Rozmowy z seryjnymi mordercami (okładka miękka)

Oferta empik.com : 24,08 zł

24,08 zł 39,99 zł (-40%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt w magazynie Empiku
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Berry-Dee Christopher Książki | okładka miękka
24,08 zł
asb nad tabami
Seager Stephen Książki | okładka miękka
26,87 zł
asb nad tabami
Melinek Judy , Mitchell T.J. Książki | okładka miękka
23,85 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Rozmowy z seryjnymi mordercami

Wydaje Ci się zupełnie nierealne, żeby ktoś pozbawiał życia inne osoby, by zaspokoić swoje wynaturzone potrzeby? A jednak seryjnych morderców na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich lat nie brakuje. Co nimi kieruje? Dowiedz się tego z kontrowersyjnej, ale jakże intrygującej książki Christophera Berry-Dee pod tytułem „Rozmowy z seryjnymi mordercami”.

Poznaj realia świata seryjnych zabójców

Masz gęsią skórkę na myśl o tym, czego dopuścili się osadzeni w więzieniach seryjni mordercy? Jak żyje się im teraz z ciężarem zbrodni, których dokonali i z brzemieniem w postaci piętna społecznego? Christopher Berry-Dee postanowił, że pokaże ich świat takim, jaki jest. Autor książki „Rozmowy z seryjnymi mordercami” przeprowadził wiele niełatwych dyskusji. Jest on światowej sławy kryminologiem śledczym, który w toku swojej kariery zawodowej zajmował się najtrudniejszymi przypadkami przestępstw.

Berry-Dee słyszał wszystko, co mieli do powiedzenia mordercy z więzień o zaostrzonym rygorze na całym świecie. Ich historie mrożą krew w żyłach, a Ty masz niepowtarzalną okazję poznać je wszystkie z bezpiecznej perspektywy własnego, wygodnego fotela.

Reportaż kryminalny, którego jeszcze nie było

Dzięki pracy wykonanej przez autora książki „Rozmowy z seryjnymi mordercami” możesz wejść w rolę osoby, która prowadziła takie wywiady. W publikacji znajdziesz historie przedstawiające prawdziwe oblicze morderców, skazanych na wieczne potępienie społeczne i dożywotnią pokutę w więzieniu. Czy żałują tego, co zrobili? Co pchnęło ich do takich czynów? W jakiej są kondycji psychicznej? Przekonaj się sam.

Tytuł: Rozmowy z seryjnymi mordercami
Autor: Berry-Dee Christopher
Tłumaczenie: Tomasz Wyżyński
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarna Owca
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-02-26
Forma: książka
Indeks: 34210871
 
średnia 4
5
24
4
34
3
15
2
2
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
46 recenzji
5/5
19-04-2020 o godz 11:15 alexx dodał recenzję:
„Nie mogły nic powiedzieć ani zrobić. Kiedy je zobaczyłem, były już martwe. Wykorzystałem je, zgwałciłem, a potem zabiłem. Potraktowałem jak śmieci. Co mam jeszcze, kurwa, powiedzieć?”, czyli portrety zwyrodnialców. Gdy zauważyłam w zapowiedziach tę książkę, wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Christopher Berry-Dee to światowej sławy kryminolog śledczy, a swojej książce chce nam przybliżyć kilku seryjnych morderców. Co siedzi w głowie, co sprawiło, że dokonali takich czynów? Jest to mrożące krew w żyłach studium zwyrodnialców. Christopher Berry-Dee to człowiek rozmawiający z seryjnymi zabójcami. Jako światowej sławy kryminolog śledczy zdobył zaufanie morderców z różnych kontynentów, odwiedzał ściśle strzeżone więzienia, w których przebywają, i szczegółowo dyskutował o ich potwornych zbrodniach. Unikatowe wywiady przeprowadzone przez autora w kilkunastu najcięższych zakładach karnych świata, rejestrowane na taśmie magnetofonowej i filmowej, zawierają opisy przerażających czynów. Christopher Berry-Dee przetworzył je w zdumiewającą książkę, która natychmiast stała się klasyką reportażu kryminalnego. Nie tylko opisuje spotkania z najbardziej amoralnymi ludźmi na świecie, ale także przytacza ich własne relacje na temat dokonanych przestępstw. Daje w ten sposób czytelnikom wgląd w psychikę ludzi, którzy popełnili najgorszą możliwą zbrodnię – bezlitośnie pozbawili życia inną istotę ludzką. Berry-Dee bardzo szczegółowo przedstawia portrety morderców – zaczyna od dzieciństwa. Czy to, w jaki sposób zostali wychowani, mogło wpływać na ich późniejsze czyny? Autor prezentuje, ile kosztowało ich złapanie oraz utrzymanie w więzieniu. Wyjaśnia, jak wygląda wykonanie kary śmierci. Muszę przyznać, że niektóre historie mrożą krew w żyłach, ukazując człowieka jako najstraszniejszego potwora. Każda z nich na swój sposób przerażająca. W środku książki znajdziecie także zdjęcia opisywanych przez autora osób wraz z cytatami. Kryminolog niezwykle dokładnie przedstawia zbrodnie, których dokonali. Praktycznie wszystkie miały miejsce w Stanach Zjednoczonych. Czasami naprawdę ciężko uwierzyć, że człowiek jest zdolny do tak bestialskich czynów. Książka na pewno przypadnie do gustu fanom kryminałów. Wywołuje wiele skrajnych emocji i trzyma w napięciu. Autor, tworząc tę książkę, korespondował z mordercami oraz przeprowadzał z nimi wywiady, czyniąc Rozmowy z seryjnymi mordercami dobrą książką opartą na faktach. W tej serii ukarzą się także: Rozmowy z psychopatami, Rozmowy z seryjnymi morderczyniami, Rozmowy z seryjnymi mordercami – Najgorsi na świecie. Już zacieram rączki i nie mogę się ich doczekać.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
20-04-2020 o godz 18:29 Książka.w.pigułce dodał recenzję:
"Rozmowy z seryjnymi mordercami" to reportaż otwierający cykl kryminalny, w którym autor przedstawia rozmowy z ludźmi, którzy bez zająknięcia odbierali innym życie. W ramach serii przewiduje się jeszcze pozycję dotyczącą morderczyń, psychopatów oraz najgorszych morderców, jakiś historia nie była w stanie utrzymać w ryzach. Christopher Berry-Dee stanął oko w oko z ludźmi, którzy bez litości okaleczali, gwałcili i w końcu zabijali swoje ofiary. Mordercy do dzisiejszego dnia pozostawiają za sobą masę pytań i niewiadomych na temat zbrodni, które się im przypisuje. Jedni do dziś odsiadują dożywotnie wyroki więzienia, inni natomiast już dawno zginęli w efekcie kary śmierci dopuszczalnej w poszczególnych stanach. Przedstawione rozmowy oraz szczegóły toczących się podówczas śledztw ujawniają szczegóły na temat przyczyn zbrodni, ich przebiegu, personalnego przestawienia ofiar, jak i ustalenia powodów sprawców do tak okrutnych, pozbawionych jakiegokolwiek człowieczeństwa czynów. "Rozmowy z seryjnymi mordercami" to niepokojący obraz zaburzonych umysłów, które nie czuły nic krzywdząc swe ofiary i je zabijając. Satysfakcja, spełnienie pragnień i dewiacji seksualnych, radość, ekscytacja, silna chęć zaspokojenia niemal zwierzęcych pragnień, jak również częsta rewizja doświadczeń z dzieciństwa i podświadome pragnienie powtórki osobistych tragedii, jakie miały miejsce u kilku- czy kilkunastolatków zanim przykleili sobie miano "zwyrodnialca" - wszystko to tworzy przerażający obraz morderstw, jakie rozgrywały się przez wiele lat na obszarze poszczególnych stanów w Stanach Zjednoczonych oraz ludzi, którzy posuwali się do krążących krew w żyłach zbrodni. Brutalne, obsesyjnie gwałty na matkach kilkumiesięcznych dzieci, które płakały obok, na kilkunastoletnich czy nawet kilkuletnich dziewczynkach, ćwiartowanie i kolejno bezczeszczenie zwłok, a przede wszystkim arogancja, buta i brak jakiejkolwiek skruchy wobec ofiar i w obliczu ich najbliższych. Ta książka w mojej opinii jednocześnie prowokuje do dyskusji na temat zasadności kary śmierci. Jednocześnie autor próbuje ustalić przyczyny, jakie w prawdopodobny sposób skłoniły oprawców do konkretnych czynów. "(...) dziecko musi czuć, że jest kochane i doceniane, bo inaczej układ limbiczny mózgu nie rozwija się normalnie i dochodzi do poważnych zaburzeń osobowości" "(...) w rodzinach 53% sprawców występowały problemy psychiatryczne, 42% sprawców maltretowano fizycznie, a 74% psychicznie"
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
3/5
26-03-2020 o godz 21:46 Joanna dodał recenzję:
Christopher Berry- Dee napisał reportaż, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Sam tytuł i okładka przyciągają nasz wzrok. Rozmowy z seryjnymi mordercami na pewno sprawiają, że w jakiś sposób inaczej spojrzycie na ich brutalne zabójstwa. Jednak czy istnieje jakikolwiek powód do usprawiedliwienia potwora? _ Zawsze podkreślam, że przy każdej okazji staram się zagłębić w psychikę bohaterów i szukam jakiegoś usprawiedliwiania dla nich samych w wydarzeniach z ich młodości. Nie chodzi tu nawet o reportaże. W każdej książce doszukuje się podobnych tłumaczeń/wniosków. Więc wyobraźcie sobie jak mocno uderza we mnie takie przedstawienie faktów w tym reportażu. Nigdy nie usprawiedliwię czynów zabójcy, tyn bardziej seryjnego. Wiem jak wielka krzywda, molestowanie, znęcanie się nad dziećmi może skrzywić psychikę już na zawsze. Tego nie da sie podważyć. Nie wyobrażam sobie jaki to zostawia po sobie ślad. Ale też mimo wszystko silny człowiek musi się z tym zmierzyć. Sam. W reportażu często natrafiamy na podobne sytuacje. Ale nie tylko trudne dzieciństwo posuwa człowieka w te złą i wynaturzoną stronę. Jest masa powodów, dla których oni mordują. Często są to pozbawieni emocji socjopaci. Warto przeczytać. Ten reportaż na pewno pozostawi ślad w waszej głowie.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
18-03-2020 o godz 13:15 jakprzezokno dodał recenzję:
Seryjni mordercy opisani w tej książce zabijali ludzi brutalnie. I takie też są opisy, które tutaj znajdziemy. Autor podczas pogłębionych badań materiałów udostępnionych przez policję, listów oraz rozmów z samymi mordercami przygotował profile kilkoro z nich, aby zapoznać człowieka z okrucieństwem, za które zostali skazani. To lektura mocna, ale potrzebna, warta wysłuchania, przetrawienie. Autor opowiada o tym, co ukształtowało tych ludzi, zwraca uwagę na pewne psychologiczne i społeczne aspekty, które zaważyły na ich losie i pomaga czytelnikowi je identyfikować. Dzięki temu łatwiej jest znaleźć przyczynę. Mocna książka, dobrze napisana, czyta się szybko. Momentami może zbyt szczegółowa, ale zdecydowanie ciekawa. Napisało ją przerażajace, ale samo życie.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
14-04-2020 o godz 19:23 Przemysław Gorlewski dodał recenzję:
Mocna pozycja wśród literatury dokumentalnej opisująca największych seryjnych morderców. Miłośnicy wiedzy na ten temat znajdą tutaj wiele informacji. Jednak nie polecam czytelnikom o słabych nerwach. Od niektórych opisów zbrodni jeżą się włosy na głowie.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
23-04-2020 o godz 08:44 Agakoldyka dodał recenzję:
Wciąga.Niby to co napisane brzmi strasznie ,te wszystkie morderstwa.Czlowiek czytając książkę chce się dowiedzieć:co kieruje ludzie ,żeby zrobić coś tak okrutnego,co siedzi w ich głowach.Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
03-04-2020 o godz 19:20 Sebastian dodał recenzję:
Polecam! Ciekawa książka, która zdecydowanie zasługuje na 5/5 gwiazdek :)
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
14-02-2021 o godz 13:33 kobieca kawiarnia dodał recenzję:
"Rozmowy z seryjnymi mordercami" to książka, po której nie wiedziałam czego powinnam się spodziewać, gdyż do tej pory nie po drodze było mi z tego typu gatunkiem. Mam jednak słabość do takiej tematyki, lubię się zagłębiać w temat zarówno morderców jak i psychopatów, więc nie mogłam przejść obojętnie obok tego tytułu. Za możliwość przeczytania chciałam więc podziękować serdecznie Wydawnictwu Czarna Owca. Sięgając po ten tytuł, spodziewałam się czegoś w rodzaju długich wywiadów z osobami, które dopuściły się serii okrutnych zbrodni. Warto jednak zaznaczyć już na początku, że tytuł w tym przypadku jest dość mylący, bo fragmentów rozmów z mordercami nie ma tutaj wiele. Nie znaczy to jednak, że książka mnie rozczarowała. Wręcz przeciwnie, czytałam ją na raty, dawkowałam sobie te historie i naprawdę chętnie wracałam do kolejnych, sięgając po nie nawet w środku nocy, kiedy za nic w świecie nie chciało mi się spać. Czytało się ją szybko. Jest napisana przestępnym, prostym językiem dzięki któremu wszystko jest dla czytelnika w pełni zrozumiałe. Plusem tego tytułu jest przede wszystkim to, że autor zagłębił się w temat i doskonale przedstawia historię nie tylko morderców, ale również ich ofiar na temat których udało mu się zdobyć istotne informacje. Nie brakuje również wzmianek o tym, jak przebiegały śledztwa, przesłuchania, oraz sprawy sądowe. Jeśli wyznaczono karę śmierci i doszła ona do skutku, dowiadujemy się jak została ona przeprowadzona. "Rozmowy z seryjnymi mordercami" naprawdę wciągają! Nie jest to jednak książka dla osób wrażliwych. Nie da się ukryć, że materiał zawarty na tych ponad 300 stronach to w sporej mierze brutalne opisy danych morderstw. Christopher Berry-Dee nie szczędzi czytelnikowi opisów gwałtów, brutalnych pobić, ani wymyślnych sposobów na zabicie człowieka i ukrycie zwłok. Doskonale opisuje również to, co czuły osoby, które znalazły dane ciało oraz w jakim było ono stanie w danym momencie. Jeśli zaś chodzi o odczucia ludzi, o których jest ta książka i które dopuściły się tych zbrodni, dla wielu osób szokującym może być to, że oni nie czują wyrzutów sumienia w nawet najmniejszym stopniu i przyznają wprost, że byliby w stanie dopuścić się takich zbrodni kolejny raz, nieraz wspominając o tym z uśmiechem. Na plus w moim odczuciu jest również to, że autor zawarł w tej książce sporo wiadomości związanych z tym, jak w danych latach funkcjonowało prawo w poszczególnych Stanach. Wprost pisze o korupcji, która wchodziła w grę w trakcie poszczególnych spraw, o przemocy jakiej dopuszczali się funkcjonariusze względem podejrzanych, ale też o ich nieudolności, gdy pomijali fakty, jakie mogły ich naprowadzić na trop, dzięki któremu być może dana sprawa zostałaby zamknięta wcześniej, a ofiar byłoby mniej. Reasumując, jeśli nie macie nic przeciwko mocnej lekturze opartej na faktach, chcecie dowiedzieć się co czuli najgorsi zbrodniarze chodzący po świecie dopuszczając się okrutnych czynów, jakie mieli dzieciństwo zanim nie zostali tak bardzo spaczeni psychicznie, oraz kim były ich ofiary, to zdecydowanie musicie sięgnąć po ten reportaż. Ja zamierzam sięgnąć po kolejne tytuły z tej serii, wierząc, że wciągną mnie równie mocno.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
25-09-2020 o godz 19:55 Bookendorfina Izabela Pycio dodał recenzję:
"Podobnie jak żyjące drzewo zawiera w sobie swój pierwotny rdzeń, w głębi każdego z nas istnieje Dziecko, którym kiedyś byliśmy. Stanowi ono fundament tego, czym się staliśmy, czym jesteśmy i czym będziemy." Rhawn Joseph Kiedy miesiąc temu zapoznawałam się z "Rozmowami z seryjnymi morderczyniami" Christophera Berriego-Lee, publikacją będącą studium profili seryjnych zabójczyń i ich przerażających czynów, stwierdziłam, że z zainteresowaniem sięgnę po inną książkę autora, która wgryza się w tę tematykę, ale z perspektywy męskich kryminalistów. „Rozmowy z seryjnymi mordercami” okazały się publikacją ciekawą i szokującą. Rozmiar i jakość zbrodni bardzo przygnębiały, to relacje nie dla osób o słabych nerwach, nie fikcja literacka obdarzonego mroczną wyobraźnią pisarza, a faktyczne zdarzenia zbadane i przedstawione przez światowej sławy kryminologa śledczego. Staramy się jak najdalej uciekać od zła, a zwłaszcza w czystej postaci, aby umieć się przed nim bronić, trzeba je poznać, rozpracować, wyszukać współzależności i odrębności. Ale czym innym jest dostrzeżenie nieprawidłowości i symptomów, a czym innym zrozumienie i usprawiedliwienie. Berry-Dee wskazuje na konkretne oblicze zła, przedstawia ogrom krzywd wyrządzonych przez seryjnych morderców. Poszerza grupę nie tylko o bezpośrednie ofiary i oprawców, ale rodziny, przyjaciół i znajomych. Patrzymy na cierpienie w społecznym wymiarze. Dociekamy, na ile traumatyczne zdarzenia z dzieciństwa, potwierdzenie zespołu istnienia chromosomów XYY, rodzaj wykształcenia, mają wpływ na skalę przemocy i bezwzględności. Szukamy powtarzających się wzorów i statystyk. Potwierdzamy, że nie ma mowy, aby stały się czynnikami umniejszającymi zbrodnicze szaleństwo, skrajnie sadystyczne i wyrachowane, tworzące otoczkę kłamstw i negacji. Czy kryzys w życiu osobistym, dodatkowy stres, kłótnie rodziców, maltretowanie przez dorosłych, to główne wyzwalacze patologicznych prób zdobycia władzy, rekompensaty niepowodzeń, zemsty za krzywdy? A może już od początku niektórzy rodzą się pod gwiazdą zbrodni? Przyglądając się zwyrodniałym umysłom, bestiom w ludzkiej postaci, potworom zamieszkującym w wypaczonych osobowościach, dostajemy odpowiedzi na pytania psychologów i kryminologów. Badając szczegółowo zbrodnie i prześwietlając zachowania sprawców, poszukując śladów modus operandi, zaglądamy w najmroczniejsze głębie ludzkiej psychiki. Książka ukazuje, co dzieje się, gdy przewagę ma dzikość, brutalność i dwulicowość. Poznajemy życiorysy sławnych seryjnych morderców, grozę czynów, rozmiar destrukcji psychiki. Zastanawiamy się, jak wielkiej potrzeba determinacji, by badać opisywane przypadki, wydobywać na światło dzienne przerażającą prawdę, weryfikować zeznania, docierać do kąta spojrzenia zwyrodnialców na świat i ludzi. Już czytanie o tym sprawia, że wystawiamy się na spory dyskomfort psychiczny, przechodzą ciarki, wyzwalają się ogromne pokłady empatii wobec ofiar, a co dopiero przebywanie w jednym pomieszczeniu z więźniem, aby przeprowadzić wywiad. Po takie książki sięgam nie tylko po to, aby przenikać złożoną psychikę człowieka, ale również aby lepiej wczuwać się w przeżywanie kryminałów. bookendorfina.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
07-03-2020 o godz 00:11 Northman1984 dodał recenzję:
Oblicza potworów. Każdy z nich zabił – i to więcej niż raz. Dlaczego? Co było tego powodem? Co siedzi w głowach potworów w ludzkiej skórze odbierającym innym to, co najcenniejsze: życie? Christopher Berry-Dee stara się odpowiedzieć na te pytania podejmując w książce „Rozmowy z seryjnymi mordercami” próbę znalezienia wspólnych mianowników łączących zbrodniarzy i ich motywacje. Tytuł książki może być nieco mylący, mowa w nim bowiem o rozmowach odbytych z mordercami, tych jednak w książce doszukać się można raptem… dwóch. Tak naprawdę Berry-Dee nie przytacza i nie cytuje tutaj tytułowych rozmów, lecz próbuje na ich bazie dojść do pewnych wniosków i przedstawić świat oczami zbrodniarzy. Różnica względem tego co sugeruje tytuł książki jest więc spora. Jak wygląda treść? Dosyć przerażająco momentami… To zdecydowanie NIE JEST lektura dla ludzi o słabych nerwach. Autor przytacza niejednokrotnie szczegółowe opisy zbrodni i dokładne poczynania morderców – już tylko to wystarcza do tego, żeby stwierdzić, że lektura jest naprawdę mocna. Lecz jeśli już się wczytamy w kolejne opisy, to okaże się, że jest ona… BARDZO mocna. Nie wiem czy tak dokładne opisanie brutalnych zbrodni było faktycznie w tej książce konieczne… Być może autor chciał jak najbardziej obrazowo owe zbrodnie ukazać, przydać im realizmu poprzez prezentację wspomnień zbrodniarzy (ze szczegółami)? Nie wiem. Z całą pewnością jednak momentami to książka tylko dla czytelników o mocnych nerwach. Jako że Christopher Berry-Dee jest kryminologiem śledczym w książce nie obejdzie się bez wątków kryminalnych i, w pewnym stopniu, bez analizy psychologicznej skazanych. To bardzo ciekawa część książki, która może nie jest (jako całość) w jakiś szczególny sposób odkrywcza, jednak bardzo dobrze porządkuje wiedzę na temat seryjnych morderców w aspekcie psychologicznym i motywacyjnym. Możemy się tutaj dowiedzieć bardzo wielu interesujących rzeczy, jak choćby poznać schemat rozumowania mordercy, czy odkryć znaczenie, jakie dla jego czynów miały traumy z dzieciństwa. To zdecydowanie najciekawsza część książki. Autorowi należą się wielkie brawa za ogrom pracy włożonej w tę lekturę. Już samo pofatygowanie się do cel śmierci i odbycie rozmów z seryjnymi mordercami zasługuje na szacunek (oraz na docenienie tego z punktu widzenia, było nie było, odwagi jaką wykazał się autor stając oko w oko z bezwzględnymi zabójcami). Usystematyzowanie i opracowanie zdobytego w ten sposób materiału także było tytaniczną pracą – wielkie brawa dla autora! Książka jest interesująca, ciekawa i z całą pewnością zasługuje na uwagę. Nie jest może pozycją odkrywczą, ale jej wielką zaletą jest skupienie się na aspekcie psychologicznym oraz na motywach, które kierują seryjnymi mordercami. Jedyny poważniejszy minus lektury to zbyt miejscami drastyczne opisy zabójstw – zdaję sobie sprawę, że nawiązanie do nich jest w tej książce koniecznością, jednak aż tak duży poziom szczegółowości nie był chyba, według mnie, miejscami aż tak bardzo konieczny. Dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca za egzemplarz recenzencki. https://cosnapolce.blogspot.com/2020/03/rozmowy-z-seryjnymi-mordercami.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-03-2020 o godz 18:16 CherryLadyReads dodał recenzję:
Od dawna interesuję się tematyką kryminalną i zastanawiam się często, co decyduje o tym, że człowiek staje się bestią. Z jednej strony przeraża mnie potworność dokonanych przez morderców zbrodni, z drugiej strony jestem ogromnie ciekawa co nimi kierowało. Dlatego gdy zobaczyłam, że wydawnictwo Czarna Owca wydała książkę „Rozmowy z seryjnymi mordercami”, nie mogłam przejść obok niej obojętnie! Dodam tylko, że jest to pierwsza książka z serii reportaży kryminalnych, które wydawnictwo ma w planach wydać. Więc dla wszystkich czytelników, interesujących się ludzką psychiką, jest to seria obowiązkowa. Książka zawiera 8 sylwetek seryjnych morderców, w tym jedną kobietę. Niektóre ze spraw były mi już znane np. zabójstwo całej rodziny dokonane przez Ronalda Josepha „Butcha” DeFeo Juniora, które stało się inspiracją do napisania książki „Amitiville Horror” oraz licznych ekranizacji, czy sprawa Aileen Carol Wurnos, która również doczekała się ekranizacji w filmie pod tytułem „Monster”. Najbardziej zagadkową sprawą dla mnie okazało się śledztwo w sprawie Douglasa Daniela Clarka. Jest ona o tyle ciekawa, że nie mamy pewności czy na karę śmierci został skazany właściwy człowiek. Owszem, często się zdarza, że przestępcy w rozmowach czy wywiadach zarzekają się, że są niewinni. Jednak w tej sprawie bardzo wiele dowodów wskazuje na to, że oskarżony nie mógł liczyć na sprawiedliwy proces. Dlaczego? Dowiecie się z tej publikacji. Mimo, że tytuł książki wskazuje na wywiady z seryjnymi mordercami, tak naprawdę znajdziemy tutaj tylko cytaty z przeprowadzonych przez autora rozmów ze skazańcami. Więc jeśli ktoś nastawia się na zapis tych spotkań słowo w słowo, to się rozczaruje. To jest raczej przedstawienie sylwetek groźnych ludzi, poczynając od opisu ich dzieciństwa, poprzez poczynione zbrodnie, aż do procesów sądowych i osadzenia ich w więzieniach. Czy to jednak wpływa negatywnie na odbiór tej książki? W moim odczuciu nie. Nadal jest to publikacja mocna, budząca grozę tym większą, że czytamy o prawdziwych sprawach, o ludziach z krwi i kości, którzy mogą znajdować się wśród nas. Autor próbuje znaleźć zależności, które miały wpływ na zachowanie opisywanych bestii. Znajdziemy tutaj również rozważania na temat wpływu zespołu Jacobsa, na rozwijanie się patologicznych zachowań. Z przytoczonych w tej publikacji portretów morderców wynika, że każdy z nich miał trudne dzieciństwo pełne przemocy fizycznej i psychicznej, braku opieki, empatii i wsparcia ze strony kochających opiekunów. „Rozmowy z seryjnymi mordercami” to mocna pozycja. Zawiera w sobie przerażające i brutalne opisy zbrodni dokonywanych przez bezwzględnych ludzi, którzy nie czują wyrzutów sumienia. Wielu z nich nie żałuje swoich czynów i deklaruje, że jeśli wyszliby z więzienia zabijaliby nadal. Czytając tę książkę dowiemy się również, jakie błędy popełniał wymiar sprawiedliwości, ułatwiając mordercom czynienie zła. Jest to lektura dla osób o mocnych nerwach i ciekawych co dzieje się w psychice psychopatów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-03-2020 o godz 14:04 Inthefuturelondon dodał recenzję:
W ciągu ostatnich miesięcy rozbudził się we mnie głód literatury non-fiction. Zaczęłam sięgać po reportaże, zarówno te o Polsce, jak i o pewnych zjawiskach zagranicznych. Tym razem mój wybór padł na książkę Christophera Berry-Dee Rozmowy z seryjnymi mordercami. No trzeba przyznać, że sam tytuł już przyciąga uwagę. Christopher Berry-Dee to kryminolog śledczy. Przez wiele lat zdobywał zaufanie morderców z różnych zakątków świata, odwiedzał ściśle strzeżone więzienia i ze szczegółami analizował popełnione zbrodnie. Kilka przerażająco prawdziwych wywiadów przetworzył na książkę, która z miejsca stała się klasyką reportażu kryminalnego. Nie tylko opisał spotkania z seryjnymi mordercami, ale przytoczył ich własne reakcje na popełnione czyny. W ten sam sposób pozwolił setkom czytelników zajrzeć do umysłów potworów. Odważysz się zrobić to samo? O tej książce dowiedziałam się w ogóle dopiero dzięki wydawnictwu Czarna Owca, które zaproponowało mi tę właśnie pozycję do recenzji. Uznałam, że może być to naprawdę ciekawa pozycja, która pozwoli mi, chociaż w cząstce zrozumieć postępowanie tak okropnych ludzi. No dobra, ale czy faktycznie jest to książka “otwierająca oczy”? Jak można się domyślić, w książce nie ma jednego głównego bohatera. Główni bohaterowie występują tylko w przypisanych do siebie rozdziałach. 9 brutalnych morderców, 9 różnych historii, ale w zasadzie łączy je jedno: każdy z tych okrutnych ludzi miał nieciekawe dzieciństwo. Znęcanie się fizyczne, psychiczne, molestowanie seksualne - być może to właśnie to wpłynęło na to, jak postępowali w późniejszych latach. Spodziewałam się mocnego reportażu, z którego dowiem się na przykład, czy skazani w ogóle żałowali swoich czynów. Czy to dostałam? Owszem. Jestem jednocześnie przerażona, jak wielu z nich nadal uważało, że są niewinni. Naprawdę, nie mieści mi się to w głowie, że mimo licznych dowodów niektórzy wciąż uparcie stają przy swoim zdaniu. Co ciekawe, w książce znalazło się miejsce również dla kobiet, które dopuściły się najokropniejszego czynu - pozbawiły życia innego człowieka. Tym samym autor łamie wszystkie stereotypy o tym, że płeć piękna nie jest zdolna do tak okrutnych czynów. Kobiety jak widać, również potrafią popełnić morderstwo i to nawet nie raz. Czy mnie to zszokowało? No szczerze mówiąc, nie bardzo. Wiedziałam o tym na długo przed tym, zanim sięgnęłam po tę książkę. Jednakże Rozmowy z seryjnymi mordercami tylko potwierdziły to, o czym już miałam pojęcie. Jestem trochę rozbita. Z jednej strony jest to bardzo dobry reportaż, który momentami sprawia, że włoski na ciele stają dęba, ale z drugiej chyba oczekiwałam czegoś innego, może bardziej zaskakującego? Myślę jednak, że ten reportaż kryminalny będzie świetną opcją dla miłośników kryminałów, a także dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się, co dzieje się w umyśle mordercy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-10-2020 o godz 09:33 Lukrecja84 dodał recenzję:
Witajcie ❤ Dzisiaj przychodzę do was z tragicznymi, prawdziwymi historiami. "Rozmowy z seryjnymi mordercami" Christopher Berry Dee. Za egzemplarz dziękuję Czarna Owca ❤😘🥰🌹 Jeżeli lubicie opowiadania na faktach, w których włosy jeżą się na głowie, to dobrze trafiliście. Nie dla czytelników o słabych nerwach. Opisane są tutaj paskudne, mrożące krew w żyłach zbrodnie. Autor doskonale przedstawia kilku morderców. Zaglądamy w ich umysły, a nawet w ich wyniki badań. Christopher Berry Dee przedstawia nam dzieciństwo besti, jak to się stało, że stała się potworem, zbrodnie i co się z nią stało po zatrzymaniu. Autor z każdym mordercą/morderczynią rozmawiał osobiście, telefonicznie i listownie. Oprócz tego rozmawiał z rodzinami seryjnych, z rodzinami ofiar, policjantami, prokuratorami, adwokatami, sędziami i wszystkimi innymi związanymi z daną sprawą. Doskonała robota 10/10. 90% seryjnych morderców-stało się nimi przez rodziców i rodzinę. Możecie przeczytać jaki oni mieli na to wpływ... Maltretowani fizycznie i psychicznie uciekali z domu, wpadali w alkohol, narkotyki i złe towarzystwo. Chcieli zemścić się na rodzicach dlatego mordowali... Jedna seryjna mordowała samych mężczyzn, ponieważ była maltretowana przez dziadka. Kolejny morderca mordował same starsze kobiety, ponieważ nienawidził matki, babki i ciotek. Młode dziewczyny zostawiał przy życiu. Kolejny wymordował całą swoją rodzinę, ponieważ nienawidził ojca, który terroryzował całą rodzinę. Także kochani - uważajcie jak wychowujecie własne dzieci. To od was po części zależy kim będą w życiu. Najbardziej jestem przerażona faktem, że w USA wypuszcza się na wolność seryjnych morderców, z powodu braku miejsc dla kolejnych więźniów. Więzienia są przepełnione w 125%. Przytoczę słowa jednego sadysty "(...) Wypuśćcie mnie, a zostawię trupa na waszym progu. Gwarantuję wam to.(...)". Czy to was nie przeraża? Niestety wypuścili go... od razu zabił 2 dziewczyny, a potem jeszcze ponad 150... Po znalezieniu 2 pierwszych zwłok policja wiedziała, że to on ale miała zakaz go złapania.😱😱 Wielkie brawa dla Christopher Berry-Dee 😘 Włożył dużo pracy i nerwów, żeby powstała ta książka. Polecam przeczytajcie. Jestem pod ogromnym wrażeniem i przerażeniem. Ta powieść zmroziła mi krew w żyłach. Czytając o ich dzieciństwie i morderstwach nie raz opadała mi szczęka. I napływały mi łzy do oczu... Mam takie coś, że przed przeczytaniem życiorysu danego mordercy musiałam zobaczyć jego twarz. Wyszukiwałam w internecie. I potem spokojnie czytałam. Książka zawiera kilka fotografi morderców. Tylko dla mnie to za mało😉. Też tak robicie? Czy tylko ja tak mam?😱 Uwielbiam zaglądać w umysły seryjnych morderców. A wy? Wasze klimaty? Czy raczej za mocny temat? Polecam #rozmowyzseryjnymimordercami ❤️❤️❤️ #czarnaowca #wydawnictwoczarnaowca #christopherberrydee
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
02-03-2020 o godz 14:35 ania7770 dodał recenzję:
„Rozmowy z seryjnymi mordercami” to książka dość pouczająca i dobrze napisana, wprawiająca w stan lekkiej grozy. Autor w książce opisał prawdziwe historie kilku seryjnych morderców z lat 90-tych, których zbrodnię poruszają człowieka dogłębnie. Z każdym z nich Christopher Berry-Dee przeprowadzał wywiady, na podstawie których stworzył historie niekiedy mrożące krew w żyłach. Wyobrażając sobie, to jak autor siedzi naprzeciwko tych przerażających osób, ledwo mogę pojąć to jak czuli się ze swoim złem, bólem jaki wyrządzili innym, które musieli ukryć w jego obecności. Książka nie koncentruje się tylko na spotkaniach, wywiadach, korespondencji z „bohaterami” tej książki. Autor naprawdę przeprowadził badania i trafnie równoważył fakty z dobrą historią, wszystko to jest prawdą, lub pokazane tak, jak zostało to przedstawione autorowi. Szczegóły dotyczące toku myślenia morderców są bardzo dobrze przekazane, ale jeszcze bardziej interesujące są kwestie prawne i policyjne dotyczące przestępstw, to w jaki sposób są one utrudniane i jak to kiedyś działało. Studium Berry-Dee to interesujące spojrzenie na kryminologię i patologię tego rodzaju przestępstw oraz sposób, w jaki organy ścigania, zespoły prawne i psychiatrzy odgrywali w tym rolę. Czasami czytanie tej książki było dla mnie trudne. Niektóre sceny były naprawdę przerażające i dramatyczne. Książka jest swego rodzajem połączeniem opowiadania z prawdziwymi faktami. Autor opowiada o życiu każdego seryjnego zabójcy z odrobiną narracji. Dodając elementy z dzieciństwa, wprowadza element, który ułatwia zrozumienie przyczyn takich reakcji u sprawców. Berry-Dee dodając kryminalistykę i własne wywiady z zabójcami, przedstawia informacje w sposób łatwy do zrozumienia i interesujący. To również informuje cię o tym, co się faktycznie wydarzyło i w co wierzyli zabójcy, gdy mamy możliwość poznania pomieszanych percepcji morderców. Autor przedstawił to bardzo dobrze, ale w niektórych momentach rozmyślał również o niektórych bardziej skomplikowanych systemach politycznych potrzebnych do złapania zabójców. Książka prawdziwa, przedstawiająca prawdziwe i mroczne historie osób, dla których sprawianie bólu i cierpienia drugiemu człowiekowi było przyjemnością. Przerażające, jednak realne.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
23-03-2020 o godz 12:29 Paulina Woźna dodał recenzję:
Jesteście ciekawi co dzieje się w głowach najbardziej przerażających seryjnych morderców? Jakie wydarzenia z dzieciństwa kształtują ich w taki sposób, że są zdolni do bezlitosnego pozbawienia życia istoty ludzkiej? Dzięki temu szokującemu reportażowi kryminalnemu mamy taką możliwość. Odważycie się na tę lekturę? Ja szczerze się obawiałam i muszę przyznać, że moje obawy były słuszne. Jest to pozycja dla czytelników o mocnych nerwach. Ja niestety do ich grona nie należę, jednak ciekawość odegrała tu silniejszą rolę. W pewnym stopniu interesuję się kryminologią, zatem nie mogłam przejść obojętnie obok tej książki. Christopher Berry- Dee przybliża nam sylwetki dziewięciu potworów. Jakie były ich główne motywy? Pieniądze, seks, zabawa... Poznajemy genezę ich szaleństwa, bądź śledzimy narodziny prawdziwego, wręcz nieludzkiego okrucieństwa. W pewnym momencie życia trafiają na mroczną drogę, z której nie ma już odwrotu. Reportaż nie jest jedynie szczegółowym zapisem krwawych zbrodni, gdyż autor przybliża nam niekiedy przejmujące historie bezlitosnych morderców. Głównie pochodzą oni z rozbitych rodzin, zaznali w życiu maltretowania psychicznego albo fizycznego od najbliższych im osób. Zostali również ofiarami wykorzystywania seksualnego. Ich dzieciństwo i start w dorosłość były przeważnie wyjątkowo trudne. Dlatego skutkiem jest wypaczona moralność. Autor opisuję każdą z postaci w sposób obiektywny. Nie ocenia ich poczynań. Otwiera nam bramy do tego mrocznego świata, ale równocześnie daje możliwość samodzielnej interpretacji motywów każdego z przedstawionych morderców. Celowe zabójstwo drugiej osoby jest najwyższym wymiarem zła. Mam świadomość, że to okrutne zło istnieje, jednak wolę myśleć, że przecież nie dotyczy ono mojej rzeczywistości. A jednak seryjni mordercy istnieją i nie wszyscy ponoszą konsekwencję swych czynów. Mogą funkcjonować wśród nas, a my możemy nie mieć o tym zielonego pojęcia. To przerażające, ale niestety prawdziwe.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
09-05-2020 o godz 19:30 oczytanakryminolog dodał recenzję:
Kryminolog śledczy Christopher Berry-Dee przez lata spisywał dziesięć odrębnych historii dotyczących seryjnych morderców, którzy bez skrupułów pozbawili życia swoich ofiar. Co nim kierowało? Jaką mieli przeszłość? I czy żałują swoich zbrodni? W „Rozmowach z seryjnymi mordercami” zdecydowanie zabrakło mi tytułowych „rozmów”. Całość książki opiera się na wieloletniej korespondencji autora ze skazanymi mordercami i wywiadach z nimi, jednak w bardzo niewielu momentach można przeczytać autentyczną wypowiedź zabójców. W większości sprowadza się ona do wyjałowionej z istotnych szczegółów narracji autora. Pierwotne słowa wypowiedziane wprost z ust wynaturzonych umysłów zawsze mnie fascynowały i pozwalały interpretować je na wiele sposobów. W tej pozycji zostałam tego pozbawiona i ogromnie wpłynęło to na moją ocenę. Historie były dość nierówne – jedne pochłaniało się z przyjemnością, inne wywoływały znużenie przez dużą ilość niepotrzebnych szczegółów i chaos. Książkę oprócz słowem „przeciętna” określiłabym jeszcze jednym, choć nie wiem czy do końca trafnym – „Rozmowy z seryjnymi mordercami” wydały mi się stosunkowo mainstreamowe. Dopasowane pod czytelników w ogóle nieobeznanych w zakresie kryminologii, napisane bardzo prostym językiem, tak aby trafiały do mas. Aż trudno mi uwierzyć, że Chrisopher Berry-Dee jest cenionej klasy kryminologiem, bo w jego piórze niestety nieszczególnie się to uwidacznia. W o wiele bardziej konkretne informacje są bogate książki, napisane przez autorów, którzy nie są specjalistami w tej dziedzinie. Być może gdyby ta pozycja została wydana wcześniej to moja ocena byłaby wyższa. Niestety po jej przeczytaniu nie nasuwa mi się do głowy inna myśl niż „ale to już było”. „Rozmowy z seryjnymi mordercami” to bardzo dobra pozycja, jednak dla osób które z tematyką zabójców chciałyby się dopiero zacząć poznawać. Tych, którzy zgromadzili już pewną wiedzę wiedzę z tego zakresu książka ta może solidnie rozczarować.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
08-03-2020 o godz 18:43 Kobietaczytajaca dodał recenzję:
Ta książka została napisana przez światowej sławy kryminologa śledczego, osobę, która latami zdobywała zaufanie morderców pochodzących z różnych kontynentów. Autor chce nam pokazać to, co siedzi w ich głowach, dlaczego zdecydowali się mordować, odbierać innym życie. Każda historia zaczyna się od przedstawienia dzieciństwa danego mordercy, autor tak jakby chce nam pokazać, że duży wpływ na dalsze losy ma ciężkie dzieciństwo, ale czy na pewno tak jest? Kryminolog szczegółowo i to nawet bardzo przedstawia nam krok po kroku morderstwa, których dokonali Ci zbrodniarze, ale nie tylko, pokazuje też, że kiedy zadaje im pytanie, czy by to znów zrobili, oni bez wahania odpowiadają, że tak, nie wyciągają żadnych wniosków i to jest przerażające. Mnie osobiście zaciekawiła osoba Arthura Johna Shawcrossa zabił on dwoje dzieci i ponad pięćdziesiąt kobiet wśród nich prostytutki, ponieważ roznosiły choroby. Mamy przedstawione również wydatki i możemy zobaczyć ile kosztowało schwytanie takiego mordercy, są to ogromne sumy. Tę książkę nie przeczyta się ot tak od razu, jest tu tyle zła, cierpienia i krzywdy, że były u mnie momenty odłożenia na dzień lub dwa, aby odpocząć od tego. Książka posiada zdjęcia tych okrutnych i amoralnych ludzi. Samych rozmów jest tu mało, autor bardziej przedstawia to, co usłyszał lub przeczytał w listach od tych morderców jednak i tak jest ona ciekawa. Książka rozpoczyna serię, w której będziemy mogli przeczytać o psychopatach, królowych zbrodni oraz o najgorszych na świecie, także ja jestem bardzo zaciekawiona pozostałymi częściami. Natomiast ta część jest dla osób o mocnych nerwach, gdyż są tu przedstawieni ludzie, którzy po dokonanym morderstwie potrafią odkroić część ciała i zjeść a później mówią i porównują, do czego jest ono podobne w smaku. Jak dla mnie to ciekawa książka jednak nie jest ona dla wszystkich, osoby delikatne, wrażliwe raczej powinni sobie ją odpuścić. Moja ocena 7/10.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
13-03-2020 o godz 16:07 erka dodał recenzję:
Zainteresowanie sprawami kryminalnymi i wszystkim, co się wiąże ze zbrodnią – że tak to uproszczę – sprawiło że powstało bardzo dużo seriali, którą w swojej tematyce zajmują się, można by rzec wyjaśnianiem zbrodni, a także odkrywaniem motywów przestępców. A jeśli są seriale, czy filmy, to oczywiście i książek napisano całe mnóstwo. Ze swej strony wolę historie dokumentalne, nie wymyślone przez pisarza. Tym bardziej byłem chętny, aby zaznajomić się z książką „Rozmowy z seryjnymi mordercami”. O publikacji możemy przeczytać, że: Christopher Berry-Dee to człowiek rozmawiający z seryjnymi zabójcami. Jako światowej sławy kryminolog śledczy zdobył zaufanie morderców z różnych kontynentów, odwiedzał ściśle strzeżone więzienia, w których przebywają, i szczegółowo dyskutował o ich potwornych zbrodniach. Unikatowe wywiady przeprowadzone przez autora w kilkunastu najcięższych zakładach karnych świata, rejestrowane na taśmie magnetofonowej i filmowej, zawierają opisy przerażających czynów. Christopher Berry-Dee przetworzył je w zdumiewającą książkę, która natychmiast stała się klasyką reportażu kryminalnego. Nie tylko opisuje spotkania z najbardziej amoralnymi ludźmi na świecie, ale także przytacza ich własne relacje na temat dokonanych przestępstw. Daje w ten sposób czytelnikom wgląd w psychikę ludzi, którzy popełnili najgorszą możliwą zbrodnię – bezlitośnie pozbawili życia inną istotę ludzką. Podsumowując. Doskonały przykład książki, która pomimo ciekawego tematu napisana jest trochę dziwnym stylem. Chodzi mi o to, że te rozmowy z mordercami, praktycznie wyglądają tak samo. To nie wygląda jak rozmowa, tylko jak relacja, z tego co opisali. A to chyba różni się od siebie? Ale może się czepiam. Inspirujące jest to, że nawet ci którzy poczuli się już bezkarni, zostali złapani i osądzeni, tak jak na to zasłużyli. Można przeczytać, ale spodziewałem się wywiadów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
23-05-2020 o godz 16:52 Karolina Nizioł dodał recenzję:
Czy można urodzić się złym? Kto ma wpływ na morderców? Kto ich tworzy? Czy jesteście w stanie uwierzyć że są oni po prostu skrzywdzeni? I czasem jest nam ich po prostu żal? Christopher Berry-Dee udokumentował rozmowy i korespondencję z dziesięcioma seryjnymi mordercami. Niektóre historie są potwiedzeniem tego, że Ci ludzie od początku nie byli dobrzy. W książce wielokrotnie mamy informacje, że trudna, czasem patologiczna relacja z rodzicami, głównie z despotycznymi matkami wpływała na zachowanie tych osób. Widzimy, że od dziecka wpływ na ich zachowanie mają sytuacje domowe. Książka na pewno nie należy do łatwych. Po każdej historii musiałam chwilę się zatrzymać by pomyśleć o tym, co ten człowiek zrobił. Każdy z morderców miał inny sposób na zabicie drugiego człowieka, czy sposób chowania swoich ofiar. Widać, że z psychologicznego punktu widzenia działali bardzo podobnie. Można powiedzieć, że łączy ich brak emocji, brak empatii. Żaden nie żałował popełnionych zbrodni. Jedni bardziej lub mniej chętnie o nich rozmawiali, ale jedno jest pewne. Zostali skazani za mniej zbrodni niż popełnili. Wiele zabójstw popełnionych przez te osoby nie jest wyjaśnione do dzisiaj. Jednak podejrzewa się, że dane zabójstwo mogło być popełnione przez danego mordercę. W książce zaciekawiło mnie również, to jak autor opisał przepełnienie więzień w USA, jak działają władze, gubernatorowie danych stanów, a także interesującym jest fakt poruszenia wady genetycznej jakie jest posiadanie trzech chromosomów. Książka nie przekazała suchych faktów, ale także całą otoczkę. Według mnie jest to wstrząsająca lektura, nie dla każdego czytelnika.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
30-10-2020 o godz 22:39 anonymous dodał recenzję:
Biorąc się za tą książkę byłam przekonana, że będzie to forma przeprowadzonych wywiadów autora z seryjnymi mordercami. Czekałam na szczere rozmowy i trudne pytania zadawane tym bestiom, oraz to co nimi kierowało popełniając tak okrutne rzeczy😬 Okazało się jednak, że książka to reportaż opisujący najgroźniejszych morderców i psychopatów na świecie w większości skazanych na karę śmierci💀 Chociaż liczyłam na coś innego to i tak się nie zawiodłam. Pozycja okazała się mocna i zarazem przerażająca. Niewyobrażalne jednak jest to do czego jest w stanie posunąć się człowiek, robiąc tak potworne rzeczy i przy tym nawet nie okazać ani odrobiny skruchy. Nic więc dziwnego, że zaliczają się oni do najgroźniejszych przestępców🔫🔪 ✒✏✏✏✏✏✏✏✏✏✏✒ 🔹 Książka powstała dzięki światowemu kryminologowi, który wiele lat pracuje w zawodzie. Oryginalne wydanie w języku angielskim swoją premierę miało w 2003 roku, chociaż wywiady przeprowadzone zostały w latach 90-tych. W Polsce książka swoją premierę miała dopiero w tym roku. 🔹 Każdy rozdział to historia innego mordercy. Fakty na temat ich wcześniejszego życia, dorastanie w rodzinach patologicznych. Autor doszukuje się u każdego z nich przesłanek, które mogłyby świadczyć o tym, że to jednak dzieciństwo i wpływ osób z otoczenia mógł wpłynąć na ich późniejsze podejmowane złe decyzje. 🔹 Relacje autora ze skazanymi kończą się na ich skazaniu, przeważnie na karze śmierci. Christopher Berry-Dee wykonał kawał dobrej roboty, pisząc tą książkę. Sporo czasu i nerwów go kosztowało zebranie materiałów do książki oraz odwagi na spotkania oko w oko z bestiami.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Nabór Severski Vincent V.
4.5/5
33,94 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Kat miłości Yalom Irvin D.
5/5
24,08 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Świat Zofii Gaarder Jostein
5/5
29,24 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ciężar atramentu Rachel Kadish
5/5
30,38 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Medytacja dla zabieganych Osho
4.3/5
16,36 zł
24,99 zł
Inne z tego wydawnictwa W mieście Wandrey Guido
5/5
20,06 zł
32,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Srebrne skrzydła Lackberg Camilla
3.5/5
24,08 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Zamęt Severski Vincent V.
4.4/5
29,99 zł
39,99 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Skorpion Wójcik Krzysztof
4.7/5
24,76 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Zrozumieć zbrodnię Ornacka Ewa
4.8/5
24,39 zł
37,90 zł
strona produktu - rekomendacje Profil mordercy Britton Paul
4.6/5
28,12 zł
44,90 zł
strona produktu - rekomendacje Mordercza układanka Britton Paul
4.8/5
28,12 zł
44,90 zł
strona produktu - rekomendacje Porwania Sławecka Monika
4.3/5
35,49 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Rozmowy z pedofilem Zabin Amy
0/5
24,42 zł
39,00 zł
strona produktu - rekomendacje Jak umieramy Schulz Roland
4/5
24,76 zł
39,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.