Rubinowe oczy Kremla. Tajemnice podziemnej Moskwy (okładka miękka)

Oferta empik.com : 27,65 zł

27,65 zł 39,90 zł (-30%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Jest w Moskwie pod Kremlem kryjówka, a w niej dwie komnaty, aż do sufitu zastawione skrzyniami. A komnaty te są dobrze zabezpieczone: drzwiami żelaznymi, wielkimi zamkami, łańcuchami i pieczęciami. W każdej z komnat jest jedno zakratowane okno, którego otworzyć się nie da...

Każde miasto ma swoje legendy, a jak wiemy, w każdej legendzie kryje się ziarno prawdy. Im starsze i większe miasto, tym więcej legend. A Moskwa jest ogromna i tajemnicza. Ludzie powiadają, że jest przeklęta od XII wieku, gdy zamordowano ostatniego kapłana pogańskiego boga Jariły. Konając, rzucił on klątwę na tych, którzy w świętym miejscu chcieliby czcić innych bogów. Odtąd na Moskwę spadają różne nieszczęścia: zarazy, pożary i obce armie, a na kremlowskim tronie zasiadają okrutni władcy.

Może właśnie dlatego Rosjanie są tacy przesądni? Co roku wydają miliardy dolarów na usługi wróżek, jasnowidzów, okultystów i znachorów. Wierzą w międzynarodowe spiski, snują opowieści o duchach, skarbach i innych wymiarach. Od wieków moskiewscy magowie w podziemnych laboratoriach poszukują kamienia filozoficznego, a diggerzy eksplorują labirynt korytarzy z nadzieją na odnalezienie ksiąg króla Salomona, tajnej linii metra, podziemnych osiedli i gwiezdnych wrót.

W swojej najnowszej książce Maciej Jastrzębski, niezrównany gawędziarz i niestrudzony badacz rosyjskiej duszy, zabierze nas na wyprawę do podziemnej Moskwy, aby odnaleźć sekretną bibliotekę bizantyjskich cesarzy, a przy okazji dotknąć wielu tajemnic rosyjskiej stolicy – zarówno dawnych, jak i tych, które dotyczą jej najnowszej historii. Jest to opowieść o tym, co niejednoznaczne, nieoczywiste, nieprawdopodobne, a jednak ma ogromny wpływ na życie moskwian.

lenovo 1


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Rubinowe oczy Kremla. Tajemnice podziemnej Moskwy
Autor: Jastrzębski Maciej
Wydawnictwo: Editio
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 304
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-04-11
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 209 x 143 x 25
Indeks: 21070228
średnia 4,8
5
51
4
9
3
2
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
58 recenzji
5/5
07-04-2017 o godz 11:10 przez: Anonim
Rosja fascynuje, ze względu na kontrasty - powszechna bieda i wielkie bogactwo w stolicy. Kraj ten ma duszę, która zawarta jest w tradycjach i bogatej historii. Obecnie dużo ciekawsze są książki o wschodzie niż zachodzie Europy, to za sprawą m. in. Macieja Jastrzębskiego.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
10-04-2017 o godz 09:02 przez: Anonim
Moskwa to Kreml, władza absolutna prowadzona pod pozorem demokracji oraz bogactwo i wpływy z nią związane. Napięcia wewnętrzne i zewnętrzne wywoływane przez Rosję są źródłem mitów i legend, którymi żyje Moskwa, a teraz poznajemy je i my - przyznam, że robią wrażenie.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
05-04-2017 o godz 10:58 przez: Anonim
Gadki z prostymi ludźmi, ponieważ oni mają najwięcej do powiedzenia, oni znają plotki i miejskie legendy. Fantastyka i fikcja literacka mieszają się tutaj z faktami, a nam czasem trudno rozróżnić, co jest naprawdę, a co na niby.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
11-04-2017 o godz 10:31 przez: Witold
Atmosfera jak ze spisów z okresu zimnej wojny albo też bardziej fantasy - jak z Mistrza i Małgorzaty. Cudowna pozycja dla wszystkich fanów reportażu, ale również jeśli lubicie literaturę fantastyczną spod znaku Metro.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
08-04-2017 o godz 09:44 przez: Anonim
O tym, jak żyje się w Moskwie. O tajemnicach, ale także parkowaniu samochodów, życiu na Rublówce, zwykłych i niezwykłych mieszkańcach przedmieść i centrum. Świetna korespondencje ze wschodu. Wielki pozytyw ode mnie.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
06-06-2017 o godz 18:35 przez: Anonim
Nieprzeciętna książka. Ujawnia to, co wydaje się być ściśle tajne, zabronione i strzeżone przez służby specjalne. Dowiadujemy się, jak widzą nas i kraje zachodniej Europy prości Rosjanie, jak polityka i propaganda przenika życie zwykłych ludzi i miesza w głowach.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
04-06-2017 o godz 18:31 przez: LauraR
Autor opisuje tematy lekkie, ale na nich nie poprzestaje. Porusza kwestię mordu w Katyniu i propagandy Kremla, a także stosunku samych obywateli Rosji do tej sprawy. Jastrzębski określa się jasno i klarownie, jak być powinno, żeby rozliczyć się z historią. Brawo!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
20-04-2017 o godz 11:16 przez: Mirek
Rosjanie mają swoje strefy tajemnic - ukrytą głęboko pod ziemią własną Strefę 52, tamtejsze Roswell z katastrofą tunguską na Syberii i wiele innych. Na niezidentyfikowane obiekty latające oraz zjawiska paranormalne wyłączność mają nie tylko Amerykanie.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
14-05-2017 o godz 12:52 przez: martynawoj
Dawno zaginione księgozbiory, pogoń za diamentami, tajemnicze teczki KGB i wiele innych fascynujących informacji. Smakowite opowieści nie na długie wieczory, bo od książki trudno odejść więc łyka się ją za jednym, może dwoma posiedzeniami.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
24-04-2017 o godz 21:12 przez: Ela
W opowieści jest wiele niewiadomych stąd jej fenomen. Wszystko, co jest zagadkowe i ma znamiona tabu interesuje czytelnika, bo każdy z nas goni za sensacją, a jeśli ta związana jest z rzeczywistością, to realizm tym bardziej nas podnieca.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
30-05-2017 o godz 22:26 przez: Anonim
Tytułowe „rubinowe oczy Kremla” to gwiazdy zawieszone na basztach - nigdy nie śpią, w nocy świecą i zawsze obserwują. Czy też kontrolują rzeczywistość? Są niemymi świadkami historii Moskwy wyznaczającej nowe kierunki dla całej Rosji.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
13-04-2017 o godz 11:31 przez: Franek
Literatura faktu, a czyta się jak powieść historyczną, ponieważ autor ma taki rewelacyjny styl, że mógłby śmiało pisać książki fabularne. Przenosimy się w różne okresy czasu, które łączy jedno miejsce - Moskwa. Czytajcie przez A!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
19-04-2017 o godz 10:55 przez: Robert
Pogańskie klątwy, silna wiara w cerkiew, ale również wszelkie wróżby i gusła. Rzeczywista historia i legendy. Opowieści mieszkańców, którzy najlepiej znają swój dom. Autor jest świetnym kronikarzem. Warto przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
17-04-2017 o godz 15:01 przez: Karina
Autor od lat siedzi na miejscu i zna ludzi oraz ich opowieści. Pięknie je zabrał i przekazał polskiemu czytelnikowi w naprawdę zaskakującej formie. Dla mnie lepsza niż wcześniejsza pozycja którą czytałam - o Gruzji.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
15-05-2017 o godz 09:05 przez: dorota-serafin
Wędrówki głębokimi tunelami, ukryte komnaty i sekrety strzeżone przed światem zewnętrznym. Są nawet motywy o wilkołakach! Reportaże mocno odbiegające od standardowej, czasem monotonnej, klasycznej formuły. Wow!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
26-04-2017 o godz 08:33 przez: Mirka
Autor błądzi tunelami podziemnej Moskwy, opisuje dziwnie zmutowane zwierzęta, spotyka bezdomnych, którzy ukrywają się tam przed policją i dostosowali się do panujących warunków. Hipnotyzuje i wciąga jak diabli.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
15-04-2017 o godz 11:52 przez: Michalina
Książki Macieja Jastrzębskiego czytam niczym „Wiedźmina”. Tylko, że to fabularyzowany dokument, sama prawda lub ewentualnie domysły i przypuszczenia. Poznajemy rosyjską duszę i przewrotny los obecnej stolicy.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
06-04-2017 o godz 09:02 przez: Anonim
Autora poznałam już z wcześniejszych książek o Rosji oraz Gruzji. Świetny gawędziarz, a jednocześnie znakomity reporter, który potrafi rozmawiać z ludźmi. Najnowsze dzieło jest fantastyczne, bardzo polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
05-05-2017 o godz 07:49 przez: Ósemkowy Klub Recenzenta
Książka ukazuje ciekawe lub wręcz nieznane nam miejsca w Moskwie i związane z nimi tajemnicze opowieści. Autor rozpoczyna od swoistego prologu historycznego z elementami baśni i magii, dzięki czemu powstaje opowieść z nutą tajemniczości i zachęca do poznania dalszych rozdziałów. Tym bardziej, że odkrywanie rosyjskiej stolicy odbywa się przy wsparciu przewodnika i człowieka, który sam przemierzył podziemne zaułki miasta. Widzimy ulice Moskwy, jazdę metrem, lokale z rosyjskimi bogaczami i gangsterami, a także codzienność zwykłych mieszkańców. Stąd też kolejne rozdziały czyta się jak autentyczne relacje, a nie dziennikarski zlepek powstały z różnych artykułów. W naturalny tok opowieści o przemierzaniu miasta i spotkaniach z ludźmi co chwilę wplecione są ciekawostki o dawnych losach znanych miejsc, legendach i klątwach, tajemnicach Kremla i jego gospodarzy. Pojawiają się także fragmenty o obecnych sprawach, niezbyt chętnie poruszanych przez Rosjan, np. o wątkach kryminalnych, powiązaniach polityków z tzw. półświatkiem, o złotych dzieciach i swobodzie obyczajowej uwolnionej po upadku ZSRR. Książka będzie interesująca dla każdego, kto chciałby wyjść poza schematyczne i stereotypowe relacje nie tylko o Moskwie, ale też o całej Rosji. ZJ źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
09-05-2017 o godz 14:31 przez: Marysia99
Pociągi widma, upiory i przepowiednie. Obnażone ludzkie słabości. Jeśli interesuje was psychologia, socjologia, a także kultury obcych narodów to kupujcie. Będzie pasować zresztą i tym, którzy chętnie czytają książki przygodowe i fantastyczne - te elementy także tu licznie występują.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Anonimowi Heretycy Henry Katie
4.4/5
24,72 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa O chirurgii inaczej Kabata Paweł
4.7/5
25,78 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Fatalne związki Mahadeo Celine
3.6/5
36,75 zł
49,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Wroną po Stanach Wrona Marcin
4.5/5
27,82 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Byłbym zapomniał... Pazura Cezary
4.5/5
27,32 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gdy zapadnie noc Bailey Sarah
4.1/5
29,96 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mroczne jezioro Bailey Sarah
4.4/5
29,93 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Kości nie kłamią Leigh Melinda
4.5/5
31,61 zł
39,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego