślałam sobie: dlaczego nikt mi tego wcześniej nie powiedział? Świetna książka
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Bing. Nowa kolekcja bajek 2 Opracowanie zbiorowe
5/5
22,16 zł
32,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Największy sekret Byrne Rhonda
4.4/5
26,40 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Masza i Niedźwiedź. Wodne czary-mary Opracowanie zbiorowe
5/5
22,35 zł
32,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Z nakazu sądu Roberts Nora
5/5
20,35 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Bing. Zabawy i zadania z naklejkami Opracowanie zbiorowe
5/5
8,24 zł
10,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Przygody Misia Paddingtona. Nowa kolekcja bajek Opracowanie zbiorowe
5/5
21,41 zł
32,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Pokochać Jackie Roberts Nora
5/5
20,35 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Tomek i przyjaciele. Wodne czary-mary Opracowanie zbiorowe
5/5
22,35 zł
32,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Smerfy. Wodne czary-mary Opracowanie zbiorowe
5/5
22,35 zł
32,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Słońce po burzy Carr Robyn
4.8/5
20,35 zł
34,99 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.