Przedziwna śmierć Europy (okładka miękka)

Oferta empik.com : 38,49 zł

38,49 zł 45,00 zł (-14%)
30,79 zł + dostawa 0 zł
dla zakupów od 40 zł
salon Empik - dostawa 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt u dostawcy
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Przenikliwa wizja Starego Kontynentu w kryzysie.

"Przedziwna śmierć Europy" to bardzo osobisty opis kontynentu, który właśnie popełnia samobójstwo. Spadająca stopa urodzin, masowa imigracja oraz pielęgnowanie braku zaufania do siebie i nienawiści do własnych wartości składają się na to, że Europejczycy nie potrafią wystąpić we własnej obronie ani oprzeć się kompleksowym przemianom swojego społeczeństwa, które w końcu doprowadzą do jego unicestwienia.

Książka Murraya jest nie tylko analizą realiów demograficznych i politycznych, ale również relacją naocznego świadka o kontynencie, który włączył tryb autodestrukcji. "Przedziwna śmierć Europy" zawiera reportaże z podróży po całym kontynencie, o miejscach, do których migranci przybywają i do których ostatecznie trafiają, a także tych, które ich nie akceptują.

Na każdym etapie Murray cofa się o krok, aby objąć spojrzeniem szersze kwestie, które mogą doprowadzić do upadku kontynentu europejskiego, od atmosfery masowych ataków terrorystycznych po stopniową erozję naszych wolności. Autor podejmuje takie tematy jak rozczarowująca porażka multikulturalizmu, wolta Angeli Merkel w kwestii migracji, brak repatriacji i zachodnia fiksacja na punkcie poczucia winy. Murray jeździ do Berlina, Paryża, Skandynawii, na Lampedusę i do Grecji, wszędzie odkrywając chorobę, która toczy europejską kulturę od środka, a także słuchając historii ludzi, którzy przybyli z dalekich krajów do Europy.

"Jest to niezwykle ważna książka, której treść powinni poznać wszyscy ludzie mający wpływ na bieg wydarzeń w tym krytycznym dla historii Europy okresie".
Sir Roger Scruton


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Przedziwna śmierć Europy
Autor: Murray Douglas
Tłumaczenie: Bieroń Tomasz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 434
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-11-20
Rok wydania: 2020
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 205 x 40 x 140
Indeks: 22769077
 
średnia 4,3
5
13
4
5
3
4
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
13 recenzji
5/5
29-11-2019 o godz 02:20 norbert paul nieslony dodał recenzję:
super ksiazka super dostawa, super obsluga super cena wszysko super
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
16-09-2018 o godz 11:44 Mariusz Raczkowski dodał recenzję:
Europo dokąd zmierzasz? Wizja w tej książce. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
30-04-2018 o godz 14:32 Anonim dodał recenzję:
Dobre
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
1/5
19-03-2018 o godz 15:43 Marek Koenner dodał recenzję:
Ciekawe, co autor rozumie pod pojęciem "śmierć"? Żenująca teza i tytuł. Idealne dla polskich rasistowskich półgłówków.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 14
5/5
20-02-2018 o godz 23:04 zythum dodał recenzję:
Wspaniała książka pokazująca to co lewicowe media (czyli wszystkie główne) blokują i kneblują przez swoją cenzurę, piętnując i wwsadzając do więzienie każdego kto odważa się zauważać, że sprowadzenie do Europy milionów zupełnie obcych kulturowo ludzi to zagłada Europy (takie ćwiczenie myślowe - jakie są kraje muzułmańskie i dlaczego dziwnym trafem większość z nich to totalitarne reżimy), aż dziwne, że autora nie opluwają i nie wyzywają od "faszystów". Islamizacja jest dzisiaj największym zagrożeniem Europy (i świata też), ludzie ci nigdy i nigdzie się nie asymilują, chcą jedynie siłą narzucić reszcie swój totalitarny system/wiarę. Polecam też stronę https://www.gpch.pl/arabia-saudyjska tam zobaczcie jaki system chcą narzucić muzułmanie światu.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
4/5
29-01-2018 o godz 10:49 Fantasy-Bestiarium dodał recenzję:
„Przedziwna śmierć Europy” jest nietuzinkową książką autorstwa Douglasa Murraya, która traktuje o dziwacznej sytuacji Starego Kontynentu. Autor stara się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Europa popełnia samobójstwo? Już dziś możemy zaobserwować wiele niepokojących sytuacji: dramatyczny spadek urodzin, masowa imigracja obcych kultur, czy brak zaufania do przybyszów składają się na to, że Europejczycy są obecnie w niezwykle trudnej sytuacji. Nie da się ukryć, że stoimy przed ogromnymi przemianami, które mogą doprowadzić do naszej zagłady. Douglas Murray w swojej książce analizuje realia polityczne i z detektywistyczną zaciętością bada zebrane fakty. Przedstawia wiele dowodów na to, że Europę w niedługim czasie czeka istne trzęsienie ziemi. Przybywający migranci pogarszają i tak nieciekawą sytuację, a niemal cała Unia Europejska podąża niezwykle niebezpieczną drogą. W niniejszej książce Murray stara się otworzyć oczy na wiele faktów i pokazać, do czego prowadzi bezmyślna i szkodliwa polityka emigracyjna. Przeczytałem tę pozycję z nieukrywaną ciekawością i dowiedziałem się dzięki niej wielu ciekawych informacji. Murray dokładnie zgłębił temat migracji ludności, dzięki czemu czytelnicy mogą spojrzeć na ten problem z szerszego punktu widzenia. Niefrasobliwa polityka Unii Europejskiej może w niedługim czasie doprowadzić do upadku kontynentu europejskiego. Masowe ataki terrorystyczne już dziś sparaliżowały wiele miast w Europie i zakłóciły funkcjonowanie wielu zwykłych obywateli. Douglas Murray ukazuje, że multikulturalizmu ma również swoje mroczne strony, o których nie mówi się w oficjalnych mediach. „Przedziwna śmierć Europy” jest ciekawą i pouczającą książką, która potrafi otworzyć oczy na wiele kwestii. Czas, abyśmy zaczęli myśleć o sobie, a nie zadręczali się zachodnią poprawnością i wyimaginowanym poczuciem winy. Douglas Murray pokazuje jak głowy państw mające dziś wpływ na bieg wydarzeń w Europie, chcą doprowadzić nas do katastrofy kulturalnej. Książka napisana jest przystępnym językiem i zawiera w niewielkiej objętości esencję problemów naszego kontynentu. Jak najbardziej polecam. http://fantasy-bestiarium.blogspot.com/2018/01/przedziwna-smierc-europy-douglas-murray.html
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
20-01-2018 o godz 00:00 trisesh dodał recenzję:
To moje pierwszej spotkanie z tym autorem, jednakże już od pierwszych stron bardzo spodobało mi się jego postrzeganie otaczającej rzeczywistości. Na pewno dostrzega on rzeczy i mówi o nich wprost takie, o których politycy boją się mówić głośno. Murrey pisze również o problemach współczesnego świata w sposób może trochę przerażający, ale na pewno prawdziwy. Dla mnie jest to książka, wobec której nie można przejść obojętnie. Daje ona dużo do myślenia i na pewno każdy z nas po jej przeczytaniu zadaje sobie pytanie dokąd zmierza ten świat?
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
08-01-2018 o godz 07:32 Anonim dodał recenzję:
Taki trochę stek bzdur, który jednak się dobrze sprzeda bo bazuje na popularnych lękach. Proponuję napisać podobną książkę o hinduizacji i katolicyzacji bogatych państw półwyspu arabskiego. Na ok. 26 mnl obywateli Arabii Saudyjskiej, blisko 8 mln to imigranci... z Nepalu, Indii czy katolickich Filipin. Arabska demografia to też bzdura. Oczywiście ludzie z takich państw jak Syria czy Irak mnożą się na potęgę. Ale już we względnie stabilnym Iranie, dzietność jest minimalnie większa niż w Polsce! Generalnie wraz ze wzrostem poczucia bezpieczeństwa, dostępu do edukacji, służby zdrowie etc. dzietność spada. I bardzo dobrze! Gdyby nie ten proces to już dawno temu przekroczylibyśmy możliwości wyżywienia nas przez naszą planetę. Polacy, mimo, że Islamem są skrajnie niezagrożeni, uwielbiają podchwytywać takie głupie lęki. Francuzi, Rosjanie czy Amerykanie traktują bliski wschód od bardzo dawna jak swoją kolonię, prywatną stację benzynową etc. W zamachach muzułmanów w całym zachodnim świecie łącznie z WTC zginęło ok 10 - 15 tys. ludzi. Interwencja Rosji i USA w samym Afganistanie spowodowała śmierć ok 6 mln ludzi!!!!! Zamachów najwięcej jest w takich krajach jak Libia, Irak, Syria, Liban, Egipt.... ale nikt jakoś nie koloruje sobie fejsowych profili we flagi w.w. państw. To wszystko bardzo niesprawiedliwe i opierające się na emocjach. Mnie przypomina moje wyprawy do USA i Kanady sprzed 20 lat. Wszyscy Polacy obawiali się wtedy hindusów - że zniszczą socjal w Kanadzie, że chcą noże nosić do szkoły, że lenie, że agresywni, że zniszczą kulturę, że mnożą się na potęgę. Dzisiaj hindusi świetnie się odnajdują w branży IT, nie mnożą się na potęgę i nikt się ich nie boi. To samo za jakiś czas stanie się z większością muzułmanów. Zresztą już się to dzieje Dlatego nie polecam tego typu literaury, już sam tytuł jest zwyczajnie głupi.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 16
5/5
29-12-2017 o godz 11:40 Radek Pomarański dodał recenzję:
Polecam. Dogłębna analiza przyczyn i skutków emigracji w krajach Europie Zachodniej.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
09-12-2017 o godz 19:04 Joanna dodał recenzję:
Doskonala analiza politycznej rzeczywistosci .Trudne czasy i dynamika zmian rzetelnie opisana.Warto zajrzec do lektury.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
5/5
07-12-2017 o godz 14:36 Beata Igielska dodał recenzję:
„Przedziwna śmierć Europy” to jedna z najgłośniejszych ostatnio książek na kontynencie. Na jej popularność na pewno wpłynęły tematyka związana z imigrantami, rzetelna argumentacja oraz błyskotliwy styl. Douglas Murray jest znanym z bezkompromisowości dziennikarzem i komentatorem politycznym. Jego sławę w rodzinnej Wielkiej Brytanii i na świecie ugruntowały jednak przede wszystkim bestsellerowe książki. Ich tematyka jest związana ze współczesnymi problemami politycznymi, społecznymi i kulturowymi. Ostatnio wydana również w Polsce „Przedziwna śmierć Europy” od początku wzbudza duże kontrowersje, gdyż autor poświęcił ją gorącemu problemowi zalewającej kontynent fali nielegalnych islamskich imigrantów. Murray już pierwszym zdaniem („Europa popełnia samobójstwo”) robi na czytelnikach ogromne wrażenie. Można nawet powiedzieć, że szokuje. Nie ucieka się jednak do tanich chwytów i typowych dla polityków populistycznych haseł. Wszystkie stwierdzenia, teorie i prognozy autor popiera rzetelnymi argumentami, wśród których znaleźć można wyniki badań, udokumentowane opisy konkretnych zdarzeń, relacje świadków, do których pisarz dotarł osobiście oraz historyczne fakty z bliskiej i odległej przeszłości. Przede wszystkim zaznaczyć należy, że od początku Murray wyraźnie odróżnia politycznych uchodźców od imigrantów zarobkowych i tych, którzy po prostu spodziewają się znaleźć w Europie życie łatwiejsze, bardziej opłacalne, bo oparte na przykład na pomocy socjalnej. Z jego książki wyraźnie wynika, że każdy uchodźca jest imigrantem, lecz nie każdy imigrant jest uchodźcą, o czym warto pamiętać, by nie dawać się ponieść emocjom. Murray zwraca uwagę na problemy, o których Europa wie od dawna, lecz o których wciąż mówi się mało albo w zawoalowany sposób. Politycy i komentatorzy nie chcą być posądzeni o brak poprawności politycznej czy o rasizm, dlatego do kwestii imigrantów odnoszą się z dystansem i niechętnie. Autor książki natomiast mówi wprost, że Europie grozi w najbliższych dekadach islamizacja. Już teraz co dziesiąty mieszkaniec Francji jest muzułmaninem, a prognozy zapowiadają, że w latach pięćdziesiątych naszego wieku w wielu zachodnich krajach wyznawcy islamu mogą stanowić połowę, a nawet większość. Wpływa na to bardzo duży przyrost naturalny w ich rodzinach oraz ciągły napływ nowych imigrantów. Oczywiście, co zaznacza Murray, nie każdy muzułmanin jest terrorystą, ale większość zamachowców ostatnich dekad to właśnie islamscy imigranci lub ich potomkowie, którzy – mimo że wychowali się w Europie – wcale się z nią nie identyfikują. Autor wskazuje na wielkie różnice kulturowe, które sprawiają, że wyznawcy islamu nie chcą zaakceptować europejskiej cywilizacji. Chętnie korzystają z tych jej zdobyczy, które związane są z rozwojem technicznym, lecz zdecydowanie odrzucają normy społeczne, co jest szczególnie widoczne w stosunku do kobiet. W tej ostatniej kwestii Murray podejmuje temat, o którym rzadko można usłyszeć w mediach. To nie tylko restrykcyjne i przedmiotowe traktowanie własnych żon, córek, sióstr, ale także niedopuszczalne zachowania wobec białych mieszkanek Europy. Autor podaje wiele przykładów przemocy seksualnej wobec nich, które od lat są tuszowane i mówi się o nich głośno jedynie wówczas, gdy dojdzie do zdarzeń na tak wielką skalę, jak to miało miejsce podczas zabaw sylwestrowych w Kolonii w 2015 roku. Jak się później okazało, do podobnych skandali doszło wówczas także w innych miastach Europy, a ofiarami molestowania i gwałtów padło kilka tysięcy dziewcząt i kobiet. Prawdę o tych przerażających wydarzeniach ujawniły najpierw… media społecznościowe, a dopiero potem informacje przedostały się do prasy, radia i telewizji. W wielu przypadkach policjanci i politycy próbowali marginalizować, a nawet wyciszać zajścia, nazywając je incydentami. Murray pisze też sporo o przemocy w ośrodkach i obozach dla imigrantów. Często zdarza się, że właściwą władzę sprawują w nich gangi, które dopuszczają się wszystkich możliwych przestępstw, przede wszystkim gwałtów, nawet na dzieciach, oraz zmuszania do prostytucji. To z kolei temat niewygodny także dla organizacji prowadzących ośrodki, gdyż obnaża ich bezradność i niekompetencje. Podobnych, szokujących i przerażających przykładów jest wiele. W Szwecji od lat tajemnicą poliszynela jest wyjeżdżanie przez policję i karetki ratunkowe do islamskich dzielnic w asyście policji, która ochrania udzielające pomocy służby i ich pojazdy. O tym, że niebezpiecznie jest zapuszczać się w takie miejsca nawet w biały dzień wiedzą wszyscy mieszkańcy Europy Zachodniej. Informacje o tym częściej pojawiają się w literaturze niż w mediach i wypowiedziach polityków. Ci ostatni problemem imigracji zajmują się przede wszystkim przed wyborami, naginając swoje programy do oczekiwań wyborców, ale ostrożnie, enigmatycznie, unikając konkretnych propozycji i obietnic, w myśl przysłowia „Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek”. Problematyka podejmowana przez Murraya jest bogata i wielostronna... (fragment)
Czy ta recenzja była przydatna? 10 0
5/5
28-11-2017 o godz 20:53 magdamiczek dodał recenzję:
Ciekawa, dająca do myślenia. bardzo aktualna. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
21-11-2017 o godz 14:17 ania dodał recenzję:
Bez wątpienia jedna z najważniejszych pozycji na rynku wydawniczym. Autor obnaża całe lata mamienia opinii publicznej w kwestiach dotyczących migrantow- przez polityków, media, organizacje pozarządowe itp. Czy jesteśmy kulturą która nienawidzi samej siebie? Wg autora tak. Jakie szanse ma nasza cywilizacja w zderzeniu z kulturą bardzo silną, bardzo ekspansyjna i bezkompromisową? Całość nie napawa optymizmem. Lektura obowiązkowa, myślę, ze do niedawna niemożliwa w publikacji. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Murray Douglas

The Strange Death of Europe Murray Douglas
paperback
0/5
(0/5) 0 recenzji
54,99 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Biegnąca z wilkami Estes Pinkola Clarissa
4.2/5
31,58 zł
49,00 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Krótka historia czasu Hawking Stephen
4.5/5
21,91 zł
34,00 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Zibi, czyli Boniek Kołtoń Roman
3.8/5
32,15 zł
49,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Benjamin Franklin Isaacson Walter
0/5
32,15 zł
49,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Gra o tron. Pieśń Lodu i Ognia. Tom 1 Martin George R. R.
4.6/5
37,49 zł
49,00 zł
premium 31,58 zł
Inne z tego wydawnictwa Księżniczka Popiołu Laura Sebastian
4.3/5
31,99 zł
35,90 zł
premium 25,59 zł
Inne z tego wydawnictwa Czarne dziury Hawking Stephen
4.2/5
25,99 zł
29,90 zł
premium 19,27 zł
Inne z tego wydawnictwa Misja Greyhound Forester C. S.
4.7/5
34,49 zł
45,00 zł
premium 29,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Jeszcze krótsza historia czasu Hawking Stephen , Mlodinow Leonard
4.7/5
33,99 zł
39,90 zł
premium 25,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Wojna i pokój. Tom 1 i 2 Tołstoj Lew
4.6/5
46,99 zł
54,90 zł
premium 44,64 zł
Inne z tego wydawnictwa Ryzyko Kennedy Elle
4.5/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Ktoś jest w twoim domu Perkins Stephanie
3/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Rzeźnia numer pięć Vonnegut Kurt
4.7/5
34,49 zł
45,00 zł
premium 27,59 zł
Inne z tego wydawnictwa Zagubieni w Neapolu Goodrich Heddi
4/5
40,49 zł
45,00 zł
premium 29,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Galapagos Vonnegut Kurt
4.4/5
34,49 zł
45,00 zł
premium 32,76 zł
Inne z tego wydawnictwa Mgły Avalonu Zimmer Bradley Marion
4.0/5
61,99 zł
69,00 zł
premium 49,59 zł
Inne z tego wydawnictwa Mroczna materia Crouch Blake
4.6/5
40,49 zł
45,00 zł
premium 38,46 zł
Inne z tego wydawnictwa Wojna i pokój. Tom 3-4 Tołstoj Lew
5/5
48,99 zł
54,90 zł
premium 35,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Przebudzenie De Mello Anthony
4.3/5
34,49 zł
39,00 zł
premium 27,59 zł
Inne z tego wydawnictwa Hobbit (wersja ilustrowana) Tolkien John Ronald Reuel
4.6/5
44,49 zł
49,90 zł
premium 42,26 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Dyktatura danych Kaiser Brittany
5/5
35,99 zł
39,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Obywatel Coke. Kapitalizm według Coca-Coli Elmore Bartow J.
5/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 28,39 zł
strona produktu - rekomendacje Księga zwierząt niemalże niemożliwych Henderson Caspar
4.2/5
39,99 zł
44,90 zł
premium 31,99 zł
strona produktu - rekomendacje Krótka historia prawie wszystkiego Bryson Bill
4.3/5
50,99 zł
59,00 zł
premium 40,79 zł
strona produktu - rekomendacje Niezwykłe życie skóry Lyman Monty
0/5
33,99 zł
36,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Podziemia. W głąb czasu Macfarlane Robert
4.8/5
39,99 zł
44,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Włosi Hooper John
3.9/5
39,99 zł
strona produktu - rekomendacje Wszechświat w skorupce orzecha Hawking Stephen
4.6/5
26,49 zł
29,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Książka o śmieciach Łubieński Stanisław
5/5
35,99 zł
39,99 zł
premium 26,22 zł
strona produktu - rekomendacje Ołowiane dzieci Jędryka Michał
4/5
36,49 zł
39,90 zł
premium

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.