Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie (okładka  miękka)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Oferta empik.com : 31,51 zł

31,51 zł 49,99 zł (-36%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie

Co się dzieje za grubymi murami Watykanu? Zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak od środka wygląda centrum życia Kościoła katolickiego? Niestety, kolejne doniesienia prasowe wskazują, że także i w jego szeregach, nawet wśród hierarchów, panować mogą zepsucie i dewiacje. Książka „Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie” Frederica Martela najlepiej ukazuje patologie, do których dochodziło w Kościele.

Szokujące ustalenia

Wydanie książki „Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie” zachwiało podstawami Kościoła katolickiego. Nagle okazało się, że homoseksualizm jest w nim doskonale znany, przez wielu praktykowany i akceptowany. Wstrząśnie Tobą też to, co dzieje się w Stolicy Piotrowej. Autor przedstawi Ci ustalenia, jakie poczynił podczas wielu rozmów z biskupami i nie tylko na temat homoseksualizmu wśród księży.

Najbardziej strzeżone tajemnice Watykanu

Być może dotychczas miałeś w głowie zupełnie inny obraz Watykanu – papież przemawiający do osób zgromadzonych na Placu św. Piotra, uduchowione zakonnice i nie mniej bogobojni zakonnicy. Księża zjeżdżający się z całego świata po to, by móc być bliżej głowy Kościoła katolickiego. Zdaniem Frederica Martela za tą fasadą świątobliwości kryje się głębokie zepsucie. Książka „Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie” to opowieść o skrzętnym ukrywaniu i zamiataniu pod przysłowiowy dywan kontrowersyjnych faktów z życia homoseksualnych kapłanów.

Czemu wciąż jesteśmy karmieni kłamstwami o celibacie? Jak nasz Kościół jest toczony od środka przez skostniałe poglądy i przekonania? Dlaczego wypowiedzi hierarchów są tak wrogie wobec homoseksualistów? A może dzieje się tak tylko dlatego, by ukryć prawdziwą naturę wielu księży, także tych piastujących wysokie stanowiska? Przekonaj się sam!

Tytuł: Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie
Tytuł oryginalny: Sodoma
Autor: Martel Frederic
Tłumaczenie: Derelkowska Elżbieta, Dwulit Anastazja, Wisz Jagna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: francuski
Liczba stron: 640
Numer wydania: I
Data premiery: 2019-04-03
Rok wydania: 2019
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 210 x 50 x 130
Indeks: 31198639
średnia 4,5
5
965
4
250
3
101
2
31
1
33
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
229 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
02-05-2019 o godz 19:27 przez: Katarzyna Malec | Zweryfikowany zakup
Zakłamanie kleru w kwestii ich wojującej homofobii i promowaniu sprzecznego z naturą celibatu zostało tu wyjaśnione. Są podstawą tej instutucji, więc zmian nie oczekujmy. Kościoł w pojęciu ogólnym jest organizacją zrzeszająca największą liczbę homoseksualistów. Homofobia i zaszczepianie jej w swoich wyznawcach sprawia, że od zawsze w ten sposób jedynym "bezpiecznym" schronieniem dla geja był stan kapłański. Nikt nie pytał o brak zainteresowania kobietami, a zainteresowanie mężczyznami mogło być eksplorowane w gronie skłonnym to zainteresowanie zaspokoić. Za zamkniętymi drzwiami instytucji kościelnych. W czasach emancypacji osób homoseksualnych możliwością dla nich dzisiaj jest już nawet małżeństwo. Nie muszą ukrywać swojej orientacji pod sutanną. Tym którzy zostali wychowani w schizofrenicznym zaprzeczaniu samemu sobie wciąż pozostaje kapłańswo, a homofobia społeczeństwa w którym się obracają wciąż zmusza też innych, tak samo wychowanych, do szukania "schronienia" w kościele. Chodzi o to aby powołania do kapłaństwa nie ustały. Gdzieś ci starzy twardogłowi kardynałowie i biskupi muszą przecież znajdować młodych mężczyzn. Zniesienie celibatu ujawniłoby tylko, kto jest heteroseksualny, a kto nie. Zbiorowe wyjście z szafy nie wchodzi w grę, ponieważ w ten sposób kościół zaprzeczyłby nagle jednemu z własnych fundamentów i poległby pod gruzami. Gdyby tu tylko chodziło o hipokryzję, mizoginię, przywłaszczanie pieniędzy na pokrywanie własnego zbytkowego stylu życia i wykorzystywanie imigrantów świadczących usługi seksualne. To już nadto. Część tego reportażu to jednak dowód na systemowe ukrywanie pedofilli i zbrodniarzy w sutannach krzywdzących dzieci. Część z nich została w ostatnich latach skazana lub toczą się przeciw nim procesy. Do tej instytucji zaciągają się niestety również ludzie o skłonnościach pedofilskich i dostają tam schronienie po tym jak te skłonności ujawniają. To nie książka o gejach w sutannach i zastanawianie się nad relacją Jana Pawła z Dziwiszem. To książka o organizacji przestępczej.
Czy ta recenzja była przydatna? 10 0
02-03-2020 o godz 15:57 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Niniejsze słowa piszę jako osoba homoseksualna mająca pełną świadomość nauki biblijnej na temat tego typu obcowania cielesnego (śmierć, potępienie przez Boga). Biorąc pod uwagę względy religijne, nigdy nie zdecydowałem się z nikim wiązać. Po przeczytaniu książki sądzę, iż Kościół katolicki lansuje dwie zupełnie różne teologie: inną dla duchowieństwa, niezwykle liberalną, inną natomiast dla osób świeckich – skrajnie konserwatywną. Na podstawie lektury książki mogę stwierdzić, iż hierarchia katolicka to grupa najbardziej niewiernych Bogu osób – są to zdecydowanie ludzie kompletnie w Boga niewierzący. Tytuły kościelne wg Kościelnego słownika łacińsko-polskiego autorstwa ks. dr Alojzego Jougana – wydanie III 1958 r.: eminentia – 1. wyniosłość, wybitność, doskonałość, dostojność, wyróżnienie; 2. wysoka godność, wybitne stanowisko; 3. eminencja – tytuł kardynała (od 1614 r.); excellentia – doskonałość, wzniosłość, wspaniałość, wyśmienitość, wyborność; tytuł (biskupa, wyższego dygnitarza kurii rzymskiej, państwowego itp.). Polecam także definicje tych terminów znajdujące się w Słowniku łacińsko-polskim Mariana Plezi. Jakaż ogromna dysproporcja wobec przytoczonych wyżej definicji tytułów biskupów i kardynałów. Mega hipokryzja, pycha i wyniosłość. A do Jezusa zwracano się co najwyżej Rabbi (Nauczycielu). Obecnie wierzę w Boga, w Kościół już niestety nie – i na ten stan rzeczy przeczytana książka nie miała już żadnego wpływu. Stanowiła tylko potwierdzenie tego, co już na temat świętości Kościoła już wcześniej wiedziałem. Z całego serca polecam lekturę osobom o otwartym umyśle.
Czy ta recenzja była przydatna? 8 0
1/5
22-06-2019 o godz 11:21 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Książka powaliła mnie na kolana. Jestem osobą starszą i myślałam że już nic mnie nie zaskoczy.Ale to co przeczytałam,a jestem na początku książki,to był szok.Mam wrażenie,że taplałam się w kloace. To co dzieje się w kościele to obrzydliwość. Każdy powinien przeczytać tę książkę.Polecam ją wszystkim,którzy choć trochę potrafią myśleć.Cieszę,że wreszcie taka książka pojawiła się i mam nadzieję,że to dopiero początek.Autorowi tej książki należą się ogromne podziękowania za odwagę i wytrwałość. Maria
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
5/5
05-06-2019 o godz 10:11 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Jeszcze nie do końca ją przeczytałem (ominąłem pontyfikat papieża Pawła VI), ale jestem pod wrażeniem ogromu pracy, którą autor włożył w napisanie tej książki. Polecałbym ją każdemu polskiemu katolikowi, i nie tylko. A już szczególnie powinni ją przeczytać duchowni oraz młodzi ludzi wybierający się do seminarium duchownego.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
5/5
27-05-2019 o godz 22:44 przez: Włodzimierz Pasławski | Zweryfikowany zakup
Liczba stron mówi wiele, widać autor po prostu przyłożył się do tematu :-) Bardzo rzetelne dziennikarstwo, nic z taniej sensacji, nie ma momentów, nie liczcie na to. To solidna praca badawcza, którą bardzo polecam. Ja w dwa dni pokonałem, tak wciągnęła.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
5/5
12-11-2019 o godz 07:21 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Książka powala z nóg. Opisuje mechanizmy przez które szerzy się patologia w kościele. Rzetelne dziennikarstwo ukazujące prawdę. Należy zwrócić uwagę, iż historie pokazywane są nie tylko przez pryzmat zachowań hierarchów ale również obrazują nieszczęście ludzi, których dotknęła przemoc.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
13-02-2020 o godz 10:24 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Czyałam na raty. Kawał roboty, ani jeden akapit nie jest przegadany i to jest jeden z największych plusów!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
30-04-2019 o godz 10:51 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobrze napisane książka odsłaniająca troszkę tajemnic Watykanu i interesy kościoła katolickiego .
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
12-03-2021 o godz 07:12 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobra Nareszcie ktoś odważył się napisać prawdę
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
17-04-2019 o godz 16:23 przez: magdalena Rybka | Zweryfikowany zakup
Na podstawie wieloletniej pracy badawczej, licznych wywiadów i mniej lub bardziej poufnych rozmów a także obserwacji życia w Stolicy Apostolskiej, autor przdstawia nam obraz tego co nazywa „Sodomą’. Okazuje się bowiem, że na najwyżzch szczeblach kaplańskiej hierarchii jest najwyższe prawdopodobieństwo spotkania osób homofilnych i aktywnie homoseksualnych. Autor twierdzi, że to już nie jest tak zwane gejowskie lobby a cały system. Jest to system, który istnieje sam dla siebie a zasilany jest dzięki podsycaniu społecznej homofobii. Można zauważyć pewien wzorzec polegający na tym, że im większe zaangażwanie księży w praktyki homoseksualne tym wyższy stopień ich homofibii. Im większa, z drugiej strony, stygmatyzacja osób LGBTQiA+ tym większa szansa na księżowskie powołania wśród młodych homoseksualnych osób. Autor opisuje rolę hierarchów a nawet papieży w umacnianiu i chronieniu tego zakonspirowanego systemu. Opisuje także rolę poszczególnych kardynałów i nuncjuszy we wspieraniu niedemokratycznych reżimów i ich współodpowiedzialnośc za krzywdy wielu działaczy lewicowych i teologów wyzwolenia, co czynią często po to żeby „system” nie wyszedł na jaw. Konserwatyzm i wojująca homofobia, jak również jawna mizoginia kapłanów zwalczających stosowanie środków antykoncepcyjnych sprawia, że ponoszą oni też winę za śmierć wielu osób, w dużej mierze też heteroseksualnych, w wyniku epidemii HIV. W tym samym czasie w Rzymie a także na terenie Watykanu odbywają się huczne przyjęcia i orgie. Kapłani masowo korzystają z usług pracowników seksualnych, uzależnieni są od pornografii, ukrywają przestępstwa i przemoc wobec nieletnich. Wszystko jest dozwolone pod warunkiem, że nikt się o tym nie dowie. Książkę zdecydowanie warto przeczytać i wyrobić sobie o niej własne zdanie. Napisana jest potoczystym reporterskim stylem więc mimo przytlaczającego tematu i wielu stronnic czyta się ją dość sprawnie. Nie podobają mi się fragmenty, w których autor być może nieświadomie używa języka transfobicznego i sformułowań, które mogą być obraźliwe dla osób nieneurotypowych. Gdy używa się bowiem wielokrotnie słowa schizofrenia jak synonimu obłudy, to jest to co najmniej niewłaściwe. Mimo wszystko polecam tę książkę wszystkim zainteresowanym czytelnikom
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
5/5
02-12-2020 o godz 10:27 przez: Jezant | Zweryfikowany zakup
To liczące ponad 700 stron opracowanie nie rości sobie pretensji do dzieła naukowego - jest "jedynie" zapisem dziennikarskiego śledztwa w sprawie szeroko ujętego seksu w życiu Kościoła katolickiego. Czytelnik nie znajdzie więc tutaj obszernych przypisów lub bibliografii. Liczyć może tylko na rzetelność warsztatu i zaangażowanie Autora w wyjaśnienie wielu spraw kontrowersyjnych i aferalnych w Kościele od połowy XX wieku do czasów współczesnych. Cenne jest to, że gdy treści oparte są tylko na wypowiedziach osób, to autor wyraźnie to zaznacza i lekko się wobec nich dystansuje. Nie mniej cenne są rezultaty kwerend w archiwach Watykanu, w kuriach i w... odtajnionych ostatnio zbiorach CIA, a także odwiedziny u bohaterów i w instytucjach kościelnych na różnych kontynentach (także w Krakowie i Warszawie). Warto też zauważyć, że nie jest to praca ani antykościelna, ani antyklerykalna - sam autor pozostaje w przyjaznych stosunkach z wieloma swoimi bohaterami. Ale trzeba ją poznać, aby zrozumieć wiele procesów społecznych zachodzących w Kościołach narodowych, także w Polsce, w ostatnich dziesięcioleciach. I jak zawsze w takich sytuacjach: dla jednych może to być impulsem do odejścia z Kościoła, zaś dla innych wzmocnieniem ich woli naprawy tego, co przede wszystkim hierarchia kościelna zniszczyła.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
03-03-2021 o godz 12:23 przez: Beata | Zweryfikowany zakup
Książka wywarła na mnie ogromne wrażenie i rozwiała resztkę moich złudzeń, również w odniesieniu do osoby Jana Pawła II. Świetna praca autora i jego pomocników. Można tylko podziwiać jego dziennikarskie próby dochodzenie prawdy i jej ujawnianie. Jako osoba wychowana w duchu katolicyzmu chciałam zachować wiarę w to, że instytucja kościoła nie jest tak do cna zepsuta, bo przecież rzeczą ludzką jest błądzić. Władza, hipokryzja i pieniądze jakoś od wieków idą ramię w ramię, ale znakiem nowych czasów jest ujawnianie tego, co miało pozostać zakryte. Czytałam różne dzieła i próbowałam bronić tej instytucji jako wywodzącej się od pierwszych apostołów i opartej na miłości, jednak w zestawieniu z Pismem Świętym (obu testamentów), tekstami filozoficznymi i właśnie "Sodomą", bezpowrotnie umarł we mnie zalążek wiary w to, że ludzie kościoła są jakoś przez Boga wskazani. Kościół nie ma w sobie Boga i to jest bardzo smutne. Bóg odszedł z kościoła, tylko chyba o wiele wieków za późno.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
3/5
28-04-2019 o godz 20:53 przez: Tomasz Bartoszuk | Zweryfikowany zakup
Książka porusza istotny problem Kościoła Katolickiego, jednak nie zrobiła na mnie wrażenia rzetelnego, udokumentowanego opracowania. Zdecydowanie bardziej przekonująca jest Uta Ranke-Heinemann w "Seks. Odwieczny problem Kościoła". W książce roi się od uogólnionych stwierdzeń typu: "pewien informator powiedział mi, że znany kardynał mieszka z kochankiem". Dla mnie książka w sporej części ma charakter plotkarski, a szkoda, bo dotyka istotnego problemu.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
5/5
24-01-2021 o godz 18:14 przez: witekw | Zweryfikowany zakup
Świetna książka. Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu autora, ilości źródeł i nakładu pracy jaki włożył w jej napisanie. Chociaż po okładce wiadomo, czego można się spodziewać, to jednak wiele rzeczy podczas czytania szokuje. Pomimo tego, że książka jest pełna nazwisk, dat, faktów, to czyta się ją bardzo dobrze. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
25-04-2019 o godz 14:38 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Wszystko doskonale opisane i wyjaśnione. Właściwie dokument o dwóch obliczach kościoła. Nie na darmo mówi przysłowie że: dno piekła jest wybrukowane księżmi.. Najgorsze jest to że kościół w takiej postaci uczy ludzi jak mają postępować. Doskonały przykład hipokryzji w jej czystym wydaniu.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
3/5
25-06-2019 o godz 13:33 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Książka interesująca bo zbiera historie o których pisała prasa. Za bardzo przegadana - autor ma tendencje do opisywania swoich podróży i wrażeń. Interesujące tezy - niekoniecznie nowatorskie bo już Drewermann je stawiał - czego autor nie ukrywa.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
2/5
14-08-2019 o godz 09:00 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie - prawdziwa historia wyjaśniająca dlaczego kościół "nie lubi tęczy". Odpowiedź jest prosta, żadna firma nie lubi konkurencji która zyskuje na popularności.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
11-06-2019 o godz 18:46 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Świetna książka. Polecam przeczytać każdemu, otwiera oczy. Solidnie napisany reportaż i "narzędzie" walki z hipokryzją Watykanu poprzez uświadamianie tego, o czym nikt nie mówi.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
25-02-2021 o godz 19:48 przez: Adisoon | Zweryfikowany zakup
Świetna pozycja pokazująca, że kościół to instytucja która za maską świętobliwości popełnia wiele grzechów (w tym ciężkich) i kierowana jest hipokryzją jak mało co.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
14-06-2020 o godz 16:54 przez: beaben | Zweryfikowany zakup
Bardzo dużo faktów choć momentami zbyt długie dywagacje, które spowalniają tempo . Niestety opisana prawda- przeraża.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Ostatni śnieg Pacześ Rafał
4.8/5
27,61 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Moje ciało Ratajkowski Emily
4.4/5
30,21 zł
46,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Grube wióry Pacześ Rafał
4.4/5
24,54 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Katharsis Siembieda Maciej
4.8/5
30,26 zł
46,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Księga Ludensona Stanecka Zofia
5/5
28,93 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Wyspa McKinty Adrian
4.7/5
28,93 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sztuka kochania Wisłocka Michalina
4.5/5
25,21 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Kolejne 365 dni Lipińska Blanka
4.4/5
28,93 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szczerze Tusk Donald
3.9/5
29,35 zł
44,99 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego