Snajperzy. Antologia opowiadań (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Snajper, myśliwy współczesnego pola walki. Perfekcyjnie wyszkolony żołnierz. Zimny, opanowany, bardzo doświadczony. Nierzadko łączy swoją funkcję z prowadzeniem rozpoznania, stając się narzędziem doskonałym.

Niniejsza książka zawiera zbiór wszystkich opowiadań o strzelcach wyborowych i snajperach Marka Czerwińskiego. Do tej pory były one zamieszczone w innych pozycjach książkowych (m.in. „Snajperzy. Wczoraj i dziś”, „Pojedynki snajperskie” czy „Czas snajperów”). Nadszedł czas, by wszystkie opowiadania zebrać i wydać jako antologię. Znalazło się w niej także kilka nowych opowiadań (w tym jedno dotyczące czasów zbrodni popełnionych przez UPA na polskiej ludności Wołynia).

Fragment szkolenia snajperów:

"Na świecie jest wiele karabinów. Ale przed Tobą leży Twój karabin. Jest najlepszy spośród wszystkich, które znasz. Jest najlepszy, bo jest Twój. Jest Twoim przyjacielem, być może jedynym, który zawsze pozostanie Ci wierny. Twój karabin musi być zawsze gotowy do strzału. Miej go pod ręką w każdej chwili. Jest Twoim życiem i śmiercią, łącznikiem między światami żywych i umarłych.

Jesteś myśliwym, może ostatnim prawdziwym wojownikiem. Nie szukaj wielkiej chwały. Masz tylko wrogów po tamtej stronie i milczącą tolerancję wśród swoich. Za błąd zapłacisz własnym życiem. Ale to Ciebie będą się obawiać. Ty sprawisz, że strach sparaliżuje wszystkich. Będziesz nieprzenikniony jak mrok i groźny jak wąż. Będziesz cierpliwy i skuteczny. Każdy Twój strzał będzie jak wyrok, jak uderzenie pioruna znikąd..."


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Snajperzy. Antologia opowiadań
Seria: War Book
Autor: Czerwiński Marek
Wydawnictwo: Warbook
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 528
Numer wydania: I
Data premiery: 2019-04-03
Rok wydania: 2019
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 43 x 207 x 145
Indeks: 32080186
średnia 4
5
2
4
2
3
0
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
3 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
20-04-2019 o godz 10:12 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Szybka i sprawna realizacja zamów.-super książka:)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
26-04-2019 o godz 10:53 przez: Radosław
Opowiadania zaserwowane czytelnikowi w książce są ułożone w sposób chronologiczny. Od czasów I Wojny Światowej na bardziej współczesnych konfliktach zbrojnych kończąc. Znaczną część tytułu, obejmują historie z okresu II Wojny Światowej. Na pewno spodoba się to pasjonatom tego okresu historycznego. Zresztą znaczna obszerność teksu, dotycząca właśnie tych czasów, nie powinna dziwić nikogo. Przecież to właśnie ten konflikt dobitnie pokazał jaka siła drzemie w snajperach i od tego właśnie momentu ich fach nabierał znaczenia w armii, ciągle ewoluując wraz z ze stosownymi szkoleniami. Opisane historie czyta się bardzo dobrze, często mając nawet wrażenie lektury literatury faktu (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Każda kolejna historia przybliża czytelnikowi „pracę” snajpera, prezentując wszystkie wady i niebezpieczeństwa tego zawodu. Autor starał się unikać mocno fachowego języka (sam o tym wspomniał we występie książki), aby jego dzieło było bardziej przejrzyste dla mniej zorientowanego czytelnika, jednak nie dało się go wyeliminować całkowicie. Pewne zwroty i wyrażenia mogą więc być mało jasne dla ludzi, którzy nie fascynują się militariami. Szczególnie widać to na przykładzie jednego z rozdziałów, który zamienia się w mocno naukowy wywód, w którym można przeczytać o trajektoriach kuli, odpowiednich nastawach celowniczych itp. (jest to jednak tylko kilka stron, które zawsze można pominąć). Nie zabrakło tu również mocniejszego języka, obrazującego to, co kula karabinowa robi z ciałem człowieka, lub co może czekać snajpera w momencie, kiedy zostanie złapany przez wroga. „Snajperzy. Antologia Opowiadań” – to dzieło, które zdecydowanie powinno znaleźć się na półce każde szanującego się miłośnika szeroko pojętej literatury wojennej. Co w przypadku osób, które posiadają już wcześniejsze wydania książek autora? Czy warto dla kilu nowych historii, wydawać ciężko zarobione pieniądze? Moim zdaniem tak (biorąc pod uwagę ich jakość), ale to musi być świadoma decyzja każdego czytelnika. Wejdź na swoją lubioną księgarnię, weź głęboki oddech, wycentruj wzrok na napisie „kup teraz” i kiedy będziesz pewny swojej decyzji, wciśnij odpowiedni przycisk na myszce.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
19-08-2020 o godz 09:39 przez: Adamus
Już sam fakt licznych błędów korektorskich deprecjonuje tę książkę. Same opowiadania chyba wzięte z jakichś sowieckich broszur propagandowych. Ma się wrażenie, że opowiadania na siłe dorabiane tylko po to, by opisać broń. Język miejscami zbyt potoczny, wręcz prostacki. Lektura idealna do czytania w kompanijnej latrynie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego