Sapiens. Od zwierząt do bogów (okładka  twarda)

Wszystkie formaty i wydania (7): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Sapiens. Od zwierząt do bogów

Jak powstał człowiek? Czy rzeczywiście pochodzimy od małp, czy może zostaliśmy stworzeni przez Boga w piątym dniu tygodnia? Jaka jest geneza powstania gatunku homo sapiens? Odpowiedzi na te pytania szukaj w książce Yuvala Noaha Harari pod tytułem „Sapiens. Od zwierząt do bogów”.

Kompleksowy opis dziejów ludzkości

Autor książki „Sapiens. Od zwierząt do bogów” podjął się trudnego zadania, by przedstawić Ci w sposób jak najbardziej kompleksowy całą historię człowieka. Rozpoczyna ją od chwili, gdy nasi praprzodkowie ukrywali się w jaskiniach. Stopniowo, z kolejnych kart dzieła Yuvala Noaha Harariego dowiesz się, jak zmieniał się człowiek oraz jakie odkrycia spowodowały, że zbudowano nowoczesne cywilizacje. Pisarz prowadzi Cię do czasów, w których podbijamy kosmos i dokonujemy rewolucji dzięki wykorzystaniu inżynierii genetycznej.

Droga ta zajęła ludzkości około sto tysięcy lat. U zarania dziejów to człowiek drżał przed drapieżcami ze świata zwierząt, przed głodem i zimnem. Dziś opanowaliśmy już na tyle planetę, że paradoksalnie to nasza działalność stanowi dla niej największe zagrożenie. Przeprowadzamy kolejne medyczne eksperymenty i manipulujemy genami, aby stać się podobnym do wykreowanego przez nas wyobrażenia o boskości.

Krok po kroku poznawaj dokonania człowieka i spróbuj zrozumieć, do czego obrana przez nas wszystkich droga może doprowadzić. Książka „Sapiens. Od zwierząt do bogów” stała się światowym bestsellerem w dziedzinie literatury popularnonaukowej. Zobacz, czym zachwycają się czytelnicy na całym świecie i dlaczego reżyser Ridley Scott przygotowuje hollywoodzką adaptację lektury.

Tytuł: Sapiens. Od zwierząt do bogów
Autor: Harari Yuval Noah
Tłumaczenie: Hunia Justyn
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 544
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-11-14
Rok wydania: 2018
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 50 x 160 x 240
Indeks: 26975016
średnia 4,7
5
1110
4
191
3
59
2
15
1
14
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
190 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
14-12-2018 o godz 00:33 przez: Aleksandra Bomersbach | Zweryfikowany zakup
Fantastyczna ksiazka. Yuval zmienił moje spojrzenie na wiele rzeczy.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
3/5
06-05-2020 o godz 11:19 przez: Marika10 | Zweryfikowany zakup
Ja się rozczarowałam . Książka dla "gadających głów". Nic odkrywczego. Nie wiem, skąd taka popularność autora i jego książek.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 4
3/5
25-07-2019 o godz 08:48 przez: Ryszard | Zweryfikowany zakup
Tytuł i zapowiedź obiecują coś innego niż jest w treści. Szczegółowo opisany polityczny rozwój społeczeństw według współczesnych poglądów. Brakuje mi pytań i odpowiedzi, dlaczego tak się stało. Autor pisze... wymyślono druk, ale jak to się stało w prymitywnym społeczeństwie. Podobne pytania dotyczą astronomii, matematyki itd. Po prostu 'wymyślono bo były im potrzebne'...
Czy ta recenzja była przydatna? 2 2
5/5
14-04-2020 o godz 13:47 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Ta książka powinna być obowiązkowa lektura w szkole. Co prawda jest mocno w opozycji do przyjętych w Polsce wartości odnośnie człowieka i jego pozycji wśród swiata zwierzat ale pozwala na rozwianie wielu wątpliwości. Dla ludzi z otwartym umysłem . Polecam również pozostałe części
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
23-11-2018 o godz 08:55 przez: Wiesław Kałkus | Zweryfikowany zakup
Całkowicie nie ortodoksyjne podejście do historii. Nie mamy opisu historii jakiegoś narodu czy grupy etnicznej. Zamiast tego autor pokusił się o syntetyczne spojrzenia na historie gatunku Homo Sapiens, co otwiera oczy na nasze losy jako zbiorowości gatunkowej.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
13-03-2019 o godz 09:41 przez: Patryk Szymański | Zweryfikowany zakup
Niesamowicie wciągająca książka opisująca losy gatunku człowieka, wyjaśnia wiele nieoczywistych kwestii, wyjaśnia sporo mitów i wprowadza nowe spojrzenie na wiele naszych ludzkich cech.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
26-03-2019 o godz 13:34 przez: Andrzej | Zweryfikowany zakup
Nietypowa historia homo sapiens. Dowiedz się jak niezbyt duży ssak zdominował Ziemię i jakie umiejętności wykorzystał. Auto erudyta historyk prezentuje fascynujący i wciągający obraz rozwoju człowieka. Rewelacyjna lektura!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
04-08-2020 o godz 09:57 przez: Katarzyna Pieniążek | Zweryfikowany zakup
Fantastyczna. Nowe (przynajmniej dla mnie) spojrzenie na naszą historię.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
10-12-2020 o godz 13:01 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Moim zdaniem lepsza od "Homo deus". Harari jest wizjonerem, jakich mało. Dostrzega to i analizuje tak, jak Tobie nie przyszłoby do głowy. Dlatego przeczytaj tę książkę, aby poszerzać swoje horyzonty i otworzyć oczy na nowe. Książka może wzbudzić niepokój wśród tych, którzy lubią zastały porządek i wierzą, że świat wygląda tak, jak przedstawiają w mediach. Książka pokazuje, że idzie nowe i nieznane - jest to zarazem ekscytujące i budzące obawy. Pozycja powinna być obowiązkową lekturą szkołach średnich. Daje do myślenia. Po jej przeczytaniu zaczniesz zastanawiać się czego jeszcze nie dostrzegłeś, a leży przed Tobą. Moje przemyślenia po przeczytaniu książki: patrz tam, gdzie palcem nie wskazują; krytycznie analizuj informacje, które do Ciebie docierają; niczego nie przyjmuj za pewnik; pogódź się ze zmianą.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-05-2020 o godz 15:37 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Nie mogę zrozumieć, dlaczego tego typu książki nie są lekturami obowiązkowymi w szkole średniej. Harari wspaniale pisze - konkretnie, bez ozdobników, bez przywoływania zbędnych danych i bez nudnych cytatów. Jego książki są przykładem jak należy pisać, żeby ludzie coś zrozumieli, coś pojęli i poszli dalej bogatsi o zdobytą wiedzę. W jego tekstach wszystko ma sens i cel. Od książki nie można się oderwać. Poszerza horyzonty i sporo uświadamia. Lektura była dla mnie inspiracją do poszukiwania odpowiedzi, zgłębiania już zdobytej wiedzy i źródłem cytatów, które wykorzystuję na co dzień. Koncepcja "porządku wyobrażonego" jest obecna w każdym elemencie życia człowieka żyjącego w społeczeństwach europejskich i amerykańskich. Uwielbiam i niebawem przeczytam jeszcze raz.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-03-2021 o godz 19:42 przez: Patrycja Szczypka | Zweryfikowany zakup
Bardzo ciekawa książka o nas - o ludziach. Połączenie biologii, historii, kultury i filozofii daje efekt kompletnego obrazu tego jacy jesteśmy naprawdę. Pozycja dla osób absolutnie otwartych na nowe spojrzenie na rodzaj ludzki, prowokuje do zadawania pytań i zastanawiania się dokąd idziemy, skoro nie wyciągnęliśmy (jeszcze) nauki z dotychczasowej historii. Nie liczcie na jakieś barwne dialogi - książka jest swego rodzaju wywodem autora, ale nie oznacza to, że nie da jej się czytać. Wręcz przeciwnie. Autor zadaje na każdym kroku pytania, na które warto sobie odpowiedzieć. Po takiej lekturze jestem ciekawa dalszych pozycji tego autora.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-08-2019 o godz 10:26 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Prosty język, mnóstwo informacji i zaskakujące ciekawostki. Łatwo, prosto i przyjemnie możemy dowiedzieć się jak Homo sapiens gładko przechodzili przez kolejne etapy ewolucji. Zdjęcia i wykresy ułatwiają nam przyswajanie wiedzy, a sam autor nie narzuca nam swojego zdania w żadnej z kwestii poruszanych w lekturze. Obecność humoru sprawia, że lekko nam się czyta jednak nigdy nie jest on stawiany ponad trzeźwe spojrzenie na poważne sprawy. Książka podzielona jest na części, rozdziały i podrozdziały, a niemal każdy rozdział stawia przed nami kolejne pytania, na których odpowiedzi znajdziemy na kolejnych stronach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
27-02-2019 o godz 11:31 przez: Maja Kosidło | Zweryfikowany zakup
Niezwykle ciekawa i wciągająca książka, napisana z wielkim rozmachem. Zmusza czytelnika do myślenia oraz do zastanowienia się nad swoimi "korzeniam". Najważniejsze jednak jest to, że dzieło Harariego sprawia, iż zdajemy sobie sprawę z potęgi natury i ewolucji jednocześnie uświadamiając sobie, że człowiek nie jest wcale tak wyjątkowy jakby nam się wydawało. Autor stara się nam przekazać, że jesteśmy zwierzętami i choć dużo nas różni od naszych bliskich małpich kuzynów, to wciąż mamy z nimi wiele wspólnego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
02-05-2022 o godz 12:18 przez: Anna Sobolak | Zweryfikowany zakup
Książka ciekawa, choć momentami autor wysnuwa teorie niepoparte żadnymi badaniami. Uwielbienie dla łowcow-zbieraczy było wręcz nachalne i irytujące, a postrzeganie rewolucji agrarnej jako nieszczęścia, które spotkało gatunek ludzki niepoprawne. Dlatego odejmuję jedną gwiazdkę, choć może powinnam dwie. Czyta się szybko, choć czasami męczy i trzeba odłożyć książkę na kilka tygodni ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-11-2021 o godz 11:30 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Książka, która zmienia światopogląd. Odziera nas ze współczesności i przedstawia człowieka w swojej marności I potędze jako ssaka. Poczułam pierwotną część samej siebie i ludzkości. Autor pozostawia dużo miejsca dla czytelnika do własnej oceny i refleksji. Rzetelna. Szczegółowa. Dla smakoszy. Wierzę, że niektórych mogła zmęczyć. Warto jednak przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-06-2022 o godz 12:27 przez: Jan | Zweryfikowany zakup
Jejku, jest to naprawdę świetna książka, tyle informacji i przemyśleń, które mogą mieć realny wpływ na postrzeganie świata. Bardzo sprytnie podzielona na mniejsze podrozdziały przez co czyta się płynnie. Niektóre tezy można nawet nazwać kontrowersyjnymi, ale dzięki temu wzbudza chęć zastanawiania się i poszukiwania informacji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-06-2021 o godz 17:17 przez: Kamil | Zweryfikowany zakup
Bardzo ciekawa pozycja, szersza perspektywa na całą doczesną historię ludzkości pozwala ujrzeć rzeczy być może oczywiste, takie które mamy przed oczami, ale nie potrafimy ich dostrzec. Zachęcony zakupiłem "21 lekcji na XXI wiek", mam nadzieję, że ta książka będzie równie dobra.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
26-10-2020 o godz 08:51 przez: Klaudia | Zweryfikowany zakup
Kim jesteśmy, skąd przyszliśmy i jak znaleźliśmy się tu gdzie jesteśmy? Na te i wiele innych pytań odpowiada autor w przystępny sposób, momentami bardzo humorystycznie. Ludzka natura rozłożona na części pierwsze łącznie z nasza ciemną stroną. Warto przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-09-2019 o godz 18:22 przez: wojciech wójcicki | Zweryfikowany zakup
Znakomita książka. Najpierw ją "jednym tchem" wysłuchałem w postaci audiobuka, a teraz czytam ponownie aby nie uronić żadnego z mądrych zdań. Niby wiem o tym wszystkim, ale to globalne podejście autora - rewelacja. Polecam wszystkim szukającym dobrej lektury.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-09-2021 o godz 14:00 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Sapiens to jedna z najlepszych książek jakie miałam przyjemność czytać. Zmieniła moje postrzeganie świata.. Książka pozwala zrozumieć kim jesteśmy i dokąd zmierzamy jako ludzkość oraz przypomina nam, że wszystko ma swoje podłoże w prehistorii.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Empuzjon Tokarczuk Olga
4.6/5
37,33 zł
54,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Szafa Tokarczuk Olga
4.5/5
19,24 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Żona Boland Shalini
4.2/5
32,79 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Księgi Jakubowe Tokarczuk Olga
5/5
57,81 zł
89,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Bieguni Tokarczuk Olga
4.3/5
25,15 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Darcie pierza Dziewit-Meller Anna
4.6/5
28,87 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Fale Virginia Woolf
4.8/5
25,65 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Głód Caparros Martin
5/5
51,39 zł
79,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Bieguni Tokarczuk Olga
5/5
38,17 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Disko Dziewit-Meller Anna
5/5
29,41 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Czuły narrator Tokarczuk Olga
4.6/5
28,31 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Solaris Lem Stanisław
4.7/5
29,93 zł
39,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego