I jak tu się dogadać?! (okładka  miękka, 06.2017)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Poradnik o tym, jak żyć w rodzinie i nie zwariować.

A ponadto książka o: potrzebnych kłótniach i dobrych rozmowach, upartym mężu, niezadowolonej żonie, obrażalskiej siostrze i zbuntowanym dziecku.

Definicja jest prosta: rodzina to podstawowa komórka społeczna. Rzeczywistość już taka prosta nie jest. Rodzina to przede wszystkim skomplikowany system relacji i emocji, z którymi jej członkowie nie zawsze potrafią sobie poradzić. Wystarczy błahy powód, a między małżonkami wybucha kłótnia, brat nie może porozumieć się z siostrą, teściowa nie znajduje wspólnego języka z synową. Najlepszym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest kontakt z psychoterapeutą. Albo sięgnięcie po tę książkę!

Terapeuta Bogdan de Barbaro wraz z  dziennikarką Dorotą Kondratowicz przedstawiają typowe i nietypowe sytuacje, do jakich może dojść w Waszych rodzinach. Poznając historie prawdziwe oraz te stworzone na potrzeby książki zastanowicie się nad swoim życiem rodzinnym, nad tym, co robicie dobrze i nad tym, gdzie być może popełniacie błędy. I w końcu dogadacie się ze swoimi bliskimi.

Książka Bogdana de Barbaro i Doroty Kondratowicz pokazuje, na czym polega siła rodzinnych relacji i jak żyć, by się nie tylko nie pozabijać, ale i razem rozwijać, wspierać i… śmiać.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1139253477
Tytuł: I jak tu się dogadać?!
Autor: De Barbaro Bogdan , Kondratowicz Danuta
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 264
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-06-22
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 145 x 205 x 30
Indeks: 21163883
średnia 4,2
5
7
4
6
3
4
2
0
1
0
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
4 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
25-08-2017 o godz 16:40 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Jestem w trakcie czytania tej książki i muszę powiedzieć że jestem pod ogromnym wrażeniem jak szybko i łatwo pozwala zrozumieć nie tylko innych ale też samego siebie. Uważam że nie ma tutaj osoby która by nie odnalazła cząstkę ze swojego życiorysu jest to absolutnie książka dla każdego kto w swoim życiu ma skomplikowane układy z rodziną i nie tylko. Dodatkowo zakupiłam dwie książki jedną dla mojej siostry a jedną dla przyjaciółki myślę że po przeczytaniu tej książki każda z nas będzie już inna bardziej na plus :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-08-2017 o godz 14:35 przez: dobrerecenzje.pl
Potocznie mówi się, że w dzisiejszych czasach rodzina jest „na zakręcie”. Młodzi narzeczeni nie chcą się trwale łączyć tzw. węzłem małżeńskim, bo gdy dojdzie do konfliktu, po prostu się rozchodzą. Lepiej mieć partnera niż męża, bo dziś taka moda, a tylko ludzie staroświeccy łączą się węzłem małżeńskim, a jedna trzecia małżeństw w Polsce kończy się rozwodem. W dzisiejszych czasach rodzina bardzo się zmienia, a to co było użyteczną wiedzą pokolenie temu, teraz już nie pasuje do dzisiejszej rzeczywistości. Bezradność wobec rodzinnych problemów często zbudowana jest z emocji i uczuć, których członkowie rodziny tak do końca nie są świadomi. Dlatego poszukują profesjonalnej pomocy, a dziś pójście do psychoterapeuty wiąże się ze wstydem, z przekonaniem, że „jak sam sobie nie pomogę, to nikt mi nie pomoże”. Dlatego właśnie powstała ta książka. Swego rodzaju poradnik, bądź osobista terapia ze specjalistą, z największym autorytetem do spraw rodzin-profesorem Bogdanem de Barbaro. Cel tej książki to: pomóc czytelnikowi zrozumieć rodzinę i swoje w niej miejsce. Jest to książka dla tych wszystkich, którzy cierpią na „rodzinne kłopoty” i nie wiedzą jak sobie z tym poradzić. Oczywiście nie sposób opisać każdego problemu, ale jest wiele ważnych spraw, gdzie każdy na pewno odnajdzie jakąś cząstkę siebie. Książka składa się z trzech części: każda z nich to jeden problem, z którym przychodzą rodziny do terapeuty. W pierwszej części opisane są dwie siostry, których relacje zostały zaburzone i nie potrafią już ze sobą spokojnie rozmawiać. Górę tu bierze złość, agresja i niezrozumienie. W drugiej części- para, gdzie mężczyzna dyktuje warunki, a kobieta ma być mu całkowicie podporządkowana. Kobieta nie może spełnić się zawodowo, choć bardzo tego pragnie(wychowała już dzieci i nudzi się w domu) lecz mężczyzna nie pozwala, gdyż twierdzi, że to on tu jest od zarabiania pieniędzy. Trzecia część opisuje, czy jest możliwe stworzenie zgodnej rodziny, w której dzieci pochodzą z różnych związków? Profesor w rozmowie z autorką dzieli się uwagami o tym, co dzieje się w rodzinie i w terapiach rodzinnych, ale także refleksjami na temat psychoterapii. Profesor chętnie cytuje swoją myśl: „Terapeuta nie ma być sędzią w sprawie lecz pomóc w refleksji nad tym co dzieje się między członkami rodziny i pomagać im stworzyć nowy wspólny projekt rodziny”. Sięgnijcie moi drodzy do tej książki, a na pewno każdy tam znajdzie coś dla siebie. Dużo porad, wyjaśnień, a przede wszystkim fachowa wiedza i doświadczenie profesora sprawiają, że chce się tę książkę czytać, gdyż ciekawość człowieka i opisane ludzkie przypadki jest silniejsza od uzależnienia. Zachęcam Was do czytania i refleksji. Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
18-10-2017 o godz 13:28 przez: Monika Lewandowska
Jak się dogadać i nie zwariować? Kto nie zadaje sobie tego pytania. Sztuka komunikacji, jest jedną z najtrudniejszych. Codzienne porozumiewanie się, jest jak gra o złożonym stopniu trudności. Często bywa tak, że to właśnie w rodzinie, wśród najbliższych najtrudniej jest się nam dogadać. Warto nad tym popracować. Lektura przedstawianego dziś poradnika może okazać się w tym pomocna. Publikacja "I jak tu się dogadać?!" jest poradnikiem nie tylko o tym, jak rozmawiać, ale i jak słuchać. Jak porozumieć się między sobą mimo zabiegania i różnych szumów komunikacyjnych. Oraz o tym jak dać sobie i partnerowi szansę na wzajemny szacunek i dogadanie się. Terapeuta Bogdan de Barbaro wraz z dziennikarką Danutą Kondratowicz przedstawiają bardzo charakterystyczne przykłady punktów zapalnych, które mogą pojawić się w wielu rodzinach. Książka omawia trzy scenariusze terapii par: dwie siostry kłócące się między sobą, para, której mąż nie chce zgodzić się na powrót żony do pracy, jak również problemy rodziny patchworkowej. Co prawda, żaden z przypadków nie jest dokładnie taki jak mój, jednak i tak wiele informacji zawartych w książce, udało mi się przełożyć na swoje relacje i z nich skorzystać. Część poradnika zawiera informacje na temat różnych konfliktów rodzinnych ich źródeł, oraz sposobów ich rozwiązywania. "I jak się tu dogadać?!" jest książką adresowaną głównie do osób zajmujących się komunikacją rodzinną. Jest to też ciekawe stadium przypadku dla psychoterapeutów, psychologów, albo czytelników takich jak ja, próbujących zrozumieć różne zachowania. Choć wydaje mi się, że osoby związane z medycyną doskonale znają nazwisko terapeuty Bogdana de Barbaro i pewnie po tę publikację już sięgnęli, bądź mają to w planach. Jednak myślę, że każdy kto interesuje się psychologią czy jak ja komunikacją, odnajdzie wiele wartościowych informacji w tej książce. Polecam www.kochamciemojezycie.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-07-2017 o godz 09:32 przez: podróżdokrainyksiążek
http://podroozdokrainyksiazek.blogspot.com/2017/07/podwojna-recenzja-sekrety-roslin-oraz-i.html Relacje między ludźmi zawsze odkrywają ważną rolę w naszym życiu. Jeśli nie najważniejszą. Tak też jest w rodzinach, w końcu są podstawowym elementem społeczeństwa. Z niej uczymy się danych wartości, zachowań czy kultury. Jednak co jeśli w rodzinie są kłótnie? Teściowa nie dogaduje się z zięciem? Rodzeństwo się kłóci czy samo małżeństwo wybucha kłótnia nawet o drobnostkę? W takiej sytuacji warto sięgnąć po tę książkę, jest ona poradnikiem, który terapeuta Bogdan de Barbaro wraz z dziennikarką Danutą Kondratowicz stworzyli na potrzeby takich sytuacji. Przedstawili w niej różnego rodzaju sytuacje, te prawdziwe, które mogą się zdarzyć w każdej rodzinie, jak i również na potrzeby książki niektóre z nich zostały stworzone. Książka jest naprawdę świetna, pokazuję nam różne rozwiązania, a także pomaga pogłębić nasze relacje z najbliższymi. Jeśli czasami mamy z tym problem warto zapoznać się z tą książką!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego