Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (6): Cena:

Oferta empik.com : 30,08 zł

30,08 zł 49,00 zł (-38%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Oferta Bee : 34,85 zł

Oferta Smart Books : 38,31 zł

Oferta WawaSmart : 39,09 zł

Wszystkie oferty

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym
Daniel Kahneman

Mechanizmy zachodzące w naszym umyśle nie zostały jeszcze zgłębione przez naukowców. Ludzki mózg pracuje na pełnych obrotach przez cały czas. Jak myślimy? Wolno czy szybko? Jak działa nasz umysł? Na te i inne pytania odpowiedzi poszukuje psycholog Daniel Kahneman, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii. Przedstawia on w swojej książce mechanizmy ludzkiego rozumowania.

Przełomowe rozważania psychologa

W dziele pod tytułem „Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym” Daniel Kahneman objaśni Ci w przystępny sposób, jak działa umysł człowieka. Dzieli on systemy myślenia na dwie grupy. Pierwszy to system szybki, intuicyjny i nacechowany emocjami. Drugi z kolei to myślenie wolniejsze, logiczne i wyważone.

Dzięki lekturze odkryjesz niezwykłe możliwości, jakie ma Twój umysł, ale i zobaczysz wszelkie błędy i usterki, którym ulega w wyniku szybkiego myślenia. Poznasz wszechogarniający wpływ intuicyjnych wrażeń na swoje myśli i zachowania.

Nowe spojrzenie na ludzki umysł

Intelektualny mistrz, jakim jest Daniel Kahneman, wyjaśnia, dlaczego myślenie koncepcyjne jest takie trudne, dlaczego nie potrafimy często myśleć i oceniać czegoś lub kogoś obiektywnie oraz porusza tematykę błędów i pułapek myślowych, jakie mają wpływ na nasze osądy i decyzje.

Książka „Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym” w nowym świetle pokazuje wiele istotnych zagadnień. Jest napisana przystępnym językiem, ale jednocześnie mądrze i głęboko porusza problemy, z jakimi mierzymy się na co dzień. Dzięki niej być może zaczniesz myśleć i pracować trochę inaczej i inne będzie też Twoje pojmowanie otaczającej Cię rzeczywistości.

Tytuł: Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym
Autor: Kahneman Daniel
Tłumaczenie: Szymczak Piotr
Wydawnictwo: Media Rodzina
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 672
Numer wydania: I
Data premiery: 2012-11-07
Rok wydania: 2012
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 211 x 35 x 151
Indeks: 11896708
średnia 4,7
5
561
4
141
3
29
2
12
1
6
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
124 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
04-09-2016 o godz 12:17 przez: Wojciech Chrzan | Zweryfikowany zakup
Pomysłowy opis działania mechanizmów myślenia, podejmowania decyzji, wyciągania wniosków i prostych technik manipulacyjnych.
Od heurystyk, przez metody dopasowania, torowania, efekty halo, aż do zrozumienia, że wcale nie podejmujemy racjonalnych wyborów, na których opiera się wiele teorii ekonomicznych!

Daniel Kahneman w lekkiej formie obrazuje co wpływa na nasze codzienne decyzje, osądy, sympatie, zachowania. a nawet, co wpływa na popularność danego polityka.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
04-09-2014 o godz 11:24 przez: Mateusz Kasprzak | Zweryfikowany zakup
Świetna, zaskakująca i zmuszająca do myślenia nad podejmowanymi przez siebie decyzjami oraz własną racjonalnością. Wszystko to napisane przez świetnego naukowca i poparte dokładnymi danymi.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
13-05-2016 o godz 08:30 przez: Piotr Korczynski | Zweryfikowany zakup
Bardzo mądra i potrzebna lektura, wyjaśniająca różnice między rozumowaniem logicznym, racjonalnym a emocjonalnym.
W przystępny sposób przedstawione są tu badania nad ludzkim umysłem, wyjaśniając m.in. jak i dlaczego myślimy tak jak myślimy, jak odbieramy rzeczywistość, jakie błędy w tym procesie powstają i jak je wykorzystać w codziennym życiu.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
24-09-2015 o godz 09:25 przez: immunization | Zweryfikowany zakup
Książka opisuje kręte uliczki ludzkich zachowań, decyzje podejmowane niekoniecznie pod wpływem racjonalnego myślenia, lecz raczej wynikające z naszych wcześniejszych doświadczeń i uwarunkowań. Ważna książka dla tych, co chcą żyć bardziej świadomie i zrozumieć działanie swojego i nie tylko swojego umysłu
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
02-03-2016 o godz 09:38 przez: waldek | Zweryfikowany zakup
jest to książka niezbędnik - każda chwila poswiecoina tej lekturze to inwestycja w siebie, w każdym okresie życia i kariery; Idealny prezent dla bliskich Ci ludzi, którym dobrze życzysz na przyszlosc.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
03-04-2020 o godz 10:29 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Ciekawa, a przede wszystkim zaskakująca! Przywołanie wielu sytuacji z życia codziennego pozwala zrozumieć, a raczej obala nasze wyobrażenia dotyczące działania umysłu. Polecam każdemu!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
03-06-2019 o godz 09:20 przez: reos | Zweryfikowany zakup
Tematyka niezwykle ciekawa. Jednak książka napisana jest bardziej jak podręcznik, przez co czytanie jej nie sprawia tyle przyjemności, co większość pozycji popularnonaukowych.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
5/5
11-11-2018 o godz 07:35 przez: Marta Wilczyńska | Zweryfikowany zakup
Polecam wszystkim myślącym poważnie o samorozwoju i świadomym patrzeniu na świat. 'Pozbądź się sterotypòw' najlepiej w moim odczuciu charakteryzuje istotę książki.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
2/5
29-01-2021 o godz 19:34 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Dałem radę przeczytać 160 stron. Same banały z których każdy dorosły człowiek zdaje sobie sprawę. Nic odkrywczego dla świadomego człowieka żyjącego w XXI wieku.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 2
5/5
08-12-2018 o godz 09:12 przez: przywiazana | Zweryfikowany zakup
Jedna z lepszych książek na rynku . Często do miej wracam ! Nie żałuje zakupu . Sama studiuje ekonomie i interesuje się psychologia . Bardzo przydatna .
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
12-02-2019 o godz 06:51 przez: ameszka | Zweryfikowany zakup
Warto przeczytać, zobaczyć świat oczami ateisty. Dla wierzących być może lekki wstrząs...
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
19-09-2018 o godz 08:59 przez: EdytaG. | Zweryfikowany zakup
Jedna z najlepszych książek jakie czytałam w życiu. Pozycja absolutnie obowiązkowa
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
02-04-2015 o godz 13:59 przez: grzekedz | Zweryfikowany zakup
Naprawdę ciekawa pozycja poparta przykładami i badaniami
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
14-02-2019 o godz 13:45 przez: Julita | Zweryfikowany zakup
Świetna książka. Znakomita obsługa przesyłki. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
23-03-2019 o godz 14:17 przez: Monique | Zweryfikowany zakup
swietna ksiazka
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
02-03-2021 o godz 15:16 przez: ŁUKASZ | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobra książka, choć nierówna. Niektóre rozdziały wywołują opad szczęki, a niektóre... ziewanie. Bardzo dobrze wypadają rozdziały, w których opisane są przykłady konkretnych błędów poznawczych. Na mnie osobiście bardzo potężne wrażenie zrobił rozdział o heurystyce dostępności i jej wariantach. To było naprawdę odkrywcze, choć jednocześnie oczywiste. No ale tak już z psychologią jest. Niby oczywiste, a jednak odkrywcze. Tak jak z jazdą na rowerze: to takie proste, ale odkrywanie tego zajmuje dużo czasu. A potem staje się automatyzmem. Nie przeczytałem jeszcze całości, ale już rozumiem intencje i styl Daniela Kahnemana. Ogólnie rzecz biorąc: bardzo dobra książka psychologiczna, bardzo gruba i bogata w informacje i opisy badań. Chwilami naprawdę inspirująca, wymagająca myślenia i niestety raczej nieprzeznaczona dla osób, które wolą łatwe rzeczy. Oczywiście każdy z niej coś wyciągnie, ale jednak terminologia używana przez autora i jego styl stawiają przed czytelnikiem pewne wyzwanie. Daniel Kahneman stara ułatwić odbiór jego książki, ale często się to nie udaje i "Pułapki myślenia" pomimo znacznej popularności mogą stanowić ścianę, od której wielu czytelników może się boleśnie odbić.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
31-05-2021 o godz 21:30 przez: edyta wojewnik | Zweryfikowany zakup
To jest lektura obowiązkowa każdej myślącej osoby. Świadomość istnienia pewnych mechanizmów myślowych, na które często nie mamy świadomego wpływu, poszerza nasze horyzonty oraz wprowadza na metapoziom naszego myślenia. Teorie, o których mówi się w książce, poparte są ciekawymi eksperymentami naukowymi. Mimo, że "Pulłapki myślenia" oparte są na poważnych materiałach naukowych, czytelnik nie musi być geniuszem, żeby wszystko zrozumieć. Swobodny, przejrzysty i dość prosty język to klucz do niesamowitej popularności tej książki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-06-2015 o godz 08:58 przez: Marta Radomska | Zweryfikowany zakup
Książka naprawdę mnie zaskoczyła i przeszła moje naśmielsze oczekiwania. Jest napisana językiem zrozumiałym dla wszystkich, a zarazem zawiera w pełno profesjonalne o bardzo ciekawe informacje. Książkę kupowałam na prezent, a osoba która ja dostała jest zachwycona. Polecam zakup dla każdego kto choć troche interesuje sie psychologia i ludzkim umysłem. :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-06-2018 o godz 09:55 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Dobra książka, napisana językiem zrozumiałym dla czytelnika bez obycia w nauce, jednakże bazująca na wynikach zaawansowanych badań naukowych. Jeśli ktoś się interesuje zagadnieniami w jaki sposób przebiega w naszych głowach proces poznawczy a także podejmowanie decyzji czy budowania modeli, to warto tę pozycję na pewno przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
09-08-2019 o godz 13:12 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Książka ciekawa, ale niepowalająca. Jest napisana w amerykańskim stylu, czyli według mnie jest tam za dużo parafraz i opisów badań - mnie wystarczyłoby przedstawienie wyników tych badań i wniosków z nich wypływających. Warto przeczytać, ale w pamięci zapadnie ok. 10% z przeczytanego tekstu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Strażnicy dusz Thomas Aiden
4.7/5
28,35 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Na drugim końcu lata Mills Emma
4.5/5
24,88 zł
39,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Niemożliwa para Mills Emma
4.2/5
22,00 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Factfulness Rosling Hans
4.6/5
23,93 zł
39,00 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego