Sex edukacja. O dojrzewaniu, relacjach i świadomej zgodzie (okładka  miękka, 09.2020)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Jak, kiedy i z kim TO robić?

Oto przewodnik, który odpowiada na najbardziej palące pytania nastolatków i młodych dorosłych na temat randek, związków, świadomej zgody i seksu.

O seksie można mówić wiele: od anatomii przez komunikację aż po bezpieczeństwo. Ta przełomowa książka dr Jennifer Lang stanowi szczery, oparty na licznych badaniach informator o dojrzewaniu, miłości i seksie. Autorka obala mylące koncepcje i oferuje rzeczowe i jasne wskazówki na temat tego, jak poznawać własne ciało, rozumieć pragnienia i wyznaczać granice. I, co najważniejsze, wyjaśnia, dlaczego świadomie wyrażona zgoda to podstawowy warunek każdego kontaktu seksualnego, oraz podkreśla, że granice możemy ustalać według własnego uznania, niezależnie od presji środowiska.

"Sex edukacja" to między innymi:

  • Informacje na temat seksualności.
  • Co to jest seks i jakie doznania się z nim wiążą? Seksualne fakty i mity.
  • Sugestie dotyczące związków i randek.
  • Co najlepiej zrobić w kłopotliwych sytuacjach?
  • Konkretne narzędzia do wyrażania i odbierania zgody.
  • Kto może wyrazić zgodę i jakiego języka używa się w takich okolicznościach?
  • Omówienie nadużyć i napaści seksualnych.
  • Co to takiego? Jak chronić przed tym siebie i innych? Co robić, jeśli coś takiego spotka ciebie lub kogoś ci bliskiego?

"Sex edukacja", napisana dla wszystkich nastolatków oraz obejmująca wszystkie tożsamości i orientacje seksualne, stanowi przewodnik po zdrowej ekspresji seksualnej, relacjach i wszystkim, co młodzi ludzie powinni wiedzieć o seksie.

"Jennifer Lang nie straszy seksem, lecz pomaga poruszać się po świecie pierwszych relacji i intymnych zbliżeń – inkluzywnie, bez oceniania, podkreślając, że świadoma zgoda powinna być podstawą każdego kontaktu seksoerotycznego. Ta książka to odświeżające, nowoczesne podejście do edukacji seksualnej, dostosowane do realiów współczesnych nastolatków."
Natalia Grubizna, blog Proseksualna

"Świadoma zgoda jest kluczowa dla utrzymania zdrowych, bezpiecznych i satysfakcjonujących relacji seksualnych. W tej książce zagadnienie entuzjastycznej zgody na aktywność seksualną zostało przedstawione w sposób przystępny, ale i inkluzywny. Autorka w swojej publikacji prezentuje szereg informacji na temat negocjowania zgody, stawiania granic we własnej seksualności, w duchu różnorodności – ten podręcznik do edukacji seksualnej nikogo nie wyklucza. Książka jest przystosowana zarówno dla osób będących w związkach różnopłciowych, jak i jednopłciowych, cispłciowych i transpłciowych. Jest to podejście unikalne, które umożliwia skorzystanie z tej wiedzy wszystkim osobom i tworzy podwaliny pod kształtującą się wciąż kulturę seksualną."
Dominik Haak, psycholog i seksuolog

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1249102319
Tytuł: Sex edukacja. O dojrzewaniu, relacjach i świadomej zgodzie
Autor: Lang Jennifer
Tłumaczenie: Witkowska Magda
Wydawnictwo: Laurum
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 138
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-09-11
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 218 x 12 x 144
Indeks: 36215768
średnia 4,5
5
11
4
2
3
1
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
1 recenzja
5/5
23-09-2020 o godz 17:57 przez: karkareads
“(...) zamiast zakazywać rozmów o seksualności powinniśmy jako społeczeństwo otwarcie takie tematy poruszać” Sex dla wielu osób jest tematem tabu i właśnie dlatego jest z nim związanych wiele założeń, które nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość. “Sex edukacja” to przewodnik, który jest oparty na badaniach.Opowiada na pytania dotyczące związków, seksu i świadomej zgody. Jest on książką skierowaną do nastolatków i młodych dorosłych. Obejmuje wszystkie tożsamości i orientacje seksualne. “Sex edukacja” to mini przewodnik po relacjach i wszystkim, co młodzi ludzie powinni wiedzieć o seksualności i seksie. Autorka omawia najważniejsze informacje na temat seksu i seksualności. Obala wszystkie mity. Następnie podejmuje temat związków i randek. Wyjaśnia jak się zachować w niektórych, kłopotliwych sytuacjach. Kolejnym tematem jest temat zgody i wyrażania seksualności. Każdy z nas ma prawo powiedzieć nie i robić wszystko w zgodzie ze sobą. Jennifer Lang omawia w jaki sposób możemy wyrazić zgodę. Ostatnim z tematów jest temat nadużyć i napaści seksualnych. Autorka przedstawia definicję i omawia jak chronić siebie i innych lub zachować się w takiej sytuacji. Jennifer Lang wyjaśnia jak poznawać ciało i rozumieć jego pragnienia. Pokazuje też jak wyznaczać granice i jak mówić nie. Zaznacza również, że świadoma zgoda to podstawowy warunek każdego kontaktu seksualnego, podkreśla przy tym, że każdy z nas określa swoje granice. “Seks edukacja” to przewodnik po seksualności, relacjach i bliskości. Opowiada o świadomości ciała i świadomej zgodzie. W każdym rozdziale są wiadomości od nastolatków, na które autorka odpowiada rzeczowo i wyczerpująco. Ta książka powinna być obowiązkową lekturą wszystkich nastolatków.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa 4-godzinne ciało
4.3/5
39,70 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wielka księga soków
4.5/5
43,49 zł
49,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego