Tai Chi mistrzów. Chińska sztuka zdrowia, relaksu i harmonii (okładka  miękka, 01.2016)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Tai Chi to łagodna rekreacja gwarantująca spokój i relaks. Obecnie znana jest na całym świecie jako forma medytacji w ruchu. Cieszy się dużym zainteresowaniem wśród ludzi w różnym wieku i nawet w serialu „Ksiądz Mateusz” została zaprezentowana jako ciekawa forma rozrywki wpływająca korzystnie na funkcjonowanie całego organizmu - zarówno jego psychiki jak i ciała fizycznego. Ćwiczenia polegają na wykonywaniu bardzo spokojnych, płynnych i miękkich ruchów, które wyglądają jak spokojny taniec.

Tai Chi Chuan zaprezentowane w książce usprawnia nie tylko ciało, ale wyraźnie wpływa na poprawę zdrowia, zwiększenie witalności, wyciszenie oraz relaksację. Autor jest znanym trenerem, założycielem szkoły Dao Yang Academy i ekspertem Tai Chi Chuan stylu Yang, który w praktyczny sposób wprowadzi Cię w tajniki tej aktywnej medytacji. Dzięki niej Twoje ciało i umysł osiągną idealny stan równowagi i harmonii, a wykonywanie określonych ruchów zapewni ci odprężenie i odpoczynek. Wszelkie napięcia natychmiast ustąpią, a ty całkowicie się rozluźnisz.

Regularne praktykowanie Tai Chi zapewni ci duże korzyści dla układu mięśniowego, kostnego czy krążenia. Ponadto wiele negatywnych emocji zniknie, a te pozytywne się wzmocnią. Staniesz się dużo spokojniejszy i bardziej otwarty na innych. Ta metoda jest idealna dla osób, które preferują łagodne ćwiczenia, a nie wyczerpujący trening na siłowni. Książka zawiera opis podstawowych zagadnień związanych z Tai Chi oraz szczegółowe informacje o opierającej się na 24 ruchach formie stylu Yang.

Tai Chi – tradycja i nowoczesność.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1117974073
Tytuł: Tai Chi mistrzów. Chińska sztuka zdrowia, relaksu i harmonii
Autor: Stawicki Maciej
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 196
Numer wydania: II
Data premiery: 2016-01-27
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 202 x 20 x 172
Indeks: 18536768
średnia 4,4
5
7
4
3
3
2
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
5 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
26-02-2016 o godz 05:55 przez: alak | Zweryfikowany zakup
Dobrym objawem jest poznawanie świata i siebie samego. Ta książka pomaga zrozumieć lepiej własne możliwości wobec tego, co proponuje nam natura.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-07-2016 o godz 08:24 przez: Marta | Zweryfikowany zakup
Idealna na początku gdy dopiero zaczynasz ćwiczyć tai chi .
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-11-2022 o godz 15:58 przez: Zuzanna | Zweryfikowany zakup
Serdecznie polecam 😁
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
16-03-2016 o godz 21:56 przez: justa21
„Szlachetne zdrowie / Nikt się nie dowie / Jako smakujesz / Aż się zepsujesz” – pisał Kochanowski, doskonale oddając w tych prostych słowach lekceważenie swojego zdrowia oraz rozpaczliwe dążenie ludzi do długiego życia wówczas, kiedy to zdrowie tracą. Jednak nie wszyscy podchodzą lekceważąco do kwestii swojego zdrowia, są tacy, dla których jest ono priorytetem wiedzą bowiem, że to właśnie zdrowe ciało i sprawny umysł sprzyjają działaniu, sprawiają, że „chce się chcieć”.
W trosce o zdrowie, wewnętrzną równowagę prawdziwymi mistrzami są Chińczycy, zaś wyrazem tych dążeń stały się metody ćwiczeń nazywanych Tai Chi. Jest to nie tylko sposób na osiągniecie life balance, ale i sposób życia, płaszczyzna integrująca całe pokolenia. W czym przejawia się jednak fenomen Tai Chi? Jakie były początki tej sztuki? W jaki sposób samemu wykonywać ćwiczenia i na jakie rezultaty w wyniku tych praktyk możemy liczyć? Na te pytania odpowiada praktyczny przewodnik po aktywnej medytacji, jaką jest Tai Chi, opublikowany nakładem wydawnictwa Studio Astropsychologii. Książka Macieja Stawickiego, nauczyciela Tai Chi Chuan, eksperta stylu Yang i założyciela szkoły Dao Yang Academy, wprowadza nas w tajniki tej niezwykłej sztuki, omawia jej podstawy, pozwala zrozumieć filozofię, a przez to – poddać się jej całkowicie. Poradnik „Tai Chi Mistrzów. Chińska sztuka zdrowia, relaksu i harmonii” adresowany jest do osób, które chcą żyć pełniej, odczuwać mocniej, które pragną zagłębić się w sobie, odnajdując równowagę i pracując nad poprawą własnego zdrowia oraz zwiększeniem sił witalnych.
W kolejnych rozdziałach książki znajdziemy informację na temat Tai Chi. Dowiadujemy się, że Tai Chi Chuan to prastara sztuka, a podstawy jej współczesnego kształtu zaczerpnięte zostały z ponad czterotysięcznej tradycji kultury chińskiej. Poznajemy również sylwetkę legendarnego Changa San Fenga, uznawanego za twórcę systemu Tai Chi oraz Yanga Luchana – prekursora stylu Yang. Autor opisuje modyfikację sztuki, która obecnie rozumiana jest jako ćwiczenia rekreacyjne, wywierające zbawienny wpływ na kondycję naszego organizmu. To właśnie aspekt zdrowotny Tai Chi skłania coraz więcej ludzi do praktykowania ćwiczeń, jak również do sięgnięcia po tę publikację.
Poznamy również chiński sposób spojrzenia na energię, dowiemy się, jak istotna jest zdolność do posługiwania się nią oraz w jaki sposób Tai Chi wpływa na kondycję ciała, harmonijny oddech oraz pracę umysłu. Autor tłumaczy nam również trzy zasady, z którymi Tai Chi jest powiązane. Mowa tu o wzajemnych relacjach w znaku Yin-Yang, czyli symbolu wielkiej równowagi; o cyklu Pięciu Elementów oraz przemienności Trygramów. Stawicki przybliża nam również trzynaście postaw, tworzących Osiem Bram oraz Pięć Kroków. Autor dokładnie omawia postawy ciała towarzyszące kolejnym ruchom oraz charakterystyczny sposób poruszania się. Tłumaczy również złożoność Tai Chi, rozumianego jako system składający się z wielu elementów i etapów, a także przybliża korzyści, jakie przynosi praktykowanie tej chińskiej sztuki. Książka zawiera ponadto zestawy ćwiczeń, wzbogacone zdjęciami i dokładnym opisem, dzięki czemu możliwe jest praktykowanie Tai Chi w domowym zaciszu.
Połączenie fascynującej teorii z praktyką sprawia, że książka „Tai Chi Mistrzów” jest niezwykle cenną pozycją, która znajduje zastosowanie w codziennym życiu. Bez względu na to, czy działamy prewencyjnie, czy też czujemy się pozbawieni energii i witalności, to Tai Chi dzięki połączeniu prastarej wiedzy oraz współczesnej interpretacji ćwiczeń dostarcza nam informacji, jak osiągnąć stan rozluźnienia, jak wzmocnić swoje mięśnie, jak poprawić pracę wielu układów. Nawet ta podstawowa wiedza o Tai Chi Chuan pozwala pracować nad harmonią umysłu, nad oddechem, zwrócić uwagę na energię, która powinna stanowić siłę napędowa każdej komórki naszego ciała. Co więcej, dzięki książce Stawickiego nie tylko zaczynamy wykonywać podstawowe ćwiczenia, ale budzi się w nas ciekawość oraz pragnienie dalszego zgłębiania tematu!

Justyna Gul
(www.qulturaslowa.blogspot.com)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-03-2016 o godz 14:22 przez: Aga
Tai Chi ćwiczę w domu od zakupu tej książki, czyli już od około miesiąca. Początkowo stosowałam tę metodę tylko raz w tygodniu, a mimo to rezultaty przychodziły dość szybko. Już po pierwszych ćwiczeniach czułam się dużo lepiej, a mój umysł stał się spokojniejszy, a ciało o niebo lżejsze. Stan ten pogłębiał się z tygodnia na tydzień i już po miesiącu ćwiczeń mogę śmiało powiedzieć, że czuję się jak nowo narodzona. Tai Chi jest dla mnie ogromną przyjemnością, dzięki której mogę kontrolować swoje ciało i umysł.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Prawo rezonansu
4.7/5
34,70 zł
49,40 zł

Podobne do ostatnio oglądanego