Songs From The Labyrinth (CD+DVD)

Wykonawca:

Oferta empik.com : 26,99 zł

26,99 zł 80,99 zł (-67%)
- dostawa 0 zł
dla zakupów od 40 zł
salon Empik - dostawa 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt w magazynie Empiku
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny
 • 1. Walsingham
 • 2. Can She Excuse My Wrongs?
 • 3. “Ryght Honorable …”
 • 4. Flow My Tears
 • 5. Have You Seen the Bright Lily Grow
 • 6. “…Then in Time Passing on Mr. Johnson Died…”
 • 7. The Most High and Mighty Christianus the Fourth, ...
 • 8. The Lowest Trees Have Tops
 • 9. “…And Aaccordinge as I Desired Ther Cam a Letter…”
 • 10. Fine Knacks for Ladies
 • 11. “…From Thenc I Went to the Landgrave of Hessen…”
 • 12. Fantasy
 • 13. Come, Heavy Sleep
 • 14. Forlorn Hope Fancy
 • 15. “…And From Thence I Had Great desire to See ...
 • 16. Come Again
 • 17. Wilt Thou Unkind Thus Reave Me
 • 18. “…After My Departure I Caled to Mynde…”
 • 19. Weep You No More, Sad Fountains
 • 20. My Lord Willoughby’s Welcome Home
 • 21. Clear or Cloudy
 • 22. “…Men Say That the Kinge of Spain…”
 • 23. In Darkness Let Me Dwell
 • 24. Flow My Tears
 • 25. The Lowest Trees Have Tops
 • 26. Fantasy
 • 27. Come Again
 • 28. Have You Seen the Bright Lily Grow
 • 29. In Darkness Let Me Dwell
 • 30. Hellhound On My Trail
 • 31. Message In A Bottle
 • 32. Fields Of Gold
2006 r. sprzedał się w liczbie ponad 800 tys. egzemplarzy. W tym roku przypada 450. rocznica urodzin tego renesansowego twórcy. Z tej okazji Deutsche Grammophon przygotowało specjalną edycję albumu Stinga wzbogaconą o dodatkowe materiały audio i video.

Na płycie CD znajdą się wersje live kilku utworów wykonanych podczas koncertu w 2007 r. w Londynie, a także wyjątkowe interpretacje Fields of Gold, Message In A Bottle i Hellhound On My Trail, za które publiczność podziękowała Stingowi owacjami na stojąco.

Na DVD zatytułowanym The Journey and the Labyrith zobaczyć można fragmenty telewizyjnych występów Stinga, wywiady z twórcami, a także informacje o życiu Dowlanda, którym towarzyszą czytane w tle fragmenty korespondencji. Ponadto na płycie znajdzie się materiał ze wspomnianego koncertu w Londynie, podczas którego Sting wykonał szereg utworów z albumu, jak i swoje największe hity. Bonusy specjalne to materiał zarejestrowany podczas próby do koncertu oraz 40-stronicowa książeczka w języku angielskim zawierająca oryginalne teksty Stinga i specjalnie zamówiony do tego wydawnictwa artykuł autorstwa angielskiego dziennikarza, Adama Sweetinga.
 
Songs from the Labyrinth to jeden z najbardziej interesujących projektów artystycznych Stinga - wynik zainteresowania artysty twórczością Johna Dowlanda, brytyjskiego kompozytora epoki elżbietańskiej. Album i towarzyszące mu koncerty spowodowały nadspodziewany rozkwit zainteresowania muzyką Dowlanda na świecie. Płyta osiągnęła najwyższe lokaty na listach przebojów muzyki klasycznej, a także, co rzadkie, jako album klasyczny zajęła 25. miejsce na 200 w zestawieniu Billboardu oraz 24. na brytyjskiej liście pop. Dzięki Stingowi muzykę Dowlanda usłyszało więcej osób niż za sprawą wszystkich dotychczasowych nagrań z muzyką tego kompozytora razem wziętych!

Stinga oparł się na spostrzeżeniu, że pomimo iż Dowland żył ponad czterysta lat temu jego muzyka brzmi dziś zaskakująco świeżo, a i sama postać artysty przywołuje na myśl znane i dziś sylwetki muzyków outsiderów. Nie trzeba wielkiej wyobraźni, by usłyszeć w twórczości dzisiejszych artystów echa poetyckiej duszy Dowlanda czy stosowane przez niego struktury muzyczne. Co ważne, myślenie w ten sposób o Dowlandzie dało Stingowi szansę głębszego wejścia w jego twórczość, wyzwalając ją z dotychczasowych ram refleksji akademickiej.

Ci, którym znana już była muzyka Dowlanda, prawdopodobnie słyszeli ją wcześniej w wykonaniu angielskiego kontratenora Alfreda Dellera albo lutnisty Juliana Breama z tenorem Peterem Pearsem, bądź w nagraniach specjalistów od muzyki dawnej: Davida Munrowa i Christophera Hogwooda. Innymi słowy, muzyka Dowlanda umiejscowiona była dotychczas ściśle w repertuarze klasycznym bądź tzw. muzyki dawnej i wykonywana zgodnie z klasycznymi regułami.

Sting, zaintrygowany kompozycjami Dowlanda, chciał odnaleźć sposób na ukazanie dzieła tego wielkiego twórcy, ale nie poprzez znane z muzyki klasycznej metody, a poprzez swe umiejętności współczesnego artysty muzyki popularnej. To nie był projekt crossoverowy mający na celu jedynie przybliżenie muzyki Dowlanda masowemu odbiorcy. Chodziło raczej o interpretację, która mogłaby być postrzegana jako równorzędna wobec wcześniejszych, odmiennych stylistycznie dokonań.

Rozwiązaniem zaproponowanym przez Stinga było wykonanie tych pieśni w typowo angielskim stylu, kierując się jednak w stronę potoczności i tym samym odróżniając od nienaturalnego medium jakim jest np. głos kontratenora (w swoim tekście zamieszczonym w książeczce do płyty pisał Sting o tym, jak muzyka Dowlanda „idealnie nadaje się do przestrzeni kształtowanej w »szepczącej bliskości« ze współczesnym mikrofonem”). Niezależnie czy w energicznej, żywiołowej rytmice Come Again czy w dostojnej formie potężnej ody do melancholii In Darkness Let Me Dwell, głos Stinga brzmi bezpośrednio i wyraziście, a jego lekka chropowatość przekonuje tylko o życiowym doświadczeniu artysty.

„Przesłuchawszy wiele nagrań Dowlanda, pomyślałem, że nikt dotychczas nie zrobił tego, co ja zamierzam. Nie mam wyszkolonego głosu operowego, ale ta muzyka była skomponowana ok. 1600 roku, kiedy jeszcze styl bel canto nie był znany. Wynaleziono go dopiero ok. stu lat później. Myślę, że ludzie w tamtym czasie śpiewali bez użycia techniki operowej” – mówi Sting.

Fakt, że instrumentem Dowlanda była lutnia, pomógł także Stingowi w podjęciu decyzji o realizacji projektu. Lutnia to w prostej linii poprzedniczka gitary, instrument, którym posługiwali się dawni wędrowni śpiewacy, tak jak gitara, która jest najbliższym instrumentem dzisiejszych artystów muzyki popularnej. Sting jest wprawdzie utalentowanym gitarzystą, ale jego marzeniem było poszerzenie swych umiejętności muzycznych. Sięgnął więc po lutnię, bardziej wymagającą niż gitara, stawiającą przed wykonawcami wyzwania intonacyjne i techniczne. „Dla mnie to nie oznacza nic innego jak ciągły rozwój. Rozwijasz się dzięki podejmowaniu ryzyka, gdy twórczo wkraczasz na teren wydający się na początku nieprzyjazny i oporny”.

Sting od początku nie miał ambicji zostania wirtuozem lutni. Decyzja o zatrudnieniu bośniackiego mistrza tego instrumentu, Edina Karamazova, przydała całemu projektowi niezbędnego fundamentu historycznej autentyczności i zwyczajnej muzycznej rzetelności. Karamazov, wychowanek bazylejskiej Schola Cantorum i współpracownik takich zespołów, jak Hilliard Ensemble, Orpheus Chamber Orchestra i kontratenora Andreasa Scholla jest wymarzonym akompaniatorem, a jego solowe partie na Songs from the Labyrinth błyszczą inwencją i niebywałą sprawnością.

Muzyczne połączenie obu artystów jest kluczem do sukcesu tej płyty. Innym niezwykle ważnym elementem była decyzja Stinga o włączeniu do całego materiału czytanych fragmentów korespondencji Dowlanda z Sir Robertem Cecilem, sekretarzem stanu królowej Elżbiety. To dało wyobrażenie o problemach natury osobistej i politycznej, które zajmowały umysł kompozytora, a jednocześnie sprawiły, że album Stinga stał się bardziej czymś na kształt prywatnej opowieści aniżeli tylko zbiorem pieśni. Jak pisał magazyn „Gramophone”: „Sting i Karamazov pokazali Dowlanda jako prawdziwą, żywą postać. Zrobili to, czego nie udało się zrobić na wielu tradycyjnych nagranich”.

Adam Sweeting
Tłum.: Agnieszka Topolska
Tytuł: Songs From The Labyrinth
Wykonawca: Sting
Dystrybutor: Universal Music Polska
Data premiery: 2013-08-20
Rok nagrania: 2013
Nośnik: CD+DVD
Liczba nośników 2
Rodzaj opakowania: Digipack
Indeks: 13560379
 
średnia 1,5
5
0
4
0
3
0
2
1
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
2 recenzje
1/5
12-11-2019 o godz 19:59 Barbara Czajkowska dodał recenzję:
Dla melomana.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
06-11-2019 o godz 08:39 MartaD dodał recenzję:
Dla koneserów angielskiej muzyki z epoki Elżbietańskiej. Mało "Stinga"
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne tego wykonawcy My Songs (Exclusive Edition) Sting
3.6/5
64,99 zł
premium 61,74 zł
Inne tego wykonawcy My Songs (Special Edition) PL Sting
0/5
43,99 zł
premium 41,79 zł
Inne tego wykonawcy My Songs PL Sting
4.5/5
39,99 zł
premium 37,99 zł
Inne tego wykonawcy My Songs (Special Edition) Sting
0/5
126,99 zł
premium 120,64 zł
Inne tego wykonawcy My Songs (Deluxe Edition) Sting
4.2/5
59,99 zł
premium 56,99 zł
Inne tego wykonawcy 44/876 (Deluxe Edition) Sting , Shaggy
3.8/5
29,99 zł
premium 28,49 zł
Inne tego wykonawcy Sting: The Best Of 25 Years Sting
4.3/5
53,99 zł
premium 51,29 zł
Inne tego wykonawcy Mercury Falling Sting
5/5
23,99 zł
premium 22,79 zł
Inne tego wykonawcy Brand New Day Sting
5/5
34,99 zł
premium 33,24 zł
Inne tego wykonawcy Sting: Live At The Olympia Paris Sting
4.7/5
94,99 zł
premium 90,24 zł
Inne tego wykonawcy Brand New Day Sting
4.7/5
107,99 zł
premium 102,59 zł
Inne tego wykonawcy 44/876 (Special Empik Edition) Sting , Shaggy
4.0/5
69,99 zł
premium 66,49 zł
Inne tego wykonawcy Ten Summoner's Tales Sting
4.8/5
52,99 zł
premium 50,34 zł
Inne tego wykonawcy 44/876 PL Sting , Shaggy
4.5/5
39,99 zł
premium 37,99 zł
Inne tego wykonawcy 57th & 9th (Winyl w kolorze niebieskim) Sting
4.1/5
129,99 zł
premium 123,49 zł
Inne tego wykonawcy The Soul Cages Sting
5/5
36,99 zł
premium 35,14 zł
Inne tego wykonawcy 57th & 9th Sting
5/5
100,99 zł
premium 95,94 zł
Inne tego wykonawcy Sacred Love Sting
5/5
143,99 zł
premium 136,79 zł
Inne tego wykonawcy 44/876 Sting , Shaggy
5/5
104,99 zł
premium 99,74 zł
Inne tego wykonawcy 44/876 Sting , Shaggy
4.6/5
40,99 zł
premium 38,94 zł
Inne tego wykonawcy Sting: Live At The Olympia Paris Sting
5/5
41,99 zł
premium 39,89 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Nordic Noir Samuelsen Mari
5/5
19,99 zł
52,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Porpora Opera Arias Cencic Max Emanuel
4.5/5
19,99 zł
52,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Timeless Il Divo
4/5
19,99 zł
52,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Avital Meets Avital Avital Avi
0/5
19,99 zł
52,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Piano PL Andersson Benny
3.7/5
19,99 zł
30,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Bolero Boulez Pierre
0/5
19,99 zł
48,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Home Shankar Anoushka
5/5
26,99 zł
52,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Henry May Long Richter Max
4/5
19,99 zł
52,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Rediscovered Various Artists
0/5
23,99 zł
52,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Memory Grimaud Helene
0/5
26,99 zł
52,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Dzieła wielkich mistrzów Various Artists
4.5/5
20,99 zł
premium 19,94 zł
strona produktu - rekomendacje Shostakovich / Glazunov Benedetti Nicola
0/5
19,99 zł
52,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Prehension Beving Joep
5/5
19,99 zł
52,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Vivaldi: Gloria Lezhneva Julia
5/5
23,99 zł
52,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Explosive Garrett David
4.5/5
22,99 zł
24,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Piano (Deluxe Edition) Andersson Benny
0/5
26,99 zł
52,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Between Worlds Avital Avi
5/5
26,99 zł
52,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Land Of Gold Shankar Anoushka
5/5
26,99 zł
52,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Violin Concertos Carmignola Giuliano
5/5
26,99 zł
52,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Ma Vlast Belohlavek Jiri
0/5
19,99 zł
52,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Wonderland Ott Alice Sara
0/5
26,99 zł
52,99 zł
premium

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.