Strażniczka opowieści (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Jen Gibbs, dla najbliższych Jennia Beth, po dziesięciu latach pracy w sześciu nowojorskich wydawnictwach zdobywa wymarzoną posadę redaktora w prestiżowym Vida House Publishing. Pewnego dnia Jen znajduje na swoim biurku wypłowiałą kopertę z plikiem kartek otoczonych seledynową okładką i zatytułowanych Strażniczka opowieści.

Swojskość opowieści o przygodach Sarry i Randa z końca XIX wieku budzi w Jen uśpione wspomnienia, a styl nieznanego autora brzmi w niej jak melodia, którą już kiedyś słyszała.

Czy Jen uda się zrozumieć siłę tajemniczego oddziaływania opowieści? Czy powrót do rodzinnych stron i rozrachunek z własną przeszłością przyniesie jej wolność?

Osadzona w scenerii surowych Appalachów powieść uwodzi czytelnika nie tylko sprawnie skonstruowaną fabułą, ale i malowanymi słowem obrazami jesiennego krajobrazu Karoliny Północnej.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Strażniczka opowieści
Seria: Smaki życia
Autor: Wingate Lisa
Tłumaczenie: Janiak Iwona
Wydawnictwo: Święty Wojciech Dom Medialny
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 430
Data premiery: 2015-07-30
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 175 x 26 x 109
Indeks: 17799218
 
Brak
ocen
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
6 recenzji
5/5
09-09-2015 o godz 12:40 przez: dobrerecenzje.pl
Opowieść o młodej redaktorce, która dopiero została przyjęta do wydawnictwa Vida w Nowym Jorku. Jako świeży pracownik Jennina Beth spędza dużo czasu w swoim biurze, chce się wykazać. Pewnego ranka kiedy przychodzi do pracy na swoim biurku zastaje kopertę, a w niej kilka rozdziałów opowieści. Dziewczyna domyśla się, że jest to skrypt z biura jej szefa. Otóż szef wydawnictwa Vida na swoim biurku ma stertę takich skryptów lecz żadnemu pracownikowi pod żadnym pozorem nie wolno tego dotykać. Jennina na początku chce znaleziony u siebie skrypt oddać, lecz kiedy zaczyna czytać to już wie, że chciałaby poznać dalsze losy bohaterów. Niestety na kopercie jest tylko wyblakły znaczek i brak nazwiska autora. Po dłuższych zmaganiach kobiecie udaje się rozszyfrować styl pisarski i okazuje się, że to dzieło mógł napisać Evan Hall autor „Podróżników w czasie”. Jest tylko jeden mały, ale zasadniczy problem. Hall nie chce rozmawiać z dziennikarzami, redaktorami ani ze swoimi fanami. Jak w takim razie dostać się do niego, dowiedzieć się czy skrypt naprawdę jest jego autorstwa i skłonić go do ujawnienia dalszej części?
Literatura kobieca z serii „Smaki życia”. Autorka w słowie do czytelnika wyjawia co było inspiracją do napisania tej książki. Otóż był to sen.
Książka wciąga z dwóch powodów. Pierwszy to ciekawość czytelnika jak dalej potoczą się losy Jenniny Beth. Drugi powód to chęć poznania dalszych przygód bohaterów skryptu. Aby lepiej odznaczyć czas teraźniejszy od czasów skryptu, rozdziały przedstawiające życie Jenniny są drukowane zwykłą czcionką, zaś rozdziały skryptu czcionką szarą, bardziej wypłowiałą.
Ilość stron to 429, tak wiem, niektórych taka ilość może odstraszyć, lecz zapewniam Was, że kiedy się wciągniecie to nawet nie zauważycie kiedy najpierw będziecie w połowie książki a potem już w jej końcowych momentach. Akcja toczy się szybko, wątek miłosny który pojawia się w skrypcie intryguje nie tylko samą redaktorkę ale i czytelnika. A żeby było ciekawiej to okazuje się, że historia ze skryptu ma w sobie ziarno prawdy.
Książka dobra dla każdej kobiety, lub młodej dziewczyny, poruszy Waszą wrażliwość i wyobraźnię do tego stopnia, że nie będziecie mogły oderwać się od książki dopóki jej nie przeczytacie do końca.
Okładka przyciąga oko czytelnika. Widnieje na niej piękna kobieta. Same litery tytułowe, które są tłoczone dodają książce szyku i elegancji.
Serdecznie polecam miłośniczkom takich książek.
Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-12-2015 o godz 17:45 przez: Anna Sikorska
Zdobycie pracy marzeń nigdy nie jest łatwe. Pracowitej Jenni Beth Gibas to się udaje. Wieloletnie staże za głodową pensję, narażanie życia uwieńczone sukcesem wydawniczym dzięki zdobyciu zgody jednej ze sław na opublikowanie biografii staje się kluczem do sukcesu. Praca w nowym miejscu wymaga ponownego wykazania się wielkimi zdolnościami śledzenia talentów. Od tego na jaką historię trafią redaktorzy zależy sukces jednego z lepszych wydawnictw. Jena dostaje biurko w rogu mało znaczącego pokoju. Jej nowa praca to nowe wezwanie do wspinania się po szczeblach kariery. Młoda kobieta dostosowuje się do otoczenia, grzecznie wypełnia obowiązki, jest dokładna, a wszystko przez niezwykłą miłość do książek i wyczucia interesujących historii. Cudze opowieści fascynowały ją od najmłodszych lat. Przekonuje się, że niełatwa praca w wydawnictwie to nie tylko spełnienie jej marzeń, ale i możliwość uporania się ze swoją przeszłością, lękami, a wszystko to za sprawą tajemniczej starej koperty, która trafia na jej biurko.
„Strażniczka opowieści” pozwala jej przenieść się w czasy, kiedy kobietami w Ameryce handlowano jak bydłem. Mniemająca prawa do własnego zdania i decydowania o życiu Sarra po śmierci najbliższych trafia w ręce mężczyzny, który jej zdaniem jest jej ojcem, ale dla niego jest mniej warta od ukochanego konia. Chce ją przeznaczyć jako nowy nabytek do domu uciech. Jak potoczy się jej historia? Czy ma szansę na normalne życie i miłość? Co łączy ją z redaktorką w znanym wydawnictwie? Dlaczego właśnie ta historia trafia na biurko nowej pracownicy? – te pytania pojawiają się już na początku czytania. Z każdą stroną powstaje ich więcej, a wszystko przez to, że kartki z tajemniczą historią są podrzucane bohaterce w dziwnych miejscach. Jedno jest pewne: ta historia odmieni nie tylko jej życie osobiste, ale i zmieni bieg kariery.
Akcja w książkach Lisy Wintage prowadzona jest w specyficzny sposób. Dzięki narratorowi pierwszoosobowemu we większości rozdziałów sprawia wrażenie osobistych przeżyć. „Strażniczkę opowieści” polecam miłośnikom sentymentalnych podróży, książek, w których teraźniejszość przeplata się z przeszłością, by połączył je piękny supeł.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-07-2016 o godz 18:49 przez: Beata Igielska
„Strażniczka opowieści” to książka, której akcja płynie dwutorowo, przedstawiając naprzemiennie perypetie Jen, młodej, ambitnej redaktorki, oraz fragmenty stworzonego przed laty maszynopisu, który w niewyjaśniony sposób trafił na biurko kobiety.
Znalezisko to pociąga za sobą lawinę zdarzeń, które wprowadzają zamieszanie w poukładanym życiu Jen i odsłaniają wiele tajemnic z przeszłości. Zanim kobieta zdoła odkryć prawdę o autorze niesamowitej, zapomnianej i nigdy niewydanej książki, musi udać się w swoje rodzinne strony. Tam nie tylko pracuje, ale i wraca do swoich korzeni, niełatwego dzieciństwa, uśpionych demonów. Zmierzenie się z własną przeszłością okazuje się równie trudne, a może nawet trudniejsze niż rozwikłanie redaktorskiej zagadki.

Powieść Lisy Wintage wciąga i intryguje od pierwszych stron. Nie jest to zwykłe czytadło, o którym zapomina się po odłożeniu go na półkę.
Książka podejmuje wiele ważnych tematów, od osobistych rozterek bohaterki po kwestie szeroko rozumianej dziedziczności i praw kobiet we współczesnym świecie, które w wielu miejscach istnieją tylko na papierze.
To również piękna i wzruszająca opowieść o potrzebie i mocy miłości, przywiązaniu do tradycji i przeszłości, o kultywowaniu obyczajów, mitów, wierzeń, o sile słowa, które przekazywane z pokolenia na pokolenie pozwala przetrwać kulturze. To także niesamowita historia poruszającej legendy, która ukazuje potęgę modlitwy i wiary w Boga. W tym kontekście tytuł „Strażniczka opowieści” nabiera nowych znaczeń, które w pełni odsłaniają się przed czytelnikiem w finale.

Akcja obfituje w niespodziewane zdarzenia, bohaterowie są wyraziści, tajemniczy, poruszający. Wraz z zaskakującym zakończeniem to na pewno największe atuty fabuły.

Polecam wszystkim miłośnikom niebanalnych powieści, w których teraźniejszość przeplata się z przeszłością, zwłaszcza tą pełną niedopowiedzeń i zagadek.
BEATA IGIELSKA
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-07-2015 o godz 09:50 przez: jeke5
Lisa Wingate swoją powieść pt. ,,Strażniczka opowieści" wyśniła pewnej wrześniowej nocy. Obudziła się z gotową historią w głowie. Główna bohaterka powieści Jen Gibbs ma 31 lat i od dziesięciu lat pracuje w branży wydawniczej w Nowym Jorku. Jej marzeniem jest praca w Wydawnictwie Vida. Marzenie udaje jej się spełnić i zostaje redaktorką w dziale literatury faktu.
Pewnego dnia na swoim biurku znajduje tajemniczą kopertę, a w niej około 50 pożółkłych stron luzem owiniętych w seledynową okładkę z odręcznym rysunkiem i starannym napisem ,,Strażniczka opowieści". Jen zaczyna czytać opowieść i zatraca się w niej. Nie wie kto jest jej autorem, kto ją przysłał, ani kto podrzucił ją na biurko. Styl autora skryptu jest jej jakby znany, a jego fragmenty budzą w niej stare wspomnienia, które dobrowolnie wyparła lub zdławiła w sobie. Ktoś podrzuca jej kolejne rozdziały opowieści osadzonej w XIX-wiecznych Appalachach. Jen odkrywa, że została ona napisana w Karolinie Północnej, jej rodzinnym stanie, który porzuciła wiele lat temu.
Szef wydawnictwa wysyła ją do Karoliny Północnej, by odnalazła autora opowieści i uzyskała zgodę na jej wydanie. Jen udaje się w podróż i wie, że będzie musiała zmierzyć się z demonami przeszłości.
Wydarzenia teraźniejsze z udziałem Jen przeplatają się z przygodami Randa i Sarry pod koniec XIX wieku.
Sarra pochodziła z plemienia Melungów odkrytego w 1654 roku przez angielskich odkrywców na terenie Wyżyny Cumberland. Melungowie łączyli w sobie rasę białą, indiańską i afroamerykańską. Byli źle traktowani w społeczeństwie, rozpowszechniano o nich mylne informacje.
Cała recenzja znajduje się tutaj:
http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/2015/07/strazniczka-opowiesci-lisa-wingate.html#gpluscomments
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
14-03-2016 o godz 10:45 przez: erka
Młoda redaktorka, zostaje przyjęta do działającego w Nowym Jorku wydawnictwa Vida.Jako, że zaczynając swoją karierę, chciałaby się wykazać przed szefostwem, niezwykle często zaczyna swoją pracę wcześniej, niż reszta kolegów po fachu.Pewnego dnia, znajduje na biurku kopertę, a w środku, parę stron powieści, po lekturze której domyśla się, a raczej poznaje po stylu pisarskim, że jest to dzieło znanego i niezwykle popularnego pisarza, słynnego ze swoich dziwactw.Ale jak przekonać się czy rzeczywiście, to jego rękopis, skoro pisarz, unika jak ognia, nie tylko fanów swojego talentów, ale i różnego rodzaju redaktorów, czy dziennikarzy. Może nie jest to lektura, która spodobałaby się płci brzydkiej, ale ja przeczytałem bez problemu i uważam, że znaczniki w rodzaju"literatura kobieca", to tylko starta czasu. Może Barbary Cartland bym nie czytał, ale są książki, które warto poznać."Strażniczka opowieści", jest jedną z takich powieści. Styl pisania jest przyjemny, akcja wciąga, więc czegóż chcieć więcej.Dodatkowo, spodobała mi się okładka, także polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-09-2015 o godz 00:00 przez: Natalia Zielińska
Od samego początku zapowiada się ciekawie. Lubię ten typ powieści, nieśpieszne odkrywanie tajemnicy, a w książce Lisy Wingate ma to swój szczególny, porywający styl. Zachwyciła mnie ta historia, autorka wykreowała ją w taki sposób, że bez wątpienia jej książkę zapamiętam na długo. Na pewno się nie zawiedziecie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tej serii Smak pokusy Scott Riva
4.4/5
32,38 zł
39,90 zł
Inne z tej serii Postaw na mnie Warren Susan May
5/5
22,76 zł
34,90 zł
Inne z tej serii W każdej chwili dnia Fabry Chris
4.5/5
22,76 zł
34,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego