Politycy. Resortowe dzieci. Tom 3 (okładka  miękka, 11.2016)

Wszystkie formaty i wydania (1): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Seria "Resortowe dzieci" opisuje przenikanie poszczególnych grup społecznych od PRL-u do III RP. Po analizie środowiska medialnego (tom I) i rozpracowaniu powiązań pokoleniowych ludzi służb specjalnych (tom II) przyszedł czas na polityków. Wszelka nieformalna współpraca tej grupy społecznej z tajnymi strukturami o komunistycznych korzeniach jest szczególnie niebezpieczna. Polityk uwikłany w niebezpieczne związki przestaje być autonomiczny w swych decyzjach.

Polityk – resortowe dziecko – nie musi mieć rodziców zatrudnionych lub współpracujących z resortami siłowymi. Sam też niekoniecznie musiał podpisywać kontrakt z SB, ale swoją karierę zbudował na sprawdzonych towarzyszach z komunistycznego aparatu. Czasem nie miał z resortem wiele wspólnego – to Resort z daleka wspierał jego karierę.

Opisano zakulisowe działania polityków pierwszoplanowych, ale także tych, którzy ukryci w tle pociągali za sznurki. Wielu z nich wykorzystało koneksje zdobyte w poprzednim systemie, aby osiągnąć wysoką pozycję w dyplomacji, polityce, biznesie, nauce – stali się podporami międzynarodowych korporacji  czy ponadnarodowych Komisji Decydujących o Wszystkim.

Nie próbuj przełączać kanałów telewizora – znajdziesz ich wszędzie: sytych  i zadowolonych, odgrywających rolę pokrzywdzonych demokratów.

Ponad 700 stron twardych danych, historii, powiązań, dat, liczb i dokumentów. Tego nie znajdziesz na żadnym czerwonym pasku telewizji informacyjnej.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1131544805
Tytuł: Politycy. Resortowe dzieci. Tom 3
Seria: Resortowe dzieci
Autor: Marosz Maciej , Targalski Jerzy , Kania Dorota
Wydawnictwo: Fronda
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 700
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-11-09
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 184 x 40 x 211
Indeks: 20402877
średnia 3,9
5
28
4
7
3
1
2
0
1
11
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
14 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
22-11-2016 o godz 00:00 przez: ula | Zweryfikowany zakup
Tak naprawdę wszyscy wiemy, jak to się odbywa. .. "Czym skorupka za młodu...". Ale dotknąć, pomacać, zobaczyć - i już się zapalają czerwone lampki. Książkę należy przeczytać, choć nie jest lekturą do poduszki.
Czy ta recenzja była przydatna? 6 3
5/5
16-11-2016 o godz 15:32 przez: Mateusz Szweda | Zweryfikowany zakup
Książka jest całkiem przyzwoicie napisana, zarówno uwzględniając aspekt merytoryczny jak i względy techniczne tj, rozmiar czcionki czy układ stron. Dodatkowo do każdej informacji o osobach podawane jest źródło, co jeszcze nadaje wiarygodności tej książce.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 1
1/5
28-11-2017 o godz 07:43 przez: lola | Zweryfikowany zakup
Ciężko się czyta.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 2
5/5
16-08-2022 o godz 13:52 przez: Joanna UrbańskaNowaczyk | Zweryfikowany zakup
Polecam dobry prezent
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
28-12-2021 o godz 02:26 przez: marta mańko | Zweryfikowany zakup
Pierdoly
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-02-2022 o godz 12:21 przez: 50lussi | Zweryfikowany zakup
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-12-2021 o godz 15:59 przez: Katarzyna Leszczyk | Zweryfikowany zakup
👍
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-09-2020 o godz 12:42 przez: beata | Zweryfikowany zakup
ok
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
09-11-2016 o godz 16:13 przez: Jacek Dziamecki
a ktos z obecnie rzadzacej partii jest bohaterem tej ksiazki? -nie- ciekawe czemu-czy dlatego, ze wsrod ''resortowych'' dzieci nie ma nikogo z obecnie rzadzacej partii, czy moze dlatego, ze powyzsza ksiazka zostala sklecona na zamowienie? a moze dlatego ze autorzy zwiazani sa ''emocjonalnie'' z obecnie rzadzaca partia? koncepcja ksiazki jest sama w sobie ciekawa-natomaist fakt ze skupia sie na polityka niesympatyzujacych z obecnie rzadzaca partia sprawia, ze pozycja ta postrzegana jest przeze mnie (I nie tylko przeze mnie) jako bardzo tendencyjna. moznaby dodac chociazby rozdzial o ojcu prezesa obecnie rzadzacej partii, albo o ojcu obecnego ministra sprawiedliwosci.....ale zakladam, ze to mogloby byc dla autorow zbyt ryzykowne....
Czy ta recenzja była przydatna? 6 11
5/5
27-11-2016 o godz 22:11 przez: Natalia Smoter
rewelacja !!! czytałam reportaże w Gazecie Wyborczej i na książkę czekałam już od tamtego roku. Polecam !!!
Czy ta recenzja była przydatna? 5 2
1/5
10-11-2016 o godz 15:50 przez: Piotr Łukaszewski
Pani Doroto Kania, może warto było coś napisać nt. Romana Kryże {ojciec} - komunistyczny zbrodniarz, i Andrzeju Kryże {syn} - podsekretarz stanu w PiSowskim rządzie?... A czy to jest ta pani, która została skazana na 2 lata za wyłudzenia?...
Czy ta recenzja była przydatna? 4 10
26-11-2016 o godz 00:00 przez: Zulrea | Empik recenzuje
Coraz lepsza ta seria Resortowe dzieci, kolejna część, podobnie jak dwie poprzednie, również jest warta uwagi. To zbiorowe opracowanie pokazuje ogromną skalę powiązań polityków, znanych nam często z pierwszych stron gazet. Książka w pewien sposób wstrząsająca i porażająca w swojej treści, dużo tu istotnych faktów i informacji o osobach z życia publicznego. Generalnie bardzo interesująca lektura, choć równocześnie sporo dająca do myślenia. Autorzy we wnikliwy sposób przedstawiają tu prawdziwą twarz polskiej polityki. Polecam nie tylko tę część, ale i pozostałe z tej serii, bardzo dobrze napisane.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
1/5
12-11-2016 o godz 22:46 przez: Bartosz Szwejkowski
Książka dla nienawistnych, zgorzkniałych, przegranych życiowo paranoików. Ludzie, którzy są nikim i nic w życiu nie osiągnęli, zazdroszczą ludziom, którzy odnieśli sukces. Skowyt typowych życiowych zer.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 13
1/5
21-12-2016 o godz 09:45 przez: anonymous
Kolejny Chłam .......................................................................................................................................................................................................
Czy ta recenzja była przydatna? 1 7
Więcej recenzji

O autorach:

Maciej Marosz jest polskim dziennikarzem specjalizującym się w publicystyce śledczej. Zajmuje się m.in. tropieniem afer III RP czy powiązań pomiędzy współczesnymi gwiazdami mediów i polityki oraz wysoko postawionymi urzędnikami a aparatem państwowym PRL. Współpracuje przede wszystkim z "Gazetą Polską" oraz mediami z nią powiązanymi. Jest również współautorem publikacji z cyklu "Resortowe dzieci", które stały się bestsellerem w całej Polsce.

Jerzy Targalski jest polskim historykiem, politologiem, orientalistą oraz działaczem opozycyjnym i publicystą. Przez wiele lat był członkiem Zarządu Polskiego Radia. Urodził się w 1952 roku w Łodzi. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na kierunkach takich, jak historia oraz filologia. Doktor nauk historycznych. Od momentu powstania współpracował z Komitetem Obrony Robotników, aktywnie prowadząc działalność opozycyjną. Obecnie współpracuje z "Gazetą Polską" oraz prowadzi zajęcia akademickie w Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.

Dorota Kania jest dziennikarką śledczą "Gazety Polskiej" i zastępcą redaktora naczelnego portalu Niezalezna.pl. Urodziła się w 1964 roku. Znana ze swoich prawicowych poglądów. Zajmuje się przede wszystkim tematami polityczno-historycznymi. Jest absolwentką Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - ukończyła filozofię. Wcześniej współpracowała m.in. z "Super Expressem" oraz tygodnikiem "Wprost". Nie boi się kontrowersyjnych tematów.

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego