Testamenty (okładka  miękka, 02.2020)

Wszystkie formaty i wydania (7): Cena:

Oferta empik.com : 22,37 zł

22,37 zł 39,90 zł (-43%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najgłośniejsza powieść 2019 roku już w Polsce!

Margaret Atwood po ponad trzydziestu latach wraca do świata ze swojej najsłynniejszej powieści "Opowieść Podręcznej". I to w jakim stylu! Za "Testamenty" pisarka zdobyła Nagrodę Bookera.

"Zawsze mówiłam »nie«, gdy proszono mnie o napisanie drugiej części. Ale jako że zaczęliśmy zbliżać się do Gileadu, zamiast się od niego oddalać, ponownie to przemyślałam" – powiedziała autorka w dniu premiery.

Od wydarzeń przedstawionych w "Opowieści Podręcznej" minęło piętnaście lat. Sytuacja Republiki jest dramatyczna. Brakuje jedzenia, na świat przychodzą zdeformowane, słabe dzieci, umierają też Podręczne, czyli niewolnice, których zadaniem jest rodzić. W tym kraju przemocy żyją obok siebie Ciotka Lidia, surowa i okrutna funkcjonariuszka Gileadu oraz młodziutka Agnes, przygotowywana do zaaranżowanego małżeństwa. Ich losy obserwuje z jak dotąd bezpiecznego dystansu Daisy, nastolatka mieszkająca w Kanadzie. Jaki los spotka mieszkańców Gileadu? A raczej jaki los czeka świat, w którym powstał Gilead?

"Książka, którą musisz przeczytać."
Sunday Telegraph

"Margaret Atwood w najwyższej formie."
The Guardian

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1236301549
Tytuł: Testamenty
Tytuł oryginalny: The Testaments
Autor: Atwood Margaret
Tłumaczenie: Lipszyc Paweł
Wydawnictwo: Wielka Litera
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 464
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-02-26
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 204 x 38 x 139
Indeks: 34017609
średnia 4,7
5
372
4
82
3
22
2
3
1
5
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
43 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
11-11-2020 o godz 21:58 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Dla osób znających "Opowieść podręcznej", czy to z książki, czy z serialu, piękne zamknięcie całej historii. Czyta się bardzo szybko.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
26-12-2020 o godz 23:42 przez: dusia | Zweryfikowany zakup
Kontynuacja "Opowieści podręcznej" to historia mocno odmienna od pierwowzoru. Największą siłą, w moim odczuciu, jest poszerzenie wiedzy o powstaniu i działaniu Gileadu. Słabością: jedna z nastoletnich bohaterek oraz próba wykreowania jak najgorszej wizji świata. "Testamenty" to historia opowiadana przez trzy kobiety - jedną z najpotężniejszych kobiet Gileadu, nastolatkę wychowywaną w reżimie oraz nastolatkę spoza niego, która o życiu w nim dowiaduje się z mediów. Najbardziej podobały mi się rozdziały opowiadane przez tę pierwszą, Ciotkę Lidię. Rzuciły one najwięcej światła na pierwsze chwile Gileadu oraz to mroczne sekrety tego systemu. W przeciwieństwie do Fredy, narratorki "Opowieści podręcznej", Ciotka zna odpowiedzi na wszystkie pytania, posiada władzę i ma dostęp do tajnych dokumentów, a jednocześnie pozostaje człowiekiem, ma swoje cele, obawy i grzeszki, których się wstydzi. Dla mnie ta perspektywa stanowi najmocniejszy punkt tej powieści. Poza Ciotką, narratorkami są dwie młode kobiety, których tożsamość - niestety - dość szybko można odgadnąć. Spośród nich, nastolatka wychowywana w Gileadzie zyskała sobie moją znacznie większą sympatię: jej problemy były zrozumiałe, zachowanie i obawy racjonalne i odpowiednie do sytuacji, w której przyszło jej żyć. Jej zachowanie pod koniec powieści uznaję za świetne, bardzo dobrze wpisane w jej charakter - i to ogromna zaleta. Z kolei dziewczyna z Kanady, która obserwowała Gilead z zewnątrz, przez pryzmat mediów, wydała mi się przerysowana, jej życie groteskowe, a podejście do sytuacji, w której się znalazła - co najmniej dziwne. Przerysowanym wydaje mi się także zachowanie mężczyzn Gileadu. Odnoszę wrażenie, że Autorka w "Testamentach" postanowiła przedstawić jak najgorszy ich wizerunek. Jednocześnie, jak można zauważyć po lekturze obydwu tomów, w Gileadzie względnie dobre warunki życia ma niewielkie grono osób. "Względnie", bo obywatelom nadal brakuje wielu rzeczy, ale uprzywilejowana kasta może sobie pozwalać na więcej, pozostając bezkarną. Większość mieszkańców odczuwa różne niedogodności. Powróciły więc moje rozważania, jak to możliwe, że do tego w ogóle doszło; dlaczego ludzie nie próbowali protestów. Tym bardziej, że "Testamenty" odważniej poruszają kwestię ucieczek od reżimu, także poprzez odebranie sobie życia. CZy warto przeczytać? Myślę, że tak. Jeśli po lekturze "Opowieści podręcznej" odczuwasz niedosyt informacji o świecie przedstawionym, "Testamenty" uzupełnią Twoją wiedzę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-11-2021 o godz 23:39 przez: Anna Błaszkiewicz | Zweryfikowany zakup
Z przyjemnością sięgnęłam po kontynuację czytanej wiele lat temu „Opowieści Podręcznej”. Margaret Atwood motywuje napisanie „Testamentów” faktem, że „zaczęliśmy zbliżać się do Gileadu, zamiast się od niego oddalać”. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację w Polsce trudno się nie zgodzić. „Testamenty” umieszczono w czasie po 15 latach od pierwszej części. Dowiadujemy się znacznie więcej o początkach tego koszmaru, gdzie pseudodobrobyt ukrywa donosicielstwo, morderstwa, tortury i zmuszanie ludzi do odgrywania konkretnych ról, skrojonych przez założycieli. Autorka opisała ten straszny dla kobiet świat z perspektywy 3 kobiet: kilkunastoletniej kandydatki na Żonę Komendanta, nastolatki mieszkającej w Kanadzie znającej Gilead z lekcji historii i wiadomości telewizyjnych oraz Ciotki Lidii, której opowieść jest zdecydowanie najciekawsza. Żałuję jedynie, że książka urywa się tak nagle, zostawiając niedosyt; z chęcią poczytałabym dalej. Te dwie książki powinny zostać wpisane do kanonu lektur obowiązkowych (tym bardziej, że „Testamenty” przyniosły Atwood Nagrodę Bookera”). Uczmy się na historii, nawet tej fikcyjnej, by nie zaskoczyła nas rzeczywistość.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-07-2021 o godz 13:40 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Druga część po 'Opowieści podręcznej'. Opowieść o dystopicznym świecie który jest coraz bliżej zasięgu naszych rąk, książka o polityce, homofobii, seksizmie, swoistym sprowadzeniu kobiet do ról sprzątaczek, ładnie wyglądających żon oraz krów rozpłodowych tym samym stawiając mężczyzn w roli bogów sprawujących władzę w imię zmyślonej religii. Swoista mieszanka problemów współczesnego społeczeństwa i walka ludzi którzy chcą powrotu normalności. Atwood ukazała do czego prowadzić będzie dzisiejszy konsumpcjonizm i nienawiść. Make Atwood fiction again.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
05-03-2020 o godz 15:53 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
W powieści można odnaleźć wiele analogii, które występują we współczesnym świecie. Forma pisarska w postaci wspomnień niesamowicie wciąga czytelnika. Zagrożenie ze strony fundamentalistów religijnych nie maleje. Powieść można odczytywać jako ostrzeżenie przed wszelkiego rodzaju autorytaryzmem i radykalizmem. Wciąż musimy być czujni, bo historia się nie powtarza ale zatacza koło. Gilead może powstać w każdym kraju... Czytałam "Opowieść podręcznej", oglądałam serial , a teraz jestem pod wrażeniem "Testamentów". Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-09-2021 o godz 16:18 przez: Paulina | Zweryfikowany zakup
Cześć druga Opowieści Podręcznej wyjawia wiele tajemnic które kryją się w pierwszej książce. Czytelnik dowiaduje się że nie wszyscy są tacy jakimi zdaje się ich widzieć czytając cześć pierwsza opowieści. Świat pełen jest półcieni i szarości nie ma ostrych konturów wszystko jest zamazane i płynne. Dla czytelnika który zna cześć pierwszą tej opowieści jest to doskonała propozycja na wieczory z książką nie oczywistą i nie wykonturowana w swojej istocie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-04-2020 o godz 14:07 przez: anna | Zweryfikowany zakup
Powieść wciągająca, pochłania się ją jednym tchem, jest to zasługa świetnej narracji i wielowymiarowej fabuły. Sylwetki bohaterek są różnorodne, jednak wiele je ze sobą łączy. Każdej z nich przyświeca jeden cel- wyzwolenie się i zniszczenie miejsca, w którym kobiety nie mają żadnych praw, żyją, całkowicie podporządkowane mężczyźnie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
23-11-2020 o godz 12:56 przez: Magdalena | Zweryfikowany zakup
Kontynuacja po 30 latach. Książka jest na takim samym poziomie jak pierwsza część. Trochę przewidywalne rozwiązanie wątków, zwłaszcza w kontekście tożsamości bohaterów, jednak nadal świetna powieść. Pozostawia niedosyt, że chce się czytać jeszcze, jeszcze więcej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-01-2021 o godz 17:29 przez: anka | Zweryfikowany zakup
Przerażająca wizja życia, życia zorganizowanego przez "górę " przeżartą kłamstwem i subiektywnie pojmowanym dobrem. Świetnie napisana.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-03-2020 o godz 11:58 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Druga cześć " Opowieści podręcznej". O ile pierwsza książka mną wstrząsnęła o tyle dalszy ciąg napawa optymizmem. Szczerze polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-06-2021 o godz 19:46 przez: Magdalena Soboń | Zweryfikowany zakup
Zaczyna się niepozornie, ale w efekcie wciąga tak, że musiałam przeczytać jednym tchem!!!! Fenomenalna kontynuacja Podręcznej
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-03-2020 o godz 06:18 przez: katarzyna kamińska | Zweryfikowany zakup
Kontynuacja " Opowieść podręcznej" częściowo oparta na serialu telewizyjnym. Bardzo dobra książka, wciągająca
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-07-2022 o godz 20:37 przez: Natalia | Zweryfikowany zakup
Rewelacyjna książka bardzo wciągająca i o dziwo spodobała mi się nawet bardziej niż opowieści podręcznej😁
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-10-2021 o godz 22:17 przez: Agata M. | Zweryfikowany zakup
Godna kontynuacja "Opowieści podręcznej", zadowoli fanów i odpowie na nurtujące pytania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-07-2021 o godz 21:38 przez: Aldoan | Zweryfikowany zakup
Świetna kontynuacja. Gilead jakiego nie znamy, przedstawiony z punktu widzenia Ciotek
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
05-07-2021 o godz 16:25 przez: Gabriela | Zweryfikowany zakup
Nie mój styl. Bardzo okrojone opisy. Autorka ma po prostu taki styl pisania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
07-12-2020 o godz 14:36 przez: EKP | Zweryfikowany zakup
Dalszy ciąg Opowieści podręcznej trochę rozczarowuje
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-08-2022 o godz 09:51 przez: Agata Prorok | Zweryfikowany zakup
Jak dla mnie druga część jest lepszy niż pierwsza
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-02-2021 o godz 19:09 przez: dkdwornik | Zweryfikowany zakup
Rewelacja. Według mnie lepsza niż część pierwsza.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-06-2022 o godz 21:31 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Petarda, obowiązkowa pozycja dla fanów serialu
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Niewygodni Rigamonti Magdalena
5/5
32,84 zł
54,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Gate Wiśniewski Janusz Leon
5/5
32,75 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Mistrzowie opowieści. O miłości Opracowanie zbiorowe
5/5
28,98 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Bracia Burgess Strout Elizabeth
5/5
21,14 zł
36,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zła mowa Głowiński Michał
5/5
25,55 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Klara jedzie na pogrzeb Kuna Iza
4.0/5
22,86 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Artyści '44 Cubała Agnieszka
4.6/5
28,02 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Pulverkopf Pasewicz Edward
4.1/5
33,09 zł
44,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego