Rodzina Casteel. Tom 1 (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Po raz pierwszy w Polsce! Nowa saga autorki bestsellerowych „Kwiatów na poddaszu”.

Ze wszystkich rodzin zamieszkujących niegościnne dzikie wzgórza Casteelowie są najbiedniejsi i najbardziej pogardzani. Heaven Leigh Casteel jest w swojej rodzinie wyjątkiem. Jakimś cudem ta bystra, ładna dziewczyna, chodząca w łachmanach, żyjąca w wiecznym brudzie i głodzie, terroryzowana przez okrutnego ojca i zmuszana do bezustannej harówki przez macochę, potrafi ocalić marzenia i nadzieję na lepsze życie. Nie tylko dla siebie, także dla swojego brata Toma i młodszego rodzeństwa. Nie traci wiary, że pewnego dnia pokażą światu, jak bardzo są wartościowi i utalentowani, dowiodą, że zasługują na miłość i lepszy los.
Kiedy macocha, która nie może już dłużej znieść koszmarnego życia na wzgórzach, ucieka – ojciec wymyśla szatański plan, który może pogrzebać na zawsze marzenia Heaven i pozostałych dzieci…

"Powieści V.C. Andrews są bogatymi, epickimi sagami, okrutnymi jak baśnie braci Grimm, utrzymanymi w atmosferze wiktoriańskich opowieści grozy. Autorka potrafi po mistrzowsku ukazać zło świata i ludzi, widziane oczami dzieci."
„Daily Express”

"Ten horror uwodzi czytelnika…"
„Glasgow Sunday Mail”

"Wstrząsająca saga, od której trudno się oderwać!"
„The Times”


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Rodzina Casteel. Tom 1
Seria: Rodzina Casteel
Autor: Andrews Virginia C.
Tłumaczenie: Fabianowska Małgorzata
Wydawnictwo: Prószyński Media
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 544
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-11-05
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 124 x 35 x 186
Indeks: 13655471
 
średnia 4,6
5
27
4
13
3
1
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
33 recenzje
4/5
15-01-2014 o godz 13:34 Dudniąca9 dodał recenzję:
Virginia Andrews wcale moim zdaniem nie epatuje okrucieństwem, nie pastwi się nad dziećmi. Wręcz przeciwnie ona na nie patrzy jako na ofiary strasznych ludzi, którzy nie rozumieją, nie pamiętają jak delikatny jest człowiek w tym okresie życia. Pokazuje od wywnętrz, za pomocą swojej narratorki jak doznaje się takich upokorzeń i cierpień, co się myśli. Można sobie tam gadać, że to psychologizowanie, ale mnie ono rusza. Ja uważam, że Andrews chce nas uwrażliwić na los dzieci, a nie nas na niego zobojętnić.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 0
5/5
15-01-2014 o godz 13:37 Franciszek i Franciszka dodał recenzję:
Z całej piątki najbardziej spodobała mi się Heaven, co chyba nie stanowi dla nikogo kto czytał książkę specjalnego zaskoczenia. Trudno zresztą jakoś zbratać się z innymi bohaterami, gdy całą przestrzeń wypełnia właśnie ona. Ta niepoddająca się, nie rozczulająca się nad sobą specjalnie dziewczynka bardzo mi zaimponowała swoją odpornością. Chyba każdy człowiek na ziemi chciałby być tak odporny na przeciwności losu. Bo przecież jak mawiał wielki Nietzsche co nas nie zabije to nas wzmocni.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
5/5
14-01-2014 o godz 12:04 dominujacy dodał recenzję:
Powiem tak: druga część tej książki was totalnie zaskoczy. Bo ta powieść ładnie dzieli się na dwie części. Niby następuje przełom, ale wcale nie taki znów różowy.... ci, którzy już czytali... wybaczcie żarcik ;-) Nie mogłem sobie tego darować. Ten motyw z różem mnie rozwalił. Pokazał, że Virginia Andrews ma wyobraźnię taką powiedzmy ironiczną. Bo nic w tej książce takiej wyobraźni nie zdradzało. No udało się jej to. Cała książka całkiem niezła.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
4/5
16-01-2014 o godz 12:53 high heeles dodał recenzję:
Amerykanie lubią happy endy, więc pewnie i w tym cyklu nastąpi jakaś przyjemna odmiana. Na zasadzie po burzy wschodzi słońce. Póki co mamy w tym tomie do czynienia z ludzkim nieszczęściem tak skumulowanym, że aż przerażającym. Co ciekawe nie ma w tym żadnej przesady. Wręcz przeciwnie odbiera się to dość naturalnie. Jako coś oczywistego. I to może człowieka naprawdę zaskoczyć i przestraszyć, że tak bardzo zaczynamy naturalizować zło.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
4/5
18-01-2014 o godz 10:07 meluzynaZocenaów dodał recenzję:
Kocham sagi i od razu zakochuję się w bohaterach, tym bardziej im bardziej łączą w sobie cechy normalnych, zwykłych ludzi i jak są naznaczone pewną wyjątkowością. Taka jest właśnie Heaven. Niby normalne dziecko, ot dziewczyna jakich wiele w Stanach Zjednoczonych, ale my wiemy, że ona powołana jest do przeżycia życia niezwykłego. I takie ma, choć nie jest to życie szczęśliwe w pierwszych latach. Każdy kolejny tom Rodziny Casteel pewnie odsłoni przed nami kolejne niezwykłe elementy tej biografii. Szczerze mówiąc to ta powieść z niczym mi się nie kojarzy. Jest czymś zupełnie innym niż dotychczas zwykłam czytać. I od razu powiem, że bardzo mi się spodobała. Zapadłam się w nim, dosłownie na cały dzień, od rana do wieczora. Moje wrażenia są takie, że przy całej pięknej prostoscie tej fabuły jest coś niesamowicie pociągającego w niej. Przeraża, zasmuca, budzi współczucie, jakoś tak łapie za serce. Poza tym Virginia Andrews ma niesamowity dar opowiadania.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
4/5
15-01-2014 o godz 13:39 liberium dodał recenzję:
Tak się zastanawiam jak to możliwe, że Virginia Andrews pozwoliła przeżyć swojemu bohaterowi syfilis. Jak mogła pozwolić mu się wyleczyć? No dobrze wyleczenie tej choroby w drugiej połowie XX wieku nie stanowiło problemu już, ale przecież Luk jest tak tępym człowiekiem, że spokojnie mogła winę zrzucić na jego głupotę, zawziętość, trudny charakter. Tymczasem on co zrobił, on się, dobra nie powiem. Bez spoilerowania. No jak dojdziecie do tego motywu to zrozumiecie moje oburzenie. Bo przecież można się trochę pogniewać na autorkę, tak z sympatią :-)
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
16-01-2014 o godz 17:32 lolibridzida dodał recenzję:
Autorka w bardzo zręczny i fajny sposób myli tropy i wpuszcza czytelnika w przysłowiowe maliny, ale robi to celowo, by nas wciągnąć w swój specyficzny świat. Świat ten jest mroczny, pełen niegodziwości i nieszlachetnych postaci. Mamy wrażenie jakbyśmy przenieśli się w czasie o co najmniej sto lat, a jesteśmy w powojennej Ameryce. Ponadto sami bohaterowie, a raczej główna bohaterka, która nam o wszystkim opowiada także jest bardzo interesująca. Dzięki temu Rodzinę Casteel czyta z dużym zainteresowaniem.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
4/5
29-11-2013 o godz 20:18 Bujaczek dodał recenzję:
Świadoma schematyczności, małych wartości literackich, wszystkich „ale” jakie można zarzucić tej powieści pochłaniałam strona za stroną, spragniona wiedzy co dalej. Autorka wodziła mnie za nos, myliła i sprawiała, że już sama nie wiedziałam co mam myśleć. Niby coś było dla mnie jasne, a tu nagle jakieś nowe rozwiązanie, drzwi, które zmieniają postać rzeczy i bieg wydarzeń, a ja zgrzytałam zębami, bo po raz kolejny zostałam wprowadzona w pole. Przeżywałam tą historię całą sobą, bo nie mogłam inaczej, tyle w niej bólu, żalu, rozpaczy, a zarazem nadziei, miłości i piękna. Zachwyciły mnie opisy otoczenia, które przedstawiały wzgórza jako surowe, niebezpieczne i zimne, a zarazem piękne i malownicze, one są pełne kontrastu i Andrews udało się to opisać.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
15-12-2013 o godz 18:47 maksymalnaIZA dodał recenzję:
Rodzina Casteel Virginii C. Andrews w oryginale nosi tytuł Heaven, co jest nawiązaniem do imienia głównej bohaterki, która jest jednocześnie narratorką powieści, ale myślę sobie, że polski tytuł także dobrze oddaje treść i problematykę książki i wprowadza czytelnika w klimat sagi rodzinnej, która ma być pierwszą częścią cyklu. W tej części książki poznamy wszystkich bohaterów i główne wątki, jakich można się będzie pewnie spodziewać w kolejnych książkach. Według mnie zapowiada się to bardzo obiecująco.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
4/5
18-01-2014 o godz 16:52 LampedusaONA dodał recenzję:
Po przeczytaniu “Rodziny Casteel” pomyślałam sobie, co się stanie z Heaven. Mówiąc precyzyjniej nie tyle, co się z nią stanie, alej jaka ona się stanie. Bo przecież po takich traumach nie można stać się człowiekiem w pełni normalnym. Dlatego bardzo mnie ciekawią kolejne tomy, bo one będą przecież musiały być odpowiedzią i na to pytanie. Poza tym po tak mocny otwarciu sagi to już aż szkoda nie czytać dalej. Więc Rodzina Casteel to świetny początek, czegoś równie dobrego. Mam przynajmniej taką nadzieję.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
03-01-2014 o godz 15:23 Urwiska dodał recenzję:
Ojciec biednej Heaven zajmuje się sprzedawaniem bimbru, piciem bimbru, zapładnianiem swojej drugiej żony oraz używaniem życia z innymi kobietami. Gdy druga żona porzuca go i dzieci Pan Casteel wpada na szatański pomysł, który realizuje z podziwu godną determinacją. Jak potoczą się jego losy i losy jego piątki dzieci - trzech córek i dwóch synów Virginia Andrews już zapewne wie. My czytelnicy dopiero będziemy wchodzić w ten fascynujący świat.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
4/5
19-01-2014 o godz 17:40 aka-Witaminowy dodał recenzję:
Pewnie czytelnicy tej książki podzielą się tak jak ta pierwsza część sagi się dzieli na dwa obozy. Obóz, któremu bardziej podobała się część nazwijmy ją górska i obóz, któremu bardziej podobała się część nazwijmy ją różowa. Ja wolę różową, ma dla mnie o wiele ciekawszą atmosferę i jest też ciekawsza ze względu na bohaterów. Uprzedzając obawy obie części są ściśle i precyzyjnie ze sobą powiązane. Obie też są ciekawe. Dodam jeszcze, że bardzo ciekawy jest spokój z jakim narratorka opowiada historię rodziny Casteelów, a więc jej ojca, matki, macoch, rodzeństwa oraz dziadka. Heaven o swoich nieszczęściach nie opowiada ze zrozumiałym wrzaskiem, pretensjami, agresją, nawet nie z głębokim smutkiem, ale właśnie ze spokojem. Nawet jak opowiada o bardzo przykrych sytuacjach to opowiada to jako osoba pogodzona niejako z losem, akceptująca to, co przeżyła. To jednocześnie trochę przerażające i pociągające. To bardzo rzadkie w naszej kulturze.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
19-01-2014 o godz 17:33 prozaswiata dodał recenzję:
Lekkość pióra, umiejętność budowania zajmujących, pasjonujących historii, niezwykła atmosfera oraz rozmach to chyba najważniejsze cechy stylu Virginii Andrews. One sprawiają, że jej książki czyta się z zapartym tchem. Nie inaczej jest w przypadku „Rodziny Casteelów”. Ta saga - ile ostatecznie tomów powstanie to nie wiem - jest tego najlepszym przykładem. Dość powiedzieć, że jest to literacka uciecha. Rodzina Casteelów to książka według mnie o wegetacji. O takiej sytuacji, w której życie przestaje być życiem. Bo przecież, gdy brakuje ci rodziców, jedzenia, wzorców, bliskich osób, które by ci pomogły to nie jest życie to wegetacja. Wszystkie walory życia wynikające ze zmiany, rozwoju, doświadczania piękna, niesamowitości świata są tym dzieciom odebrane. Wizja dzieciństwa Virginii Andrews jest jednakowoż przerażająca i fascynująca
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
24-02-2014 o godz 14:27 shczooreczek dodał recenzję:
Czy znacie drugich takich Casteelów, których babcia ginie, ojciec nienawidzi , macocha opuszcza, rodzeństwo rodzi się martwe, jedzenia brakuje, mieszkańcy miasta wyzywają, poniżają, traktują jak ludzi z dziczy, a później jest już tylko gorzej? Nie wierzę, że panuje aż taka znieczulica. Nie mogłam tego czytać – nie dlatego, ze za dużo było zła: jego istnienia przecież nie neguję, nie żyję w szklanej klatce, bez wiedzy o tym co dzieje się wokół mnie – dlatego jednak, że było nierzeczywiste, niemożliwe, stanowiło serię niefortunnych zdarzeń na najwyższym poziomie. Handel ludźmi (własnymi dziećmi!), społeczne przyzwolenie, brak zrozumienia, przemoc, … .
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
15-10-2013 o godz 00:00 Penelopa dodał recenzję:
Andrews napisała wspaniałą sagę o rodzinie Dollangerów. Czytałam wszystkie części z zapartym tchem. Niesamowicie napisana opowieść o rodzinie która potrafiła kochać i nienawidzić siebie nawzajem. Teraz Andrews ma przedstawić nam losy innej rodziny. Zupełnie innej od Dollangerów. Casteelowie są biedni, bez perspektyw a jedyną iskrą optymizmu jest u nich Heaven, która walczy z ojcem despotą, machochą i chroni swoje rodzeństwo dając im ciepło i perspektywę lepszego jutra. Zapowiada się bardzo wzruszająco i ciekawie. Nie mogę się już doczekać kiedy znów będę mogła rozkoszować się lekturą książki tej wspaniałej autorki.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
21-11-2013 o godz 11:11 Zakurzona Półka www.zakurzonapolka.pl dodał recenzję:
"Rodzina Casteel" to druga saga rodzinna, autorki, którą mam okazję czytać i muszę od razu powiedzieć, że jestem niezwykle zaskoczona i wciągnięta w powieść.
Od początku czytałam tę książkę z wypiekami na twarzy, a gdy doszło do kulminacyjnego momentu nie wierzyłam własnym oczom, do czego zdolny jest ojciec.
Od początku kibicowałam Heaven i trzymałam za nią kciuki. Razem z nią walczyłam o przetrwanie, płakałam w poduszkę i cierpiałam. Pokochałam jej rodzeństwo i ją samą także.
Z żalem odkładałam książkę i już zastanawiam się co też będzie dalej?
Macie zamiar przeczytać? Ja z całego serca polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
04-01-2014 o godz 21:06 moni83 dodał recenzję:
Kolejna książka tej autorki, którą "pochłonęłam" prawie jednym tchem.
Jeśli ktoś czytał "Kwiaty na poddaszu" i dalsze części to na pewno się nie zawiedzie.
Książka bardzo poruszająca, czasami dość mocno wzruszająca, ale warta poświęconego czasu.
Bardzo, bardzo polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
03-12-2013 o godz 09:36 Bernardeta Łagodzic-Mielnik dodał recenzję:
Książka Andrews to porywające babskie czytadło. Jak się już zacznie czytać, to trudno się oderwać. Przestaje liczyć się wszystko inne poza odpowiedzią na pytanie "i co dalej?". Losy ubogiej wiejskiej dziewczyny niezwykle wzruszają i budzą pokłady współczucia. Bogu ducha winna nastolatka nagle musiła udźwignąć potężny ciężar. I nikt z dorosłych nie palił się jej do pomocy. Były dni, gdy pewnie wszystko ją powalało i przerastało, ale nie miała wyjścia i musiała zagryzać zęby. Nie potrafię sobie wyobrazić, by lekturę tę przeczytać bez większych emocji, bez łez. Nie można chyba przejść obojętnie wobec dziecięcego cierpienia, porzucenia przez nieodpowiedzialnych rodziców, potwornej biedy, głodu i braku poczucia bezpieczeństwa. Trudno ubrać w słowa tę całą masę emocji jaka mną targała podczas czytania. Były one tak silne, że chwilami musiałam odłożyć czytnik by ochłonąć. Klimat tej powieści (sama nie wiem czemu) chwilami przypominał mi norweskie sagi. Wiało też grozą, grobowym nastrojem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-01-2014 o godz 01:52 knigoholiczka dodał recenzję:
Ta książka to niesamowicie smutna opowieść o rodzinie Casteel, o życiu w biedzie. Zaczyna się w gdy babcia wyznaje Heven, naszej głównej bohaterce tajemnicę, która sprawia, że rozumie dlaczego ociec jej nienawidzi i która zmienia jej dotychczasowe życie. Heven, mimo, że w momencie rozpoczęcia książki ma zaledwie 13 lat musiała szybko dorosnąć. Musiała znosić nienawiść ojca i to, że zostawiał ją i macochę na wiele dni bez pieniędzy i jedzenia, musiała pogodzić się ze śmiercią babci i brata i z odejściem macochy, która nie wytrzymała takiej sytuacji i zostawiła Heven samą z rodzeństwem.Na naszą bohaterkę spadła wielka odpowiedzialność opieki nad rodziną i konieczność zdobywania pożywienia. Musiała też znosić pogardliwe spojrzenia rówieśników i ludzi z wioski mówiace, że z taką biedotą z gór nie będą się zadawać, że jak można nie mieć nowych ubrań, chodzić brudnymi. Nie wiedzieli co przeżywa ta rodzina. Tylko dwie osoby dostrzegły, że pod brudem kryją się osoby dumne.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-02-2014 o godz 12:22 Ekspert Empiku dodał recenzję:
Jeśli chcesz przeczytać fenomenalną, wstrząsającą, a równocześnie bardzo życiową powieść, już teraz sięgnij po tę książkę. Losy rodzeństwa Casteelów nie pozostawią żadnego czytelnika obojętnym. Virginia Andrews znakomicie ukazuje rodzinne dramaty, a świat przedstawiony w jej książkach to miejsce wrogie, pełne bólu i cierpienia. Tym razem autorka zabiera nas w odmęty biedy, do miejsca zapomnianego przez ludzi i Boga, by pokazać niewyobrażalną krzywdę, jaka dzieje się tam niewinnym dzieciom. Ta lektura zaciekawi Cię do granic możliwości, by później wywołać burzę emocji. Gorąco polecam!
Ewelina Menkarska, empik Częstochowa
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

O autorze: Virginia C Andrews

Virginia C. Andrews, a właściwie Cleo Virgnia Andrews, to urodzona latem 1923 roku w Portsmouth amerykańska powieściopisarka zajmująca się literaturą z kręgu horroru gotyckiego. Jej powieści bazują przede wszystkim na rodzinnych tajemnicach z przeszłości i historiach zakazanej miłości. Wydała kilkanaście książek, największą sławę przyniosła jej powieść pod tytułem "Kwiaty na poddaszu" z 1979 roku. Andrews zmarła zimą 1986 roku.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa One Last Stop McQuiston Casey
4.8/5
25,55 zł
42,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Billy Summers King Stephen
4.8/5
27,36 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Na własną rękę Rudnicka Olga
4.7/5
24,32 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szreń Wójcik Kinga
5/5
26,15 zł
43,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Niemcy opętane Black Monica
5/5
27,57 zł
43,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Boskie równanie Kaku Michio
5/5
25,65 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Hiperprzestrzeń Michio Kaku
5/5
28,85 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Zaopiekuj się mną Rolfe Helen J.
4.3/5
25,65 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Lśnienie King Stephen
4.6/5
24,07 zł
36,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Fizyka przyszłości Michio Kaku
5/5
28,85 zł
44,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.