Psychologia relacji, czyli jak budować świadome związki z partnerem, dziećmi i rodzicami (okładka  twarda, 11.2015)

Wszystkie formaty i wydania (1): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Wszystko, co dobre i złe w człowieku, bierze się z najwcześniejszego etapu życia — życia w rodzinie. To właśnie ona daje mentalny, emocjonalny, relacyjny i moralny kręgosłup, z którym młoda osoba rusza w świat. Jeśli ten ekwipunek okaże się słabej jakości, prawdopodobieństwo bycia szczęśliwym i odnoszącym sukcesy dorosłym znacznie spada. Nieuleczone rany rodziców przechodzą na nieświadome dzieci, które bez odpowiednich wzorców nie radzą sobie w życiu tak, jakby mogły.

Aż 40% polskich małżeństw się rozwodzi, często bez dojrzałości i klasy. Niektóre rodzinne spory ciągną się latami. Problemy z domu przenosimy na pracę, przez co cierpimy, chorujemy, a nawet tracimy poczucie sensu życia i nadzieję na przyszłość.

Dlaczego tak się dzieje? Bo nie potrafimy ze sobą rozmawiać. Używamy słów jedynie do wymiany uwag i informacji albo do ranienia innych. Tymczasem umiejętnie przeprowadzony dialog to potężny sprzymierzeniec w budowaniu świadomych związków z osobami, które są dla nas najważniejsze. Ten dialog jest oparty na sprawdzonej naukowo, psychologicznej wiedzy, podanej w przystępny sposób.

I dlatego właśnie powstała ta książka — spisano w niej w jednym miejscu reguły tworzenia świadomych związków. Pomoże ci ona uniknąć wielu konfliktów z bliskimi i uleczyć niedziałające relacje. Być może ochroni przed niepotrzebnym rozstaniem. Bez dwóch zdań ułatwi komunikację z bliskimi, usprawni emocje między wami, powie dokładnie, jak i co robić w sytuacjach rodzinnych. To piękna książka z fascynującą, potrzebną do życia wiedzą.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1116821455
Tytuł: Psychologia relacji, czyli jak budować świadome związki z partnerem, dziećmi i rodzicami
Autor: Grzesiak Mateusz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Helion
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 304
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-11-05
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 226 x 22 x 130
Indeks: 18418996
średnia 4,1
5
35
4
17
3
4
2
2
1
6
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
24 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
29-12-2015 o godz 17:02 przez: Mathi | Zweryfikowany zakup
Wspaniała książka nadająca się na prezent dla każdego mężczyzny lub kobiety, którzy znajdują się w związku. Pan Grzesiak opisuje w niej najczęściej popełniane błędy oraz sposób naprawy relacji pomiędzy partnerami oraz rodzicami i dziećmi. Świetna lektura dla osób zaczynających wspólne życie. Uważam, że Pan Mateusz jest autorem, którego możemy stawiać na równi ze światowymi autorytetami w dziedzinie psychologii relacji, takimi jak A. Hopkins.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
26-07-2016 o godz 22:27 przez: sailoorroze | Zweryfikowany zakup
szczerze sie lekko zawiodłam, małe flaczki z olejem. ogólnie polecam poczatkującym
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
24-11-2015 o godz 00:58 przez: monikamaja | Zweryfikowany zakup
Kolejna fantastyczna książka Mateusza Grzesiaka! Ukazuję jak istotne są pierwsze lata życia człowieka w rodzinie, jakie wzorce w tym czasie zostają nam wpajane i jak pod ich wpływem często komplikujemy sobie życie i nasze stosunki z ludźmi, a w szczególności z najbliższymi. Udostępniona wiedza autora i zawarte w książce ćwiczenia pomagają czytelnikowi pracować nad świadomością, która jest kluczowa w relacjach z innymi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-11-2017 o godz 04:53 przez: Małgorzata | Zweryfikowany zakup
Dla wszystkich chcących poznać lepiej samych siebie. Całość opisana w naprawdę przystępny sposób, pojedyncze przykłady i ćwiczenia jako uzupełnienie dozowane w nienachalnym stopniu sprawią że po analizie inaczej spojrzysz na kontakty swoje z najbliższymi. Dla mnie osobiście jedna z najważniejszych książek M. Grzesiaka. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-12-2015 o godz 09:48 przez: kasia85ny | Zweryfikowany zakup
Gorąco polecam ! Świetny poradnik zwłaszcza dla osób, które zaczynają nowe związki. Zarówno jak i w poprzednich książkach Mateusza Grzesiaka, możemy znaleźć wiele ciekawych zadań, dzięki którym wiemy jak postępować w życiu . Książkę czyta sie szybko i przyjemnie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-03-2016 o godz 19:27 przez: Ewa Sikora | Zweryfikowany zakup
Książka jest świetna. Jeśli jesteś tatą, mamą, synek, córką, zapomniałeś o sobie w codziennych obowiązkach. Na pewno staniesz się bardziej świadomy siebie, innych. Polecam każdemu Panu i Pani.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
29-12-2018 o godz 08:50 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Książka ukazująca i poprawiająca relację ludzi w różnych aspektach życia. Jeśli ktoś zastanawia się jak poprawić relacje z dzieckiem, ojcem lub partnerem to polecam gorąco 👍
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
20-07-2016 o godz 08:07 przez: Anna Marchlik | Zweryfikowany zakup
Polecam książka pomaga.uczy w komunikowaniu się z partnerem.rodziną.Trzeba do niej wracać.ćwiczyć aby nauczyć się rozmowy i komunikacji z najbliższymi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-01-2016 o godz 02:43 przez: WENANCJUSZ | Zweryfikowany zakup
Jedna z pozycji znanego coacha i mentora, ale najlepsza . Dojrzała wiedza i doświadczenie, które widać na każdej stronie . Czyta się jednym tchem ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-11-2015 o godz 19:47 przez: Karolina Kupczyk | Zweryfikowany zakup
Polecam wszystkim ! Zarówno pasjonatom psychologii jak i każdej innej osobie, która lubi tego typu książki :) Lekka i ciekawa :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-01-2016 o godz 21:15 przez: kcimke | Zweryfikowany zakup
Jedna z ciekawszych książek, jakie miałam okazję przeczytać , powinna się koniecznie znaleźć w każdym domu, wiele by ułatwiła:)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
20-10-2018 o godz 11:20 przez: asiapiatka | Zweryfikowany zakup
Uwielbiam tego autora. To książki dla ludzi, którzy chcą zrobić coś dla siebie i rodziny... bo od mojego Ja zależy wszystko
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
20-03-2020 o godz 00:31 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Książka pozwala nam spojrzeć na budowanie relacji międzyludzkich w bardzo przystępny i rozsądny sposób
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-01-2018 o godz 19:46 przez: kasia | Zweryfikowany zakup
Jeśli ktoś chce poprawić swój związek to warto przeczytać. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-01-2018 o godz 08:54 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Polecam książkę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
31-12-2015 o godz 06:16 przez: Mike A
Niestety, ale ta książka pana Grzesiaka jest kolejną która jest przepisaniem niezbyt odkrywczych teorii i oprawieniu ich w pseudomądre słownictwo w celu nabicia mamony. Przeczytałem książkę - żałuję tego czasu.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 1
3/5
01-08-2016 o godz 19:48 przez: Aga H

Kolejny poradnik Mateusza Grzesiaka, który miałam okazję przeczytać, jest o psychologi relacji. Tym razem Mateusz pochyla się nad problemem związków i relacji między partnerami, rodzicami a dziećmi, czy między osobami, które dopiero się spotykają.W typowy dla siebie sposób przedstawia nam relacji między członkami rodziny i tym jaki mają wpływ na nasze życie czy związki. Zwraca uwagę na ciekawy problem, jak wychowanie może wpłynąć na nasze relacje z partnerem, czy związki.

Książka ma bardzo przyjemną szatę graficzną, podział jest logiczny i klarowny. Książka zawiera wiele tabelek i ćwiczeń, które powinno się wykonać razem z partnerem. Ja pominęłam ćwiczenia, bo na razie nie mam potrzeby ich wykonywać. Książkę oceniam dobrze. Kilka zagadnień było nowych i ciekawych, ale poprzednie książki bardziej do mnie przemawiały.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
1/5
01-06-2016 o godz 12:16 przez: zaktan
Napisana z pozycji nadanego samemu sobie statusu eksperta książka poraża trywializmem i oczywistością. Niedawny GURU NLP i NLS przekazujący "wiedzę" o psychomanipulacjach kreuje siebie na AUTORYTET w dziedzinie psychologii. NICOŚĆ I WTÓRNOŚĆ
Czy ta recenzja była przydatna? 1 2
5/5
18-01-2016 o godz 13:18 przez: dobrerecenzje.pl
Książka, którą chcę Was dziś zainteresować jest Psychologia relacji – czyli jak budować świadomie związki z partnerem, dziećmi i rodzicami. Tak naprawdę to wiedza w pigułce potrzebna nam do codziennego funkcjonowania. Powiedzmy sobie szczerze, ile razy np. w przeciągu ostatniego miesiąca zastanawialiście się nad tym, dlaczego tak trudno dogadać się Wam z własnymi dziećmi, dlaczego nasz partner nie potrafi nas zrozumieć i przez to dochodzi do konfliktów. A o co poszło? Zaczęło się jak zawsze od błahostki, która urosła do rangi problemu życiowego.
W tej książce znajdziecie całą prawdę na temat naszych zachowań – począwszy od technik, które stosujemy aby osiągnąć cel (nawet po trupach), a skończywszy na tym czego partnerowi nie mówimy a czasem to byłoby kluczem do poprawnego zrozumienia się. Wszystko to podzielone jest na działy tj. jak być dobrym partnerem, jak być dobrym rodzicem, jak być dobrym dzieckiem – być może niczego nowego się tutaj nie dowiecie, ale co ważne – uświadomicie sobie, że to o czym autor pisze, to cała prawda o nas.
Sama zaczynając czytać ten poradnik nie byłam jakoś szczególnie do niego przekonana, bo w końcu co obca osoba może wiedzieć na temat moich relacji rodzinnych, lecz o dziwo – im dalej czytałam, tym bardziej utwierdzałam się w przekonaniu, że autor ma rację – co do mojego zachowania, technik i argumentacji np. w trakcie kłótni. Niesamowitym było to jak potrafi uderzyć w sedno, aby przyciągnąć Cię do lektury i już jej nie zostawić.
Uważam, że książka jest ponadczasowa i dla wszystkich. Może ją czytać doświadczony już w życiu człowiek, ale i taki który dopiero wchodzi w relacje rodzinne. Może ją czytać kobieta, ale i mężczyzna – bo powiedzmy sobie szczerze, że przecież dzieli nas tylko płeć, a zachowania mamy bardzo podobne, lub nawet takie same. Dopóki jednak nikt nam tego nie udowodni i nie pokaże, dopóty będziemy myśleć o niedopasowaniach lub obwiniać drugą osobę. Jak sam autor mówi – kiedy już małżeństwo zdecyduje się na wspólną terapię, wtedy zazwyczaj jest już za późno, żyć trzeba na co dzień i brać odpowiedzialność za swoje czyny.
Na okładce widzimy samego autora z jego własną rodziną. Trzeba oddać mu ogromne honory za to, że nie bał się w taki sposób ujawnić swojego prywatnego życia. Dodatkowej elegancji i powagi dodaje książce jej twarda okładka – można ją porównać do twardych podstaw silnych relacji jakie pomaga nam zbudować ta książka. W środku znajdziemy zakładkę wstążeczkę, które osobiście uważam za bardzo przydatne w tego typu poradnikach. Całość to 292 strony, które albo przeczytacie w dwa dni, albo będziecie swobodnie wracać do tematu co jakiś czas, być może wtedy kiedy poczujecie, że potrzebujecie pomocy.
Komu polecam: bez wyjątku wszystkim
Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
4/5
10-03-2016 o godz 00:56 przez: www.lottaczyta.blox.pl
Mateusz Grzesiak - psycholog, międzynarodowy trener rozwoju osobistego. Napisał dziewięć książek z zakresu psychologii sukcesu, relacji i zmiany, inteligencji emocjonalnej oraz mindfulness. Jest także autorem licznych artykułów publikowanych w kluczowych krajowych magazynach oraz największych serwisach Internetowych. Prowadzi największy w Polsce profil społecznościowy z zakresu praktycznej psychologii.

Do jego podopiecznych zaliczają się m.in.: przedstawiciele biznesu i mediów, a także czołowi przedsiębiorcy oraz dziesiątki tysięcy osób z całego świata. Regularnie występuje w roli eksperta w programach telewizyjnych i radiowych w Polsce i zagranicą. (źródło: http://mateuszgrzesiak.pl).


Książka "Psychologia relacji, czyli jak budować świadome związki z partnerem, dziećmi i rodzicami" jest po prostu fascynująca. Mateusz Grzesiak przypomina, że to od nas zależy jak będziemy czuć się w relacjach z poszczególnymi osobami. Od nas zależy czy będziemy w nich spełnieni. Od nas zależy jak będziemy traktowani przez innych. Będąc pewnym czego się oczekuje można to dostać. Grzesiak przekonuje jak ważne są dla nas relacje. Pomaga dzięki różnym zadaniom również to osiągąć.

Książka przepełniona jest anagdotami, poradami i zadaniami. Autor może jednak zaskoczyć porównaniem relacji do relacji biznesowych. Szokujący dla mnie był też zwrot "rodzine się robi". Jednak jakby się nad tym zastanowić to tak właśnie jest. Każdą relacje, także rodzinną, tworzy się od podstaw.

"Psychologia relacji" dostarczy czytelnikowi wielu ciekawych informacji. Skupia się na relacjach dziecko-rodzic, rodzic-dziecko, parter-partnerka.

Skarbnica wiedzy dla każdego kto chce udoskonalić siebie oraz swoje relacje z najbliższymi. Przecież każdy z nas całe życie się uczy!

Moim zdaniem do czytelnika przemówi również fakt, że Grzesiak przyznaje się do swoich błędów. Książka też nie jest napisana podręcznikowo tylko bardziej luźno. Bezpośrednie zwroty do czytelnika tworzą więź.

Możemy odnaleźć takie rozdziały jak: modele rodzinno-kulturowe, 10etapów związku, błędy rodzicielskie, brak sexu, żoną być. Oraz wiele innych ciekawych tematów.

Poradnik wart przeczytania!

Moja ocena: *****

Skala ocen: * nie polecam ** nie moja bajka *** daje radę **** dobra ***** bardzo dobra ****** lotta poleca

www.lottaczyta.blox.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
Więcej recenzji Więcej recenzji

O autorze: Mateusz Grzesiak

Doktor Mateusz Grzesiak to psycholog, międzynarodowy trener i konsultant mający 20-letnie doświadczenie w branży szkoleniowej i wykładający w 7 językach. Ukończył studia magisterskie z prawa i psychologii, jest doktorem nauk ekonomicznych, pedagogiki i psychologii. Jest autorem 25 bestselerowych książek z zakresu psychologii rozwoju oraz licznych artykułów publikowanych międzynarodowo. Stale odwiedza programy telewizyjne i radiowe w Polsce i za granicą. Uczestniczy w licznych konferencjach jako mówca motywacyjny, występując u boku Roberta Cialdiniego, Briana Tracy’ego, Tony’ego Robinsa czy Randy’ego Gage’a. Spędził ponad 30.000 godzin ucząc innych. Pracuje m.in. z zarządami firm, średnią i wyższą kadrą menedżerską, przedsiębiorcami, gwiazdami estrady, sportowcami oraz dziesiątkami tysięcy osób z całego świata. Na profilach społecznościowych obserwuje go ponad 80 tysięcy fanów. Wdraża projekty, konsultuje, prowadzi warsztaty i szkolenia, wydaje produkty cyfrowe na wielu rynkach, wykłada na uczelniach wyższych, jest prezesem spółki – lidera rynkowego w swojej branży. Był wielokrotnie nagradzany m.in. za wybitne osiągnięcia w zarządzaniu, napisanie najpopularniejszej książki psychologicznej roku, promowanie idei optymizmu, Diamentami Forbesa. Jest autorem Mixed Mental Arts – zintegrowanego modelu umiejętności miękkich, który można zastosować w 5 obszarach życia zawodowego i osobistego: w marketingu, samorealizacji, zarządzaniu, relacjach i duchowości. Jego motto brzmi: „Stwórz życie, w którym jesteś najlepszą wersją siebie, masz, czego pragniesz, pomagasz innym i zmieniasz świat”.

Success and Change
3.8/5
26,23 zł
39,90 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Rozmyślania
4.5/5
20,63 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Linux. Biblia
5/5
95,78 zł
149,00 zł

Podobne do ostatnio oglądanego