Trudny mężczyzna (okładka  miękka, 09.2015)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Olga pracuje w portalu "Magia życia", gdzie analizuje cudze sny, udziela porad z zakresu savoir-vivre'u i w razie potrzeby robi przysługę koleżance, pisząc dla niej wymarzony horoskop. Przyjaźni się z Rafałem, Majką i Elizą. To przyjaźń, w której więcej rzeczy robi się razem niż osobno. Żyje w związku z Adamem - odnoszącym coraz większe sukcesy pisarzem. To związek, w którym więcej rzeczy robi się osobno niż razem.

Można by pomyśleć, że życie Olgi otacza różowa bańka, gdyby nie pewien problem: nie ze wszystkiego Olga może się zwierzyć. Na przykład z tego, że ciągle odkłada na później przeczytanie powieści Adama. Być dziewczyną pisarza i nie czytać jego książek, to coś więcej niż niezręczność. Jest i inny problem: nie ze wszystkiego Olga zdaje sobie sprawę. Na przykład z tego, że Adam nie jest jedynym trudnym mężczyzną w jej życiu.

Doskonale napisana, zabawna, piekielnie przenikliwa powieść o młodych ludziach z wielkiego miasta, którym pozornie żyje się lekko, łatwo i przyjemnie. Impreza goni imprezę, sukces jest na wyciągnięcie ręki, gorące uczucia rozkwitają i więdną, ale kiedy kończy się dzień, pojawia się pytanie: czy to aby na pewno wszystko, czego można oczekiwać od życia?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1110086874
Tytuł: Trudny mężczyzna
Autor: Bednarska Anna
Wydawnictwo: Akurat
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 512
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-09-09
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 42 x 211 x 135
Indeks: 17484435
średnia 4,4
5
6
4
5
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
8 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
26-12-2015 o godz 13:38 przez: Książkoholiczka94
Jak długo można żyć w związku na odległość? Zasypiać i budzić się osobno, czekać na te krótkie spotkania, które kończą się bolesnymi rozstaniami i zawsze tą samą obietnicą, że kiedyś to się skończy?
Właśnie takie pytanie zadaje sobie Olga- 28-letnia bohaterka powieści „Trudny mężczyzna, która od pięciu lat żyje w związku na odległość z Adamem- obiecującym pisarzem, mieszkającym w stolicy. Mimo że widują się średnio dwa weekendy w miesiącu kobieta wydaje się być szczęśliwa, a przynajmniej taką maskę przybiera w otoczeniu znajomych. Mimo że czuje, iż jej życie nie wygląda tak, jak powinno, próbuje przekonać samą siebie, że racjonalniej jest trzymać się znanego, niż rzucać się na głęboką wodę.
Olga prowadzi dość przewidywalne życie: pracuje w portalu: „Magia życia”, gdzie analizuje sny, udziela porad z zakresu savoir-vivre'u i pisze horoskopy, po godzinach spotyka się z przyjaciółmi: Rafałem, Majką i Elizą, a co weekend wspólne imprezują. Kiedy w kolejną sobotę Olga staje przed drzwiami zaprzyjaźnionej pary, nie spodziewa się nawet, jak bardzo ten wieczór odmieni jej życie.
Gdy dziewczyna poznaje Piotra wie, że ten nie zniknie szybko z jej życia, ale prawdziwym trzęsieniem ziemi okazuje się spotkanie z Radkiem-architektem ogrodów, mężczyzną o tyle tajemniczym co pociągającym, który robi na Oldze olbrzymie wrażenie od pierwszego spojrzenia.
Los sprawia, że nasza bohaterka jeszcze wielokrotnie wpadnie na obu mężczyzn i to w najmniej spodziewanych okolicznościach. Po każdym kolejnym spotkaniu będzie miała coraz większy mętlik w głowie, dodatkowo zacznie podejrzewać, że Adam, nie jest jej wierny. Czy Olga upora się ze swoimi uczuciami? Pozostanie przy bezpiecznej, racjonalnej opcji-Adamie czy pozwoli porwać się namiętności i da szansę tajemniczemu Radkowi? Tego musicie dowiedzieć się sami. Zdradzę Wam tylko, że odpowiedź wcale nie jest tak oczywista jak mogłoby się wydawać.

Sięgając po „Trudnego mężczyznę” liczyłam na lekką, przyjemną historię i otrzymałam ją, choć muszę przyznać, że ku mojemu ogromnemu zdziwieniu książka zmuszała mnie chwilami do głębokich refleksji.

Początkowo byłam rozczarowana. Po pierwszych pięćdziesięciu stronach zastanawiałam się jak dobrnę do końca: opisy pijackich wybryków trzydziestolatków zdecydowanie nie przypadły mi do gustu, ponadto autorka posługuje się czasem teraźniejszym, co dodatkowo utrudniało mi czytanie, jednak z biegiem czasu zaczęłam się przyzwyczajać, aż w końcu złapałam się na tym, że naprawdę wciągnęłam się w opisaną historię.

Na szczególną uwagę zasługują bohaterowie, którzy są wyjątkowo oryginalni.
Olga jest postacią, z którą miałam olbrzymi problem. Początkowo strasznie mnie irytowała, miałam ochotę nią potrząsnąć, chwilami przypominała mi nawet nieszczęsną Anastasię z „Pięćdziesięciu twarzy Greya”, jednak z czasem zaczęłam ją rozumieć: Potrzebowała stabilności, to co znane było dla niej bezpieczne. Żyła złudzeniami. Tak długo idealizowała swój związek, aż zaczęła wierzyć, że naprawdę trafił jej się książę z bajki, którym w rzeczywistości Adam zdecydowanie nie był, powiedziałabym raczej, że to bohater, którego naprawdę nie da się lubić, od samego początku jest w nim coś odpychającego, ale dla równowagi mamy Radka: mężczyznę-tajemnicę, którego do ostatniej strony nie udało mi się w pełni poznać, a co dopiero zrozumieć, mimo że nie jest idealny to wzbudza sympatię i sprawia, że wyczekujemy jego pojawia się.

Osobiście zwróciłam uwagę na przedstawienie przyjaźni i ogólną kreację rzeczywistości. Zazwyczaj w powieściach spotykamy się z niemal idyllicznym obrazem, gdzie postacie pozytywne są bez skazy. Autorka „Trudnego mężczyzny” zdecydowała się na pokazanie świata w bardziej realistyczny sposób. Bohaterowie mają swoje wady, idealna nie jest także ich przyjaźń. Co prawda zawsze potwierdzają, że są dla siebie ważni, jednak w wielu aspektach kierują się egoistycznymi pobudkami. Wolą o pewnych sprawach nie słyszeć, nie mieszać się, bo tak jest im wygodniej. Początkowo buntowałam się wewnętrznie przeciwko takiej prezentacji, jednak po chwili zastanowienia pomyślałam „Dlaczego nie?”, przecież tak właśnie wygląda nasz świat. Przyjaciółka, która skoczy za Tobą w ogień i książę na białym koniu? To się nie zdarza, więc dlaczego mamy wierzyć w coś, co jest jedynie złudzeniem, naszym pobożnym życzeniem?

„Trudny mężczyzna” to powieść niesamowita w swej prostocie. Niezwykła historia o miłości, przyjaźni i przeznaczeniu, pozwalająca czytelnikowi skonfrontować własne oczekiwania wobec świata z ponurą rzeczywistością, jednocześnie daje nadzieję na uśmiech losu i wraca wiarę w przeznaczenie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-11-2015 o godz 16:09 przez: Modna Książka
Od dłuższego czasu, a raczej od momentu kiedy w zapowiedziach ujrzałam książkę Anny Bednarskiej Trudny mężczyzna nie mogłam przestać o niej myśleć. Kiedy powieść znalazła się w moich rękach musiałam jak najszybciej zobaczyć co w sobie kryje. Książki mają duszę - zupełnie jak ludzie. Każdy tom ma swoją okładkę, szatę graficzną, gatunek. My mamy imiona, a książki - tytuły, my - rodziców, one - swych autorów. Okładka i tytuł zaintrygowały mnie od pierwszej chwili, zaś opowieść autorki, dusza powieści dopełniła wszystko czego potrzebowałam w ten jesienny wieczór. Trudny mężczyzna to książka przedstawiająca prawdziwy portret młodych ludzi, którzy wpadają w wir imprez, spotkań, kłótni i rozstań, Sukces jest dla nich na wyciągniecie ręki, a każdy dzień prawdziwą zabawą. Czy, aby to na pewno wszystko czego można oczekiwać od losu?
Fakt, życie bywa zabawne, ale nigdy nie jest łatwe.

Przywiązujemy się do ludzi, ale też do miejsc, idei, rzeczy i spraw. Te niewidoczne więzi i zaangażowania chronią nas i ugruntowują w życiu. Niektórzy ludzie potrafią się związać blisko z partnerem, nie tracąc przy tym swej odrębności i niezależności. Potrafią się też rozstać, gdy wybrany cel okazuje się pomyłką, a partner rani. Inni zaś boją się zbliżyć, związać z kimś lub czymś, wycofują się. Jeszcze inni kurczowo trzymają się partnera, choć jest im źle i nie są naprawdę szczęśliwi. Olga, nasza główna bohaterka właśnie od 5 lat tkwi w toksycznym związku. To miłość, w której więcej rzeczy robi się osobno niż razem. Kocha Adama, nie będąc z nim szczęśliwa. Jej mężczyzna- pisarz zapatrzony w powieść, fanów, spotkania zupełnie nie zwraca uwagi na swoją kobietę.


Łatwo wpaść w wir, a potem trudno się z niego wydostać...


Dwudziestokilkuletnia bohaterka ma pracę, o której dziwnie opowiada się innym ludziom. Analizuje cudze sny, udziela porad z zakresu savoir-vivre-u i w razie potrzeby wyświadcza koleżankom przysługę, pisząc dla nich wymarzony horoskop. To wszystko dzieje się na portalu Magia życia.
Jednak nie jest to jej wymarzone zajęcie, dziewczyna pragnie zajmować się pisaniem. Przyjaźni również się z Rafałem, Majką i Elizą. To przyjaźń, w której więcej rzeczy robi się razem niż osobno.

Nie łatwo jest być również dziewczyną pisarza, czego Olga coraz częściej doświadcza na swojej skórze. Bohaterka ciągle odkłada na później przeczytanie powieści Adama. Niby dzieje się to bez powodu, a jednak jest zupełnie inaczej. Być kobietą twórcy i nie czytać jego książek to coś więcej niż niezręczność. Jest i inny problem- nie ze wszystkiego Olga zdaje sobie sprawę. Na przykład z tego, jak trudnym mężczyzną jest naprawdę Adam. Prawdziwy problem pojawia się wtedy , kiedy odkrywa, że jej chłopak nie jest jedynym trudnym mężczyzną w jej życiu.

Jedna impreza wywraca życie Olgi do góry nogami.
Nagle w jej sercu pojawia się intrygujący Radek - projektant ogrodów. Od pierwszego spotkania nie może o nim zapomnieć. Chce wyrzucić go jak najprędzej ze swojego życia, gdyż boi się zmarnować swój związek z Adamem. Niestety przynosi to zupełnie odwrotny skutek - dziewczyna myśli o nim nieustannie. Pomiędzy nią a mężczyzną zaczyna nawiązywać się coraz głębsza relacja, od której nie ma już ucieczki. Fakty z przeszłości Adama jeszcze bardziej komplikują całą sytuację i dziewczyna postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.


Świat jest jak drzewo. Wystarczy dobrze złapać jedną gałąź, żeby móc piąć się wyżej...

Czy Olga wybierze związek ze stabilnym i rozsądnym Adamem, czy niezwykle pociągającym oraz tajemniczym Radkiem? Czy uda jej się wyrwać z toksycznego związku i odnaleźć prawdziwą miłość? Czy odnajdzie swoją gałąź?


Anna Bednarska zaserwowała czytelnikowi niebanalną, pełną optymizmu historię miłości. Pokazała, aby nigdy się nie poddawać, znaleźć swoją prawdziwą miłość, trwać, być razem i kochać mimo wszystko i na przekór wszystkiemu. Nie rezygnować, kiedy życie rzuca Nam kłody pod nogi, tylko podołać i znaleźć w sobie siły. Przecież w życiu tak naprawdę chodzi o to, by żyć ze sobą, a nie obok siebie. Z każdą następną stroną coraz lepiej poznawałam bohaterów, ich emocje, decyzje i szczerze mówiąc nawet nie wiem kiedy przez palce zaczęły uciekać ostanie strony. Doskonały styl pisania sprawia, że przez ponad 500 stron powieści, aż się płynie. Nie pozostaje mi nic więcej, jak tylko polecić ją każdej kobiecie.

modnaksiazka.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
09-11-2015 o godz 12:38 przez: Kamila Idziaszek
"Trudny mężczyzna" to książka, której tytuł może zainspirować i zaciekawić nie jedną kobietę. Tak samo było również ze mną i od samego początku zwróciłam uwagę na tę pozycję. Gdy przeczytałam opis, wiedziałam, że prędzej czy później powieść trafi w moje ręce, a ja będę rozkoszować się jej lekturą. Jeśli jesteście ciekawi moich wrażeń z poznawania tej lektury, zapraszam do czytania dalszej części recenzji, z której z pewnością się tego dowiecie. Jesteście gotowi na przygodę z naprawdę trudnym mężczyzną?

Olga to kobieta, która - mogłoby się wydawać - ma dosłownie wszystko czego potrzebuje. Jest w szczęśliwym z pozoru związku, a także otoczona szerokim gronem przyjaciół. Pracuje w portalu gdzie analizuje się ludzie sny. Rafał, Majka i Eliza wraz z Olgą i Andrzejem tworzą paczkę, która zawsze znajdzie wspólny temat do rozmowy, a spotkania u Rafała i Majki to zupełna normalność. Problemy zaczynają się kiedy Andrzej - debiutujący pisarz - zaczyna odnosić pierwsze sukcesy, a główna bohaterka nie potrafi się nikomu przyznać, że do tej pory nie zaczęła nawet czytać jego książki, o której wszyscy co chwilę wspominają. Ponieważ zakochani nie mieszkają jeszcze ze sobą, dziewczynie ciężko jest się zmobilizować do zagłębienia się w lekturę ukochanego. Na jednym z przyjacielskich spotkań Olga poznaje Radka - już po pierwszej wymianie zdań czuje jakby znała go od zawsze co bardzo komplikuje jej życie. Wszystkie drogi prowadzą do niego, bądź jego znajomych - dziwny zbieg okoliczności czy może przeznaczenie? Co w takim przypadku zrobi Olga? Jak potoczą się jej losy, gdy w ułożonym świecie wszystko zaczyna się nagle zmieniać: jej przyjaciele zaczynają mieć problemy, a na drodze głównej bohaterki stoi już nie jeden, a dwóch mężczyzn?

Bohaterowie tej powieści są wykreowani bardzo dokładnie, a każdy z nich niesie za sobą odpowiedni przekaz. Autorka niezwykle skrupulatnie podkreśla wszystkie plusy, jak również minusy danej postaci. Pozwala nam ich poznać, jednak tam gdzie trzeba pozostawia nutkę tajemniczości co skutecznie wzbudza ciekawość czytelnika. Moim ulubionym bohaterem zdecydowanie okazał się Radek. Tajemniczy i konkretny, chociaż muszę przyznać, że na samym początku uznałam go za dosyć dziwnego, jednak na szczęście bardzo szybko moje wątpliwości się rozwiały. Olga okazała się niezwykle wyrozumiała i przede wszystkim wierna każdemu przyjacielowi z osobna. Jej postać - pomimo wątpliwości, które jej towarzyszyły oraz wewnętrznego niezdecydowania - nie była irytująca. Potrafiła wzbudzić moje zaufanie, przez co wydała mi się bohaterką bardzo sympatyczną i idealnie wpasowała się w całą historię. Anna Bednarska wykonała kawał naprawdę dobrej roboty wkładając w bohaterów serce i duszę, aby czytelnik w pełni mógł poczuć to co oni.

Język jakim posługuje się autorka, to kolejny plus tej powieści. Jest on bardzo lekki i niezwykle zrozumiały. Możemy w pełni skorzystać z tego co zaoferowała nam Anna Bednarska i praktycznie bez żadnego wysiłku zagłębić się w problemy, z jakimi zmagają się główni bohaterowie. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że "Trudny mężczyzna" przyniesie mi tyle radości i powoli zapomnieć o czekających na mnie obowiązkach.

Akcja całej powieści jest niezwykle intrygująca. Możemy liczyć na wiele zwrotów akcji, które w lekki sposób wywołają uśmiech na twarzy, a czasami nawet konsternację czytelnika. Autorka wprowadza sporo zamieszania w życiu bohaterów, nie pozwalając przy tym nawet na odrobinę nudy. Od samego początku nie byłam w stanie stwierdzić jaki będzie finał tej powieści, gdyż Annie Bednarskiej nie brakuje pomysłów na to jak pokrzyżować bohaterom plany, które z pozoru wydają się oczywiste.

Podsumowanie nie będzie trudne jak mężczyźni. Powieść jest lekka i przyjemna, a do tego przedstawia perypetie przyjaciół, którzy zmagają się z codziennością. Idealna do poczytania na wieczór, kiedy naszym celem pozostaje już tylko odprężenie umysłu. Mam nadzieję, że moja recenzja w jakimś stopniu zachęciła Was do sięgnięcia po "Trudnego mężczyznę" i już wkrótce będziecie mieć tę lekturę już za sobą.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-01-2016 o godz 11:36 przez: KobieceRecenzje365
Czy pisałam Wam o tym, że uwielbiam debiuty? Myślę, że na pewno wspomniałam o tym już nie raz. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Akurat, miałam przyjemność przeczytać debiut autorski Anny Bednarskiej pt. "Trudny mężczyzna". Czy moja dobra passa co do debiutów nadal trwa? Przekonacie się o tym czytając moją recenzję.

Olga ma dwadzieścia osiem lat i pracuje w portalu internetowym Magia życia, gdzie zajmuje się analizą cudzych snów, oraz od czasu do czasu pisze horoskopy. Od pięciu lat jest w na pozór szczęśliwym związku, niestety jej związek z Adamem to relacja na odległość. Adam to debiutujący pisarz, któremu wygodnie żyje się z Olgą. Nasza bohaterka mało wymaga od Adama, to zawsze ona mu ulega, nigdy odwrotnie.
Niestety oszukuje samą siebie, że taki związek jest dla niej dobry i jej odpowiada.
Wszystko zaczyna się zmieniać, gdy do paczki przyjaciół Olgi oraz Adama, dołącza Radek.

"Trudny mężczyzna", nie jest typowym romansem. To książka o trudnym związku, a nawet związkach, gdyż Olga, Adam i Radek nie są jedynymi bohaterami tej powieści, Poznajemy również Majkę, Rafała, Elizę oraz Dawida. Każdy z naszych bohaterów żyje w związku, który jak to w życiu bywa ma swoje wzloty i upadki. Niestety częściej jest źle niż dobrze, jednakże związek Olgi z Adamem to główny wątek powieści.

Olga nie ma łatwo. Związek na odległość, ciągły brak czasu jej ukochanego dla niej, ale przecież Adam to pisarz i to on ustala ile chwil poświęci swojej dziewczynie, gdyż wydanie książki i jej promocja, to jest to co jest najważniejsze. Pokusiłabym się nawet o określenie, że związek Olgi z Adamem to związek toksyczny, podporządkowany tylko jednej ze stron.
Czy pojawienie się Radka w tej zgranej paczce przyjaciół coś zmieni? Czy Olga zacznie myśleć wreszcie również o sobie? O tym wszystkim dowiecie czytając "Trudnego mężczyznę".

Styl autorki jest bardzo lekki i mimo, że książka ma przeszło pięćset stron, to czyta się ją bardzo szybko, jak dla mnie zdecydowanie za szybko.
Ja osobiście spędziłam bardzo miłe chwile podczas lektury tejże powieści. Wyraziści bohaterowie, realne wątki, to jest to co lubię, i to jest to co dostałam od Anny Bednarskiej. Nic w tej książce nie jest przerysowane ani przekoloryzowane, to po prostu samo życie, a bohaterowie to osoby z krwi i kości, z problemami, rozterkami oraz demonami przeszłości. Każdy z nich jest inny i niemal każdy z nich ma coś za uszami, ale jak to mówią, kłamstwo ma krótkie nogi. Czytając "Trudnego mężczyznę” nie jest nam trudno identyfikować się z bohaterami i wejść w ich życie. Jest ona napisana tak, że czujemy iż jest to wszystko bardzo prawdziwe i może spotkać każdego z nas.
Przyznam szczerze, że podczas czytania nie raz chciałam potrząsnąć Olgą, dać jej porządnego kopa w dupę, żeby przejrzała na oczy i rozejrzała się wkoło. Chciałam żeby zastanowiła się nad swoim życiem, ale czy każda książka musi kończyć się tak ja my byśmy chcieli? Zdecydowanie nie.

Bo powiadają przecież, że... prawdziwa miłość zawsze przychodzi nie w porę.

Anna Bednarska stworzyła świetną opowieść o miłości, przyjaźni i trudnych wyborach, czyli o tym, co spotyka nas na co dzień.
"Trudnego mężczyznę" oceniam bardzo wysoko i jestem przekonana, że większość z Was po przeczytaniu tej debiutanckiej powieści powie to samo co ja... Po prostu rewelacja!!!

Gorąco polecam!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-09-2015 o godz 08:05 przez: werka777
„Trudny mężczyzna” to opowieść o współczesnych ludziach, zajętych pracą, karierą, ale i niełatwymi decyzjami. Tutaj większość bohaterów to nie do końca wylewni mieszkańcy miast, którzy mają za uszami niejeden występek. Kontynuowane zdrady, mające być jednorazowymi skokami w bok, nieustanny nadmiar procentów skutkujący rano bolesnym kacem, ale i przyjaźń, dzięki której każdy kolejny dzień wydaje się piękniejszy. Właśnie w takim otoczeniu przyszło żyć Oldze, której do szczęścia brakuje jednak mężczyzny – wiernego, oddanego i umiejącego pokazać, że naprawdę ją kocha. Kobieta właśnie tak postrzega Adama, a jego liczne braki uzupełnia naiwnymi tłumaczeniami. Czy poznanie Radka w końcu otworzy jej oczy? Czy przestrogi innych okażą się słuszne? Czy wzbranianie się od miłości naprawdę ma sens? Jak zakończy się historia, w której głównymi bohaterami są nie tylko kobieta, ale i dwaj, trudni mężczyźni?

Anna Bednarska stworzyła niezwykle wciągającą historię o niebanalnej miłości, gdzie w grę wchodzą nie tylko przeciwności losu, ale i długoletni, nieszczęśliwy związek. Główni bohaterowie, tak bardzo różniący się od siebie, spotykają się w momencie, kiedy wszystko już wydaje się być poukładane. Olga ma partnera, z którym przeżyła już niejedno, zaś Radek niesie niełatwą przeszłość, którą z nikim nie chce się dzielić. Być może ten scenariusz wydaje się błahy i nie do końca oryginalny, ale wierzcie, warto poświęcić mu swój czas. Książka to nie byle jaka paplanina, która skłania nas do przewracania kolejnych stron tylko dlatego, że w pewnym momencie nas zaciekawiła. Tutaj jest coś więcej, jakby ta powieść miała duszę przyciągającą czytelnika niczym magnes. Będąc na dwusetnej stronie uświadomiłam sobie to, że nie mogę się oderwać i tak pozostało do samego końca. Niesamowita historia, genialna kreacja bohaterów i poszczególne wydarzenia, które aż chce się chłonąć. Jest o czym pisać, chociaż odpuściłabym Wam to, gdybyście nie doczytali mojej recenzji do końca, zaś na rzecz tego pobiegli do księgarni, by zaopatrzyć się w tę książkę. Styl Anny Bednarskiej naprawdę w niczym nie przypomina mi żadnej z polskich autorek. Miałam wrażenie, że czytam książkę wyrwaną rodem z amerykańskiego rynku literackiego, być może dlatego, że pani Anna odpuściła sobie opisy sielskich wsi, gór czy innych, budujących aurę polskości krajobrazów. Skupiła się zaś na samych bohaterach, na tym, co czują, czego oczekują i na ich decyzjach, od których będzie zależał ostateczny finał.

Książkę polecam w szczególności kobietom. Tym starszym i tym młodszym, chociaż klimat imprez nie do końca może przypaść do gustu tym paniom, które wolą już stateczne i spokojne życie. Mężczyźni – chociaż bywacie trudni, myślę, że nie obrazilibyście się czytając książkę Anny Bednarskiej, a może i wy znaleźlibyście tutaj coś dla Was, bo książka jest warta tego, by polecić ją każdemu. Wciągająca, przedstawiająca ciekawą fabułę, napisana w doskonały, niezanudzający sposób – trzy razy wielkie TAK dla autorki, która na jakiś czas naprawdę mnie porwała. To nie jest dobra powieść, to - przepraszam za wyrażenie – cholernie genialna książka, która rozbudziła mój apetyt na kolejne dzieła Anny Bednarskiej. Chcę więcej i naprawdę Wam zazdroszczę, jeśli macie tę książkę dopiero prze sobą.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
04-10-2015 o godz 23:42 przez: addictedtobooks
Dwudziestokilkuletnie Olga pracuje w portalu Magia Życia, w którym zajmuje się pisaniem horoskopów oraz interpretacją cudzych snów. Jednak nie jest to coś, czym dziewczyna chciałaby zajmować się do końca życia. Jej największą pasją zawsze było pisanie. Olga już od pięciu lat jest w związku z Adamem, który zdobywa coraz to większą sławę jako pisarz. Dziewczyna w sekrecie przed nim czasami pisze własne teksty, jednak nigdy nie zdobyła się na odwagę, aby się do tego przyznać. Choć ich związek może wydawać się z boku szczęśliwy, to jednak Olga zaczyna sobie uświadamiać, że w jej życiu czegoś jednak brakuje…

„- [...] łatwo wpaść w wir, a potem trudno się z niego wydostać.”

Dziewczyna nigdy nie podejrzewała, że jeden wieczór może zmienić całe jej życie. Kobieta wybiera się na imprezę do swoich przyjaciół: Rafała oraz Majki. To właśnie wtedy na jej drodze stanął niezwykle przystojny oraz tajemniczy Radek, który zajmuje się projektowaniem ogrodów. Mężczyzna już od pierwszej chwili zaintrygował Olgę oraz sprawił, że dziewczyna nie jest w stanie przestać o nim myśleć. Tymczasem jej związek z Adamem napotyka coraz to trudniejsze przeszkody, których główna przyczyną jest rozwijająca się kariera mężczyzny. Jednak kiedy Olga poznaje pewną prawdę, to nagle wszystko w co wcześniej wierzyła, okazało się jednym, wielkim kłamstwem …

„- [...] Prawdziwa miłość zawsze pojawia się nie w porę.”

W jednej chwili wszystko wywraca się do góry nogami i to nie tylko w życiu Olgi, ale również jej przyjaciół. Dziewczyna zaczyna nabierać coraz to więcej wątpliwości, a pojawienie się w jej życiu Radka dodatkowo komplikuje całą sprawę. Pomiędzy Olgą a mężczyzną zaczyna nawiązywać się coraz to głębsza relacja, od której nie ma już żadnej ucieczki. Czy dziewczyna będzie w stanie wybrać pomiędzy stabilnym i rozsądnym związkiem z Adamem, a niezwykle pociągającym oraz tajemniczym Radkiem? Czy dziewczyna uda się w końcu odnaleźć szczęście?

„ […] w niektórych związkach zdrada jest jak puzzel, bez którego nie można dokończyć układanki.”

Spodziewałam się po tej książce jakiegoś lekkiego romansu, a otrzymałam niezwykle intrygującą historię z naprawdę wyjątkowymi bohaterami, którzy dosłownie skradli moje serce. Już dawno nie przywiązałam się aż tak bardzo do postaci, jak właśnie w tej książce. Przygody Olgi oraz jej przyjaciół naprawdę zapadają w pamięć i niejednokrotnie wywołują uśmiech na twarzy. Akcja nie pędzi w zawrotnym tempie, co w tym przypadku w ogóle mi nie przeszkadzało. Bardzo podobało mi się natomiast to, że książka jest trochę obszerniejsza, dzięki czemu nie musiałam się tak szybko żegnać z bohaterami.

W książce poruszonych jest wiele ważnych tematów, takich jak zdrada, poszukiwanie siebie oraz otrzymywanie drugiej szansy. Trochę się obawiałam, że w tej pozycji może być jakiś irytujący trójkąt miłosny, ale ku mojemu ogromnemu szczęściu czegoś takiego nie było. Co za ulga! Czasami główna bohaterka irytowała mnie swoją naiwnością, ale i tak nic nie przebije mojego numeru jeden w najbardziej wkurzającej bohaterce, jaką jest Allie z Wybranych. Podsumowując, „Trudny mężczyzna” okazał się niezwykle ciekawą książką pełną niezwykle oryginalnych bohaterów. Jak najbardziej polecam! :))
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
01-11-2015 o godz 22:13 przez: Maadziuulekx3
Poznajemy dwudziestokilkuletnią bohaterkę Olgę. Wiedzie w miarę normalne i szczęśliwe życie. Ma cudownych przyjaciół na których zawsze może liczyć w trudnych chwilach, interesującą pracę w portalu Magia życia oraz kochanego mężczyznę. Więc dlaczego nie jest dostatecznie szczęśliwa? Jej związek skonstruowany jest na miane grafiku. Gdy jej wymarzony i przystojny mężczyzna nie ma żadnych ważniejszych spraw do załatwienia spotyka się z naszą bohaterką. Adam- bo tak ma na imię ów mężczyzna, jest dość popularnym pisarzem i zamiast stawiać dobro kobiety na pierwszym miejscu, odsuwa ją na dalszy plan. Jedynymi formami kontaktu przez pięć lat ich wspólnego życia to esemesy, maile, a nawet czasami rozmowy. Zdarza się, że nie widzą siebie przez kilka tygodni, a gdy już do nich dojdzie to spotykają się tylko w weekendy. Adam jak na prawdziwego pisarza przystało uważa, że tyle ile poświęca czasu swojej własnej kobiecie całkowicie wystarczy. Ale czy się to Oldze podoba? No nie koniecznie. Jednak zawsze może liczyć na spotkanie z wiernymi przyjaciółmi, którzy jej nigdy nie odtrącą. Pewnego dnia na jej głowę spadają nowe problemy, które ostro kotłują się w głowie. Czy nieporadny Adam to zwykły pikuś w porównaniu z problemem, który zwalił się jej na głowę? Czy w końcu przejrzy na oczy i zostawi mężczyznę? A może inaczej potoczy się życie naszej głównej bohaterki? Nie dowiecie się, jeżeli nie przeczytacie.

Jak żyć z trudnym mężczyzną, który zamiast zajmować się własną kobietą, jego głowę zaprzątają inne, ważne sprawy? Jak dać mu do zrozumienia, że chce się być dla niego ważnym, spędzać z nim miło chwile, nie tylko wtedy kiedy przypomni mu się, że ma jakieś obowiązki względem kobiety. Adam jest takim mężczyzną. Nie potrafiłam zrozumieć Olgi, dlaczego wciąż żyła z takim pasożytem, który odbierał jej energię do jakiegokolwiek życia. Dobra był przystojny i posiadał niezłą karierę pisarską, ale nie to jest w życiu najważniejsze. Potrzeba wspólnej relacji, miłości, wsparcia, spotkań, a tu tego jak dla mnie w ogóle nie było. Adam traktował Olgę jak kolejną klientkę, którą trzeba się zająć, a potem spokojnie wrócić do pozostawionych obowiązków. Denerwowało mnie to, że traktował ją bardzo przedmiotowo. Ja na jej miejscu nie tkwiłabym w tak toksycznym związku, tylko po prostu z nim zerwała, pomimo tego, że by to bardzo bolało. Dobrze, że miała wiernych przyjaciół na których zawsze mogła liczyć, to pomagało jej żyć.

Jak oceniam całą powieść? Momentami była napisana dość chaotycznie z czego miałam problem w zrozumieniu pewnych kwestii, ale oceniam ją bardzo pozytywnie. Moim zdaniem książka ma na celu pokazać, że taka sytuacja damsko-męska może nas spotkać nawet w prawdziwym życiu. Napisana z humorem, pewną dozą ironii z czego bardzo szybko i przyjemnie się ją czyta. Pomimo, że momentami nie potrafiłam zrozumieć co autorka chciała mi przekazać, powieść pochłonęła mnie do reszty. Zapewniła mi przyjemne chwile pełne złości, humoru, a często też i radości. Książka warta przeczytania. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-10-2015 o godz 00:00 przez: Nina Wilk
Trudny mężczyzna jest historią osadzoną blisko życia. To wartko i ciekawie napisana opowieść o zawirowaniach męsko-damskich, a wszystko przedstawione jest niezwykle realistycznie. Annie Bednarskiej naprawdę udała się ta książka, ujęta w niej tematyka związana z życiem młodych ludzi przyciąga i potrafi zainteresować.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Anyway
4.9/5
26,81 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Oblicze gangstera
4.8/5
28,48 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Leandro
4.8/5
27,46 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Sztauwajery
4.8/5
26,03 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Fighter
4.7/5
26,02 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Obietnica gangstera
4.8/5
24,94 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Książę
4.4/5
26,82 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gorąca oferta
4.0/5
25,14 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dark Empire
4.6/5
26,82 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Chechło
4.7/5
24,94 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dziewczyna z piegami
3.7/5
27,44 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Prokurator
4.5/5
24,74 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ring 2
4.8/5
28,32 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Paprocany
4.6/5
24,94 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Knox
4.8/5
26,02 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa LoveInk You
4.5/5
25,51 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Komisarz
4.7/5
29,72 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Księżniczka
4.2/5
26,82 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Podejrzany
4.7/5
21,82 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mala M. Tom 2
4.1/5
24,94 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Przekręt
4.7/5
25,90 zł
39,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego