Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Oferta empik.com : 32,49 zł

32,49 zł 49,99 zł (-35%)
- dostawa 0 zł
dla zakupów od 40 zł
salon Empik - dostawa 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt w magazynie Empiku
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie

Co się dzieje za grubymi murami Watykanu? Zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak od środka wygląda centrum życia Kościoła katolickiego? Niestety, kolejne doniesienia prasowe wskazują, że także i w jego szeregach, nawet wśród hierarchów, panować mogą zepsucie i dewiacje. Książka „Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie” Frederica Martela najlepiej ukazuje patologie, do których dochodziło w Kościele.

Szokujące ustalenia

Wydanie książki „Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie” zachwiało podstawami Kościoła katolickiego. Nagle okazało się, że homoseksualizm jest w nim doskonale znany, przez wielu praktykowany i akceptowany. Wstrząśnie Tobą też to, co dzieje się w Stolicy Piotrowej. Autor przedstawi Ci ustalenia, jakie poczynił podczas wielu rozmów z biskupami i nie tylko na temat homoseksualizmu wśród księży.

Najbardziej strzeżone tajemnice Watykanu

Być może dotychczas miałeś w głowie zupełnie inny obraz Watykanu – papież przemawiający do osób zgromadzonych na Placu św. Piotra, uduchowione zakonnice i nie mniej bogobojni zakonnicy. Księża zjeżdżający się z całego świata po to, by móc być bliżej głowy Kościoła katolickiego. Zdaniem Frederica Martela za tą fasadą świątobliwości kryje się głębokie zepsucie. Książka „Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie” to opowieść o skrzętnym ukrywaniu i zamiataniu pod przysłowiowy dywan kontrowersyjnych faktów z życia homoseksualnych kapłanów.

Czemu wciąż jesteśmy karmieni kłamstwami o celibacie? Jak nasz Kościół jest toczony od środka przez skostniałe poglądy i przekonania? Dlaczego wypowiedzi hierarchów są tak wrogie wobec homoseksualistów? A może dzieje się tak tylko dlatego, by ukryć prawdziwą naturę wielu księży, także tych piastujących wysokie stanowiska? Przekonaj się sam!

Tytuł: Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie
Tytuł oryginalny: Sodoma
Autor: Martel Frederic
Tłumaczenie: Derelkowska Elżbieta, Dwulit Anastazja, Wisz Jagna
Wydawnictwo: Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: francuski
Liczba stron: 640
Numer wydania: I
Data premiery: 2019-04-03
Rok wydania: 2019
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 55 x 211 x 140
Indeks: 31198639
 
średnia 4,1
5
96
4
28
3
20
2
6
1
14
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
80 recenzji
4/5
14-06-2020 o godz 16:54 beaben dodał recenzję:
Bardzo dużo faktów choć momentami zbyt długie dywagacje, które spowalniają tempo . Niestety opisana prawda- przeraża.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
1/5
13-05-2020 o godz 07:04 Marzena Olszewska dodał recenzję:
Polecam, zamówienie zrealizowane bardzo pozytywnie
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-03-2020 o godz 15:57 Anonim dodał recenzję:
Niniejsze słowa piszę jako osoba homoseksualna mająca pełną świadomość nauki biblijnej na temat tego typu obcowania cielesnego (śmierć, potępienie przez Boga). Biorąc pod uwagę względy religijne, nigdy nie zdecydowałem się z nikim wiązać. Po przeczytaniu książki sądzę, iż Kościół katolicki lansuje dwie zupełnie różne teologie: inną dla duchowieństwa, niezwykle liberalną, inną natomiast dla osób świeckich – skrajnie konserwatywną. Na podstawie lektury książki mogę stwierdzić, iż hierarchia katolicka to grupa najbardziej niewiernych Bogu osób – są to zdecydowanie ludzie kompletnie w Boga niewierzący. Tytuły kościelne wg Kościelnego słownika łacińsko-polskiego autorstwa ks. dr Alojzego Jougana – wydanie III 1958 r.: eminentia – 1. wyniosłość, wybitność, doskonałość, dostojność, wyróżnienie; 2. wysoka godność, wybitne stanowisko; 3. eminencja – tytuł kardynała (od 1614 r.); excellentia – doskonałość, wzniosłość, wspaniałość, wyśmienitość, wyborność; tytuł (biskupa, wyższego dygnitarza kurii rzymskiej, państwowego itp.). Polecam także definicje tych terminów znajdujące się w Słowniku łacińsko-polskim Mariana Plezi. Jakaż ogromna dysproporcja wobec przytoczonych wyżej definicji tytułów biskupów i kardynałów. Mega hipokryzja, pycha i wyniosłość. A do Jezusa zwracano się co najwyżej Rabbi (Nauczycielu). Obecnie wierzę w Boga, w Kościół już niestety nie – i na ten stan rzeczy przeczytana książka nie miała już żadnego wpływu. Stanowiła tylko potwierdzenie tego, co już na temat świętości Kościoła już wcześniej wiedziałem. Z całego serca polecam lekturę osobom o otwartym umyśle.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
27-02-2020 o godz 12:42 Anonim dodał recenzję:
Świetne potraktowanie tematu.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
13-02-2020 o godz 10:24 Anonim dodał recenzję:
Czyałam na raty. Kawał roboty, ani jeden akapit nie jest przegadany i to jest jeden z największych plusów!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
10-02-2020 o godz 14:38 zetbasia dodał recenzję:
Tej książki nie potrafiłam przeczytać szybko. Dużo w niej nazwisk, dużo faktów, ogromny ładunek emocjonalny. Autor jest pisarzem, dziennikarzem i doktorem nauk społecznych i chyba dlatego tak sumiennie i rzetelnie podszedł do swoich badań. Książka powstała na podstawie setek przeprowadzonych rozmów, w wielu krajach. Watykan autor poznał od środka wielokrotnie go odwiedzając i rozmawiając z kardynałami, biskupami i księżmi. Okazuje się, że Watykan niczym Sodoma jest miastem grzechu, hipokryzji, zakłamania, chciwości, próżności, korupcji, przestępstw, rozpusty i rozpasania. Watykan to głównie mężczyźni, którzy ślubowali życie w celibacie. I żyją bez kobiet, bowiem obiektem ich pożądania są mężczyźni. Większość duchownych to praktykujący homoseksualiści, publicznie głoszący poglądy homofobiczne. Im głośniej potępiają homoseksualizm tym większe prawdopodobieństwo, że ich nocne życie to pasmo rozpusty. Watykan to miasto walki o władzę, gdzie każdy na każdego zbiera "kwity" ale też zamiata pod dywan różne grzechy. Homoseksualiści w sutannach stanowią większość więc czują się bezkarni. Dopiero papież Franciszek zaczął niszczyć sieć seksualnej zmowy i braterstwa, która rozsnuła się po kryjomu za czasów Pawła VI, rozrosła się za Jana Pawła II a pod rządami Benedykta XVI stała się nie do opanowania i przyśpieszyła jego upadek. Książka rewelacyjna, otwiera nam oczy na sprawy, których nie widać na zewnątrz tego hermetycznego środowiska ludzi, którzy coś innego mówią, a coś innego robią.Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
4/5
12-12-2019 o godz 05:42 Anonim dodał recenzję:
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-11-2019 o godz 10:26 Oliwia Włodarczyk dodał recenzję:
książka o ciekawym i dosyć kontrowersyjnym temacie, lecz bardzo trafna
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-11-2019 o godz 07:21 Anonim dodał recenzję:
Książka powala z nóg. Opisuje mechanizmy przez które szerzy się patologia w kościele. Rzetelne dziennikarstwo ukazujące prawdę. Należy zwrócić uwagę, iż historie pokazywane są nie tylko przez pryzmat zachowań hierarchów ale również obrazują nieszczęście ludzi, których dotknęła przemoc.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
06-11-2019 o godz 03:12 Krystyna Stachura dodał recenzję:
Rzetelne dziennikarstwo, super, polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-09-2019 o godz 22:32 Janusz dodał recenzję:
Nic nowego dla tych, których temat interesuje od lat i starają się czytać wszystko co w tej materii jest dostępne. Ja nie znalazłem niczego o czym wcześniej z różnych źródeł bym nie wiedział. Nie zdawałem sobie jedynie sprawy ze skali tego zjawiska. I za to Autorowi dziękuję. W efekcie lektury tej książki nasuwa się pytanie o rolę państw i ich rządów uznających instytucję, w której nie kompetencje, przymioty, zdolności, wykształcenie, wiedza decydują o awansach na najwyższe stanowiska w ramach jej struktury, a wyłącznie (prawie) popęd seksualny.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
14-09-2019 o godz 10:47 Bogusława Sałata dodał recenzję:
książka poruszająca problemy ważne nie tylko dla katolików, dobrze napisana
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
03-09-2019 o godz 13:55 Anonim dodał recenzję:
polecam dużo ciekawych informacji
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
21-08-2019 o godz 13:55 Jacek Świętochowski dodał recenzję:
Kolejny atak na kościół. Ale tak, nie jesteśmy idealni, niemniej jednak to kościół utrzymuje świat w ryzach. Bez niego dawno ludzie by się pozabijali. To właśnie ten jak autor twierdzi "skorumpowany" Watykan walczy o dobro na świecie. Liczne dzieła misyjne, setki wybudowanych szkół, szpitali, domów pomocy, domów starców. Ale ktoś woli widzieć hipokryzje. Może dlatego że próbuje zagłuszyć własne, wołające do niego sumienie?
Czy ta recenzja była przydatna? 1 15
2/5
14-08-2019 o godz 09:00 Anonim dodał recenzję:
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie - prawdziwa historia wyjaśniająca dlaczego kościół "nie lubi tęczy". Odpowiedź jest prosta, żadna firma nie lubi konkurencji która zyskuje na popularności.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
14-08-2019 o godz 08:01 Sylwia Kubaszek dodał recenzję:
Nie jest to łatwa książka. Przy okazji poznajemy mnóstwo osób, funkcji jakie pełnią, miejsc, zdarzeń, itp. co niektórym może nastręczać problemów z odbiorem, ale to w końcu wynik wieloletniego śledztwa i bardzo długiej wręcz syzyfowej pracy dziennikarza. Nie jest to książka antyklerykalna czy przeciwko kościołowi, bo taki po prostu on jest, sam do tego doprowadził. Tutaj wszystko zostało zebrane i przekazane. Zreszta pewne kwestie są wszystkim i tak znane. Niestety.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-08-2019 o godz 05:32 Anonim dodał recenzję:
Kontrowersyjna, ale nadzwyczaj przekonująca. Do zawartych w niej informacji proponuję podejść z dozą umiarkowanego subiektywizmu i pamiętać o fakcie, że nie należy generalizować całości przez wzgląd na pojedyncze wyjątki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
08-08-2019 o godz 09:32 LILA dodał recenzję:
Wciągająca książka warta uwagi, dla osób bardziej dociekliwych
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
06-08-2019 o godz 00:52 Marek dodał recenzję:
Bardzo dobra książka ukazująca obłudę i fałszywość kleru, który pod osłoną wiary uprawia czyny potępiane przez Kościół.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
31-07-2019 o godz 13:39 munio_ dodał recenzję:
Dobra i obiektywna ocena kościoła katolickiego poprzedzona 4 letnim śledztwem wśród hierarchów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Kolejne 365 dni Lipińska Blanka
4.3/5
26,22 zł
39,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Nadzieja Opracowanie zbiorowe
3.8/5
50,00 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Czując. Rozmowy o emocjach Jucewicz Agnieszka
4.4/5
26,22 zł
39,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Becoming. Moja historia Obama Michelle
2.7/5
32,77 zł
49,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Sztuka kobiecości Wróbel Beata , Borowiec Aneta
3.3/5
26,22 zł
39,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Sztuka kochania Wisłocka Michalina
4.0/5
26,22 zł
39,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Książka o śmieciach Łubieński Stanisław
5/5
30,99 zł
39,99 zł
premium 26,22 zł
Inne z tego wydawnictwa Szczerze Tusk Donald
3.5/5
29,49 zł
44,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Psychoterapeutka Flood Helene
5/5
29,99 zł
39,99 zł
premium 28,49 zł
Inne z tego wydawnictwa Auroville. Miasto z marzeń Boni Katarzyna
0/5
34,99 zł
44,99 zł
premium 29,49 zł
Inne z tego wydawnictwa Odziedziczone marzenia. Spadek po moim ojcu Obama Barack
4.8/5
34,99 zł
44,99 zł
premium 29,49 zł
Inne z tego wydawnictwa Wiedźmin. Kompendium o świecie gier Opracowanie zbiorowe
4.8/5
71,99 zł
79,99 zł
premium 68,39 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Czarni Reszka Paweł
3.3/5
23,94 zł
39,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Wszyscy kłamią Stephens-Davidowitz Seth
3.6/5
29,19 zł
44,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Mózg w żałobie Shulman Lisa M.
3.1/5
23,94 zł
39,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje O północy w Czarnobylu Higginbotham Adam
4.4/5
31,58 zł
49,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Prawda. Krótka historia wciskania kitu Phillips Tom
3.9/5
29,49 zł
36,99 zł
premium 24,66 zł
strona produktu - rekomendacje Zwierzyniec Bralczyk Jerzy
4.3/5
25,99 zł
39,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Profil mordercy Britton Paul
4.6/5
39,99 zł
44,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Pilot ci tego nie powie Smith Patrick
4.3/5
32,44 zł
49,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Jak nakarmić dyktatora Szabłowski Witold
3.9/5
27,99 zł
39,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Zrozumieć zbrodnię Ornacka Ewa
4.7/5
24,64 zł
37,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Chciwość. Jak nas oszukują wielkie firmy Reszka Paweł
4.2/5
26,49 zł
29,90 zł
premium 21,19 zł
strona produktu - rekomendacje Mindhunter Douglas John , Olshaker Mark
4.5/5
35,49 zł
39,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Demonolodzy Britlle Gerald , Warren Ed , Warren Lorraine
4.6/5
31,99 zł
34,90 zł
premium 25,59 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.