Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Prawdziwy portret Anny Jantar – gwiazdy polskiej estrady.

W tej wyjątkowej biografii kryje się zdecydowanie coś więcej niż tylko kariera w blasku świateł. Jaka naprawdę była Anna? O czym marzyła? Przed czym uciekała? Marcin Wilk rozmawiał z jej mamą, Haliną Szmeterling, i córką, Natalią Kukulską. Dotarł do tych, którzy znali Annę najlepiej i zachowali cząstkę jej blasku. Z ich opowieści wyłania się kobieta mądra, dojrzała i niezależna, gwiazda największego formatu. Kobieta, która musiała podejmować decyzje kosztem własnych marzeń, nie bała się ryzykować ani sięgać po nieosiągalne.

Książka zawiera niepublikowane materiały, fotografie, dokumenty i listy.

"Tyle słońca" to także doskonały obraz polskiej sceny muzycznej lat siedemdziesiątych, pełna absurdów historia codziennego życia artystów zdanych wyłącznie na siebie.

Tytuł: Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia
Autor: Wilk Marcin
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 400
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-06-03
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 23 x 234 x 164
Indeks: 16848535
 
średnia 4,4
5
25
4
3
3
2
2
1
1
3
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
23 recenzje
5/5
21-09-2018 o godz 19:39 ewamiroslaw dodał recenzję:
cała prawda!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
25-06-2018 o godz 17:28 enn0 dodał recenzję:
hm hm hm
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
15-12-2017 o godz 15:30 Anna Ligęza dodał recenzję:
Dobra książka, ładne wydanie. Fajny pomysł na prezent.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
06-03-2016 o godz 22:32 MAGDALENA KONKOL dodał recenzję:
Super prezent niespodzianka pod choinkę dla mamy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-01-2016 o godz 13:58 aga dodał recenzję:
ciekawe anegdoty, opowieści znajomych, kawał historii polskiej piosenki
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
03-11-2015 o godz 12:31 martinez77 dodał recenzję:
Całkiem dobry początek książki natomiast im dalej - tym gorzej.
Autor bardziej skupia się na sobie i opisuje swoje działania: "przejrzałem", "rozmawiałem", "próbowałem się skontaktować", "oglądałem" , znowu "rozmawiałem", "pomimo prób kontaktu nie udało mi się ..." itp. Bardzo męczące - a szkoda, bo jest tu niesamowita kopalnia wiedzy na temat życia Anny Jantar w marny sposób przedstawiona.
Nie jest to biografia, która porywa, brakuje tu pasji, ciekawości i samego zaciekawienia czytelnika.
Na plus dużo fotografii i materiałów wydobytych z różnych archiwum (i tu też szkoda, że pod zdjęciami, materiałami, nie ma opisu skąd materiał, kogo przedstawia, w jakiej sytuacji itp.).
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-10-2015 o godz 15:23 Magdalena Stańczuk dodał recenzję:
Tu nie potrzeba wielu słów, sama biografia jak i nazwisko Pani Anny Jantar. W tym jest już tyle wiadomych, że nie potrzeba więcej zbędnych słów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-07-2015 o godz 12:33 pajapor dodał recenzję:
Książka Marcina Wilka „Tyle słońca” to doskonała lektura, pozwalająca czytelnikowi złapać oddech, obudzić wspomnienia „ siermiężnych lat 70”.Autor młodszego pokolenia , jednak z imponującym dziennikarsko - pisarskim doświadczeniem i dorobkiem, bez obciążeń i uprzedzeń - tak charakterystycznych dla niektórych publikacji poświęconych Annie Jantar -jakby intuicyjnie wczuwa się w klimat i koloryt tamtych czasów. Z rzetelnością dziennikarską tropi wątki dla czytelnika nieznane, a pasjonujące.. Portret rodziny z traumą….i to niejedną w tle, ale też z pięknym przesłaniem, stworzony bez emfazy i egzaltacji, ale z sercem i taktem.Umiar oraz powściągliwość w relacjonowaniu prywatności stanowi znak firmowy autora .Znak wysokiej próby.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
27-06-2015 o godz 00:00 Alicja Szymańska dodał recenzję:
