Miłość i tron (okładka  miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Sprzedaje empik.com : 35,92 zł

35,92 zł
47,90 zł porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Pierwszy tom epickiej serii o jagiellonach!

W stronę zatłoczonej Drogi Królewskiej zmierzała niepozorna osóbka.

Chciała zobaczyć orszak i słynną królową Elżbietę. W tym samym czasie książę Zygmunt szykował się do pierwszej – dyplomatycznej – potyczki. Uroczystość pasowania na rycerza w pruskim Toruniu miała przynieść jego ojcu polityczne korzyści.

Czy ktoś mógłby przypuszczać, że dzięki szczęśliwemu splotowi okoliczności niebawem odmieni się ich życie?

Czy w roku 1485 ktokolwiek pomyślałby, że losy dziedziców Jagiełłowego tronu mogą zależeć od determinacji zwykłej mieszczki?

Pierwszy tom historycznego cyklu „serce w koronie” to fascynująca opowieść o uniwersalnych ludzkich marzeniach, o czynach wielkich i dniach zupełnie zwyczajnych, o  rodzinie, przyjaciołach i wrogach.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1360516569
Tytuł: Miłość i tron
Autor: Szepielak Anna J.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Numer wydania: I
Data premiery: 2023-03-22
Rok wydania: 2023
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 200 x 25 x 140
Indeks: 55161596
średnia 4,6
5
5
4
3
3
0
2
0
1
0
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
6 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
29-03-2023 o godz 11:11 przez: migaffka
Jest rok 1466. Do Krakowa z Torunia zmierza król Kazimierz Jagiellończyk z żoną Elżbietą Rakuszanką oraz całą królewską świtą... Czy taki początek historii Was przeraża? Pewnie większość z Was tak i ja to rozumiem. Sama nie przepadałam za historią w szkole, bo podawano nam mnóstwo suchych faktów i dat, które mieliśmy wykuć na pamięć. A co jeśli ktoś opowiedziałby Wam historię Jagiellonów w piękny sposób, zwracając uwagę na ich myśli, przeżycia, problemy, radości i troski? Być może spojrzelibyście na ich jak na ludzi z krwi i kości, którzy naprawdę żyli, czuli i przeżywali wiele emocjonujących chwil. Tak jak i my codziennie stwaiali czoła wyzwaniom, również kochali i knuli spiski. Jedyne co ich od nas różni, to czasy w jakich żyjemy. Nie chcę Wam tu opowiadać fabuły, bo wolałabym, żeby każdy mógł sam ją poznać i przeżyć te emocje, które mnie towarzyszyły. Anna Szepielak po raz kolejny zabiera swoich czytelników w niesamowitą podróż w czasie i odkrywa przed nami ludzką twarz wielkich tego świata, a przynajmniej Polski, tyle że sprzed ponad 500 lat. To na ich barkach spoczywały decyzje, które miały wpływ na dalsze losy naszego kraju. Ale autorka pokazała nam ich w roli bohaterów pięknej opowieści o rodzinie, w której różnie bywało.  Kologacje, spiski, tęsknoty,  choroby, żale, uniesienia, tajemnice, wielkie smutki i małe radości... no u w końcu miłość- ta radosna, ale też trudna, zabroniona, równie piękna co niemożliwa... To wszytko znajdziecie na kartach powieści @pisarka_annaj.szepielak "Miłość i tron", będącej pierwszą częścią serii o Jagiellonach "Serce w koronie". Ja bardzo dziękuję autorce za ogrom pracy jaki włożyła w tę powieść, bo tak wiele faktów i danych źródłowych musiała zebrać i ubrać we współczesne słowa, że należy jej się za to wielki szacunek. Tak sprytnie potrafiła splatać obecnie znaną nam polszczyznę z archaizmami,  że lektura nie męczy, ale też nie zadręcza faktami i datami. Przez tę powieść  dosłownie się płynie. I jest w niej coś jeszcze, czego się nie spodziewałam. W pewnym momencie uświadomiłam sobie, że tak naprawdę z lekcji historii niewiele mi w głowie zostało. A czytając "Miłość i tron", miałam nieodpartą chęć zajrzeć do źródeł, żeby przypomnieć sobie fakty, te "nieszczęsne" daty i koligacje rodzinne. Książka historyczna wciągnęła mnie jak dobry współczesny serial i nie wiem teraz jak wytrzymam oczekiwanie na dalszy ciąg. Niby mogłabym poszperać w podręczniakch i przypomnieć sobie co dalej w klanie Jagiellonów, ale ja chcę to poznać w takiej formie, w jakiej opowiada Ania. Żałuję bardzo, że ani za moich czasów, ani nawet teraz nie uczy się historii w ten sposób. Brakuje też chyba nauczycieli z taką pasją do pracy, jaką ma Anna Szepielak do opowiadania o dawnych czasach. Gratuluję autorce i czekam na więcej .
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-03-2023 o godz 19:23 przez: Pacia
W książce "Miłość i tron" Autorka pokazała życie Kazimierza Jagiellończyka i Elżbiety Rakuszanki oraz ich dzieci, pokazując historię ich wielkiej miłości i oddania. Na przykładzie relacji rodzinnych ukazała ponadczasowe ludzkie uczucia, takie jak: przyjaźń, szacunek i braterstwo. Dzięki niebywałej wnikliwości w kreowaniu świata przedstawionego, dbałości o bogactwo szczegółów, drobiazgowości w oddawaniu realiów minionych czasów oraz doskonale wykreowanym postaciom ofiarowała nam - czytelnikom przepięknie napisany kawałek historii, w której na planie pierwszym znalazły się nie tyle wydarzenia historyczne, co ich uczestnicy. Ludzie, ze swoimi radościami, troskami, słabościami; przeżywający trudne chwile i prawdziwe dramaty. W efekcie królowa Elżbieta czy dziedzice Jagiełłowego tronu zyskali bardziej "ludzką" twarz, a ich losy, często z góry przesądzone, śledziłam z wielkim zainteresowaniem. Autorka przybliżyła nam ich życie codzienne, zwyczaje panujące na dworze królewskim, wspaniale pokazała etos rycerski i wartości, które przyświecały rycerzom, takie jak: patriotyzm, honor, wierność Bogu i wyznawanym ideałom czy odwaga. Było to dla mnie niezwykła podróż w czasie, podczas której wiele się dowiedziałam. Zachwycałam się opisami królewskich orszaków, strojów, biesiad; dowiedziałam się, jak wyglądała uroczystość pasowania na rycerza 🗡️. Rozpływałam się nad przepięknym stylem i językiem powieści, który Anna J. Szepielak z taką dbałością i starannością wystylizowała na dawne czasy. Każde słowo i zdanie zostały tu misternie i cudownie utkane, co bez wątpienia podkreśla niebywały kunszt i erudycję Autorki. Pani Aniu, chylę czoła za ogromną pracę, którą włożyłaś w napisanie tej książki. Na każdej jej stronie widać Twoje doskonale przygotowanie merytoryczne, a także długie godziny spędzone na analizowaniu tekstów źródłowych i materiałów, które przyczyniły się do tego, by powstała ta niesamowita powieść. BRAWO 👏! Jeśli jesteście ciekawi historii Jagiellonów, ale bez żmudnych dat czy natłoku faktów historycznych, za to skoncentorwanej na ludzkich marzeniach, uczuciach i poszukiwaniach swojego miejca na ziemi, a przy okazji zwiedzić Wawel, pruski Toruń i krakowskie kamienice - to koniecznie przeczytajcie tę książkę! Polecam Wam ją z całego serca❤️❤️❤️! Gwarantuję, że zatracicie się w niej tak mocno, jak ja!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-03-2023 o godz 15:05 przez: Tomasz Kosik
Miłośnicy powieści historycznych po tej książce z niecierpliwością będą czekać na kontynuacje. A to jest pewne, ponieważ „Miłość i tron” to pierwszy tom epickiej serii o Jagiellonach. Anna J. Szepielak stworzyła historię, która doskonale oddaje ducha tamtych czasów. Pisarski styl, kreacja bohaterów, sprawiają, że w naszej wyobraźni rysują się obrazy z królewskiego dworu. Zatem jeśli kochacie powieści historyczne i uwielbiacie podróżować do przeszłości, to „Miłość i tron” jest właśnie dla Was. Pokochacie tę książkę od pierwszych stron. Dlatego też zasiądźcie na czytelniczym tronie i weźcie w dłonie najnowszą powieść Anny J. Szepielak. Nie ukrywam, że świat, do którego zabrała mnie autorka, zachwycił mnie już od pierwszych chwil. Bohaterowie, których poznałem są jakże barwni, wręcz prawdziwi. Miejsca, w których się znalazłem, zachwycają swym pięknem, tak samo, jak historia, którą Anna J. Szepielak rozpisała na kartach powieści historycznej „Miłość i tron”. Czuć tutaj ogrom pracy autorki, w odwzorowaniu czasów Jagiellonów. Zatem ta powieść nie tylko porywa nas historią, lecz dotyka szczegółowością autorki w ukazaniu prawdziwych wydarzeń tamtych czasów. Historia rozpoczyna się w listopadzie 1466 roku, choć w wir wydarzeń rzuceni jesteśmy od początku roku 1467. Poznajemy historię Zygmunta zwanego Starym oraz Katarzyny. Katarzyna jest młodziutką mieszczką, która wraz ze swoją siostrą mieszka u swojego stryja i jego żony. Pewnego dnia wraz z Małgorzatą wymykają się z domu, aby zobaczyć królewski orszak i królową Elżbietę. To wydarzenie ma ogromne znaczenie na dalsze losy Katarzyny. Wówczas pierwszy raz spotyka księcia Zygmunta. Jak dalej potoczą się ich losy? Jak bardzo zmieni się życie Katarzyny? Jeśli uwielbiacie poznawać historię Polski, to koniecznie sięgnijcie po „Miłość i tron”. Muszę przyznać, że najnowsza powieść Anny J. Szepielak w piękny sposób ukazuje historię naszego kraju. Dzięki tej powieści przeniesiemy się do czasów panowania Jagiellonów i poczujemy klimat tamtych lat. Zdecydowanie polecam Wam lekturę tej książki, równocześnie umieszczam ją na półce NIK – Najlepszych Interesujących Książek. I nie ukrywam, że jestem zainteresowany kolejną powieścią autorki, która swym stylem, kreacją bohaterów zdobyła moje czytelnicze serce. Książka „Miłość i tron” ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-03-2023 o godz 18:11 przez: Anna Grzebalska
Młodziutka mieszczka Katarzyna mieszka wraz ze starszą siostrą u swojego stryja i jego okrutnej żony. Dziewczęta nie mają łatwego życia, bo stryjenka robi wszystko by im dokuczyć. Pomimo tego Kasia i Małgorzata wymykają się z domu by na własne oczy zobaczyć orszak królewski i królową Elżbietę. W pewnym momencie spojrzenia Kasi i księcia Zygmunta krzyżują się. To z pozoru niewinne zdarzenie połączy na zawsze dwójkę młodych ludzi pochodzących z pozoru różnych światów. Ślęcząc nad podręcznikami do historii często zastanawiamy się nas sensem nauki o przeszłości. Wielu uważa, że to, co minęło nie ma już znaczenia a postaci historyczne nie mogą nas nic nauczyć, bo nie wiedziały nic o zwykłym życiu. Czasami traktujemy ich jakby nigdy nie byli ludźmi z krwi i kości… Jakby nie mieli swoich zalet i wad… Jakby nie odczuwali emocji… A przecież to nieprawda! Na szczęście powstaje coraz więcej książek, które starają się zmienić takie myślenie. Jedną z nich jest właśnie Miłość i tron. Dzięki książce możemy śledzić sfabularyzowane losy króla Zygmunta zwanego Starym. Poznajmy go jako młodego chłopaka, który kompletnie nie spodziewa się tego, co spotka go w przyszłości. Sięgając po tę lekturę mogliśmy poznać uzmysłowić sobie, że podobnie jak my miał swoje marzenia, plany na przyszłość, problemy i smutki. Nie zawsze był kimś spoglądającym na nas ze stron podręczników z marsową, wszystkowiedzącą miną… Czasy, w których żył były nieco inne, ale w gruncie rzeczy ludzie pragnęli tego samego, co my. Szczęścia. Miłość i tron to barwna saga przybliżająca nam postać jednej z najbardziej znanych postaci z historii Polski i mieszczki, której udało zdobyć się jego serce. To opowieść o (nie)zwykłych marzeniach i namiętnościach kierujących ludzkimi czynami. Przybliża nam obraz średniowiecznego społeczeństwa z jego przywarami i zaletami. Moim zdaniem niniejsza lektura może stać się impulsem do zgłębienia historii. Jak się okazuje wcale nie jest nudna tak nudna jakby mogłoby się wydawać. Polecam tę książkę z całego serca. Autorka w lekki i przyjemny sposób opowiedziała nam niezwykłą historię o związku księcia i dziewczyny z ludu…
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-03-2023 o godz 20:28 przez: z ksiazka w plecaku
„Miłość i tron” to zdecydowanie tytuł dla fanów powieści historycznych. Zwłaszcza tych, którzy uwielbiają przenosić się na dwór królewskich i podglądać życie ludzi, które dzisiaj jest zupełnie inne. Inne zwyczaje i wartości. „Miłość i tron” to pierwszy tom historycznej serii „Serce w koronie”. Jest to powieść o marzeniach, o rodzinie, przyjaciołach i wrogach. Akcja książki dzieje się w dalekiej przeszłości, w latach 1466-1499 kiedy na tronie polskim zasiadali Jagiellonowie. Powieść historię Zygmunta Jagiellończyka, zwanego również Starym. Początek książki to opis jego trudnych narodzin, później jak dorastał pod okiem Długosza. Nabywał wiedzę, został pasowany na rycerza w pruskim Toruniu. Następnie księciem bez księstwa. I jego pierwszej miłości do toruńskiej mieszczanki, Katarzyny z Trenczyna. Książka była dla mnie wyśmienitą ucztą literacką. Nigdy nie lubiłam historii ze względu na ogrom dat, bitew i nazwisk. Na szczęście w tej książce autorka nie skupiła się za bardzo na politycznych rozmyślaniach i potyczkach, ale na oddaniu emocji i uczuć głównych bohaterów. Nikt z nas nie żył i nie będzie żył w średniowieczu, więc ciężko jest na pewno wcielić się w te postacie i oddać ducha minionej epoce. Ale Pani Ani udało się to zrobić doskonale. Czytając, czułam, że przeniosłam się w przeszłość i stałam obok królowej Elżbiety i innych wspaniale wykreowanych kobiecych postaci. Nie zabraknie tutaj również opisów przyrody i architektury. Język jakim książka jest napisana również wpasowuje się w opisywane czasy. Autorka używa słów, które dzisiaj już nie istnieją, albo są napisane w jeżyku łacińskim, którym chyba wcześniej często był używany. Może nie znajdziemy tutaj rozważań politycznych, ale nie znaczy to, że nie poczujemy, że wiara, Bóg, honor i ojczyzna nie były stawiane na pierwszym miejscu. Autorka jak widać zadbała o detale, dzięki czemu mamy okazję poznać kawałek historii, trochę od innej strony niż na kartach podręczników szkolnych. Książkę czyta się bardzo szybko i z dużą przyjemnością.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
23-03-2023 o godz 16:43 przez: Małgorzata
,,Miłość i tron"autorstwa pani Anny J. Szepielak jest to pierwszy tom serii Serce w koronie 👑 Kto nie lubi czytać o królowych i królach? Z wypiekami na twarzy śledzić losy władców i ich królestw 🏰 Na pewno znajdzie się wiele czytelników lubujących się w powieściach historycznych i myślę, że książka Miłość i tron będzie dla nich idealną polecajką 😉 Sama uwielbiam tego typu literaturę. Czytając przenosimy się do średniowiecznego Torunia, Krakowa i wreszcie na królewski Wawel. Autorka bardzo dokładnie przedstawia nam epokę Jagiellonów a także zwyczaje i najważniejsze wydarzenia tamtych czasów. Ukazuje między innymi postać Elżbiety Rakuszanki ,,matki królów", a także jej dzieci oraz otaczającej ich w tamtym okresie sytuacji politycznej. Powieść ciekawa i barwna, miejscami humorystyczna zawierająca także wątek miłosny 😊 Polecam każdemu, nie tylko fanom powieści historcznych 📚
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Kabalista
4.8/5
31,05 zł
27,99 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego