Rok 1984 (okładka miękka)

Oferta empik.com : 20,64 zł

20,64 zł 32,90 zł (-37%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Orwell George Książki | okładka miękka
20,64 zł
asb nad tabami
Orwell George Książki | okładka miękka
9,41 zł
asb nad tabami
Zafon Carlos Ruiz Książki | okładka miękka
23,74 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Wielki brat patrzy – to właśnie napisy tej treści, w antyutopii Orwella krzyczące z plakatów rozlepionych po całym Londynie, natchnęły twórców telewizyjnego show „Big Brother”. Czyżby wraz z upadkiem komunizmu wielka, oskarżycielska powieść straciła swoją rację bytu, stając się zaledwie inspiracją programu rozrywkowego? Nie. Bo ukazuje świat, który zawsze może powrócić. Świat pustych sklepów, permanentnej wojny, jednej wiary.

Klaustrofobiczny świat Wielkiego Brata, w którym każda sekunda ludzkiego życia znajduje się pod kontrolą, a dominującym uczuciem jest strach. Świat, w którym ludzie czują się bezradni i samotni, miłość uchodzi za zbrodnię, a takie pojęcie jak „wolność” i „sprawiedliwość” nie istnieją. Na świecie są miejsca, gdzie ten stan wciąż trwa. I zawsze znajdą się „cudotwórcy” gotowi obiecywać stworzenie nowego ładu, który od wizji Orwella dzieli tylko krok. Niestety, piekło wybrukowane jest dobrymi chęciami…


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Rok 1984
Tytuł oryginalny: 1984
Autor: Orwell George
Tłumaczenie: Mirkowicz Tomasz
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 360
Numer wydania: XV
Data premiery: 2010-09-29
Rok wydania: 2010
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 190 x 24 x 125
Indeks: 65046241
 
średnia 4,8
5
276
4
31
3
9
2
2
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
65 recenzji
24-09-2013 o godz 08:54 Lilith dodał recenzję:
Nieodpowiednie słowo, podejrzane ruchy, mimika, wszystko, co wydaje się być niecodzienne, coś, czego nie robisz, na co dzień uznawane jest za zdradę. Pożądanie, miłość, świadomość, wolna wola, wolność słowa… nie istnieją. Zdradzasz=znikasz, jakbyś nigdy nie istniał. Przyszłość i przeszłość są na bieżąco zmieniane istnieje tylko tu i teraz a nic, co Cię otacza nie jest w 100% prawdą. Świat w którym panuje wieczna wojna. Wojna, która nie niesie za sobą ani zwycięstwa ani porażki. Nim zaczęłam czytać wiedziałam o czym będzie ta książka, jednak nie byłam przygotowana na to jak daleko posunął się Orwell tworząc antyutopijny świat rządzony i tworzony przez jednostkę.Myślę, że do tej książki trzeba dorosnąć. Dorosnąć by zrozumieć to wszystko i przebrnąć przez nią, trzeba być na nią gotowym i odpornym psychicznie. Co jest najbardziej przerażające w "Roku 1984"? To, że może się wydarzyć w każdej chwili i jest dla nas zagrożeniem.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
24-06-2013 o godz 13:52 Ekspert Empiku dodał recenzję:
Książka - fenomen, która z roku na rok staje się coraz bardziej aktualna. Opis futurystycznego świata pełnego kontroli, w którym człowiek poddany ciągłemu monitoringowi i nadzorowi przestaje funkcjonować jako samoistna jednostka. Historia walki o zachowanie indywidualności w świecie, w którym wymagana jest standaryzacja i rezygnacja ze wszystkiego, co wyjątkowe na rzecz tego, co uniwersalne. Przeczytaj, jeśli nie chcesz, żeby Wielki Brat kontrolował także Ciebie.
Marcin Lesisz, Empik Łódź
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
23-07-2020 o godz 15:49 Adrian dodał recenzję:
Złoto wśród klasyków literatury, książka jest tak dobra że przeczytałem ją kilka razy. Ponadczasowa i wciąż aktualna jeśli chodzi o politykę.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
09-12-2020 o godz 14:26 anonymous dodał recenzję:
Książka mimo wieku jest ciągle bardzo aktualna. Mimo że przedstawia życie w okropnej dystopii, można doszukać się wielu podobieństw do rzeczywistości, w której teraz żyjemy. W dzisiejszych czasach warto być świadomym zagrożeń płynących z nadużycia władzy oraz pozbawiania ludzi prywatności. Dlatego też polecam tę lekturę wszystkim osobom, które interesuje taka tematyka.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
21-06-2013 o godz 12:05 mj dodał recenzję:
wg mnie jest najlepszą książką napisaną kiedykolwiek,
antyutopia w pełnym tego słowa znaczeniu,
zmusza do refleksji nad życiem,
uwidacznia reguły, którymi rządzi się świat.
POLECAM, jeszcze raz POLECAM!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
12-12-2015 o godz 23:35 Wilk dodał recenzję:
Książka bardzo wciąga i jak się ją czyta wydaje Ci się że wszystko przewidziałeś ale Orwell umie zaskoczyć :)
Polecam Książkę na 101%!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
24-11-2020 o godz 09:52 Dominik dodał recenzję:
Świetna, ponadczasowa książka. Polecam tego klasyka każdemu.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
22-07-2016 o godz 13:13 Klaudia Malik dodał recenzję:
Jest rok 1984. Świat został podzielony na trzy mocarstwa: Oceanię, Eurazję i Wschódazję, między którymi toczy się nieustanna wojna. W każdym z tych imperiów została wprowadzona władza totalitarna, tylko nazwana inaczej. Władza skupiona w rękach jednostek kontroluje każdą sferę twojego życia. W twoim domu zamontowany jest teleekran, który nie spuszcza z ciebie oczu przed 24 godziny na dobę, analizuje twoje zachowanie i wyraz twarzy. Kontroluje, czy nie popełniasz myślozbrodni. Jesteś przyzwyczajony do życia w głodzie, mimo codziennego chodzenia do pracy, a od dziecka uczono cię, że Partia jest jedyną siłą i mądrością. Masz obowiązek kochać Wielkiego Brata i nikogo więcej. I pamiętaj, że dwa plus dwa nie zawsze równa się cztery.

Winston jest mieszkańcem Oceanii, w której ustrój określa się mianem angielskiego socjalizmu. Społeczeństwo dzieli się na Wewnętrzną Partię, czyli jedynych uprzywilejowanych, Zewnętrzną Partię, do której należy Winston oraz pozbawionych praw i odrzuconych proli. Każdego dnia musi udawać przykładnego obywatela, ale mimo to jego umysł zasiewają wątpliwości. Czy w takim świecie bunt jednostki jest w ogóle możliwy?

George Orwell w swoim dziele stworzył wizję świata, która przeraża czytelnika. Przeraża tym, jak bardzo jest prawdziwa. Ta książka nigdy nie przestanie być aktualna, ponieważ są kraje, które już zmierzają do rzeczywistości wykreowanej przez Orwella. Więc co sprawia, że ta książka to arcydzieło?

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery. Z niego wynika reszta"

Po pierwsze – kapitalne opisy. Niezwykle realistyczne, brutalne, szokująco prawdziwe. Autor bardzo dokładnie nakreślił utopijną rzeczywistość, wszystko to sprawia, że książkę czytamy z niedowierzaniem, ale także z pewną świadomością, że taki świat wcale nie jest nierealny. Ta książka składa się w większej ilości właśnie z opisów, ale wcale nie sprawia to, abyśmy czytali ją ze znużeniem. Największą zaletą "Roku 1984" jest możliwość poznawania tego okrutnego świata, który autor ujawnia nam z każdą stroną. Co więcej, najbardziej tragiczny jest fakt, że ludzie żyją z nieświadomością. Wyobrażają sobie Wielkiego Brata jako ich nieustraszonego przywódcę, otaczają go czcią i uwielbieniem i nie dostrzegają tego, że Partia zawładnęła każdym aspektem ich życia. Ten brak emocji, nieczułość ludzi, ale również ich nieświadomość George Orwell przedstawił perfekcyjnie i aż ciarki przechodzą po plecach, gdy wyobrażamy sobie takie życie.

Po drugie – bohaterowie. Tak naprawdę chodzi mi o dwójkę głównych bohaterów, czyli Winstona i Julię. Mimo, że żyją jak przykładni obywatele, to jednak nachodzą ich pewne wątpliwości. W książce możemy bardzo dokładnie prześledzić rozmyślania Winstona, ale równocześnie sami odczuwamy namiastkę jego strachu i niepewności. Jednocześnie to właśnie dzięki niemu widzimy jak społeczeństwo Oceanii karmione jest propagandą. Szczególnie pod koniec książki możemy zauważyć w jaki sposób myśli partia, dzięki czemu przysparza sobie posłuszeństwo. Ostatnie sto stron „Roku 1984” pokazuje niewyobrażalną wręcz brutalność stosowanych do utrzymania władzy metod. Winston i Julia są bardzo inteligentni i starają się przeciwstawić partyjnemu myśleniu. Pokazują, że nawet w takim świecie znajdzie się jeszcze miejsce na uczucia. Autor odkrywa przed nami każdy z zakamarków ich umysłów, ich sposób myślenia, co sprawia, że czytelnik czuje się jeszcze bardziej zżyty z bohaterami, co tylko potęguję współodczuwanie ich tragedii.

"Jeśli się kogoś kocha, to się go kocha, a gdy nie ma już nic, co można by mu zaoferować, wciąż daje się miłość"

Po trzecie – realizm. Ta książka to klasyk, to oczywiste. „Rok 1984” nigdy nie przestanie być aktualny. George Orwell bardzo skutecznie oddziałuje na emocjach czytelnika. Może to dlatego, że rzeczywistość, którą stworzył wydaje się tak przerażająca. Po przeczytaniu tej książki, zadałam sobie pytanie: do czego świat zmierza? Już teraz, chociażby w takich miejscach jak Korea Północna, możemy dostrzec, że to co stworzył Orwell to nie fantastyka. My żyjemy w demokratycznym kraju, ale są miejsca na świecie, gdzie ludzie nie mają tylu przywilejów. To przerażające, że jego wizja zaczęła się spełniać. Z każdej strony tej książki przytłacza nas szokująca prawda. I to jest jednocześnie fascynujące, jak i budzące grozę.

Nie potrafię wiele więcej napisać o tej książce, oprócz tego, że każdy powinien ją przeczytać. Nie dlatego, że jest to klasyka, ale dlatego, że ta książka otworzy nam oczy na pewne problemy, które wcale nie muszą być nierealne. Naprawdę żałuję, że dopiero teraz poznałam dzieło Orwella, ale jednocześnie wiem, że ta wizja utopijnego świata, którą przedstawił, nigdy nie zniknie z mojej świadomości. Kto wie, czy za pięćdziesiąt lat, dwa plus dwa ciągle będzie równało się cztery?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
01-02-2021 o godz 10:27 czerwonakaja dodał recenzję:
"Reszta była tylko hasłem, kwakaniem, kwa-kwa-kwa."⁣ ⁣ "...kwakomania, czyli mówienie podobne do kwakania kaczki. Jest to jedno z tych ciekawych słów, które mają dwa przeciwstawne znaczenia. W odniesieniu do wroga stanowi obelgę; w odniesieniu do kogoś, z kim się zgadzasz komplement."⁣ ⁣ Jestem ciekawa, czy tylko ja uważam, że Pan Orwell miał dar przewidywania przyszłości, lub jak kto woli, umiejętnej oceny tego, w jakim kierunku podąży kiedyś świat?⁣ ⁣ Antyutopia, czy może świat, państwo, to stworzone przez pisarza koszmarne miejsce, w którym szary obywatel nie ma żadnych praw, gdzie nie ma miejsca na własne poglądy, gdzie narzuca się społeczeństwu określone role... zaczyna wam coś przypominać?⁣ ⁣ Czy Orwellowi udało się ostrzec świat przed totalitaryzmem?⁣ ⁣ Niejaki Winson Smith pracuje w departamencie archiwów w Ministerstwie Prawdy zajmując się przekształcaniem faktów, czyli tego, co Wielkiemu Bratu nie wyszło. Społeczeństwo nie może wytykać Wielkiemu Bratu kłamstwa.⁣ Mimo swojej pracy jest odporny na wszelką propagandę, widzi zakłamanie władz, a w oddaleniu od teleekranu pisze pierwsze słowa swojego protestu:⁣ PRECZ Z WIELKIM BRATEM.⁣ Ostrożnie szuka sojuszników i poddaje się zakazanej miłości wdając się w romans z Julią, równie odporną na wszechobecną propagandę. Jak pokazał czas ich spotkania nie były tajemnicą i nastąpił dzień gdy oboje zostają aresztowani.⁣ Torturowani psychicznie i fizycznie po wyjściu nie są już tymi samymi ludźmi.⁣ ⁣ Wielkiemu Bratu udało się ich złamać...⁣ ⁣ Książka za mną, a przede mną komiks 🙂⁣
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-03-2016 o godz 20:51 barwinka dodał recenzję:
Świat wykreowany przez Orwella jest przerażający, a przesłanie, które wyłania się z książki nie pozwala o sobie zapomnieć. Podczas lektury miałam wrażenie, że coraz bardziej oplatają mnie macki, z każdej strony wylewała się szara, kleista maź, która do końca nie pozwoliła się zlikwidować. Autor prowadzi nas ścieżkami Smitha, mężczyzny w średnim wieku, pracownika jednego z ministerstw, który ma za zadanie ciągłe zmienianie przeszłości. Tak samo jak tysiące jemu podobnych jest tylko trybikiem w tej wielkiej maszynie, w razie jakiejkolwiek wady, którą Parta wykryje, zostanie ewaporowany. Życie, które wiedzie jest monotonne, szare i niezwykle smutne. W świecie Orwella nie ma miłości ani innych wyższych uczuć. Partia zakazała wszelkich zajęć, które dają ludziom szczęście. Miłość, seks, przyjaźń, wszelkie rozrywki, wszelkiego rodzaju wolność jest zakazana. Winston nie ma prawa na jakąkolwiek krytykę, w tym świecie nawet nieodpowiedni wyraz twarzy, może być przyczyną likwidacji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-07-2013 o godz 23:41 Deciance dodał recenzję:
Książka ta wydana w 1949 roku opisuje ze szczegółami wizję przyszłości Georga Orwella, która skłania nas do refleksji nad kierunkiem w którym udajemy się razem z całym światem.

Głównym bohaterem jest Winston Smith, szary członek partii zewnętrznej. Przedstawiona jest rzeczywistość w której propagandę można spotkać na każdym kroku - zaczynając od teleekranów których nie da się wyłączyć, jedynie ściszyć, kończąc na "wymazywaniu przeszłości" poprzez zmianę treści artykułów i książek.

"Partia" posunęła się w kontrolowaniu ludzi dalej niż jakikolwiek rzeczywisty rząd do tej pory, między innymi przez wymyślenie tzw. nowomowy, która umożliwia wyparcie z języka niepotrzebnych słów które mogłyby na przykład określić spiskowanie - a jak ludzie mogliby spiskować gdyby nie wiedzieli, że kiedykolwiek istniało takie słowo?

Powieść tą można traktować jako ostrzeżenie przed tym co mogłoby się stać gdyby do władzy doszedł rząd totalitarny i każdy człowiek powinien znać tego skutki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
3/5
10-05-2017 o godz 21:33 Anonim dodał recenzję:
Rok 1984 Orwella - ksiazka o ktorej mozna rzeczywiscie wiele przeczytac w internecie. Ponadczasowa. Klasyk. Swietna. Odzwierciedlajaca aktualny stan rzeczy. Moja skromna opinia jest jednak nieco inna. To opis ponurej rzeczywistosci, gdzie kazdy ruch, gest, slowo jest monitorowane. Gdzie nie mozna niemal sie ukryc przed wzrokiem Wielkiego Brata. Gdzie (uwaga, tutaj spoiler) glowny bohater to imbecyl, myslacy ze osoba posiadajaca wladze i wplywy bylaby gotow je poswiecic dla 'wyzszej idei'... Motyw tego jak daje sie zlapac i jest slepy na dosyc oczywiste fakty, ze cala sytuacja w ktorej sie znalazl to pulapka, powodowal u mnie niemalze mdlosci. O ile samo tlo i opis swiata sa rzeczywiscie bardzo dobre, o tyle fabula miejscami potrafi byc niedorzeczna i niespojna. Gdybym mogl dalbym 3,5 ale sklaniam sie ku 3/5. Ksiazka rzeczywiscie ponadczasowa, ale fabularnie kuleje.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-12-2016 o godz 21:38 Mateusz Radziwonowicz dodał recenzję:
Książka Orwella wprowadza konsternację, która każe nam zastanowić się, czy aby na pewno wolność, w której zdaje nam się żyć, istnieje naprawdę, czy też może jest iluzją. Skrajności, o które na każdym kroku ocierają się obywatele Oceanii, miejsca akcji "Roku 1984", nie pozwalają myśleć im w strefie pomiędzy - wszystko albo jest podległe woli Partii, albo nie ma prawa bytu. Wszechogarniająca inwigilacja, niemożność wyrażania własnych poglądów czy lęk przed jakimkolwiek odchyleniem od "normy" potęguje w ludziach uczucia, które stają się chlebem powszednim ich żyć. Czy jednak, nie mogąc spojrzeć na wydarzenia obiektywnym okiem czytelnika, możliwe jest wyrwanie z systemu? Czy tak naprawdę może istnieć coś p o z a systemem?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-06-2013 o godz 12:21 Bartłomiej dodał recenzję:
Pomijając opis fabuły należy stwierdzić, tak jak w tytule recenzji - trzeba przeczytać! Trudno ocenić czy autor rzeczywiście zdawał sobie sprawę z tego jak trafny będzie opis świata z "Rok 1984" z tym co przyniesie przyszłość. Ktoś może się spierać z tym stwierdzeniem, ale w dobie internetu, telefonii komórkowej etc. "władza" wie albo może się dowiedzieć wszystkiego o obywatelu w każdej chwili. Ta wiedza jest jak gorzki cukierek opakowany w przepiękne sreberko, na którym znajdziemy takie napisy jak wolność, bezpieczeństwo, tolerancja, walka z terroryzmem. "System" pracuje, bezosobowy i bezduszny organizm złożony z trybów, które często bezmyślnie wykonują swoją pracę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
25-05-2015 o godz 21:31 Zbigniew Nastałek dodał recenzję:
Książka opowiada o przebudzeniu człowieka, który żyje w totalitarnym ustroju kontrolowanym przez najróżniejsze służby i poprzez technologię. Główny bohater krok po kroku budzi się ze stanu całkowitego zindoktrynowania i zaczyna rozumieć, że cały ten ustrój jest kłamstwem i manipulacją przedstawianą przez władze jako kraina szczęśliwości i pasmo sukcesów. Przebudzenie jest bolesne, zagrożone represjami z utratą życia włącznie, ale bohater woli to, niż tonąć w zakłamaniu. W rezultacie wybiera prawdę, która z początku gorzka, jednak smakuje później jak miód. POLECAM!!!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-06-2016 o godz 22:08 Anonim dodał recenzję:
Czy jest sens walczyć z Wszechwiedzącym Systemem? Czy w świecie bez emocji warto jednak wyzwalać uczucia?
Kultowe dzieło George'a Orwella: mocne, defetystyczne, deprymujące, dające płonną nadzieję. Mimo całego mroku i desperacji doświadczymy jednak perfidnych zagrań ze strony rządów wszelakiej maści: dwójmyślenie, "zabawa" historią, zmiana sojuszy...Świat głównego bohatera powieści wcale tak bardzo nie różni się od naszego.
Naprawdę warto sięgnąć po tę pozycję, wydaną w całkiem niezłej oprawie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-10-2020 o godz 08:40 Anna Trynda dodał recenzję:
Czytałam ją dawno temu i postanowiłam sobie przypomnieć. Książka bardzo aktualna również dzisiaj, w obecnej sytuacji. Manipulowanie przekazem społecznym i historią prowadzi do nieoczekiwanych konsekwencji. Polecana dla osób, które chciałyby zastanowić się nad pewnymi mechanizmami społecznymi. Orwell pisał ją dawno temu i w innych warunkach, ale niestety, wciąż jest aktualna. Dlaczego niestety - zrozumiecie po przeczytaniu. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-10-2018 o godz 18:09 Juna dodał recenzję:
O książce słyszałem jak chyba każdy, ale dopiero niedawno postanowiłem ją przeczytać. Kupiłem ją co prawda w innym sklepie, bo w Empiku musiałbym czekać, ale co za różnica skąd. 5pkt skala to za mało. Powiedzmy, że oceniam tę książkę 9 na 10 pkt. 1 pkt mniej za zakończenie. Ostatnie kilka zdań. Zupełnie nie pasowało mi do stylu wcześniejszego. Na pewno do niej jeszcze wrócę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
25-01-2014 o godz 15:32 Dariusz Fornal dodał recenzję:
Mroczna, trudna, momentami denerwująca, ale z biegiem czasu fascynująca, obowiązkowa lektura dla każdego. Wejdźmy w ten świat pełnej kontroli, permanentnej inwigilacji, zaglądania do naszych serc i myśli i zobaczmy jak się czujemy. Zgroza!!! Tak wygląda świat totalitarny. Kto przeczyta nigdy nie pójdzie w tym kierunku. Ta książka się nie starzeje! Polecam wszystkim!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-02-2013 o godz 00:00 Agnieszka Stępień dodał recenzję:
Rok 1984 to kolejna powieść Orwella traktująca o antyutopijnym świecie pozbawionym zasad, gdzie jedyną wartością jest inwigilacja wszystkiego, co się rusza. Książka jest uniwersalna i ponadczasowa, z każdym kolejnym rokiem coraz bardziej przerażająca, że wizje Orwella stają się jak najbardziej prawdopodobne i autentyczne.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: George Orwell

1984 Orwell George
4.8/5
27,90 zł
34,90 zł
Rok 1984 Orwell George
4.7/5
9,74 zł
12,99 zł
Folwark zwierzęcy Orwell George
4.8/5
9,41 zł
14,99 zł
Folwark zwierzęcy Orwell George
4.9/5
9,90 zł
11,99 zł
Folwark zwierzęcy Orwell George
4.9/5
11,42 zł
14,99 zł
W hołdzie Katalonii Orwell George
5/5
26,02 zł
39,90 zł
Rok 1984 Orwell George
5/5
27,85 zł
34,00 zł
Folwark zwierzęcy Orwell George
5/5
12,79 zł
14,00 zł
1984 Orwell George
4.8/5
26,06 zł
34,99 zł
Folwark zwierzęcy Orwell George
5/5
24,27 zł
29,90 zł
Folwark zwierzęcy Orwell George
4.8/5
27,90 zł
34,90 zł
Folwark zwierzęcy Orwell George
4.5/5
8,40 zł
12,89 zł
Rok 1984 Orwell George
4.8/5
25,03 zł
39,90 zł
Rok 1984 Orwell George
4.7/5
38,52 zł
59,90 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Klatka dla niewinnych Bonda Katarzyna
4.4/5
28,00 zł
39,90 zł
23,94 zł
Inne z tego wydawnictwa Miasto z mgły Zafon Carlos Ruiz
4.7/5
24,50 zł
34,90 zł
20,94 zł
Inne z tego wydawnictwa Marina Zafon Carlos Ruiz
4.8/5
25,99 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Niebezpieczna transakcja Kos Lara
2.7/5
26,64 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Cień wiatru Zafon Carlos Ruiz
4.6/5
23,74 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Minecraft. Wrak Lee C.B.
5/5
26,90 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gorąca sesja Callihan Kristen
4.6/5
28,15 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa To tylko przyjaciel Jimenez Abby
4.6/5
25,03 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Tylko nie on Fox Kennedy
3.9/5
28,05 zł
42,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Zarządzanie czasem Tracy Brian
4.6/5
25,03 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gra Anioła Zafon Carlos Ruiz
4.8/5
25,03 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mowa serca Wade Cleo
5/5
30,11 zł
36,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.