Bardzo szczegółowy i barwny portret niezapomnianej piosenkarki Anny Jantar. Możemy się dowiedzieć jak była naprawdę, czym była dla niej muzyka. Ze wspomnień bliskich Anny Jantar rysuje się obraz wyjątkowej osoby, matki, artystki.. Znakomita biografia, bo najpełniej oddaje postać i życie słynnej piosenkarki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-06-2015 o godz 09:59 Adi dodał recenzję:
Z wielkim zapałem zabrałem się za czytanie tej książki i od razu mnie zainteresowała informacja o jej wydaniu. Anna Jantar to wielka postać na polskiej scenie lat 70-tych. Ona nadal jest ,istnieje w głowach słuchaczy ,stacjach radiowych. Zacznę od oprawy graficznej. Świetna okładka. Pięknie wydania książka i sporo ciekawych zdjęć z prywatnych archiwów Natalii Kukulskiej. To jest jak najbardziej na plus. Sporo działo się w życiu artystycznym Anny ,ale i prywatnym. Autor oddał to wszystko w dziwny sposób. Same suche fakty. Czuję się jakbym czytał jakiś raport albo gazetę ,a nie książkę. Brakuje tutaj więcej "koloru" ,czegoś co wybiłoby tę książkę ponad inne. Niestety nie czytało się tej biografii zbyt dobrze. Nie wciąga ,a powinna. Myślę ,że lepiej sięgnąć po książkę Marioli Pryzwan. :) Na szczęście cena nie była wygórowana ,więc nie przepłaciłem...jednak to nie "to". Ale jeśli ktoś chce dowiedzieć się więcej szczegółów z życia Artystki to może sięgnąć po tę biografię. :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-06-2015 o godz 00:00 Hanna Jędrzejewska dodał recenzję:
Jestem wielką miłośniczką piosenek Anny Jantar. Bardzo wzrusza mnie historia piosenkarki i do dnia dzisiejszego śledzę losy jej rodziny. Z wielką ciekawością zabrałam się za czytanie jej biografii, ciesze się, że odnalazłam w niej informacje, które do tej pory były niepublikowane, na pewno jest to bardzo emocjonalna książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-06-2015 o godz 21:37 Alina dodał recenzję:
Doceniam ogrom pracy włożony w tę biografię, by wydobyć nowe rzeczy, dokumenty, zdjęcia, tak by przybliżyć jeszcze bardziej tą intrygującą kobietę. Przy okazji to portret sceny muzycznej, tak wtedy bogatej i różnorodnej, pomimo trudniejszych czasów. Bardzo bogata lektura, można się tu dużo dowiedzieć i zrozumieć.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
19-06-2015 o godz 21:31 ewellka dodał recenzję:
W końcu udało się sportretować Jantar tak jak na to zasługiwała. Otoczona słowami piosenek, które śpiewała, zdjęciami pełnymi uroku, ma się wrażenie, ze jest bliższa nam niż kiedykolwiek, i to przeczytaniu książki już mi jej brakowało, bo bardzo zasłuchałam się z jej życie.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
5/5
19-06-2015 o godz 21:27 Paul dodał recenzję:
Barwna biografia, zbudowana z relacji bliskich, wywiadów, dokumentów, zdjęć, dzięki temu ma się wrażenie jaki był czas i realia, w których przyszło żyć Jantar. Z czego zbudowane było jej życie, z jakich elementów i co składało się na jej życie i karierę. Było to fascynujące spotkanie z gwiazdą jakich dziś brak.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
19-06-2015 o godz 21:21 AnkaW dodał recenzję:
Świetnie poradził sobie Marcin Wilk z tą legendą piosenki, nie postawił jej pomnika, mnie pomniejszył ani nie wywyższył. Pokazał ją z wielu stron, zebrał rzetelnie to, co się dało, spotkał tych co trzeba, wspomógł się tam, gdzie już brakło świadków. Nie jest to nudna biografia ale tchnąca życiem, pełna ruchu.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
5/5
18-06-2015 o godz 17:00 Ewa Roman dodał recenzję:
Czyta się jak dobry kryminał albo powieść fabularną :) Książka zawiera wiele niepublikowanych zdjęć i materiałów, w szczególności piękny, nieznany do tej pory list Jarka Kukulskiego do żony! Zachwyci nie tylko fanów, bo w książce jest bardzo dobrze oddany klimat lat, w których żyła i tworzyła Ania. PRL, egzaminy państwowe na bycie piosenkarką, festiwale, a nawet notatki służbowe SB znalezione w IPNie :)
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
1/5
18-06-2015 o godz 16:23 Mateusz dodał recenzję:
Mogła być świetna biografia ikony lat 70. Powstała książka-kompilacja cytatów z wcześniejszych książek - Andrzeja Witki i Marioli Pryzwan. To, co dopisał autor jest na poziomie ucznia szkoły podstawowej. Są błędy w nazwiskach, chronologii itp.

Mogło być znakomicie. Wyszło - bardzo kiepsko!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 3
1/5
18-06-2015 o godz 16:17 Robert dodał recenzję:
Popularna piosenkarka, ikona, nie miała dotychczas solidnej książki biograficznej. Pojawiły się książki wspomnieniowe Marioli Pryzwan, liczne artykuły, teksty w książeczkach dołączanych do płyt itp.
Niestety, biografia Marcina Wilka jest bardzo słaba: napisana w irytująco infantylnym stylu (krótkie, banalne zdania, dziecinne wnioski i analizy...). Zdarzają się, niestety, błędy rzeczowe i językowe. Większość książki stanowią cytaty ze znanych książek M. Pryzwan. Zdjęcia - owszem, niektóre rzadkie i po raz pierwszy publikowane - ułożone są czasem zupełnie bez powiązania z tekstem. Zachowanie chronologii jest tylko pozorne.

Najciekawsza jest pierwsza część książki - ta o pochodzeniu rodziny Szmeterling.

Książka pisana przez polonistę, konsultowana przez córkę piosenkarki, z pomocą redaktorów i korektorów - DUŻE ROZCZAROWANIE. Szkoda!

Czy ta recenzja była przydatna? 2 2
5/5
17-06-2015 o godz 17:31 Dorota dodał recenzję:
Biografia Anny Jantar autorstwa Marcina Wilka jest najbardziej dotąd wiarygodną biografią tej wokalistki ever. I wiem, bo powstało ich mnóstwo, wiele przeczytałem ale też sporo wiedziałem gdzies tam pobocznie i umiałem przesiać prawdę od notorycznych kłamstw. Wilk nie tylko zrobił rzetelną, dziennikarską robotę, ale też poetycko opowiedział o miłości do ludzi i muzyki. Pełno w niej niepublikowanych dotąd informacji i zdjęć. Dlatego uważam, że jest godna polecenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 2
5/5
10-06-2015 o godz 14:43 Luba dodał recenzję:
,,Tyle słońca” zbudowane jest na wspomnieniach ludzi, którzy byli z Anną Jantar Blisko i choć są to szczere, często zabawne i anegdotyczne opowieści, wyczuwa się w ich wypowiedziach pełen szacunek dla wspaniałej wokalistki. Fantastycznie jest móc obcować z takimi postaciami – oby nigdy nie były zapomniane. Choć w przypadku A.J. to chyba niemożliwe…
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

O autorze: Wilk Marcin

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa W samym sercu morza Moyes Jojo
4.3/5
30,05 zł
44,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Magia polskich ziół Machałek Patrycja
3.7/5
29,49 zł
44,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Przeklęta Wheeler Thomas , Miller Frank
3.8/5
39,91 zł
59,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Strach, który powraca Stachula Magda
4.1/5
30,99 zł
39,99 zł
premium 26,60 zł
Inne z tego wydawnictwa Dziwny świat Billie Eilish Opracowanie zbiorowe
3.9/5
26,25 zł
39,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Płomień pod moją skórą. After. Tom 1 Todd Anna
4.4/5
34,49 zł
44,90 zł
premium 29,33 zł
Inne z tego wydawnictwa Faworyty Gretkowska Manuela
3.6/5
32,67 zł
49,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Dzieci z Pawiaka Winnik Sylwia
4.2/5
29,57 zł
44,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Lunchbox na każdy dzień. Nowe przepisy Bareła Malwina
4.1/5
38,49 zł
49,90 zł
premium 32,62 zł
Inne z tego wydawnictwa W blasku słońca Kordel Magdalena
4.1/5
30,99 zł
39,99 zł
premium 26,13 zł
Inne z tego wydawnictwa Anna Karenina Tołstoj Lew
4.1/5
25,93 zł
39,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Tego ci nie powiedziałam Rimmer Kelly
4.3/5
28,09 zł
42,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Miłość i inne obsesje Moriarty Liane
3.9/5
34,49 zł
44,99 zł
premium 29,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Światło w środku nocy Moyes Jojo
4.2/5
34,49 zł
44,99 zł
premium 29,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Dżentelmen w Moskwie Towles Amor
4.7/5
29,94 zł
49,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Profil mordercy Britton Paul
4.6/5
34,49 zł
44,90 zł
premium 29,33 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.