Steve Jobs (okładka twarda)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

EKSKLUZYWNA BIOGRAFIA STEVE’A JOBSA PIÓRA AUTORA BESTSELLEROWYCH BIOGRAFII BENJAMINA FRANKLINA I ALBERTA EINSTEINA

Opierając się na ponad czterdziestu wywiadach z Jobsem, przeprowadzonych na przestrzeni dwóch lat – a także na wywiadach z ponad setką członków rodziny, przyjaciół, przeciwników, konkurentów i kolegów Jobsa – Walter Isaacson spisał wciągającą opowieść o pełnym wzlotów i upadków życiu oraz płomiennej osobowości twórczego przedsiębiorcy, którego perfekcjonizm i nadludzka energia zrewolucjonizowały sześć branż: komputery osobiste, filmy animowane, muzykę, telefony, tablety i DTP. W czasach, kiedy Ameryka szuka sposobów, by utrzymać swoją innowacyjną przebojowość, kiedy społeczeństwa na całym świecie usiłują budować gospodarki ery cyfrowej, Jobs pozostaje największą ikoną wynalazczości i wyobraźni. Wychodząc z przeświadczenia, że najlepszym sposobem stworzenia czegoś wartościowego w XXI wieku jest zespolenie kreatywności z technologią, założył firmę, w której nieskrępowana niczym wyobraźnia połączyła się z zadziwiającymi osiągnięciami nowoczesnej techniki. Choć Jobs współpracował przy powstawaniu tej książki, nie domagał się kontroli nad tym, co zostanie w niej ujęte, ani nawet prawa do przeczytania jej przed wydaniem. Niczego nie zatajał. Zachęcał ludzi, których znał, by wypowiadali się szczerze, i sam opowiadał otwarcie, czasami wręcz okrutnie, o ludziach, z którymi pracował i konkurował. Wypowiedzi jego przyjaciół, wrogów i kolegów sprawiają, że poznajemy bez zbędnych upiększeń jego pasje, perfekcjonizm, obsesje, artyzm, przewrotność i kompulsywną żądzę kontroli – wszystko to, co ukształtowało podejście Jobsa do biznesu oraz innowacyjności produktu. Gnany przez swoje demony, Jobs potrafił doprowadzać otoczenie do furii i rozpaczy. Ale jego osobowość i jakość jego produktów były ze sobą powiązane, tak samo jak komputery i oprogramowanie Apple, w jeden zintegrowany system. Niezwykle przemawiająca do wyobraźni historia Jobsa ukazuje, jak ważna jest w życiu pomysłowość, siła charakteru, talenty przywódcze i wierność swoim wartościom.

Tytuł: Steve Jobs
Autor: Isaacson Walter
Tłumaczenie: Strąkow Michał, Bieliński Przemysław
Wydawnictwo: Wydawnictwo Insignis
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 730
Numer wydania: I
Data premiery: 2011-11-17
Rok wydania: 2011
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 215 x 50 x 145
Indeks: 10670002
 
średnia 3,9
5
34
4
12
3
9
2
6
1
7
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
18 recenzji
5/5
03-06-2019 o godz 08:13 A-quarius dodał recenzję:
Doskonała pozycja dla fanów Jobsa. Intrygująca lektura dla ciekawych.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-03-2017 o godz 01:15 cinas dodał recenzję:
Książka jest rewelacjyjna ale i jej bohater nietuzinkowy ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-11-2016 o godz 00:00 alakern dodał recenzję:
Steve Jobs jest moim wielkim autorytetem. Nie wiem czy jest ktoś na świecie, kto byłby tak zaradny i jednocześnie wszechstronny niż on. Na pewno jeżeli jest ktoś kto chciałby poznać Jobsa bardzo dobrze, to jest to Książa dla niego, szczególnie, że jej autorem jest osoba, która bezpośrednio znała Jobsa. Ja podszedłem do tej lektury dwojako: w pierwszej kolejności oczywiście zachwycił mnie sam Jobs, jednakże później zdałem sobie sprawę, że czytam książkę jak świetną powieść, która mnie całkowicie pochłonęła. Jak dla mnie książka pierwsza klasa!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-08-2016 o godz 15:47 Marcin Pająk dodał recenzję:
Wszyscy którzy tak jak ja dorastali wraz z pojawieniem sie komputera i uczestniczyli w tej rewolucji powinni wybrać sie za sprawa tej książki w sentymentalna podróż do czasów dzieciństwa i z perspektywy czasu po raz kolejny zachwycić sie tym w czym mogliśmy brać udział...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-04-2016 o godz 08:21 anonymous dodał recenzję:
Książką w ogóle nie była w moim typie do czytania, roztrzepana, opasła i ciągnąca się w niespokończoność
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-10-2015 o godz 10:34 Pawel Stolowski dodał recenzję:
Lektura obowiązkowa! Jobs był niezmiernie ciekawą postacią, a autor znał go bezpośrednio, dzięki czemu mam do czynienia z bardzo rzetelnie napisaną biografią, która ani na moment nie nudzi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
10-04-2015 o godz 21:44 Dominika Szwec dodał recenzję:
Według mnie, nie można rozczytywać się w biografiach czy książkach biznesowych bez zasięgnięcia po biografię takiego autorytetu jakim był Steve Jobs...chociażby dla rozeznania i wyrobienia sobie opinii na temat samego bohatera, jego produktów i świata jaki stworzył! Niepodważalnie ciekawa pozycja wśród biografii, szczegółowo wnikająca w każdą sferę życia Jobsa, jednak dla mnie, za dużo uwagi poświęcono kwestiom technicznym...mimo wszystko polecam wszystkim tym, którzy tak jak ja przed przeczytaniem tej książki nie mieli bladego pojęcia o wszystkich "i" wynalazkach, bo teraz jestem w stanie przeprowadzić o nich dłuższą rozmowę;) Polecam, bo autor na tyle ciekawie przedstawił osobowość Jobsa, że analizuje się ją jeszcze długo po przeczytaniu książki!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-09-2014 o godz 17:13 Filip Torz dodał recenzję:
Każdy kogo interesuje prawdziwa historia twórcy jednej z największych firm w dziejach ludzkości powinien sięgnąć po tą pozycję. Film nawet w najmniejszym procencie nie oddaje tego co spisał Isaacson.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
05-08-2014 o godz 14:43 Anna Krawczyńska dodał recenzję:
Na tę biografię czekałam dłuższy czas - warto było! Co prawda książka napisana trochę stronniczo, ale to obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów S.J.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-10-2013 o godz 14:32 Tyler_Durden_91 dodał recenzję:
Apple nigdy mnie szczególnie nie interesowało. I to świetnie zrobiło tej książce, którą mimo pokaźnych rozmiaow przeczytałem blyskawicznie. Cieszę się, ze Steve Jobs nie został w tej ksiażce postawiony na piedestał. Fascynująca biografia, świetnie napisana - polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
24-05-2013 o godz 00:00 Quixxii dodał recenzję:
Przeczytałam szybko i z dużym zaciekawieniem, mimo że miejscami pojawia się sporo informatycznych określeń. Szczerze mówiąc byłam zaskoczona tym, czego się dowiedziałam o Jobsie. Wiem, że ludzie z pasją, a szczególnie ci, którzy dochodzą do czegoś w życiu, z reguły nie są łatwymi osobami. Ale Steve Jobs był ekstremalnie trudnym człowiekiem, a przy tym niezwykłym wizjonerem! Uważam, że warto przeczytać tę książkę, nawet jeśli Apple nie jest dla nas najlepszą marką pod słońcem!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
25-04-2013 o godz 11:02 Daryouss dodał recenzję:
Steve Jobs to współzałożyciel jednej z najbardziej innowacyjnych firm w historii oraz geniusz je jednej osobie. Jego kontrowersyjny charakter to kompletna mieszanka wszystkich możliwych nastrojów. Posiadane przez niego umiejętności marketingowe, upór w dążeniu do celu oraz myślenie perspektywiczne umożliwiło mu wprowadzenie do sprzedaży pierwszego komputera, a w późniejszym okresie wielu innych innowacyjnych produktów. Biografia napisana jest niezwykle szczegółowo i obiektywnie. Przedstawia Jobsa jako człowieka pełnego wad i zalet. Pokazuje jego bezwzględność, arogancję, brak szacunku dla ludzi, a zarazem absolutny perfekcjonizm, charyzmę i kreatywność. Opisane jest jego życie od najmłodszych lat, do chwili kiedy pożegnał się ze światem. Biografię mogę polecić każdemu. Ze względu na tematykę komputerową jest w niej kilka fachowych zwrotów i określeń, natomiast nie mają one większego znaczenia. Książka wciąga od pierwszych słów. Czyta się ją jednym tchem, a strony same się przewracają.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 1
03-04-2013 o godz 00:00 Rita dodał recenzję:
Bardzo dobra książka, nie tylko dla fanów biografii! Steve Jobs był fascynującym, ale i trudnym człowiekiem oraz partnerem w interesach. Walter Isaacson nie stworzył peanu na cześć Jobsa, przedstawił jego historię bez upiększeń i ozdobników. I myślę, że w tym tkwi siła tej książki. Myślałam, że przeczytanie tej biografii będzie wyzwaniem, a okazało się szalenie wciągające i przyjemne!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-03-2012 o godz 12:36 agach01 dodał recenzję:
Ksiązka rewelacyjna. Wciąga bardzo szybko i czyta się ją bez wytchnienia. Dużo cennych informacji na temat Jobs'a. Książka ukazuje jego życie, sposób bycia (trochę kontrowersyjny). Bardzo ciekawa pozycja, gorąco polecam. Agnieszka
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
28-11-2011 o godz 16:18 patrycjaf dodał recenzję:
polecam z czystym sumieniem,autor ukazuje z jednej strony postać genialnego Steve'a Jobsa, a z drugiej nie omija jego dziwactw i wad oraz trudnego charakteru, opowiada słowami ludzi, którzy znali Jobsa, którzy z nim pracowali, pokazuje człowieka-ikonę naszych czasów,ale wciąż człowieka

dodatkowo po prostu dobrze się ją czyta, a historia Steve'a Jobsa może być inspiracją i świetnym obrazem, jak dalece możemy kreować rzeczywistość, tworzyć ją i zmieniać

warto!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
26-11-2011 o godz 19:57 natalka dodał recenzję:
ale w 90% dobrze się czyta. Bohater broni się sam a raczej jego fenomenalne, fascynujące życie. Książka jest dobrym pomysłem na prezent w zasadzie dla każdego - pokazuje życie człowieka znanego wszystkim, który dla wszystkich może być przykładem i inspirację. Naprawdę warto. Dla wielbicieli biografii - absolutne must have.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-11-2011 o godz 13:06 Piotr Dzikowski dodał recenzję:
To nie jest biografia, to powieść sensacyjna, tym lepsza, że opisuje prawdziwą historię kontrowersyjnej postaci, przed podziwiem dla której - mimo jej wad - trudno się powstrzymać.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
19-11-2011 o godz 23:44 Karzysiek Kasiński dodał recenzję:
Bardzo dobra książka. Każdy kto ceni Jobsa powinien ją przeczytać!
Czy ta recenzja była przydatna? 4 2
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Rok pełen inspiracji Brett Regina
3.8/5
25,59 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Naprawdę? Clarkson Jeremy
3.7/5
30,87 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa 7 sposobów Oliver Jamie
3.7/5
49,99 zł
69,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Nic się nie dzieje Nicolai Kathryn
3.8/5
28,80 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Bóg nigdy nie mruga Brett Regina
4.4/5
20,47 zł
31,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Wyzwanie stoika Irvine William B.
3.7/5
22,92 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa The Kissing Booth Reekles Beth
4.4/5
17,49 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Jak długo trwa teraz? Opracowanie zbiorowe
4.1/5
27,71 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Oficjalny przewodnik Fortnite. Królewska szafka Opracowanie zbiorowe
4.2/5
31,99 zł
39,99 zł
30,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Atlas szczęścia Russell Helen
4.5/5
27,99 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Jesteś cudem Brett Regina
4.2/5
22,39 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Pamięć nieulotna Snowden Edward
4.3/5
30,91 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Telefonistka Berg Gretchen
3.8/5
19,99 zł
39,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.