Szamani, mumie, ałmysy (okładka  miękka, 01.2006)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

"Opisane w tej książce wypadki w pierwszym rzędzie rozegrały się na Ałtaju, który zajmuje południowy skraj Zachodniej Syberii. Jest to region z perspektywy polskiej dość egzotyczny, wymaga więc pewnego wprowadzenia, które nie tylko przybliży go, ale może także ułatwi zrozumienie, dlaczego właśnie tam zdarzyły się prezentowane historie" - fragment ze słowa wstępnego.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1003409849
Tytuł: Szamani, mumie, ałmysy
Autor: Grzelak Wojciech
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kos
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 302
Numer wydania: I
Data premiery: 2006-01-01
Rok wydania: 2006
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 205 x 22 x 145
Indeks: 69528729
średnia 5
5
3
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
1 recenzja
18-01-2017 o godz 15:55 przez: Triskel
Obszar Azji kryje wiele tajemnic, w szczególności tyczy się to terenów Ałtaju, ziem znajdujących się na południowym skraju Syberii Zachodniej, w samym środku Azji. Tereny te od dawien dawna owiane są mglistymi legendami i pogłoskami o dziwacznej istocie, którą miejscowi zwą ałmasem, czyli nieuchwytnym. Ludność Ałtajczyków w swoich wierzeniach i opowieściach często wzmiankuje o śnieżnym człowieku, istocie, która zawiera w sobie cechy człowieka i zwierzęcia. Istota ta przypomina z opisów yeti, która często również jest widywana przez obywateli Federacji Rosyjskiej. Wojciech Grzelak osobiście odwiedził ludność Ałtaju i zdał w niniejszej książce szczegółową relację na temat człowieka śniegu oraz wielu legend z nim związanych zasłyszanych bezpośrednio od miejscowych mieszkańców.

Według niektórych badaczy zajmujących się badaniem informacji dotyczących ałmasa jednym z niezbitych dowodów potwierdzających jego istnienie jest odnalezienie zmumifikowanej kończyny, która została nazwana jako „noga yeti". Naukowcy po dziś dzień nie ogłosili wyników badań nad kończyną, co wzmaga tylko powstawanie coraz większej ilości pytań oraz teorii spiskowych. Szamani zamieszkujący Ałtaj otwarcie mówią, że ałmas jest jak najbardziej prawdziwą istotą, którą naukowcy zaliczają do rodziny hominidów.

Wojciech Grzelak oddał w ręce czytelników ciekawą książkę, która przemawia do wyobraźni czytelnika. Za sprawą interesujących zdjęć i relacji naocznych świadków czytelnik podczas lektury książki może się dosłownie przenieść w dzikie i niebezpieczne tereny Azji środkowej. Przeczytamy również o scytyjskich mumiach sprzed 2500 lat oraz tajemniczych i budzących niedowierzanie rytuałach miejscowych szamanów. Autor osobiście odwiedził tamte tereny i opisał przygody oraz niebezpieczne sytuacje, które sam przeżył, zdając relacje z wielu wędrówek po tych egzotycznych ziemiach, które prawie doprowadziły go do spotkania z tajemniczym człowiekiem gór.

„Szamani, mumie, ałmysy - Tajemnice z serca Azji” jest książką, która przenosi nas w świat starożytnych legend i szamańskich rytuałów. Zagadka prehistorycznej istoty wciąż nie została rozwiązana do końca, a liczne znaleziska nie doczekały się odpowiedniego zbadania. Książka autorstwa Wojciecha Grzelaka zaciekawiła mnie i z pewnością jest warta przeczytania. Jest to rewelacyjna książka reportażowa, która potrafi wciągnąć za sprawą wielu ciekawych zdjęć i barwnego języka. Odsłaniając, choć rąbka tajemnicy na temat owianego mroczną legendą ałtajskiego ałmasa oraz prastarych kurhanów zawierających cenne znaleziska. Jak najbardziej polecam.

http://fantasy-bestiarium.blogspot.com/2017/01/szamani-mumie-amysy-tajemnice-z-serca.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Mistyczna Kabała
5/5
33,26 zł
47,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Ukryte tajemnice
5/5
24,99 zł
31,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pieśni Boga
5/5
23,48 zł
37,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Księga mediów
5/5
40,41 zł
51,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Samouzdrawianie Metodą Silvy Opracowanie zbiorowe
4.7/5
35,33 zł
Inne z tego wydawnictwa Osho. Autobiografia
4/5
27,84 zł
39,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego