Rodzina (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Poprzednia książka Moniki Jaruzelskiej „Towarzyszka Panienka” była głośnym wydarzeniem i natychmiast stała się bestsellerem. Córka generała opowiedziała w niej historię swojego życia.
W nowej książce kreśli sylwetki rodziców, rozmawia z ojcem i matką o niełatwych relacjach rodzinnych. Zamieszcza fragmenty dziennika, w którym notuje zdarzenia bolesne, ale też radosne.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Rodzina
Autor: Jaruzelska Monika
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czerwone i Czarne
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 288
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-04-16
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 32 x 232 x 142
Indeks: 14533013
średnia 4,6
5
20
4
4
3
4
2
1
1
5
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
23 recenzje
5/5
25-04-2014 o godz 11:25 przez: Theo
Ja odnalazłam w niej siebie, kilka cennych rad, mnóstwo niezwykłych historii. Polecam, a Monice Jaruzelskiej dziękuję za kolejną wartościową publikację.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
3/5
14-02-2016 o godz 11:13 przez: Ewa/ Domowabogini.pl
Ma się wrażenie, że tym razem autorka „dobrze odrobiła zadanie domowe”. Wiele informacji jest specjalnie „wyciąganych” od Rodziców a rozmowy, cytowane w książce, spisywane są z nagrań z dyktafonu. Gdy czytasz rozmowę ojca z córką, widzisz, że więcej, uważanych przez Panią Monikę za istotne, informacji wypowiada Ona. Ojciec tylko potakuje, delikatnie zaprzecza lub dodaje coś od siebie. Podczas pracy nad „Rodziną” Wojciech Jaruzelski był w bardzo słabej kondycji fizycznej, może to powinno tłumaczyć fakt, że mógł mówić mniej niż wtedy, gdy był w pełni sił. Na pewno jednak starał się, jak tylko mógł, pomóc córce.

Jeśli pierwsza książka ("Towarzyszka panienka") była jakby wyrzuceniem z siebie frustracji bycia córką TEGO Jaruzelskiego to druga jest bardziej o Wojciechu, niż o Rodzinie, a jeżeli o Rodzinie… to kręcącej się wokół Wojciecha Jaruzelskiego. Tu, strona po stronie, rozdział po rozdziale, Monika Jaruzelska stara się przekonać nas do tego, że jej tata był dobrym człowiekiem i jeśli musiał zrobić coś złego w przeszłości, to w imię dobra albo mniejszego zła. Tłumaczy jak kształtowała go młodość, jaki był w relacjach z matką, z nią, współpracownikami i znajomymi. Z mojej perspektywy, choć jestem osobą pozbawioną uprzedzeń, było to aż za bardzo widoczne. Tytuł powinien tu brzmieć: „Wojciech Jaruzelski oczami córki” a wiadomo, że każda córka kocha swojego tatusia wyjątkowo.

Podsumowując? Obiektywnie. Warto przeczytać, jeżeli chce się dowiedzieć więcej o Wojciechu Jaruzelskim i relacjach rodzinnych wymuszonych przez jego karierę wojskowa i polityczną. Tu osoba autorki pozostaje w tle.

Subiektywnie. Książkę przeczytałam niejako siłą rozpędu i muszę powiedzieć, że mimo znikomych treści pierwszej książki (przyp. „Towarzyszka panienka”) i enigmatyczności treści, podobała mi się ona bardziej, „Rodzina” wydaje się, jakby… na siłę.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
06-02-2015 o godz 16:20 przez: Małgorzata Rzeczkowska
Bardzo mi bliska pozycja literacka,przeniosła mnie w lata mojego dzieciństwa. Poznałam dzięki niej Pania Monię, która wcale nie miała takiego cudownego życia jakby mogło się wydawać. Samotna córka generała. Podobna do mnie z tamtych czasów i do innych nastolatek z lat siedemdziesiątych.Lekkość pióra, otwartość, finezja autorki spowodowały , że czytało mi się tę książkę z zapartych tchem. Warta polecenia . Tym bardziej, że autorka dzisiaj jest wspaniałą kobietą, która odniosła sukces pomimo historii jaką niesie na swoich plecach. Historii swojej rodziny ściśle związanej z dziejami naszego kraju. Nie złamało jej to, ani tez nie spowodowało,że stała się egocentryczna, zepsuta, nieczuła. To taki poradnik jak być wspaniałą osobą mimo wszystko. Pani Jaruzelska też pokazała mi jaki był Wojciech Jaruzelski widziany oczami córki i kobiety. Jaka ona była córką i stała się matką. Uważną na syna.Przeczytam jeszcze raz.Imponuje mi.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
3/5
25-04-2014 o godz 19:21 przez: minku
Książka bardzo podobna do Towarzyszki panienki- bohaterką jest głównie sama Monika Jaruzelska- nie tego się spodziewałam :( Książka napisana poprawnie, dość dobrze się czyta- ale mnie, szczerze mówiąc, niespecjalnie interesuje Monika Jaruzelska. Myślałam, że głównymi bohaterami będą generałostwo Jaruzelscy, których bardzo cenię. Są 2-3 rozmowy ale to za mało :( Męczy mnie też i trochę dziwi- to ciągłe podkreślanie, przez Monikę Jaruzelską, koneksji rodzinnych i towarzyskich. Także objaśnianie z jakich filmów jest znana Isabelle Huppert i czego adaptacją te filmy były też jakieś takie niepoważne. Kolacji z Barysznikowem, poznania młodej Emanuelle Seigner i Romana Polańskiego oczywiście zazdroszczę, ale nie o tym miała chyba być ta książka w założeniu.Cóż, trzeciej książki Monika Jaruzelskiej, o ile powstanie- z pewnością już czytać i kupować nie będę.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
24-06-2014 o godz 10:21 przez: Ekspert Empiku
Z miłości do rodziców i do własnego dziecka powstała całkowicie apolityczna książka wyraźnie naznaczona poczuciem przemijania... Autorka przeszła długą drogę od aktywnego feminizmu do świadomego macierzyństwa, zmagając się jednocześnie z ciążącym na niej brzemieniem politycznych decyzji ojca. Jej wspomnienia to udana próba zrozumienia życiowych wyborów rodziców bez nachalnego ich usprawiedliwiania. I dająca się odczytać gdzieś między wierszami przestroga, co może się stać, gdy pewnego dnia w życie normalnej, w miarę szczęśliwej rodziny wkroczy wielka polityka, a w ślad za nią - wielka samotność.
Agnieszka Golianek, empik Olsztyn
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
02-06-2014 o godz 00:00 przez: Sabcia
"Rodzina" nie jest typową biografią. To opowieść o życiu rodziny Jaruzelskich, wspomnienia, przemyślenia i codzienność pełna radości i smutków. Monika Jaruzelska skupia się na postaci swojego ojca i matki, pokazując ich "człowieczą" stronę, którą może znać tylko córka. To również próba akceptacji swojego życia, dokonanych wyborów, bez usprawiedliwiania i tłumaczeń. Bardzo szczerze i intymnie.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
12-04-2014 o godz 00:00 przez: Sintra
Monika Jaruzelska zawsze żyła z "piętnem" ojca. Jego życie i polityczna działalność zawsze rzucały się cieniem na jej życie. Ciekawa książka o niełatwych relacjach rodzinnych, trudnych momentach i śmiesznych sytuacjach. Jak dla mnie bardzo mądra i życiowa książka. Ja się wciągnęłam. Podoba mi się szczerość z jaką pisze Pani Monika i te fragmenty dziennika. Delikatnie ale szczerze. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
10-11-2014 o godz 00:00 przez: Lagenta
należę do pokolenia, w którym o Jaruzelskim się tylko słyszało na najwięcej na lekcjach historii i podczas marszy pod jego dom w grudniu. Nie mam żadnego nastawienia może dlatego łatwiej czytało mi się tę książkę niż osobom starszym. Cenie sobie panią Monikę jako dziennikarkę i pisarkę, a książka jest świtnie napisana i szczera. Powinnno być więcej takich książek.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
15-05-2014 o godz 00:00 przez: Limesia
Jeśli jesteście ciekawi  jakim Jaruzelskim był człowiekiem - jaki był prywatnie, dla przyjaciół, żony i córki, to książka dla Was. Poznajemy tu bardziej "człowieczą"  stronę człowieka , którego do dziś nienawidzą rzesze Polaków. Wspomnienia Moniki odkrywają przed nami obraz człowieka nieidealnego, o wielu wadach, ale gdzieś głęboko zdolnego do miłości.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
27-04-2014 o godz 17:20 przez: Alexis
Książkę kupiłem natychmiast po premierze i nie rozczarowałem się. Zagłębiając się w lekturze, poczułem się jakbym czytał ciąg dalszy "Towarzyszki panienki". Ten sam styl, ten sam język, bez zbędnego przesłodzenia czy nudzenia. Czyta się ją bardzo przyjemnie, można odnieść wrażenie, że jest się świadkiem tych wyrywkowych wspomnień. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
15-07-2015 o godz 07:54 przez: Agnieszka Kuśmirek
bardzo interesująca książka. polecam dla osób w każdym wieku czyta się bardzo przyjemnie. super na prezent i do własnej biblioteczki. polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
09-02-2015 o godz 21:35 przez: Gabriela147
Dawno nie czytałam tak dobrze napisanej książki. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
20-05-2014 o godz 00:00 przez: Kamiśka26
"Rodzina" to poniekąd kontynuacja "Towarzyszki Panienki". O ile w pierwszej części Monika Jaruzelska skupiła się głównie na opisywaniu swoich doświadczeń, o tyle w "Rodzinie" próbuje z dystansem podejść do tematu swojej rodziny. Opisuje mnóstwo wydarzeń i wspomnień, niekiedy często bolesnych i przykrych. Książka pozostawia niedosyt, jednak nie zapominajmy, że jest to wciąż biografia jej, a nie generała Jaruzelskiego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-05-2014 o godz 00:00 przez: Eriska
Wielka odwaga za publikację kolejnej książki po kontrowersjach związanych z pierwszą częścią. "Rodzina" to opowieść o życiu naznaczonym polityką, wpływie decyzji ojca na życie córki, matki, żony. To opowieść pełna bólu i tęsknoty za normalnością, a jednocześnie pogodzenie się życiem, wzięcia na barki brzemienia związanego z nazwiskiem. Publikacja warta zakupu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-06-2014 o godz 00:00 przez: wojciechB
Chyba bardziej trafnego tytułu dla tej książki nie można by znaleźć. Pani Monika Jaruzelska napisała świetna książkę, którą bardzo dobrze się czyta. Dzięki niej można dowiedzieć się wiele nowych faktów z życia generała, z życia jego żony i córki. Polecam tę książkę wszystkim, tym którzy są zatwardziałymi politykami i tym, którzy są apolityczni. Super
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-05-2014 o godz 00:00 przez: dareks
Książkę tą pożyczyłem od swojej znajomej z pracy. Bardzo ją sobie chwaliła, a ja byłem jej ciekaw. Zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie więc kupiłem swój własny egzemplarz. Autorka ma lekkie pióro i pisze bardzo ciekawie. Ba, nawet parę razy się uśmiałem. Dlatego myślę, że zainteresowani tematem znajdą sporo ciekawych informacji w tej książce.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
25-06-2014 o godz 00:00 przez: Booszka
Kolejna książka Moniki Jaruzelskiej- czyli córki generała Jaruzelskiego. Tym razem opisuje ona życie swoich rodziców i przedstawia swoje rozmowy z nimi, często na bardzo trudne tematy. Jak dla mnie jest to bardziej kolejne szukanie sensacji. Chociaż też muszę przyznać, że sama książka jest bardzo dobrze napisana. Cóż każdy musi ocenić sam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-05-2014 o godz 00:00 przez: malla
Znakomita lektura! W dużej mierze to z pewnością zasługa mądrości i prawdziwej dojrzałości autorki. Paleta emocji pełna barw. Znów poznajemy autorkę bardziej niż na początku, a jednak nadal nie wiemy zbyt wiele i to według mnie duża zaleta stylu i wyważenia otwartości na czytelnika. Wciąż pozostawia niedosyt, to miłe. Bardzo polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-05-2014 o godz 00:00 przez: shitar
W mojej prywatnej liście najlepszych książek tego roku na pewno znajdzie się ta pozycja. Jest tak samo dobrze i lekko napisana jak poprzednia i tak samo wciągająca. Dawno nie miałem takiej przyjemności z czytania. Jeśli maiłbym ją oceniać to wystawiłbym jej solidne 4,5/5. Polecam tą biografie wszystkim!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-05-2020 o godz 09:12 przez: Anonim
W porównaniu z "Towarzyszką panienką" książka inna, bardziej poważna. Świetne pióro. Klasa sama w sobie. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Czarni Reszka Paweł
4.1/5
28,50 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Stan krytyczny Reszka Paweł
4.4/5
32,79 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zawód: aktor Wakar Jacek
4.6/5
32,71 zł
39,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego